SkyscraperCity banner

1 - 20 of 90 Posts

·
Registered
351 Posts

·
Registered
121 Posts
No coż - wygląda jak zamiatarka do ulic albo śmieciarka z pantografem. Co to jest? Pojazd do sieci?
To jest odkurzacz do torowiska.

Spotkałem takie coś (w wersji diesel) kiedyś w Monachium i nakręciłem taboretem:

1,172 Posts

·
Moderator
25,567 Posts
Jest śliczny, w ogóle nie wygląda jak Flirt, dlatego zdziwiłem się jak przeczytałem nazwę... Takie mogłyby w Wawie w KM jeździć zamiast tych co mamy, nie obraziłbym się :p
Przynajmniej ma coś warszawskiego (choć to akurat w kontekście tramów) - skosy. :lol:

A na poważnie: to jest design na zamówienie? Pewnie tak, ale rzeczywiście wygląda świetnie i miło byłoby patrzeć na takie coś śmigające po rodzimych torach. :)

·
BANNAn na gębie ;)
2,531 Posts
Tylko, że ten FLIRT nie jest do połączeń miejskich i podmiejskich ale do międzymiastowych dalekobieżnych. On ma wozić ludzi z prędkością 200km/godz i wytrzymywać temperatury do -40 stopni.
Fakt - przydałby się nam taki ale nie do KM ale do intercity zamiast zespolaków.

·
Registered
7,865 Posts
I z tego względu ma np. dodatkową izolację termiczną, podgrzewane elementy wózków i przegubów, mocny pług żeby samemu odgarniać śnieg czy klasyczne wózki zamiast Jacobsów. Bardziej patriotycznie (i taniej) zamiast zespolaków powinny być 20WE w wersji dalekobieżnej. Sorry za OT.

·
Moderator
25,567 Posts
Tylko, że ten FLIRT nie jest do połączeń miejskich i podmiejskich ale do międzymiastowych dalekobieżnych. On ma wozić ludzi z prędkością 200km/godz i wytrzymywać temperatury do -40 stopni.
Fakt - przydałby się nam taki ale nie do KM ale do intercity zamiast zespolaków.
Ale chodziło tylko o design tego Flirta, a nie o ten konkretny egzemplarz. ;)

·
Registered
2,487 Posts
Stadler nieźle zaszalał z tym pokazowym Flirtem. Wcisnęli do niego siedzenia znane z pierwszej klasy niemieckich pociągów ICE od Siemensa, użyte także w nowym Velaro.

W ramach cięcia kosztów my poprosimy z taboretami ;)

·
Registered
932 Posts
Macie jakies swoje fotki z targów? :) ja postaram sie wrzucić swoje jak najszybciej. Ogólnie oceniam targi bardzo pozytywnie, przytłaczający był ich rozmiar i skala. Bardzo cieszyło to, że dużo mówiło się o tematach związanych z Polską. Debiuty PESY i ZNLE, a także metro dla Wawy. Co było bardzo budujące, to to, że polskie produkty wyróżniały się na tle nawet takich potęg jak Vossloh, Stadler czy Siemens. Trochę szkoda mi ZNLE ponieważ ich lokomotywa była ustawiona na uboczu i debiut przeszedł z malutkim tylko echem, PESA miała swoje produkty na centralnym torze i zarówno Gama jak i Link były oblegane

1 - 20 of 90 Posts