SkyscraperCity banner

1 - 20 of 25 Posts

·
'less is more'
5,533 Posts
Discussion Starter #1
Podczas zeszłorocznego wypadu do NY miałem okazję zwiedzić też Bermudę - położone na Atlantyku terytorium zależne Wielkiej Brytanii. Byłem tam właściwie trochę przejazdem, więc w sumie spędziłem tam niecałe trzy dni.
Przyleciałem linią United z New Ark. Z lotniska kursują busiki, które jadą prawe przez całą wyspę. Mi się udało zarezerwować w miarę tanią (jak na tamtejsze warunki) kwaterkę na AirBnb. Ceny hoteli na booking to totalny kosmos, więc nawet nie próbowałem :D

Plaża obok mojego apartamentu w Shelly Bay:

1.

Droga do supermarketu. Niedaleko jest też pizza i burger oraz poczta (można kupić tokeny na busa). Tutaj na szczęście jest chodnik. Czasami po obu stronach drogi jest mur, a jako że droga jest kręta i wąska, to wolałem nie ryzykować chodzenia jezdnią.

2.

3.

·
'less is more'
5,533 Posts
Discussion Starter #2
Przez cały pobyt było niecałe 30 C, ale odczuwalna temperatura była niższa z uwagi na silny wiatr.

Widok na wybrzeże w okolicy supermarketu:

4.

Tutaj już kładki niedaleko miejsca gdzie spałem. W latach 30 i 40-tych biegła tędy wzdłuż wybrzeża linia kolejowa z Hamilton do Georgetown. Obecnie na fragmentach trasy jest szlak spacerowy Railway Trail. To właśnie jego fragment. Zachodnią część zwiedziłem ostatniego dnia.

5.

Te iglaki to Jałowiec Bermudzki. Rośnie tam prawie wszędzie.

6.

·
'less is more'
5,533 Posts

·
'less is more'
5,533 Posts

·
'less is more'
5,533 Posts
Discussion Starter #6
Oczywiście cały pobyt było słonecznie, ale jak byłem na plaży, to musiały przyjść chmury :D Takie moje szczęście.

16.

17.

18.

CDN

·
Registered
3,017 Posts
^^
Oczywiście cały pobyt było słonecznie, ale jak byłem na plaży, to musiały przyjść chmury :D Takie moje szczęście.
Takie coś na Bałtykiem czy Morzem Północnym to nie są chmury tylko szczęście, że nie pada i nikt się nie przejmuje ;)

Napieraj dalej ze zdjęciami :)

·
SkyGuy
1,053 Posts
Ale fajnie - ojej, wrocily wspomnienia - bylem tam bardzo dawno temu, w 1993 i jak widze teraz fotki to chwycila mnie niezla nostalgia. Wyspa jest super, w ogole to plynalem tam statkiem z NYC (MS Horizon) i najbardziej balem sie opowiesci o trojkacie bermudzkim, muahaha :D

·
'less is more'
5,533 Posts
Discussion Starter #11
Po plaży udałem się autobusem do stolicy wyspy, miasteczka Hamilton. Samo miasteczko jest siedzibą wielu kancelarii prawnych oraz firm związanych z sektorem finansowym i morskim. Warto pamiętać, że Bermuda to raj podatkowy i kraj taniej bandery.

19.

Katedra:

20.

21.

·
'less is more'
5,533 Posts
Discussion Starter #14
Ponownie katedra:

28.

Parlament:

29.

Na granicy centrum miasteczka znajduje się jego największa atrakcja, czyli budynek brytyjskiego fortu:

30.

·
'less is more'
5,533 Posts
Discussion Starter #16
Widok na miasto z fortu:

34.

35.

36.

Pod murami, wewnątrz wzgórza na którym znajduje się fort, wydrążono cały labirynt korytarzy:

37.

·
'less is more'
5,533 Posts
Discussion Starter #17
Wieczorem byłem już na mojej plaży w Shelly Bay, aby pijąc piwko delektować się takim oto widokiem:

38.

Ostatniego dnia postanowiłem przejść cały okoliczny odcinek Railway Trail, a przynajmniej taką jego część, na jaką wystarczy mi czasu przed odlotem. Najpierw skierowałem się w stronę Hamilton:

39.

40.

41.

·
'less is more'
5,533 Posts

·
'less is more'
5,533 Posts
Discussion Starter #19
Czas więc na odcinek w kierunku Georgetown. Tutaj teoretycznie trasa jest dłuższa, ale ponownie zaczyna się dopiero za budynkiem supermarketu, więc trzeba przejść spory kawałek wzdłuż ulicy. Na szczęście na większości trasy jest chodnik lub przynajmniej jakieś pobocze.

45.

46.

Jest i początek trasy. Pozostałość jednego z wielu wiaduktów kolejowych.

47.

1 - 20 of 25 Posts