SkyscraperCity banner
1 - 20 of 69 Posts

·
Registered
5,919 Posts
Binanın tipi güzel fakat kısanında kısası en azından 32-33 katlı olsaydı daha güzel olurdu neyse buranın çevresinde daha arazi var umarım oralara daha yüksek birşeyler gelir...

·
Registered
317 Posts
Discussion Starter · #3 ·
Aslında mania kalkınca proje değişir veya kat sayısı artar diye düşünmüştüm ama öyle olmadı malesef.. söğütözündeki en kıymetli araziler bir bir harcanıyor. Şimdi o bölgedeki umudum otokoç ve ato projeleri bakalım onlardan ne çıkacak..

·
Registered
1,150 Posts
o gördüğün boşlukların çoğu orman..imara açık değil erkan... demir kafesin yerine 150-200 m arasında 2 kule gelecek...atannun yerine ato un 70 katlı kule yapma hedefi var ama ben htimal vermiorum..oyakın arazisi çok değerli evet inşallah o araziyede zıçmazlar...:eek:hno:

·
GALATASARAY
8,149 Posts
o gördüğün boşlukların çoğu orman..imara açık değil erkan... demir kafesin yerine 150-200 m arasında 2 kule gelecek...atannun yerine ato un 70 katlı kule yapma hedefi var ama ben htimal vermiorum..oyakın arazisi çok değerli evet inşallah o araziyede zıçmazlar...:eek:hno:
Zaten her yer Binalarlan dolmasin, hatda Park'lar yapilsin. Yesil alanlar korunsun.
Ama Sag tarafdaki Tarlalara Binalar yapiabilinir! Büyüksehir Belediye, Cankaya Belediyesiylen ugrasmasa ve yollari yapsa süper bir yer olacak burasi.
Sol tarafda uygun yerlere yapsalar binalar, Caddenin iki tarafi'da güzel duracak.

Bu arada 70 Katli Bina tam nereye palnlaniyor? Ve Oyak Arasasi tam olarak nerde?

Bugün nedense herkes bizi karıştırıyor Erkan :p
Alismaya basladim Erhan... :)

·
Registered
5,919 Posts
^^-Sağ taraftaki tarlalar AOÇ arazisi bina yapmak çok zor...
-Yol boyunca arazi pek yok ancak taaa ilerideki ikiz kulelerin arka taraflarında müsait yerler var.Ancak foto'nun çekildiği yerin sol tarafında Çukurambar bölgesinde boş yerler var.
-Bölgenin yol durumu Büyükdere-Maslaktan vs daha iyi daha, alternatifi bol....Kaldırım diyorsan ona diyecek birşey yok...
-ATO'nun kulesi (70 katlı) ilerideki bayrak direğinin oraya gelecek
-Oya arazisi Reno direğinin olduğu bölüm...Galeriler vs.

·
Registered
1,150 Posts
ato başkanı salih bezci atoya 70 katlı bina yapacam diyor (bana kalsa şu an için hikaye) ama kendi inşaat firması hemen atonun yanındaki arazide yapacağı besa kuleyi kılsttıkça kısalttı şu andada 19 kata indimişler projeyi ...bide proje için ankaranın sky lanına katkıda bulunacak bir yapı deniyor...insan buna ağzıyla değil başka yerinle güler :lol::lol::lol:
http://www.besakule.com.tr/

1 - 20 of 69 Posts