SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 715 Posts

·
dgreg
Joined
·
47 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Patrząc na rozwój infrastruktury narciarskiej w Polsce można uznać że ten region Beskidu Śląskiego wygląda całkiem nieźle - w odróżnieniu do Szczyrku czy masywu Pilska gdzie poza starym 2-osobowym wyciagiem krzesełkowym przeniesionym z jakiegoś złomowiska w Austrii za wiele sie nie zmieniło od lat 70-tych. Natomiast w rejonie wyszczególninym w temacie wątku praktycznie co roku coś sie dzieje. 1 -Mamy bardzo fafjny wyciag krzesełkowy 4-osobowy i to "wysprzęglany"o długości ok 1600 m Ustroniu na Czantorię, trasy dla dobrze jeżdżących narciarzy bardzo fajne ale i dla tych słabszych też jest tak ok 2500m. 2- Wyciąg krzesełkowy 4-osobowy Wisła Nowa Osada ok 1000m. 3 - Wyciąg krzesełkowy 4-osobowy Wisła Jawornik na Soszów ok 900m. 4 - Wyciąg krzeselkowy 4-osobowy Istebna Żłoty Groń ok 900m. 5 - Wyciąg krzesłkowy 2-osobowy starszego typ Wisła Łabajów na Stożek ok 800m. 6 - Wyciąg krzesełkowy 2-osobowy starszego typu Ustroń Jaszowiec na Palenicę ok 800m. W tym roku oddany będzie do użytku nowy wyciag 4-osobowy w Wisle Malince na Cieńków ok 1000m. Dochodzi do tego masa wyciągów orczykowych wszelakiej dlugości i trudności a także doskonałe trasy narciarskie na Kubalonce oraz coraz większa ilość powstających Extreme Parków, Linowych, Torów saneczkowychi, Roller coasterów. Powoli , powoli zaczyna więc wyglądać to w miarę przyzwoicie. Do Słowacji jeszcze troche brakuje ale tam i góry wyższe i jest ich o wiele wiecej , no i z ekologami nie ma aż takich problemów. A co do Szczyrku to jak tak dalej będzie z kótniami między właścicielami gruntów a wlaścicielami wyciągów to będą do niego jeździć ludzie tylko i wyłącznie z sentymentu albo Ci co nie spawdzają co sie dzieje w niedalekiej okolicy. Szkoda braku inwestycji w Szczyrku i na Pilsku bo tereny narciarskie sa tam naprawde swietne i na pewno w obecnych czasach nie w pełni wykorzystane
 

·
kween
Ärewördige och Höglärde
Joined
·
3,384 Posts
W temacie:

Inwestycje w Beskidach? Zapomnij, będzie tylko jedna
Marcin Czyżewski
2010-10-08, ostatnia aktualizacja 2010-10-08 12:19

W Wiśle trwa budowa nowej czteroosobowej kolejki krzesełkowej, która zastąpi stare i wysłużone orczyki na Cieńkowie. Niestety, przed nadchodzącą zimą to praktycznie jedyna inwestycja narciarska w Beskidach
Źródło/całość:


A z mojej strony... no cóż, szkoda słów. Beskidy co prawda nie są zbyt wysokie, ale pewien potencjał jednak mają - i jest to potencjał koncertowo marnowany. Szczyrk i Pilsko mogłyby być naprawdę świetnymi ośrodkami narciarskimi, bo warunki naturalne mają takie, że pozazdrościć... ale tam się nie dzieje nic, więc to tamtejsi górale mogą tylko pozazdrościć swoim kolegom z Białki. Czantoria też ma niezłe trasy, ale nigdy nie są dobrze przygotowane, a na tamtejsze kamienie nart szkoda. Zresztą fatalna organizacja jest wspólnym grzechem wszystkich beskidzkich ośrodków narciarskich. Nadzieją na zmiany był Soszów, ostatnio znalazłem też jakiś wyciąg w Istebnej - ale to wszystko jest małe, bardziej wymagających narciarzy nie zadowoli. No i obydwa niestety cierpią na ogromne zatłoczenie. Jak wszystkie pozostałe zresztą też. Jak się do tego doda problemy z zakwaterowaniem i typową polską estetykę, to ja za narciarstwo w Polsce podziękuję.
 

·
dgreg
Joined
·
47 Posts
Discussion Starter · #3 ·
Z Czantorią trochę się już poprawiło. Trasa w kilku miejscach została poszerzona, co najważniejsze jest już na całej jej długosci stuczne naśniażanie, stąd problem wszechobecnych kiedyś kamieni szczególnie na tzw. ściankach dość mocno się zmniejszył. Natomiast głównym problemem tego wyciągu jest brak oświetlenia poza dolnym odcinkiem trasy na którym jest dodatkowo wyciąg talerzykowy i tu Czantoria przegrywa bo niestety w zimie po godzinie 17 krzeslo juz nie chodzi a praktycznie wszystkie inne krzesełeka i orczyki w okolicy działają do 20- 21. Nomiast dużym plusem tego ośrodka jest jego usytuoawnie - jest on najbliższym długim wyciągiem od strony Katowic i dojazd do niego jest najmniej problemowy.
 

·
Moderator
Joined
·
83,757 Posts
Wreszcie udało się sprzedać Pilsko! Cena: 10,7 mln zł
Ośrodek narciarski Pilsko w Korbielowie został sprzedany prywatnej spółce CTE z Istebnej. Plany na rozbudowę już są. Mają tam powstać m.in. nowe kolejki, aquapark i spa.

Ośrodek Narciarski Pilsko to jeden z trzech największych kompleksów narciarskich w Polsce. Położony jest w Beskidzie Żywieckim, w masywie Pilska (1557 m n.p.m.). To blisko 20 km tras narciarskich, 10 wyciągów orczykowych oraz jeden krzesełkowy, a także dom wczasowy Jontek z basenem.

Będzie nowocześnie?

Nowy właściciel ośrodka zamierza zainwestować w podupadający obiekt. Chce stworzyć nowoczesną stację narciarską połączoną z ośrodkiem wypoczynkowym, aquaparkiem i usługami spa&wellness. W planach jest między innymi wybudowanie dwóch kolei krzesełkowych: z Polany Strugi na Halę Miziową oraz z Kamiennej ponad Halę Buczynka. Z parkingu w Kamiennej do stacji na Polanie Strugi zimą ma narciarzy wwozić 200-metrowy taśmociąg. W miejsce wyciągu orczykowego na Kopiec planowany jest całoroczny wyciąg krzesełkowy. Trasy mają zostać oświetlone, a wykorzystywana przy tym będzie energia słoneczna.
- Znam plany inwestycyjne nowego właściciela i ogromnie się cieszę, że obiekty Pilska przejęła firma z pomysłem i zapałem. Zabiegałem o to, od kiedy zostałem wójtem, bo Pilsko powoli zaczynało bardziej straszyć turystów, niż ich przyciągać. Od roku byłem w kontakcie z przedstawicielami inwestora. Unowocześnienie ośrodka to szansa dla gminy; okazja do tworzenia się nowych miejsc pracy i zainteresowania nami turystów - mówi Marian Czarnota, wójt Jeleśni.

Spółka CTE posiada już obiekty wypoczynkowe, między innymi nad Bałtykiem i na Mazurach. Kilka lat temu uruchomiła w Istebnej w Beskidzie Śląskim kompleks narciarski Zagroń. Firma należy do Grupy Linter, która jest dostawcą wyrobów i usług dla większości polskich kopalń węgla kamiennego, licznych zakładów kruszyw, cementowni, elektrowni, portów, koksowni i zakładów chemicznych. Grupa eksportuje m.in. do Rosji, Uzbekistanu, Ukrainy, Austrii, Wielkiej Brytanii, Gwinei, Szwecji i Niemiec.

Kilka prób sprzedaży

Należąca do skarbu państwa Gliwicka Agencja Turystyczna próbowała sprzedać ośrodek od dłuższego czasu. Zorganizowała trzy publiczne licytacje, które zakończyły się fiaskiem. W dwóch pierwszych cena wywoławcza wynosiła niemal 16,5 mln zł. W trzeciej została obniżona do 14 mln zł. Pod młotek trafiły działki, na których znajdują się trasy i wyciągi.

Późną wiosną ubiegłego roku Agencja sprzedała ośrodek narciarski Czyrna-Solisko w Szczyrku. Jedyną ofertę na przetarg złożyła spółka Szczyrkowski Ośrodek Narciarski, która zaoferowała cenę wywoławczą 13,7 mln zł. Akcjonariuszami nabywcy jest ponad 50 właścicieli gruntów w Szczyrku, po których częściowo przebiegają trasy narciarskie Czyrnej-Soliska.
http://bielskobiala.gazeta.pl/biels...ilsko__Cena__10_7_mln.html?bo=1#ixzz22MawQtH4
 

·
Registered
Joined
·
1,914 Posts
Takie małe coś:
Bielscy urzędnicy rozstrzygnęli przetarg na budowę ośrodka narciarsko-rekreacyjnego na Dębowcu. Najtańszą ofertę złożyło Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego.
- Zwycięska firma chce zbudować stację za 23 mln zł. Oferty jej dwóch konkurentów opiewały na 24 i 29 mln zł - powiedział w czwartek Tomasz Ficoń, rzecznik Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

Budowa ośrodka będzie jedną z największych miejskich inwestycji w tym roku. Powstanie tu czteroosobowa kolejka krzesełkowa o długości około 600 m oraz krótki wyciąg orczykowy dla dzieci uczących się jeździć na nartach. Obok będą dwie sztucznie naśnieżane oraz oświetlone trasy narciarskie: główna, na bazie istniejącej, która zostanie przedłużona do ul. Karbowej oraz trasa szkoleniowa. Powstaną też letnie atrakcje: park linowy, ścianka wspinaczkowa, plac zabaw i boisko. Budowa będzie dofinansowana przez Unię Europejską.

- Teraz musimy poczekać 10 dni na ewentualne protesty a potem podpiszemy umowę z wykonawcą. Jest szansa, że prace rozpoczną się jeszcze w czerwcu - dodaje Ficoń.

Ośrodek ma być gotowy w ciągu pięciu miesięcy.
Więcej... http://bielskobiala.gazeta.pl/biels...ach_powstanie_za_23_mln_zl.html#ixzz22NJJXMQP
 

·
Moderator
Joined
·
83,757 Posts
^^Jeśli ktoś zdecydował się na kupno Pilska, to chyba miał przy tym jakieś gwarancje, że będzie mógł w nie zainwestować:)
 

·
Registered
Joined
·
1,061 Posts
To była zawsze mój ulubiony ośrodek - widoki, ciekawe trasy... mam nadzieję, że inwestycja się powiedzie. Szkoda tylko sentymentalnie, że Czyrna-Solisko i Pilsko nie są już "gliwickie" ;)
 

·
Registered
Joined
·
2,025 Posts
zagłębiak;93839594 said:
Czy ta spółka, która kupiła Pilsko nie jest właścicielem aquaparku w Istebnej?
jest, mają tam też wyciąg narciarski (krzesełkowy)- całkiem fajny i spółka wygląda na dość poważnego inwestora. oby to oznaczało nowe, lepsze czasy dla Pilska.
 

·
dgreg
Joined
·
47 Posts
Discussion Starter · #11 ·
Zaczynali od przejęcia wyciągu narciarskiego od kopalni Zofiówka - kiedyś nazywał się "Marek" na cześć zmarłego który był jednym z inicjatorów powstania pierwszego wyciągu. Po wymianie orczyka na czteroosobowe krzesło (czynne także w lecie) zainwestowali w budynek gastronomiczno-hotelowy a nastepnie wybudowali Aquapark. Teraz oddali do użytku następne budynki hotelowo-apartamentowe, ścieżki spacerowe, planują jakieś miejsce plażowo-rekreacyjne - właścicielem jest Linter Group - polska firma , teraz już chyba gigant dostaw usług i sprzętu w branży górniczo-hutniczej, energetycznej , zakładu kruszyw, cementowni itp. Wydaje się że pieniędzy do zainwestowania mają sporo. Oby stworzyli na Pilsku Ośrodek na jaki ta piękna góra zasługuje,. A może potem Szczyrk??? :)
 

·
Moderator
Joined
·
83,757 Posts
Ośrodek "Pilsko" rozbudowany niezgodnie z prawem?

Prokuratura sprawdzi, czy rozbudowa ośrodka narciarskiego w Korbielowie rozpoczęła się bez wymaganych zezwoleń
Ośrodek narciarski Pilsko w Korbielowie należy do najpopularniejszych w Beskidach. Jednym z jego atutów jest to, że ze względu na sprzyjający mikroklimat śnieg utrzymuje się tam bardzo długo.

Przez lata gospodarzem ośrodka była Gliwicka Agencja Turystyczna. W zeszłym roku Pilsko zostało wystawione na sprzedaż. Po kilku nieudanych próbach w lipcu tego roku ośrodek został sprzedany, kupiła go spółka CTE, która ma już nowoczesny obiekt w Istebnej. Nowy właściciel zaraz po zakupie zapowiedział zmiany korzystne dla narciarzy. Już w tym sezonie będą mogli korzystać np. z nowej trasy zjazdowej. Na inne z zaplanowanych inwestycji trzeba będzie poczekać do kolejnych sezonów.

Tymczasem stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot zaapelowało do narciarzy, by nie korzystali z tego ośrodka. - Tak jak nie kupuje się kradzionych rzeczy, tak nie należy korzystać z niezgodnie z prawem rozbudowanych ośrodków narciarskich. Apelujemy do miłośników sportów zimowych o to, by nie korzystali z usług ośrodków narciarskich, których właściciele łamią prawo oraz niszczą przyrodę - przekonuje Radosław Ślusarczyk, prezes stowarzyszenia.

Rzecz w tym, że zdaniem ekologów w czasie rozbudowy ośrodka doszło do rażącego naruszenia przepisów dotyczących ochrony przyrody, a inwestor rozpoczął prace bez wymaganych dokumentów. Chodzi m.in. o zbudowanie taśmociągu pomiędzy doliną potoku Szczyrbok a polaną Strugi, niwelację terenu, wycinkę drzew. Ekolodzy przypominają, że to teren w obrębie obszarów Natura 2000, na terenie Żywieckiego Parku Krajobrazowego, znajdujący się blisko rezerwatu przyrody Pilsko, więc tym staranniej należy go chronić.

Do prokuratury trafiło już zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Ekolodzy zwrócili się także do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego o wstrzymanie prac ziemnych.

- Prokuratura Rejonowa w Żywcu wszczęła w tej sprawie postępowanie sprawdzające - mówi Małgorzata Borkowska, zastępczyni bielskiego prokuratora okręgowego.

Inwestora broni Marian Czarnota, wójt Jeleśni, gminy, na terenie której leży Korbielów. - Z mojej wiedzy wynika, że spółka ma wszystkie niezbędne pozwolenia - mówi. - Źle by było, gdyby zablokowano temu ośrodkowi powrót do czasów świetności - dodaje.

Ekolodzy są przekonani o swojej słuszności, mówią, że dołożą starań, by sprawa została wyjaśniona.
Cały tekst: http://bielskobiala.gazeta.pl/biels..._niezgodnie_z_prawem_.html?bo=1#ixzz2ESEa1luq
 

·
Registered
Joined
·
4,945 Posts
Zaczynali od przejęcia wyciągu narciarskiego od kopalni Zofiówka - kiedyś nazywał się "Marek" na cześć zmarłego który był jednym z inicjatorów powstania pierwszego wyciągu. Po wymianie orczyka na czteroosobowe krzesło (czynne także w lecie) zainwestowali w budynek gastronomiczno-hotelowy a nastepnie wybudowali Aquapark. Teraz oddali do użytku następne budynki hotelowo-apartamentowe, ścieżki spacerowe, planują jakieś miejsce plażowo-rekreacyjne - właścicielem jest Linter Group - polska firma , teraz już chyba gigant dostaw usług i sprzętu w branży górniczo-hutniczej, energetycznej , zakładu kruszyw, cementowni itp. Wydaje się że pieniędzy do zainwestowania mają sporo. Oby stworzyli na Pilsku Ośrodek na jaki ta piękna góra zasługuje,. A może potem Szczyrk??? :)
W Istebnej budują kolejny wycią kanapowy. Na Złoty Groń. ( Info od rodziny, która ma tam domek letniskowy ).
 

·
Moderator
Joined
·
83,757 Posts
Nowy ośrodek dla całych rodzin za 23 mln zł [PANORAMA]
Czteroosobowa kolejka krzesełkowa, wyciąg dla dzieci, naśnieżana i oświetlona trasa, park linowy - to wszystko czeka na gości w nowoczesnym ośrodku na zboczach bielskiego Dębowca.


Od rozpoczynającego się sezonu Bielsko-Biała znowu będzie obecna na mapie polskich ośrodków narciarskich. Dobiegła tutaj końca budowa nowoczesnej stacji na stoku Dębowca.

Dzięki unijnej dotacji powstała tu czteroosobowa kolejka krzesełkowa o długości około 600 m oraz krótki wyciąg dla dzieci. Obok jest oświetlona i sztucznie naśnieżana trasa narciarska. U podnóża stoku powstał obiekt z garażami dla ratraka i skutera śnieżnego oraz budynek do obsługi ruchu turystycznego. Nie zapomniano też o letnich atrakcjach: parku linowym, placu zabaw i boisku.

Wszystko kosztowało 23 mln zł. Teraz trasa czeka na pierwsze sztuczne naśnieżenie i narciarzy.

Realizacja: Marek Kocjan, Leszek Cuper. Wykonanie: Spacery360.pl/
Cały tekst: http://bielskobiala.gazeta.pl/biels..._23_mln_zl__PANORAMA_.html?bo=1#ixzz2Ef5r7p8O
 

·
Dear Donald, Yours Ever
Joined
·
32,717 Posts
http://www.tvs.pl/42371,boj_o_pilsko_trwa_spor_mieszkancow_korbielowa_z_ekologami.html

Poważni przedsiębiorcy, duże plany i potężne pieniądze, skutkiem takiego połączenia miało być przeobrażenie beskidzkich stoków narciarskich w nowoczesne ośrodki. Miało, bo plany inwestorów i nadzieje na prace dla okolicznych mieszkańców blokują organizacje ekologiczne. O szczegółach jednego z najostrzejszych konfliktów ostatnich lat w Beskidach.

Ekolodzy kontra mieszkańcy w nieco odmiennych nie zwykle relacjach. Protest pod siedzibą obrońców przyrody, czy blokada wizji lokalnej. By chronić inwestycję, którą zieloni chcą zablokować gotowi są niemal na wszystko. - Tam jest praca, tam jest dla nas tak samo. My też jesteśmy za ekologią, jak najbardziej absolutnie, ale nie pseudoekologią - mówi Maria Jurek, mieszkanka Korbielowa

- Czy oni zapewnią byt mojej rodzinie ? Czy oni coś zrobią w tym kierunku, żeby mi pomóc? - pyta Justyna Czuł, mieszkanka Korbielowa.

Nie czekając na niczyją pomoc założyli stowarzyszenie. - Brak inwestycji, to jest dla nas koniec życia, dlatego że w Korbielowie się nic nie dzieje. Ludzie niestety muszą wyjeżdżać za granicę za pracą, a tak być nie może - podkreśla Lidia Makuch, mieszkanka Korbielowa. Nadzieje na nowe życie pojawiły się kilka miesięcy temu, gdy prywatny inwestor przejął od Gliwickiej Agencji Turystycznej stację narciarską Pilsko. - Takie są nasze plany, żeby za dwa-trzy sezony, to już był nie tylko powiedzmy ośrodek, ale żeby to był kurort taki jak na Zachodzie jest. Jak jest za granicą u naszych sąsiadów - oznajmia Leszek Łazarczyk, właściciel Ośrodka Narciarskiego Pilsko w Korbielowie.

Choć to być może będzie musiało poczekać. Wszystko za sprawą Stowarzyszenia na Rzecz Wszystkich Istot. Ekolodzy, złożyli do prokuratury doniesienie o łamaniu przez inwestora prawa. - Czekamy na dokumentację z Urzędu Miejskiego. Na dokumentację od Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego i dopiero po zgromadzeniu niezbędnej dokumentacji zostanie podjęta decyzja- tłumaczy Alicja Borowska, Prokuratura Rejonowa w Żywcu. Takie postrzeganie prawa przez ekologów, to jednak zdaniem mieszkańców nic innego, jak ekoterroryzm. - Za dużo tych szkód, które wyrządzili na terenie kraju, to nie jest sprawa tylko Pilska. Jesteśmy w Bystrej, Szczyrk również ma problemy, patrząc dalej Andrychów to samo - uzasadnia Zbigniew Czarnik, Ruch Społeczny Obrońców Pilska.

W Andrychowie ekolodzy inwestycję wartą kilkaset milionów złotych blokują już lata. Według nieoficjalnych szacunków, każdy rok przestoju, to dla inwestora straty nawet rzędu 10 milionów. - Stoi czwarty sezon, bo po prostu im się wszystko nie podoba, więc zawsze coś znajdą, jakiś powód, żeby się odwołać. Nawet jak napiszą, że im się coś nie podoba, to też trzeba rozważyć. A kolejne instytucje, czyli WSA, Naczelny Sąd Administracyjny, wszystkie muszą to rozważyć- opowiada Tomasz Andrejko, inwestor, Czarny Groń.

Powód z reguły ten sam, brak stosownych zezwoleń, czy po prostu ochrona natury. Z oskarżeniami o jej niszczeniu spotkał się niemal każdy, kto tylko na inwestycję w Beskidach się zdecydował. Co więcej jak mówią właściciele ośrodków narciarskich tłumaczenia ekologów często nie znajdują pokrycia w rzeczywistości. - To jest absurd, bo po pierwsze wilków w Szczyrku nie ma, to jak one mają migrować do Brennej, a nawet, gdyby ten korytarz stworzyć. To ten korytarz, by się kończył na gęstej zabudowie w Brennej - odpowiada Stanisław Richter, prezes Szczyrkowskiego Ośrodka Narciarskiego. Mimo to, wiele pomysłów na inwestycje w tych stronach kończy się na etapie planów. - Nie może być tak, że rozwijamy ośrodki narciarskie, sport, rekreację w taki sposób. Są określone procedury i one muszą być po prostu przestrzegane - zaznacza Grzegorz Bożek, Pracownia na rzecz Wszystkich Istot.

- Powstały takie naszym zdaniem sytuacje prawne, które trzeba wyjaśnić, do tego są odpowiednie służby. To nie ekolodzy i nie organizacje pozarządowe będą wyjaśniały tę sytuację, tylko odpowiednie służby państwa - dodaje Jacek Bożek, klub Gaja.

Jaka będzie decyzja prokuratury w przypadku Pilska? Dowiemy się jeszcze w tym roku. Tymczasem na linii mieszkańcy - ekolodzy pat.
 

·
Moderator
Joined
·
83,757 Posts
Rusza nowoczesna kolejka linowa. Pojeździmy za darmo
W sobotę w Istebnej rozpoczyna działalność jedyna w Beskidach sześcioosobowa kolej linowa. Pierwszego dnia narciarze będą mogli skorzystać z niej za darmo.Szwajcarska kolejka, która będzie wozić narciarzy sześcioosobowymi kanapami, powstała w ośrodku Złoty Groń w Istebnej. To tzw. kolej wyprzęgana, która bardzo zwalnia na początku i końcu trasy, dzięki czemu narciarze mogą wygodnie i bezpiecznie wsiąść i wysiąść. Kolej ma długość 800 m. Pasażerowie wjadą na szczyt w 2 minuty i 40 sekund. Przepustowość kolejki to aż 2800 osób na godzinę.

Jak wyjaśnia Jakub Waliszewski ze Złotego Gronia, kolejka jest już gotowa do uruchomienia. - Startujemy w sobotę, 22 grudnia. Pierwszego dnia od 9 do 21 narciarze będą mogli u nas jeździć za darmo. Warunki na stoku są dobre, mamy od 30 do 40 cm śniegu - dodaje Waliszewski.
Cały tekst: http://bielskobiala.gazeta.pl/biels...__Pojezdzimy_za_darmo.html?bo=1#ixzz2FiM27SMO
 

·
Moderator
Joined
·
83,757 Posts
Szwajcarska kolejka już wozi narciarzy w Istebnej

Od soboty narciarze mogą korzystać z nowoczesnej kolejki w ośrodku Złoty Groń. Na szczyt wjadą nią w niecałe trzy minuty.
Kolejka ruszyła w sobotę o godz. 9 rano. Wcześniej było uroczyste przecięcie wstęgi i przemówienia przedstawicieli gminy. Na inaugurację sezonu zagrała nawet kapela ludowa. Narciarze od rana zbierali się pod kolejką, wszyscy chcieli wypróbować nowe, sześcioosobowe kanapy.

- Warunki narciarskie są dobre. Dziś, poza uruchomieniem nowej kolejki, ruszył również orczyk. Ośrodek posiada nowoczesne oświetlenie, na nartach można jeździć od 8 do 21 - informuje Jakub Waliszewski ze Złotego Gronia.
Nowa kolejka linowa w Istebnej ma długość 800 m i jest bardzo nowoczesna. Podobne urządzenia działają w alpejskich kurortach. Kolejka zwalnia na początku i końcu trasy, dlatego narciarze mogą spokojnie wsiadać i wysiadać z krzesełek. W ciągu godziny może przewieźć 2800 osób.Jak już informowaliśmy, w sobotę narciarze mogą korzystać z kolejki za darmo.
Cały tekst: http://bielskobiala.gazeta.pl/biels..._narciarzy_w_Istebnej.html?bo=1#ixzz2FmbxWOvp
 
1 - 20 of 715 Posts
Top