SkyscraperCity banner
1 - 20 of 24 Posts

·
emigrant
237 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
...witam!

bedac nadal pod ogromnym wrazeniem tego miasta zapraszam do ogladania zdjec wspanialego, ogromnego i pelnego kontrastow miasta i jego okolic...

na poczatek tylko kilka zdjec...
z czasem dorzuce ich troche wiecej..;-)

·
lublinianin
3,419 Posts
dzięki za fotorelację, Istanbuł i Turcja są w sferze moich zainteresowań na najbliższe lata...jak wrażenia, ceny etc...?;)

·
emigrant
237 Posts
Discussion Starter · #8 ·
ja też :D fajne mają nazwy: Hotel Oral, sklep Kupa ;)

btw moge wrzucic tu link do moich fotek? [nie ma sensu zakladania nowego watku ;)]
apropos sklepu...;-)
oto i jest!

przypadkiem sie natknalem...

·
nonono
557 Posts
Istambuł to miasto naprawdę kapitalne :) Chociaż, szczerze mówiąc, spodziewałem się nieco bardziej orientalnego klimatu. Wpływy europejskie są (moim zdaniem) bardzo wyraźne. Miasto jest PRZEPIĘKNIE położone, ze wzgórz rozpościerają się wspaniałe widoki... Wyprawę tam polecam każdemu ;) I sobie (ponowną) też, bo spędziłem tam tylko 3 dni.

·
emigrant
237 Posts
Discussion Starter · #10 · (Edited)
dzięki za fotorelację, Istanbuł i Turcja są w sferze moich zainteresowań na najbliższe lata...jak wrażenia, ceny etc...?;)
generalnie rzecz biorac jak juz wczesniej mowilem miasto kontrastow. zdecydowanie polecam unikac stref turystycznych ze wzgledu na ceny i denerwujacych sklepikarzy... polecam tez zorganizowac sobie wyjazd samemu a nie pakowanie sie w firmy turystyczne to jednak wiaze sie z tym ze zanim juz ktos zdecyduje sie na wyjazd trzeba bardzo szczegolowo przeanalizowac wszelkie dostepne informacje dotyczace tego miasta... ludzie staraja sie tam zrobic interes na absolutnie wszystkim...
dodatkowo polecam jednak odkrycie okolic istanbulu...to wydaje mi sie wrecz konieczne dla tych ktorzy chca poznac ta prawdziwa twarz tego miasta ...

a tymczasem kilka kolejnych fotek

·
lublinianin
3,419 Posts
generalnie rzecz biorac jak juz wczesniej mowilem miasto kontrastow. zdecydowanie polecam unikac stref turystycznych ze wzgledu na ceny i denerwujacych sklepikarzy... polecam tez zorganizowac sobie wyjazd samemu a nie pakowanie sie w firmy turystyczne to jednak wiaze sie z tym ze zanim juz ktos zdecyduje sie na wyjazd trzeba bardzo szczegolowo przeanalizowac wszelkie dostepne informacje dotyczace tego miasta... ludzie staraja sie tam zrobic interes na absolutnie wszystkim...
jeśli chodzi o nachalnych straganiarzy to...byłem w Chinach - nic mnie juz nie zdziwi :D (łącznie z wciąganiem na siłę do sklepu:lol:) a pojechać planuje oczywiście na własną rękę :) Istanbuł będzie tylko częścią większej wycieczki, polegającej na objechaniu dookoła całego Morza Czarnego:cheers:

·
Registered
130 Posts
Utalentowany fotograf...

... dzieli się wrażeniami z podróży, a Ci se udzielają lekcji historii Bizancjum. :nuts:

Przepiękne fotografie! Aż zaroiło mi się w głowie od wspomnień mojej tam wyprawy w 1995 r. Wyblakły do bieli asfalt, osiołki, przesympatyczne psiska i kociska włoczące się samopas, dzieciarnia wciskająca perfumy, wojskowe patrole co kilkanaście kilometrów, ceny naprawdę umowne, lepki sok z arbuza cieknący po brodzie gdzieś na bezimiennej plaży nad Morzem Marmara, zły zjazd z autostrady i wylądowanie w środku nocy w stambulskich slumsach oświetlonych płonącymi beczkami... Muszę tam kiedyś wrócić.

·
Registered
5,682 Posts
ach, ach!!
@edinburghguy
http://i226.photobucket.com/albums/dd50/edinburghguy/DSC_01785_.jpg - cudnego tureckiego pieska uwieczniłeś, a gdzie koty?

:) /kolory dziwne, bo to zdjęcie zdjęcia/
Stambul to miasto kotow. Przez kilka dni spedzonym w Stambule widzialem kilkaset (a moze wiecej) kotow - wiekszosc z nich wygladala dobrze, mimo ze pewnie wiele z nich bylo kotami podworkowymi. W roznych resauracjach stambulskich takze mozna bylo spotkac koty, sa one praktycznie wszedzie. Nawet w Aya Sophia mozna je spotkac....
Psow nie widac jest zbyt duzo. Wygladaja one z reguly na dosyc mocno zabiedzone

·
Registered
5,682 Posts
Pomiedzy Aya Sophia a Błekitnym Meczetem tak gdzie kiedys byla starozytna agora znajduje sie obecnie maly zadbany zielony teren. To rzeczywiscie ulubione miejsce do robienia zdjec. A wieczorami miesjce randek. Czasami wygladalo to dosyc surrealistycznie. Widzialem pare na lawce, calujaca sie, przy czym dziewczyna miala na glowie chuste. A mimo to randowala sie...

·
Registered
5,682 Posts
Most Galata ktora laczy dawne antyczny Konstantynopol z genuenska dzielnica Galata ma zabawna przypadlosc. Jest on okupowany przez weilu mieszkancow, ktorzy lowia ryby. W dni pwszechne jest ich troche mniej, w weekendy kazde miejsce jest zajete przez wedkarzy.

·
Registered
5,682 Posts
Jedna z atrakcji pobytu w Stambule jest rejs statkiem po Ciesninie bosforskiej. W jedna strone plynie sie ok. 2 h, potem ma sie ok. 3 h przerwy i nastepnie pwrot trwa 2 h. Zdjecie jest zrobione po azjatyckej stronie w miejscu gdzie wody Ciesniny wpadaja do Morza Czarnego. Tam zjadowala sie twierdza Anadolu Kavagi (dzis malownicza ruina)

·
Registered
5,682 Posts
W Stambule (a szrzej w Turcji) kiedy wchodzi sie do centrum handlowego trzeba przejsc przez bramke wykrywajaca metale. Chyba boja sie zamachow terrorystycznych.

1 - 20 of 24 Posts