SkyscraperCity banner

1 - 20 of 1330 Posts

·
EPBP - reaktywacja!
Joined
·
2,347 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Witam serdecznie wszystkich Forumowiczów. Nazywam się Robert i mam 21 lat. Mimo, że zarejestrowałem się dopiero dzisiaj, to froum to śledzę od ponad roku. Nasze miasto darzę wielkim szacunkiem i sentymentem, tak więc postaram się dorzucić tutaj swoje przysłowiowe "pięć groszy".
Tak więc, przechodząc do konkretów, dzisiaj do Białej Podlaskiej przyjechał na testy drogowe kolejny autobus miejski - Autosan Sancity 12 LF. Jeździł on na linii A. Goniłem go motocyklem od dworca PKP aż do pętli znajdującej się na ul. Warszawskiej - CPN (Sławacinek Stary). Zrobiłem mu kilka fotek, które postaram się niedługo wrzucić na forum. Przy okazji wstawię zdjęcia autobusów, które zostały już przetestowane na ulicach naszego miasta.
 

·
Registered
Joined
·
72 Posts
..normalnie autobus jak ze Stolicy:banana: Pięknie pięknie:applause::applause:
 

·
EPBP - reaktywacja!
Joined
·
2,347 Posts
Discussion Starter · #4 · (Edited)
Tak więc przedstawiam zdjęcia autobusów, które odbyły już testy drogowe w naszym mieście i mają szansę unowocześnić tabor bialskiego MZK:
1. SOLARIS URBINO 12
[URL="[/URL]
2. SCANIA CN270UB OMNICITY
[URL="[/URL]
3. AUTOSAN SANCITY 12 LF
[URL="[/URL]

Dotychczasowo zaprezentowane autobusy są bardzo nowoczesne, wygodne, ekologiczne (normy spalania EURO) i z tego co przeczytałem na stronach internetowych miast, które je eksploatują - wysoko niezawodne.
 

·
Registered
Joined
·
6,064 Posts
Witamy nowego użytkownika:)

Osobiście bardzo podoba mi się ten autosan, fajnie jakby go miasto kupiło, ciekawe jak wygląda wewnątrz.

Przekonamy się prawdopodobnie w następnym roku na co zdecydują się władze miasta....12 autobusów do 2012 roku i wtedy liczę na to, że "ogórki" ostatecznie znikną z panoramy miasta:)

Odnośnie przejazdu (info z pierwszej reki, tatus pracuje na PKP;)) to bedzie to remont polegajacy na wymianie szyn, nasypu - dziś przyjechał nowy tłuczeń, podkładów, co ciekawe na nowe drewniane, choć za parę lat i tak będa wymieniac na betonowe, czyli jak zwykle brak racjonalizmu....no i sama nawierzchnia przejazdu będzie gladziutka...tak jak w Porosiukach czy Ogrodnikach. Tyle w temacie przejazdu.
 

·
Registered
Joined
·
1,044 Posts
Będzie monitoring w autobusach w Białej Podlaskiej

W pierwszym kwartale przyszłego roku autobusy miejskie zostaną objęte monitoringiem. Będzie to pierwszy krok do stworzenia systemu elektronicznego nadzoru bezpieczeństwa w mieście.


12 nowych autobusów, będzie miało monitoring.

(Fot. archiwum)

Joanna Kowalczuk w centrum Białej Podlaskiej straciła radio i boczną szybę po włamaniu do samochodu.
– Gdyby były kamery, to albo nie doszłoby do tego włamania, albo policja mogłaby namierzyć sprawców. Auto stało w ruchliwym miejscu centrum, które na pewno zostanie objęte monitoringiem.

Niestety, straciłam blisko 1000 złotych – dodaje Joanna Kowalczuk, mieszkanka Białej Podlaskiej.
W mieście nie ma systemu monitorującego bezpieczeństwo. Ta sytuacja zacznie zmieniać się już w przyszłym roku.

– Przymierzamy się do kupna 12 nowych autobusów, które będą już wyposażone w kamery. Pozostałych 18 z 30, które zostaną, a obecnie jeżdżą po Białej, także będą uzbrojone w kamery. W sumie, wszystkie autobusy obejmiemy nadzorem kamer. Ten proces powinien być zakończony w I kwartale przyszłego roku – mówi Łukasz Bąkowski z Zakładu Komunikacji Miejskiej w Białej Podlaskiej.

To pierwszy krok. W przygotowaniu jest projekt rewitalizacji centrum miasta. Jednym z jego założeń jest objęcie miasta systemem monitoringu.

– Z instalacją kamer związana jest całodobowa obsługa, rejestracja wszystkich zdarzeń oraz potrzeba natychmiastowej reakcji w sytuacjach, które będą tego wymagać. Nadzór nad rejestrowaniem obrazu sprawowałoby Centrum Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta, a tym samym monitoring funkcjonowałby przy Straży Miejskiej – informuje Renata Szwed z Urzędu Miasta Biała Podlaska.

Wprawdzie nie pada deklaracja o konkretnych terminach i liczbie kamer, ale mówi się, że system mógłby ruszyć pod koniec II kwartału przyszłego roku.

Policji pomysł bardzo się podoba. – Monitoring jest niezwykle potrzebny. Chętnie widzielibyśmy kamery w centrum miasta, przy głównych węzłach komunikacyjnych i przy popularnych lokalach – mówi Jarosław Janicki, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.
Dziennik Wschodni
 

·
Registered
Joined
·
1,692 Posts
Radio BiPeR

Projekt pod nazwą "Racjonalizacja systemu transportu publicznego w mieście Biała Podlaska - II etap", był tak dobrze opracowany że jego ocena pozwoliła zakwalifikować go na drugim miejscu w Województwie. Dzięki temu na kolejne innowacje w komunikacji zbiorowej jakie zaplanowano już do wprowadzenia, Biała zyskała dotację z Regionalnego Programu Operacyjnego w wysokości ponad 21 mln zł. Z portfela miasta będzie pochodziła jedynie co czwarta - wydana na nowe autobusy, modernizację Terebelskiej, zatoki autobusowe, systemy elektroniczne montowane w pojazdach - złotówka.Dobre wiadomości Biała Podlaska otrzymała już 15 czerwca 2010 r. Wtedy to Zarząd Województwa Lubelskiego podjął decyzję o dofinansowaniu projektu p.t. "Racjonalizacja systemu transportu publicznego w mieście Biała Podlaska - etap II". Całość zyskała uznanie w ramach Działania 5.3. Miejski transport publiczny Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013. Kwota dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosi 21.161.416,06 zł i stanowi 85% kosztów kwalifikowanych projektu. Całkowita wartość projektu wynosi: 24.895.783,60 zł. A udział własny Miasta Biała Podlaska udało się obniżyć jedynie do kwoty - 3.734.367,54 zł.

Śródmieście wyłączone z ruchu
Dziś postawiono kolejny krok ku temu celowi. Autobusy uzyskają priorytet, nie tylko buspasy, zielone światło na skrzyżowaniu uruchamiane automatycznie gdy tylko do danego skrzyżowania będzie zbliżał się pojazd ZKM, ale całe Śródmieście zostanie zamknięte dla ruchu pojazdów indywidualnych a skomunikowane autobusami.Całkowitą innowacją będą bilety elektroniczne, mogą one stać się wstępem do wprowadzenia e-karty miejskiej. Doładowywać je będziemy w specjalnych punktach lub też przez internet, będą tzw. KREDYTAMI. Po wejściu do autobusu będzie trzeba je przyłożyć do kasownika, przy wyjściu również. Da to możliwość wprowadzenia bardziej zróżnicowanych opłat. Na przykład jeśli przejedziesz tylko o jeden przystanek dalej, z elektronicznego biletu pobrane ci zostanie jedynie kilka czy kilkadziesiąt groszy.
Pojawią się tablice elektroniczne, kamery i głos w autobusach. Tablicę informować będą o tym za ile minut na dany przystanek podjedzie dany autobus, wszystko w czasie rzeczywistym, uwzględniając obecną pozycję autobusu w stosunku do przystanku, opóźnienia, korki i objazdy - jeśli takowe będą.
W autobusach pojawi się też głos informujący o tym jaki przystanek będziemy mieli za chwilę. Dodatkowo może to być głos na przykład samego Bogusia Lindy - dla pań, korzystających z autobusów lub też Kasi Figury, Małgorzaty Foremniak albo też Kasi Cichopek dla panów. (Wiem że to nie fair że tylko jedno nazwisko męskie a aż trzy kobiece, pozwolę sobie jednak przypomnieć że materiał pisze męska ręka. Redakcja.)
To KTO będzie zapowiadał przystanki zależy od tego jakie rozwiązanie wybierze ZKM i czy będzie chciało oczywiście zapłacić kilkadziesiąt tysięcy za bardzo znany głos wymieniający po kolei wszystkie przystanki w mieście Biała Podlaska i jego okolicach.

To będzie prawdziwa rewolucja wprowadzona jeszcze przed końcem 2012 roku. Miejmy tylko nadzieję że w ślad za tym pójdzie wzrost świadomości obywatelskiej samych mieszkańców, monitoring i wzmocnienie osobowe Policji i Straży Miejskiej. Będzie co pilnować. Dziś szyby w przystankach wymienia się mniej więcej z częstotliwością jedna na miesiąc. Drodzy Bialczanie, nauczmy się szanować to co dla nas jest tworzone. Żyjemy w coraz bardziej wyjątkowym mieście, wyróżniamy się pod wieloma względami, może już czas aby wyróżnić się też własnym zachowaniem. Nie niszczmy i dbajmy o to co nasze i jest naszą wizytówką dla Polski i Świata. Nie jesteśmy już Polską C ani B jesteśmy w czołówce Polskich miast.O projekcie i konferencji jaka miała miejsce w dniu 26 października w Urzędzie Miasta, a poświęconej realizacji projektu racjonalizacji transportu w mieście mówi we wstępie prezydent Białej, Andrzej Czapski oraz naczelnik Wydziału Strategi i Rozwoju w UM, Maciej Buczyński.

Projekt przygotowany przez Urząd Miasta Biała Podlaska we współpracy z Zarządem Komunikacji Miejskiej oraz Miejskim Zakładem Komunikacji Sp. z o.o. stanowi kolejny etap działań mających na celu optymalizację i poprawę jakości usług transportowych w Białej Podlaskiej zapisanych w "Programie racjonalizacji systemu transportu publicznego w mieście Biała Podlaska".

Realizacja projektu potrwa do końca 2012 roku i obejmie następujące działania inwestycyjne:

1) Rozbudowa odcinka ul. Terebelskiej od drogi krajowej nr 2 do skrzyżowania z ulicą Królowej Jadwigi i Okopową o długości 567 m, w tym: budowa chodników, trzech zatok autobusowych, budowa dwóch rond: rondo nr 1 u wlotu ulic Okopowej i Królowej Jadwigi, rondo nr 2 u wlotu ul. Anny Jagiellonki;
(pisaliśmy o tym w dziale INWESTYCJE)

2) Rozbudowa myjni autobusowej, położonej przy ul. Brzegowej 2 E poprzez wykonanie fundamentów, szkieletu, ścian, dachu i wrót (hala oraz pomieszczenia pomocnicze, wyposażone w wentylację i świetliki dachowe), centralnego ogrzewania z przyłączem do sieci ciepłowniczej i instalacji sanitarnej;

3) Budowa pętli autobusowej przy skrzyżowaniu ul. Sielczyk i Al. Solidarności;
(pisaliśmy o tym w dziale SZORT)

4) Budowa 8 zatok autobusowych przy ul.: Orzechowej, Kopernika, Piłsudskiego, Sidorskiej;
(pisaliśmy o tym w dziale SZORT)

5) Wymiana wiat przystankowych (24 szt.) i słupków przystankowych (52 szt.);

6) Zakup taboru (12 szt. autobusów spełniających wymagania normy spalania Euro 5, o pojemności min. 100 miejsc);

7) Dostosowanie i przebudowa urządzeń sygnalizacji świetlnej akustycznej w mieście (52 szt.);

8) Wyposażenie transportu publicznego w systemy: monitoringu bezpieczeństwa pojazdów, obszarowego sterowania i nadzoru, informacji pasażerskiej oraz biletu e1ektronicznego.Systemy elektroniczne montowane w autobusach, bilet elektroniczny i systemy powiadamiania pasażera opisuje przedstawiciel firm TARAN i R&G z Mielca, dyrektor Tarana Tadeusz Gancarz. Firmy te wspólnie zajmują się produkcją oprogramowań informatycznych i elementów elektronicznych montowanych na pojazdach. Z RG dodatkowo w Białej Podlaskiej obecni byli prezes d.s. handlowych Robert Pezda oraz handlowiec Józef Sołtys.
Zadania zawarte w II etapie przeniosą Białą Podlaskę o kilkadziesiąt lat w przyszłość. Z rozwiązań jakie zastosowane zostaną w komunikacji miejskiej miasta korzystają takie miasta jak Nowy Jork a systemy informacji pasażera stosowane są w metrze, dużych dworcach kolejowych czy też na lotniskach.

Poprzez realizację II etapu ma znacznie poprawić się bezpieczeństwo, jakość transportu, ochrona środowiska i zadowolenie pasażerów. A to prowadzić ma do dania autobusom miejskim PRIORYTETU w ruchu miejskim. - Chcielibyśmy aby bialczanie przesiedli się ze swoich aut do autobusu. I ku temu będziemy dążyć. Zdajemy sobie sprawę że realizacja tego zadania będzie bardzo trudna i potrwać może nawet do 15 lat. Mamy jednak przygotowane i opracowane projekty i rozwiązania jakie, po zastosowaniu, spowodują iż podróż autobusem będzie tańsza, szybsza, bardziej komfortowa i zajedziemy dalej niż własnym autem - mówi Jarosław Kostecki, naczelnik Wydziału Dróg i Transportu w UM Biała Podlaska. Rozmowa.Komunikacja miejska w 2015 roku
http://www.radiobiper.info/?id=wiecej&i=2290

Autobusy testowane w Białej Podlaskiej, 12 nowych pojazdów zakupionych w II etapie racjonalizacji systemu transportowego miasta, będzie stanowiło wybór pomiędzy tymi zaproponowanymi przez producentów modelami.
http://www.radiobiper.info/?id=wiecej&i=5359
 

·
Fizyk teoretyk
Joined
·
4,120 Posts
^^ Czyli jeśli wygra któryś z trójki Urbino, Citaro, czy Lion's City. To będę zadowolony ale mam nadzieję że odpowiednio je "wypasą" (głównie chodzi mi o klimę dla pasażerów plus ciepły/zimny guzik, a i biletomatem bym nie pogardził) Tak czy siak jest dobrze :)

P.S. Swoją drogą zawsze jak jeżdżę Solarisem to mam to genialne uczucie, że on nie jedzie a płynie po ulicach(nawet na dziurawych ulicach Lublina). Takiego uczucia jakoś nie mogę zaznać w pozostałych modelach,ale to pewnie subiektywne odczucie.
 

·
Registered
Joined
·
1,044 Posts
ja tez czest jezdze Solarisem i jest fajny, ale mam nadzieje, ze nie wybiorą AutoSana, a jaki bedzie taki juz bedzie z tych pozostalcyh, ale ten Autosan wydaje sie byc najslabszy i zapewne najtanszy, dlatego mam nadzieje, ze nie pojda tylko na tanioche
 

·
Registered
Joined
·
1,692 Posts
Popieram przedmówcę Solaris jest wypasiony, dobrze wygląda i super się nim jeździ. Gabaryty chyba trochę za duże jak na Białą (szczególnie zakręt w prawo w ul.Kraszewskiego :lol: wyobrażam już to sobie), ale może mi się tylko tak wydaje. MAN i Autosan najmniej przypadły mi do gustu, i na litość Boską mam nadzieję że nie będą ich obklejać reklamami!!!
 

·
Registered
Joined
·
1,692 Posts
Dziennik Wschodni

Nowe autobusy przyjadą do Białej Podlaskiej​

Dwanaście nowoczesnych, klimatyzowanych autobusów ma trafić do bialskiej komunikacji w pierwszym kwartale 2011 roku. Wiosną zaś ruszy przebudowa części ul. Terebelskiej, na której powstaną dwa ronda.


Dwanaście nowoczesnych, klimatyzowanych autobusów ma trafić do bialskiej komunikacji w pierwszym kwartale 2011 roku.

To tylko część znaczących inwestycji, które zostaną zrealizowane w mieście nad Krzną, dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości ponad 21 mln zł drugiego etapu bialskiego projektu "Racjonalizacja systemu transportu publicznego w mieście Biała Podlaska”.

Cały projekt będzie kosztować niemal 25 mln zł. Został wysoko oceniony przez ekspertów, którzy uznali go za jeden z najlepszych w wojewódzkim konkursie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

– Jestem dumny z projektu. Zahacza prawie o XXII wiek – podkreślił Andrzej Czapski, bialski prezydent, podczas wtorkowej konferencji prasowej. Dodał, że właśnie uprawomocnia się pozwolenie na rozbudowę liczącego 567 m odcinka ul. Terebelskiej od drogi krajowej nr 2 do skrzyżowania z ulicą Królowej Jadwigi i Okopową. Zbudowane zostaną tam chodniki, zatoki autobusowe, dwa ronda (u wlotu ulic Okopowej i Królowej Jadwigi oraz u wlotu ul. Anny Jagiellonki). Po ogłoszeniu przetargu, na wiosnę rozpoczną się roboty.

Projekt przewiduje także rozbudowę myjni autobusowej przy ul. Brzegowej oraz budowę pętli autobusowej przy skrzyżowaniu ul. Sielczyk i al. Solidarności, i ośmiu zatok autobusowych przy ulicach: Orzechowej, Kopernika, Piłsudskiego i Sidorskiej. Ponadto, wymienione zostaną 24 wiaty i 52 słupki przystankowe. Przebudowane zostaną też urządzenia sygnalizacji świetlnej i akustycznej w mieście, aby powstał system wzbudzania światła zielonego przez jadące autobusy, co pozwoli na szybszy i płynny przejazd przez miasto.

Podczas wtorkowego spotkania w bialskim magistracie Tadeusz Garncarz, dyrektor firmy "Taran” z Mielca, przedstawił system informacji pasażerskiej i biletu elektronicznego, te bowiem rozwiązania mają być też wprowadzone wraz z monitoringiem bezpieczeństwa pojazdów w Białej Podlaskiej w ramach wspomnianego projektu unijnego. Pasażer będzie mógł w telefonie komórkowym i na tablicach elektronicznych przystanków uzyskać informację, czy autobus jest opóźniony i o ile minut.

– Bilet elektroniczny wprowadzimy dopiero w 2012 r. – zauważa Tadeusz Ułanowicz, dyrektor bialskiego Zarządu Komunikacji Miejskiej.

Pasażerowie są zadowoleni z zapowiadanej rychłej modernizacji bialskiej komunikacji miejskiej.
– Bialskie autobusy miejskie już dobrze kursują. Korzystam z miesięcznego biletu – mówi licealistka Aleksandra Dobrasiewicz.

Studentka Agata Lewandowska też nie ma krytycznych uwag do komunikacji miejskiej.
– Rozkład jazdy można już znaleźć w Internecie lub ściągnąć go sobie na telefon komórkowy – podkreśla. Przyznaje jednak, że przydałoby się więcej kursów w weekendowe wieczory, kiedy młodzież jeździ na imprezy.
http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20101028/PODLASKA/754759208

Ciekaw jestem jakie kolory będą miały autobusy i wiaty przystankowe. Dzisiejsze szare wiaty nie są zbyt urokliwe, może pokuszą się o takie jak na ul.Narutowicza (czerwone - styl Warszawski)
 

·
Registered
Joined
·
1,102 Posts
Autobusy, a także wiaty, słupki i przyszłe tablice elektroniczne moim zdaniem powinny być w kolorach Białej (bialskiej flagi/herbu). Tj czerwony, biały zielony bądź żółty. Lub kombinacje tych barw.

Ja bym widział to na zielono ;)
 

·
Registered
Joined
·
1,692 Posts
Biała24

Bilety elektroniczne, nowe autobusy​

Biała Podlaska otrzyma przeszło 21 milionów złotych na poprawę funkcjonowania systemu transportu publicznego. Wśród nowości pojawi się elektroniczny bilet, przy przystankach pojawi się informacja pasażerska. Poprawi się również bezpieczeństwo w autobusach bo zamontowany zostanie monitoring. Przebudowy doczeka się ulica Terebelska, zakupionych zostanie 12 nowych autobusów oraz wiele innych udogodnień.Na kwotę przeszło 25 milionów złotych opiewa projekt dotyczący racjonalizacji transportu publicznego w Białej Podlaskiej. W poniedziałek tuż po wygranych wyborach Andrzej Czapski, prezydent Białej Podlaskiej podpisał z Zarządem Województwa Lubelskiego umowę o dofinansowaniu projektu ze środków unijnych p.t. „Racjonalizacja systemu transportu publicznego w mieście Biała Podlaska – etap II". - Biała Podlaska po raz kolejny znalazła się w czołówce samorządów aktywnie pozyskujących fundusze na realizację tak istotnych dla mieszkańców przedsięwzięć. Kwota dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosi 21 161 416,06 zł i stanowi 85 procent kosztów kwalifikowanych projektu. Cała inwestycja to ponad 25 milionów złotych – zaznacza Andrzej Czapski.

Projekt przygotowany przez bialski magistrat we współpracy z Zarządem Komunikacji Miejskiej oraz Miejskim Zakładem Komunikacji stanowi kolejny etap działań mających na celu optymalizację i poprawę jakości usług transportowych w Białej Podlaskiej. Jego realizacja potrwa do końca 2012 roku. Rozbudowany zostanie odcinek ul. Terebelskiej od drogi krajowej nr 2 do skrzyżowania z ulicą Królowej Jadwigi i Okopową, w tpym przewidziane są: budowa chodników, trzech zatok autobusowych i dwóch rond (przy wylocie ulic Okopowej i Królowej Jadwigi i u wlotu ul. Anny Jagiellonki).

Rozbudowana również będzie myjnia autobusowa położona przy ul. Brzegowej.

Powstanie pętla autobusowa przy skrzyżowaniu ul. Sielczyk i Al. Solidarności. Już niedługo mieszkańcy ulic Orzechowej, Kopernika, Piłsudskiego oraz Sidorskiej będą mogli się cieszyć z nowych zatok. Wymianie ulegną wiaty i słupki przystankowe. Podróżujący zasiądą w 12 nowych autobusach. Będą one spełniać największe normy ekologiczne oraz z klimatyzacją. Dostosowane i przebudowane zostaną urządzenia sygnalizacji świetlnej i akustycznej. Kierowcy prowadzący pojazd komunikacji miejskiej będą mieli zamontowane urządzenie do wzbudzania światła zielonego, tak by przejechać trasę punktualnie. W 30 autobusach zamontowany będzie monitoring. - Zainstalowany w autobusach system cyfrowego monitoringu wizyjnego będzie umożliwiał wykonanie nagrań wideo pochodzących z czterech kamer z możliwością nagrywania dźwięku. Obejmował będzie 90 kamer kolorowych do obserwacji wnętrza pojazdu oraz 30 kamer skierowanych w kierunku jazdy. Dodatkowo autobusy wyposażone będą także w urządzenia zapewniających łączności bezprzewodową pomiędzy kierującym pojazdem a dyspozytorem oraz służbami porządkowymi i ratunkowymi.

Na przestankach tzw. „przesiadkowych” zostanie zamontowana tablica elektroniczna, która będzie pokazywać w jakiej odległości czasowej znajduje się dany autobus na który czekamy. Pojawią się bilety elektroniczne, którego celem będzie przede wszystkim ułatwiona dostępność.
 

·
Registered
Joined
·
1,692 Posts
Dziennik Wschodni

Biała Podlaska: Bronią pociągów​

Ponad 3 200 osób podpisało się pod petycją adresowaną do premiera w sprawie przywrócenie skasowanych połączeń kolejowych z Terespola do Warszawy, Szczecina i Wrocławia.

Petycja do premiera została wysłana wczoraj. Podpisy oburzonych pasażerów zbierali działacze PiS, radni PO oraz radni SLD. Do popierania protestu zachęcali studenci, uczniowie, lekarze. Listy wyłożone były w kościołach i w pralniach.

Przed kilkoma dniami w tej sprawie poseł Adam Abramowicz rozmawiał z Andrzejem Masselem, wiceministrem infrastruktury.

– Wiceminister zainteresował się naszą akcją społeczną i wspólną petycją różnych środowisk. Zapewnił, że jeśli nie uda się wprowadzić zmian w obecnym rozkładzie za kilka tygodni, to może w nowym, który wejdzie w życie w czerwcu. Zbada on też możliwość zatrzymywania się w Białej Podlaskiej pociągu jadącego do czeskiej Pragi, aby był dojazd z Podlasia na Śląsk – mówi Abramowicz.
http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110211/PODLASKA/396680581
 

·
Registered
Joined
·
1,692 Posts
Biała 24

Autobusy jeszcze w tym roku​

Już wiadomo jak będzie wyglądać nowy autobus, którym mieszkańcy Białej Podlaskiej będą jeździć do końca roku. Zakup nowego taboru autobusów jest możliwy za pieniądze unijne. W tym miesiącu zostanie ogłoszony przetarg na zakup pojazdów.Zostanie zakupionych 12 nowych dwunastometrowych autobusów. – Nowy pojazd będzie musiał pomieścić, co najmniej sto osób. W autobusach będą musiały być zamontowane trzy wejścia z dwuskrzydłowymi drzwiami. Nowy tabor będzie dostosowany do potrzeb niepełnosprawnych – zaznacza Łukasz Bąkowski z Zakładu Komunikacji Miejskiej w Białej Podlaskiej.

Co jeszcze nowego ma się znajdować? Niepełnosprawni będą korzystać z wyświetlaczy i komunikatorem głosowym informującym o obecnym i następnych przystankach.

Zamontowane będą tam ekrany LCD pełniące funkcję wizualnej informacji pasażerskiej. Znajdą się też nadajnik GPS umożliwiającym przesyłanie i odbieranie danych do dyspozytorni, z monitoringiem (wewnątrz i na zewnątrz autobusu). Autobus będzie musiał spełniać normy ekologiczne i musi być wyposażony w klimatyzację.

Zamontowany zostanie tzw. ciepłym przyciskiem (aby wejść do pojazdu lub z niego wyjść, należy wcisnąć przycisk znajdujący się przy drzwiach. Dzięki temu autobusy mają się nie wychładzać w zimne dni. Jeśli nikt nie wsiada i nie wysiada, drzwi są zamknięte)
http://biala24.pl/?id=Informacje&x=5062
 

·
Registered
Joined
·
1,692 Posts
W wątku o inwestycjach w Zamościu znalazłem ten artykuł, tyczy się również Białej.

Dwie wersje konsolidacji PKS-ów
Dwie wersje konsolidacji PKS-ów, fot. Szymon Łyciuk (archiwum)Zarząd Województwa Lubelskiego rozpatruje dwie wersje konsolidacji PKS-ów działających na terenie Lubelszczyzny. Jeszcze w ubiegłym roku Marszałek przejął od skarbu państwa pięć przedsiębiorstw. Nadal nie wiadomo na ...

... jakich zasadach firmy miałyby funkcjonować.
- W tej chwili zasięgamy porad ekspertów – mówi wicemarszałek Jacek Sobczak. - Albo będziemy konsolidować całość, a więc PKS Wschód stanie się jądrem kondensacyjnym pozostałych czterech przedsiębiorstw czyli Biłgoraja, Zamościa, Białej Podlaskiej i Międzyrzeca, albo też druga wersja konsolidacyjna mówi nam, że powinniśmy konsolidować przedsiębiorstwa terytorialnie, czyli stworzyć jeden organizm bialski z Międzyrzeca i Białej Podlskiej, drugi organizm zamojski.

W skład tzw. "organizmu zamojskiego" mogłyby wejść PKS-y z Biłgoraja, Tomaszowa Lubelskiego i Hrubieszowa. Zanim marszałek podejmie decyzję, w tej sprawie wypowiedzą się specjaliści z zakresu ekonomiki transportowej.

źródło: ezamosc
 

·
Registered
Joined
·
1,590 Posts
Zawiadomienie RDOŚ w Lublinie z dnia 24.02.2011r. dot. przedsięwzięcia pn. „Budowa autostrady A2 na odcinku Warszawa – Kukuryki”.
ZAWIADOMIENIE
REGIONALNEGO DYREKTORA OCHRONY ŚRODOWISKA W LUBLINIE
z dnia 24 lutego 2011 r.


Niniejszym zawiadamia się, iż w dniu 23 lutego 2011 r. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie poinformował Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Lublinie o przekazaniu do publicznej wiadomości o możliwości zapoznania się z dokumentacją sprawy, składania uwag i wniosków w formie pisemnej, elektronicznej i ustnej w terminie od 1 marca 2011 r. do 21 marca 2011 r. w siedzibie Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Warszawie w sprawie toczącego się postępowania o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia polegającego na budowie autostrady A2 na odcinku Warszawa - Kukuryki.
Ponadto Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie poinformował o planowanych otwartych rozprawach administracyjnych z udziałem społeczeństwa w przedmiotowej sprawie, które odbędą się:
-7 marca 2011 r. w siedzibie Delegatury Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białej Podlaskiej, ul. Brzeska 41,22-500 Biała Podlaska o godzinie 13.00,
-22 marca 2011 r. w Szkole Podstawowej im. "Wołyńskiej Brygady Kawalerii" w Dębem Wielkim, ul. Warszawska 78,05-311 Dębe Wielkie, o godzinie 15.00.
Planowne przedsięwzięcie swym zasięgiem zlokalizowane jest na terenie województwa mazowieckiego oraz lubelskiego.
W załączeniu obwieszczenie Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Warszawie znak: WOOŚ-II.4200.1.2011.MW (dawny znak sprawy: RDOŚ-14-WOOŚ-II-MW-6613-041/09) z dnia 23 lutego 2011 r.
rdoś
 

·
Registered
Joined
·
1,692 Posts
Dziennik Wschodni

Biała Podlaska: Autobusy są tanie i punktualne​

Rosną wpływy miejskiej komunikacji, chociaż ma ona jedne za najtańszych biletów w kraju. Pasażerowie są zadowoleni z punktualności autobusów, choć czasem narzekają na komfort jazdy i zbyt mało kursów.

– Mamy chyba najtańsze bilety w kraju. Aż 60 proc. pasażerów korzysta z 10-minutowych biletów specjalnych, które kosztują 1,20 zł (ulgowe po 0,60 zł) – nie kryje satysfakcji Tadeusz Ułanowicz, dyrektor Zarządu Komunikacji Miejskiej w Białej Podlaskiej.

W 2010 r. przychód ze sprzedaży wszystkich biletów wyniósł 3,5 mln zł i wzrósł o 300 tys. zł w porównaniu z poprzednim rokiem. Podobna tendencja utrzymuje się w obecnym roku.

– Większe miasta dopłacają do komunikacji nawet 60–70 proc., u nas wpływy z biletów pokrywają około 50 proc. kosztów – podkreśla dyrektor ZKM. I przyznaje, że na razie nie ma presji władz do podnoszenia cen bialskich biletów.

Co o miejskiej komunikacji sądzą pasażerowie? Janusz Zieliński z uznaniem mówi o poprawionej w ostatnich latach punktualności autobusów. – Można teraz regulować zegarki na podstawie kursów – podkreśla Zieliński.

Są także uwagi krytyczne. Część pasażerów narzeka na brak komfortu jazdy, szczególnie w godzinach szczytu oraz weekendy, kiedy jest ograniczona liczba kursów. Np. osoby jadące z ul. Terebelskiej muszą czekać nawet po 30 minut na słabo ogrzewany autobus.

Adam Wilczewski, przewodniczący Rady Miasta, niedawno na sesji skrytykował brak rano autobusów na ul. Terebelskiej, które mogłyby dowieźć pasażerów na poranny pociąg do Warszawy.
– Może i taki kurs ma być, jednak wtedy nakłady na komunikację musiałyby być większe – zauważył prezydent Białej Podlaskiej Andrzej Czapski.

Dyrektor ZKM stwierdził, że żądanie Wilczewskiego jest nieracjonalne. – Zarząd co pewien czas bada obciążenie autobusów. Zamierza nawet wystąpić do Rady Miasta o zgodę na likwidację niektórych nierentownych kursów we wczesnych godzinach rannych i późnych wieczornych – zapowiada Ułanowicz.

Nowinki w ZKM

Opóźnia się zakup z funduszy unijnych 12 nowych autobusów wyposażonych w monitoring. Prawdopodobnie zaczna kursować dopiero jesienią. Wtedy też – przy dworcu PKP i na ul. Narutowicza – pojawią się tablice świetlne, informujące o opóźnieniach kursów. Ponadto wymienione zostaną 24 wiaty i 52 słupki przystankowe. Do końca 2012 ma zostać wprowadzony bilet elektroniczny lub elektroniczna karta miejska spełniająca m.in. funkcję takiego biletu.
 
1 - 20 of 1330 Posts
Top