SkyscraperCity banner

2121 - 2140 of 2155 Posts

·
Registered
Joined
·
5,542 Posts
Discussion Starter #2,122

Biała Księga Budowy i Remontów Dróg to obietnica wyborcza prezydenta. Które drogi będą wyremontowane?


Długo wyczekiwana Biała Księga Budowy i Remontów Dróg jest już gotowa. Była to jedna z obietnic wyborczych prezydenta Michała Litwiniuka (PO).

Specjalnie powołany do tego zespół (m.in. radnych i urzędników) przez kilka miesięcy pracował nad wyborem dróg. Podzielono je na dwie kategorie: podstawowe i uzupełniające. Plan ich budowy i remontu rozpisano na całą kadencję.

– Na ponad 300 kilometrów dróg w mieście, ok. 50 kilometrów to drogi gruntowe – zwraca uwagę prezydent. Zespół ustalił że corocznie rada miasta będzie przeznaczać minimum 3 mln zł na budowę dróg osiedlowych. Na przykład, w tym roku w budżecie zabezpieczono 5,5 mln zł na ten cel.

Drogi podstawowe to te istotniejsze na mapie komunikacyjnej miasta. Które z nich doczekają się remontu? Na pewno ulice: Sidorska, Akademicka, Podmiejska, Armii Krajowej, Warszawska oraz Kościuszki. O remont Podmiejskiej zabiegała m.in. pobliska szkoła społeczna, a w sprawie Sidorskiej interweniowali przedsiębiorcy, którzy mają tam posadowione swoje zakłady.

– Jeżeli chodzi o ulicę Armii Krajowej, to wybudowany będzie kilometrowy odcinek do skrzyżowania z ulicą Francuską. W tym roku zabezpieczyliśmy 1,4 mln zł na fragment 200-metrowy – zaznacza Litwiniuk. – Inwestycję realizować będziemy wspólnie z deweloperami, którzy budują tam swoje osiedla – podkreśla prezydent.

Natomiast jeśli chodzi o Warszawską, to kolejny odcinek jest w budowie. A na ostatni etap, miasto złożyło wniosek o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. W sumie to sześć ulic, których przebudowę oszacowano na 56 mln zł.

Druga kategoria to drogi uzupełniające, a więc przede wszystkim te mniejsze, osiedlowe. W tym roku remontu doczekają się ulice Nartowskiego, Lisia, Furmana oraz Sobolowa. W całej kadencji, urzędnicy chcą poprawić stan aż 17 takich dróg. Wartość tych robót oszacowano na 12, 5 mln zł.

Skąd pieniądze? – Oprócz dostępnych środków z budżetu miasta, będziemy zabiegać o dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych, z budżetu państwa i z Unii Europejskiej – zapowiada prezydent. – Wiemy, że okres jednej kadencji nie wystarczy, aby zaspokoić wszystkie potrzeby – zastrzega Litwiniuk. Większość ulic ma być wykonana w pełnej technologii.

Przypomnijmy, że pod koniec ubiegłego roku do użytku oddano największą inwestycję drogową w 2019 roku – ulicę Koncertową wraz z rondem.

 

·
Registered
Joined
·
1,826 Posts
A ograniczenie przy Solidarności to czyjaś mocna nadgorliwość, pomijając fakt, że 30, które każdy ma w plecach, to zakaz wyprzedzania w miejscu, gdzie i tak tego nie można robić, nawet bez tego znaku ;)
 

·
Registered
Joined
·
674 Posts
Super wiadomość i to mi się podoba:banana: Tysiąclecia teraz Narutowicza i oczywiście Warszawska na LED

Wszystkie oprawy wymienione na LED-owe od 100-lecia do Zamkowej. Dziwne, że miasto się tym nie chwali. Swoją drogą to znaczna oszczędność dla budżetu miasta.
 

·
Registered
Joined
·
5,542 Posts
Discussion Starter #2,131
https://www.radiobiper.info/2020/03/10/biala-podlaska-prace-przy-przebudowie-warszawskiej-nie-ustaja-galeria/

Biała Podlaska: Prace przy przebudowie Warszawskiej nie ustają (galeria)


Konsorcjum firm bialskich: Tre-Drom i Budomex świetnie sobie radzą podczas drugiego etapu przebudowy ulicy Warszawskiej w Białej Podlaskiej. Prace prowadzone są na odcinku od skrzyżowania z ulicą Kopernika aż na wysokość biurowca Spółki Gazowniczej. Jak wygląda postęp prac w tym tygodniu? Na jakim etapie przebudowy ulicy jesteśmy? Co czeka pieszych i kierowców w najbliższym czasie? Niebawem film z dziś!!

Usunięto starą nawierzchnię asfaltową na całym odcinku, rozebrano też większość chodników. Powstał już kanał deszczowy prowadzący przez ulicę Sławacińską do rzeki Krzny. Za kilka dni rozpocznie się układanie pierwszych metrów nowych krawężników, wtedy dopiero zobaczymy pierwsze zarysy nowej ulicy, chodników i ścieżki rowerowej.

Mieszkańcy muszą uzbroić się w cierpliwość, warto poczekać na nowe rozwiązania komunikacyjne, bezpieczną nową ulicę i komfortowe trasy pieszo-rowerowe. Przy pierwszym odcinku chodnika, właśnie od strony biurowca Spółki Gazowniczej już się rozpoczęły. To w tym rejonie powstało jak dotychczas najwięcej urządzeń i sieci podziemnych. Mowa o kanalizacji deszczowej. Odprowadzać ona będzie wody opadowe nie tylko z samej Warszawskiej ale i z terenu przyległego.

Przebudowę czeka most nad ciekiem wodnym, jego filary i dostęp do samego obiektu został już wykonany. Przy okazji porządkuje się i niweluje tereny przyległe. To podmokłe obszary dotychczas pozostawione same sobie i bez ingerencji człowieka. Dziś już widać odsłonięte oczka wodne i wyprofilowane tereny które już na wiosnę zazielenią się.

Prace przy wykonaniu sieci kanalizacji deszczowej i przebudowie sieci wod-kan wykonuje Budomex przy współpracy z bialskim Wod-Kanem.

Na placu przy skrzyżowaniu ulicy Warszawskiej i Spacerowej zwieziono już elementy galanterii drogowej. Na razie w większości są to dobrej jakości i masywne krawężniki. Jeszcze w tym tygodniu rozpoczną się prace przygotowawcze pod ich montaż. Na wielką skalę prace związane z budową krawężników ruszą już w przyszłym tygodniu. Trwa na bieżąco pomiar i kontrola geodezyjna przeprowadzonych już prac.

Roboty związane z przebudową sieci podziemny przeniosły się w tym tygodniu w rejon skrzyżowania ulicy Warszawskiej z ulicą Jana Makaruka.

Przypominamy, że nie obejdzie się bez całkowitego zamknięcia ruchu kołowego przez odcinek Warszawskiej poddany przebudowie. Wyznaczone są już trasy objazdowe dla komunikacji miejskiej. Linia A pojedzie ulicą Sławacińską.

Więcej zdjęć w artykule.
 

·
Registered
Joined
·
5,542 Posts
Discussion Starter #2,132

·
Registered
Joined
·
1,035 Posts
To będzie piękne! Powstaje rowerowy bulwar nad Krzną!


Więcej zdjęć w galerii:
https://www.radiobiper.info/galeria/biala-podlaska-to-bedzie-piekne-powstaje-rowerowy-bulwar-nad-krzna/


Oraz filmie:


PRD za 4 mln 610 tys wykonuje odcinek centralny ścieżki. Od Zamkowej do Jana Pawła II. Omawiany dziś odcinek to bulwar nad Krzną od mostu od al. Tysiąclecia do mostu (a właściwie pod most) na al. Jana Pawła II. Przebieg tego fragmentu ścieżki wykorzysta kładkę w ciągu ul. Mickiewicza. Tym bardziej, że w tym roku kładka będzie zupełnie nowa. Umowę, tym razem z firmą Optem Sp. z o.o. też już podpisano.
Chodzi o to aby wykorzystać walory przyrodnicze doliny Krzny do celów edukacyjnych i turystycznych. Taką nazwę nosi zresztą projekt Urzędu Miasta Biała Podlaska który uzyskał dofinansowanie ze środków zewnętrznych. Nie jest to mały projekt. Łącznie kosztować ma prawie 13 i pół miliona złotych. Dofinansowanie na poziomie prawie 11 mln 800 tys zł to pona 85 procent kosztów. Część zadań wykonano już w roku 2019, ich koszt to prawie 1 mln 240 tys zł, w tym roku zainwestowana zostanie całość pozostałej kwoty, wykonanie wszystkich zaplanowanych tras i obiektów oraz oddanie ich rowerzystom i pieszym.
Termin realizacji zadania ma nastąpić do dnia 31 lipca 2020 r..
Więcej o centralnym odcinku edukacyjno-turystyczne ścieżek pieszo-rowerowych nad Krzną w materiale:
Biała Podlaska: Rusza budowa centralnego odcinka ścieżek rowerowych w Dolinie Krzny! (film)
Więcej o budowie kładek nad rzeką Krzną w materiale:
Biała Podlaska: Zmodernizują dwie kładki na rzece Krznie (film)
W filmie widzicie prace na centralnym odcinku prowadzone na początku miesiąca marca, w fotogalerii to już prace wykonywane niespełna kilka dni temu. Jest różnica!

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
film: Małgorzata Mieńko / Tomasz Łukaszuk
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki
 

·
Registered
Joined
·
5,542 Posts
Discussion Starter #2,137
http://www.radiobiper.info/2020/03/18/biala-podlaska-brak-prac-przy-sciezce-rowerowej-na-janowskiej-czekamy-na-projekt-ronda/

Biała Podlaska: Brak prac przy ścieżce rowerowej na Janowskiej? Czekamy na projekt ronda!

Kolejne duże rondo planowane jest na mapie systemu komunikacyjnego Białej Podlaskiej. Opracowywany jest plan przebudowy skrzyżowania al. Jana Pawła II i ul. Janowskiej. To też powód przestoju w dokończeniu budowy ścieżki rowerowej w ciągu Janowskiej.

Z nieoficjalnych informacji wiemy, że na przełomie kwietnia i maja zakończą się prace projektowe. Poznamy wyrys przebiegu ronda i nowy wyrys przebiegu chodników i ścieżek rowerowych.

Zarówno rowerzyści jak i piesi czekają na kontynuację prac i możliwość poruszania się po bezpiecznych i nowych deptakach i szlakach rowerowych. Korzystając z okazji i prowadzonych prac Urząd Miasta postanowił wprowadzić usprawnienia na jednym z ważniejszych skrzyżowań w mieście.

Na rondo w miejsce skrzyżowania Jana Pawła II z Janowską od dawna czekają zmotoryzowani podróżni. W momencie ustalenia planów budowlanych i koniecznych pozwoleń same prace powinny ruszyć już szybko i przebiec sprawnie i szybko. Tym bardziej, że odcinki ścieżki rowerowej i chodnika w pozostałym przebiegu Janowskiej są już wykonane. Prace powinny zakończyć się jesienią br. 

·
Registered
Joined
·
5,542 Posts
Discussion Starter #2,138

·
Registered
Joined
·
5,542 Posts
Discussion Starter #2,140
Przetarg - Budowa ścieżki rowerowej i przebudowa chodników na ulicy Sidorskiej w Białej Podlaskiej w ramach projektu pn. „Budowa zintegrowanego systemu zrównoważonej mobilności na terenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Biała Podlaska"


https://umbialapodlaska.bip.lubelskie.pl/index.php?id=806&p1=szczegoly&p2=69069
UWAGA ! Uprzejmie informujemy że w obecnej sytuacji epidemicznej, tym samym brakiem możliwości fizycznej obecności zainteresowanych osób przy otwarciu ofert, otwarcie ofert w przedmiotowym postępowaniu przetargowym odbędzie się w dniu 30.03.2020 r. o godz. 12:15 poprzez transmisję online (na żywo) na stronie oficjalnej miasta Biała Podlaska na YouTube Miasto Biała Podlaska.
 
2121 - 2140 of 2155 Posts
Top