SkyscraperCity banner

2141 - 2155 of 2155 Posts

·
Registered
Joined
·
186 Posts
Odpowiedz rzeczniczki na moje pytanie kiedy rozpoczynie sie prace przy budowie dojazdu do wiaduktu szczerze mówiąc zaskoczyła mnie ta odpowiedz

Na wspólnej naradzie Urzędu Miasta i PKP PLK, pojawiła się koncepcja organizacji ruchu przez istniejący przejazd kolejowy na ul. Witoroskiej z jednoczesnym ominięciem w dużym zakresie placu budowy.
Miasto zaakceptowało to rozwiązanie, oczekujemy na zatwierdzenie za strony PKP.
nie wiem jak oni sobie to wyobrażają żeby przez przejazd odbywał sie normalny ruch w trakcie budowy skoro ulica będzie nieprzejezdna aż do Gromackiej przecież przejazd na być zlikwidowany
 

·
Registered
Joined
·
5,542 Posts
Discussion Starter #2,143
^^Warto dopytać, czy przypadkiem nie chodzi o ruch wahadłowy przez pewien czas, a w finale zamknięcie przejazdu na 1-2 tygodnie celem spięcia dojazdów z Witoroską i Gromadzką.
 

·
Registered
Joined
·
186 Posts
Biała Podlaska: Dojazdy do tunelu poczekają
W ubiegłym tygodniu zamknięty został przejazd kolejowy na ulicy Lubelskiej. Ograniczenie na trwać do połowy tego tygodnia i nie wiąże się z budową dojazdów do tunelu. Te prace na razie nie ruszą.
- Przejazd kolejowo-drogowy w ciągu ulic Lubelskiej i Witoroskiej został tymczasowo zamknięty, do 25 marca. Wiąże się to z przebudową układu torowego na przejeździe kolejowo-drogowym w ciągu ulic Lubelskiej i Witoroskiej, zaś objazd zamkniętego odcinka będzie odbywał się ulicami Podleśną i Łomaską – poinformowała w ubiegłym tygodniu Gabriela Kuc-Stefaniuk, rzecznik magistratu.

Zamknięcie przejazdu, to jeszcze nie wynik wejścia na plac budowy wykonawcy dojazdów do tunelu, czyli Przedsiębiorstwa Robót Drogowych S.A. Firma nadal nie wie, kiedy rozpocznie swój etap prac.
PRD S.A. zostało wyłonione w przetargu jako wykonawca zjazdów w kwietniu ubiegłego roku. Wówczas trwał przestój w inwestycji kolei i prace związane z budową samego tunelu były przerwane. Już wówczas prezes PRD S.A., Leszek Horeglad sygnalizował, że jego zdaniem inwestycji z dojazdami nie da się wykonać do końca 2019 roku.
Dziś o terminie rozpoczęcia prac przez firmę PRD S.A. nadal nic konkretnego nie można powiedzieć, oprócz jednego:
– Nie wejdziemy na plac budowy dopóki kolej nie skończy swoich prac w obrębie wiaduktu. Od początku byłem zdania, że popełniono błąd, realizując przetarg na wykonanie dojazdów w tamtym roku. Można było się wstrzymać, aż prace związane z tunelem będą zaawansowane. No ale rozumiem, że miasto nie było w stanie przewidzieć, że prace kolejarzy będą tak długo trwały
– mówi Horeglad. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 24 marca

W dalszej części artykułu prezes pozwiedzał ze prace najwcześniej rozpoczną się za 3 miesiące
 

·
Registered
Joined
·
5,542 Posts
Discussion Starter #2,153
Inwestycję podzielono na 3 odcinki:
1. Al. Tysiąclecia-al.Jana Pawła II
2. al. Jana Pawła II - Włoska
3. Włoska - Brzegowa

Przetarg dotyczył bodaj odcinka nr 2.
 

·
Registered
Joined
·
673 Posts
Inwestycję podzielono na 3 odcinki:
1. Al. Tysiąclecia-al.Jana Pawła II
2. al. Jana Pawła II - Włoska
3. Włoska - Brzegowa

Przetarg dotyczył bodaj odcinka nr 2.
Al. Tysiąclecia- al. JP w którym miejscu DDR ?
@damianSN a czy wiesz może, w którym miejscu planowana jest ta ścieżka i remont chodników na Sidorskiej?
Po północnej stronie.
 

·
Registered
Joined
·
5,542 Posts
Discussion Starter #2,155
Weekendowe zdjęcia z Warszawskiej:

Pozostałe zdjęcia w linku.
 
2141 - 2155 of 2155 Posts
Top