SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 26 Posts

·
Registered
Joined
·
39 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Ponieważ całą parą ruszyła inwestycja na terenach położonych przy Trasie Toruńskiej i ulicy Modlińskiej zakładam nowy wątek, żeby nie bałaganić w wątku inwestycji na Białołęce.

Global EXPO

Centrum Targowo-Kongresowe Global EXPO - unikatowe miejsce na mapie stolicy, łączące nietypową, postindustrialną architekturę i wyjątkowe cechy funkcjonalne.
Tworzymy przestrzeń, która będzie odpowiedzią na potrzeby branży spotkań – dającą możliwości zrealizowania najbardziej wyszukanych kreacji eventowych.
Na warszawskim Żeraniu powstaje wielofunkcyjny obiekt z zachowanymi elementami dawnej hali FSO.
Osnuty przemysłową historią Żerania, zlokalizowany przy najruchliwszym węźle komunikacyjnym Warszawy kompleks, połączy niepowtarzalny klimat z nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi.
Kompleks będzie dysponować restauracją dla 350 gości, parkingiem na 1400 aut, galerią z ofertą budownictwa oraz wyposażenia wnętrz, a także hotelem ze 150 pokojami.
Obiektem zarządzać będzie doświadczony operator Centrum Targowo-Kongresowe Sp. z o.o. (dawne MT Polska).


Targi

Hala – powierzchnia całkowita 12 500 mkw, poziom „0”
Opcja podziału hali mobilną ścianą dźwiękoszczelną: 7400 mkw + 4700 mkw
Wysokość hali: całkowita 12 m, użytkowa 9 m
Kanały medialne w podłodze z instalacją elektryczną, wodno-kanalizacyjną, internetową
Obciążenie podłoża 40 T/mkw
Hol główny – 1120 mkw
Bramy towarowe dostępne z poziomu „0”: 4 bramy (400/500), brama (800/600), brama (800/500)
Winda towarowa parter/piętro o wymiarach 6 m x 4 m i udźwigu 6T
Moc zainstalowana 2 MW, moc szczytowa 6 MW
Podwieszenia do konstrukcji: obciążenia na jeden punkt 100 kg, do 500 kg w wybranych.


Eventy

Powierzchnia całkowita kompleksu 60 000 mkw
Część targowo-konferencyjna 17 600 mkw
Dwie funkcjonalne kondygnacje (windy, suwnica, ruchome schody)
Powierzchnia parteru 13 600 mkw – hala na pierwszej kondygnacji poziom „0”
Opcja podziału hali mobilną ścianą dźwiękoszczelną: 7400 mkw + 4700 mkw
Kanały medialne w podłodze z instalacją elektryczną, wodno-kanalizacyjną, internetową
Wysokość hali: całkowita 12 m, użytkowa 9 m
Obciążenie podłoża 40 T/mkw
Bramy towarowe dostępne z poziomu „0”: 4 bramy (400/500), brama (800/600), brama (800/500)
Winda towarowa parter/piętro o wymiarach 6 m x 4 m i udźwigu 6T
Moc zainstalowana 2 MW, moc szczytowa 6 MW
Podwieszenia do konstrukcji: obciążenia na jeden punkt 100 kg, do 500 kg w wybranych
Poniżej kilka wybranych wizualizacji dostarczonych przez inwestora

źródło: http://grft.globalexpo.pl/
 

·
Registered
Joined
·
39 Posts
Discussion Starter · #2 ·
Stan z dnia 21.11.2017

1. Od ulicy Modlińskiej nie widać żadnych większych prac budowlanych.


2. W sąsiedztwie prowadzone są jakieś prace ziemne ale nie wiem czy mają one jakiś związek z opisywaną inwestycją.


3. Przywieźli kolejną przecinarkę do betonu.


4. Widok z wiaduktu w kierunku wschodnim.


5. Prace murarskie na południowej ścianie.


6. Z innej perspektywy.


7. Ujęcie w kierunku Modlińskiej.


8. Prace murarskie przy ścianach hali.


9. Ujęcie kwadrans później.


10. Coś nam dłubią na elewacji na dalszym planie.
 

·
Registered
Joined
·
5,850 Posts
Tak mi się wydawało, że gdzieś niedawno o tym czytałem... a dłuższą chwilę nie mogłem znaleźć. Pomogła dopiero kombinacja "Warszawa + centrum kongresowe + SAMOLOT" :lol: (częściowo informacje z pierwszego postu, ale też kilka ciekawostek):

Dzięki wykorzystaniu ówczesnej architektury i nietuzinkowych rozwiązań służących niemal pół wieku temu w codziennej pracy magazynu, na 10,5 ha powstaje wyjątkowa przestrzeń targowo-eventowa na mapie stolicy, galeria z ofertą budownictwa i wyposażenia wnętrz, nowoczesne przestrzenie biurowe oraz hotel klasy biznes. Oddanie obiektu do użytku planowane jest na 2018 r.

- Stary magazyn właśnie zyskuje drugą młodość. To opuszczone przez lata miejsce w przyszłym roku zacznie tętnić życiem. Będą odbywać się tu duże imprezy targowe, konferencje, sympozja, kongresy, zjazdy, gale i szkolenia oraz zupełnie niestandardowe eventy. Dzięki wyjątkowym parametrom dawnego magazynu, zyskamy unikatowe miejsce na eventowej mapie stolicy. Zapewni ono bowiem niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne w zakresie organizacji różnego rodzaju imprez. Z pewnością firmy logistyczne będą się mogły u nas czuć jak u siebie, ale będziemy miejscem przyjaznym i gościnnym dla wielu branż, także takich, które dotychczas nie miały szans skryć swoich wydarzeń pod dachem. Dzięki wyjątkowym parametrom budynku, jak wysokości hal użytkowych czy windzie towarowej odziedziczonej po FSO i wzmocnionej do 6 ton, na teren hali będzie można bowiem bez problemu wprowadzić nawet ciężki sprzęt, samochody czy nawet średniej wielkości samoloty – zapowiada Bartosz Sosnowski, wiceprezes zarządu Centrum Targowo-Kongresowego, która będzie zarządzać częścią targowo-kongresową.

W ramach wielofunkcyjnego kompleksu powstającego jako rewitalizacja dawnych hal magazynowych FSO przy ul. Modlińskiej 4 w Warszawie powstanie największa w stolicy hala targowa o powierzchni 12,5 tys. mkw. pod jednym dachem pod nazwą Global Expo. Część targowo-konferencyjna będzie usytuowana na dwóch kondygnacjach. Na parterze znajdzie się hala wystawiennicza o wysokości użytkowej 9 metrów, w której zmieści się ok. 12 tys. osób. Będzie ją można podzielić na 2 mniejsze hale o powierzchni 7,8 i 4,7 tys. mkw. mobilną ścianą dźwiękoszczelną. Na tym poziomie będzie też mieścić się przestronny, funkcjonalny hol główny o powierzchni około 1,1 tys. mkw., a także restauracja na 350 osób.

Dzięki wykorzystaniu dawnych elementów magazynowych do hali prowadzić będzie sześć bram towarowych – cztery o wymiarach 4x5 m, kolejne dwie o wymiarach 8x6 m i 8x5 m. Koncepcja architektoniczna zakłada wykorzystanie oryginalnych elementów funkcjonalnych dawnych hal, jak windy towarowej czy suwnicy, która służyła kiedyś przenoszeniu części samochodów na terenie magazynu.

W ramach części targowo-kongresowej na piętrze zostanie zlokalizowana przestrzeń konferencyjna z pełnym zapleczem cateringowym. Jego główną częścią będzie sala eventowa o powierzchni 2 tys. mkw., w której w ustawieniu teatralnym zasiądzie ok. 2,6 tys. osób, zaś w bankietowym nawet 1 tys. Będzie ją też można podzielić na trzy mniejsze sale o powierzchniach 565 mkw., 580 mkw. i 870 mkw. Na tym poziomie znajdować się będzie jeszcze 6 w pełni wyposażonych sal konferencyjnych o powierzchniach 223 mkw., 140 mkw., 76 mkw., 70 mkw. oraz dwie o powierzchni 38 mkw. Organizatorzy wydarzeń będą też mogli korzystać z rozległego terenu wokół obiektu.

Częścią wielofunkcyjnego kompleksu powstającego na bazie dawnych hal magazynowych FSO będą także nowoczesne powierzchnie biurowe. W nowo powstającym kompleksie przy ul. Modlińskiej na te cele zostanie udostępnionych ponad 3,8 tys. mkw. na trzech kondygnacjach o powierzchni 1280 mkw. każda. Klienci będą mogli zaaranżować biura w oparciu o moduły już od 20 mkw. Budynek będzie w pełni klimatyzowany, wyposażony w dwie przestronne windy, elegancki hol wejściowy i nowoczesne rozwiązania techniczne i teleinformatyczne. W częściach wspólnych powstanie także strefa odpoczynku. Doskonałym uzupełnieniem funkcji biurowej oraz targowo-eventowej obiektu będzie hotel klasy biznes liczący ok. 150 pokoi, parking na 1400 samochodów oraz zaplecze gastronomiczne.

- Nowy obiekt będzie łączył surowy, poprzemysłowy design i unikatowe cechy funkcjonalne pofabrycznych hal magazynowych. Dzięki postindustrialnej architekturze i zestawieniu komplementarnych funkcji chcemy stworzyć miejsce, które będzie wyjątkowe nie tylko ze względu na niestandardowe parametry techniczne i niepowtarzalny klimat, ale także sprzyjające warunki dla rozwijania biznesu – komentuje Bartosz Sosnowski.
 

·
evertonfans
Joined
·
4,514 Posts
Wiadomość z dnia 06.08.2018 r.

Global Expo na ostatniej prostej

Na wczesną jesień planowany jest finał pierwszego etapu inwestycji na terenie dawnej warszawskiej fabryki FSO – otwarcie centrum konferencyjnego Global Expo, które powstaje w postindustrialnych halach na Żeraniu. Zespół MeetingPlanner.pl miał okazję sprawdzić postępy prac i możliwości organizacji wydarzeń w tej nowej przestrzeni.

Na terenie dawnej Fabryki Samochodów Osobowych w Warszawie powstaje wielofunkcyjny kompleks, na który złożą się: centrum targowo-konferencyjne Global Expo, hotel klasy biznesowej, biurowiec i centrum wyposażenia wnętrz, designu i budownictwa, w którym znajdą się showroomy firm z branży wykończeniowej. Całość zajmie powierzchnię użytkową 60 tys. mkw.
źródło i link do całej wiadomości: http://www.meetingplanner.pl/news/branza/art,1633,global-expo-na-ostatniej-prostej.html

Wątek praktycznie przestał funkcjonować w obiegu forum, chyba nie ma większego sensu zakładać podobnych w przyszłości. Będę bardzo wdzięczny za wykonanie fotorelacji z postępów realizacji inwestycji :)
 

·
Rośnij w siłę, Polsko!
Joined
·
366 Posts
Wątek praktycznie przestał funkcjonować w obiegu forum, chyba nie ma większego sensu zakładać podobnych w przyszłości. Będę bardzo wdzięczny za wykonanie fotorelacji z postępów realizacji inwestycji :)
To prawda, że ten wątek forum nie zwojował, ale nie do końca się zgodzę z tym, że nie ma sensu zakładać podobnych w przyszłości. Gdyby nie ten wątek, nie dowiedziałbym się o tej inwestycji, ponieważ niespecjalnie interesuje mnie Białołęka i wątek z nią związany.

Tak swoją drogą, czy zrealizowanie tej inwestycji oznacza problemy EXPO XXI na Woli? W sensie: czy jest wystarczająco dużo targów, wystaw, eventów, etc. by oba miejsca dobrze żyły, czy może nie jest ich wystarczająco dużo przez co może powstać "konflikt interesów", czy też przeznaczenie jednego i drugiego miejsca jest z jakiegoś powodu tak różne, że można uznać, iż oba sobie spokojnie poradzą i nie będą wchodziły w rachubę?
 

·
Registered
Warszawa
Joined
·
5,189 Posts
Ja od lat słyszę od ludzi w różnych branżach że brakuje w Warszawie przestrzeni wystawienniczej/targowej z prawdziwego zdarzenia i albo trzeba się gnieździć w małym Expo, albo jechać na "prowincję". Sam jestem ciekaw czy ta nowa/stara przestrzeń będzie odpowiedzią na te bolączki.
 

·
Registered
Joined
·
3,108 Posts
Problem Warszawy jest brak dużego obiektu Expo (co najmniej takiego jak Targi Poznańskie) które by mogło Warszawie dać imprezy wystawowe z ligi europejskiej.

Full Scale Expo wymaga od 15 do 120 ha terenu. To co powstaje nie stanowi czegoś takiego.

Jedynie Ptak Expo ze swoją 50 ha działką po poczynieniu pewnych inwestycji i wyrzuceniu resztki handlu ma szanse na coś takiego.
 

·
Registered
Joined
·
3,108 Posts
Nie mówię że jest dobre ani dobrze zlokalizowane.

Jednak to co oferuje konkurencja jest 10 razy mniejsze, również obiekt na Białołęce.

Czyli można zorganizować innego rodzaju wystawy w Ptaku a inne Na Prądzyńskiego, przy Toruńskiej, Okularowej czy też na Torwarze.

PS

Nie piszmy że jest bez dojazdu, bo jest przy ekspresówce, możemy napisać jest bez dojazdu zbiorkomem.
 

·
Registered
Saskie ulice, Kępe ścieżki
Joined
·
25,027 Posts
Centrum kongresowe s.s., to powinni postawić gdzies w centrumie, koło hoteli, atrakcji etc. i w zasięgu spaceru. Na Żeraniu to se może bumar-labedy wystawiac albo inne pol-argo.
Jest na to wyznaczone miejsce w MPZP. Chodzi mianowicie o Błonia SN. Ale na razie COS nie zamierza nic z tym terenem robić. Powinien po prostu go odsprzedać.
 

·
Registered
Joined
·
5,850 Posts
Cóż, to będzie chyba... dość krótki wątek. ;)

http://eurobuildcee.com/?page=news&id=35614&link=global-expo-otwiera-sie-w-listopadzie

Global Expo, centrum wystawiennicze, które powstaje na pofabrycznych terenach FSO na warszawskim Żeraniu otworzy drzwi w listopadzie tego roku. Obiekt zapewni pod jednym dachem ponad 12 tys. mkw. powierzchni.

(...) Pierwsza impreza zaplanowana jest na 3 listopada 2018.

(...) Finalizujemy prace budowlane i wkrótce otwieramy najnowocześniejszy obiekt targowy w Warszawie. Global Expo to ciekawy architektonicznie projekt nie tylko ze względu na postindustrialny design, ale również możliwości techniczne. W rewitalizowanym obiekcie zachowane zostały oryginalne stropy, podwieszenia, filary i suwnica. To połączenie unikatowych parametrów użytkowych i funkcjonalnych elementów pofabrycznych hal sprawia, że będziemy mogli realizować tu wydarzenia, na jakie dotychczas zwyczajnie nie było miejsca, nie tylko w stolicy – komentuje Bartosz Sosnowski, wiceprezes zarządu Centrum Targowo-Kongresowego, operatora Global Expo.

Krótko po otwarciu obiektu ruszy również dwupiętrowa baza gastronomiczna z restauracją na 300 miejsc. Powstanie również parking na 1,4 tys. aut. Docelowo w ramach wielofunkcyjnego kompleksu działać będzie również hotel ze 150 pokojami.

Aczkolwiek do ostatecznego zakończenia CAŁEGO projektu jeszcze trochę (z cytowanego w sierpniu materiału):

W drugim etapie inwestycji otwarty zostanie hotel, który będzie zrealizowany w drugim kwartale przyszłego roku. Trzecim etapem będzie galeria wyposażenia wnętrz i budownictwa.
 

·
Registered Polishman
Joined
·
5,670 Posts
Skończą budować i otworzą to w końcu będa nowe zdjęcia czy filmy. Zawsze się jakiś dziennikarz tam przejedzie.

I cieszę się, że wątek powstał bo dzięki niemu dowiedziałem się o tej inwestycji. Fajnie tez, że to miejsce ożyje choć wolałbym by tam składano Polonezy lub inne polskie auta (wiadomo, można pomarzyć).
 

·
Registered
Joined
·
713 Posts
Nie piszmy że jest bez dojazdu, bo jest przy ekspresówce, możemy napisać jest bez dojazdu zbiorkomem.
Nie przesadzajmy.
Chyba, że przejście 500-600 m do hali EXPO od przystanku na moście Grota, z pętli Żerań czy z przystanku przy Auchan to dla kogoś w miarę sprawnego stanowi problem, to faktycznie jest dramat.
 

·
Semper Invicta
Joined
·
30,796 Posts
I cieszę się, że wątek powstał bo dzięki niemu dowiedziałem się o tej inwestycji. Fajnie tez, że to miejsce ożyje choć wolałbym by tam składano Polonezy lub inne polskie auta (wiadomo, można pomarzyć).
Chyba każdy by wolał taki obrót sprawy - no może poza faktem, że Polonez w 100% polskim autem nie był:)
 
1 - 20 of 26 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top