SkyscraperCity banner

41 - 60 of 1060 Posts

·
Registered
38 Posts
O rany! No nic, lubie Budzynskiego (chocby za BUW) ale o ile w projekcie Swiatyni Opatrznosci wymyslil kopiec, to teraz - grob King Konga porosniety trawa! Nawet wieniec lezy! Nie czepiam sie, niech zbuduja, ale troche to zabawne.

·
Registered
3,843 Posts
Mi tam sie bardzo podoba i oby nic nie uleglo zmianie. W koncu moze powstanie cos niebanalnego i odmiennego niz tandentne bloczki wersalu podlaskiego i rzecz jasna kosciolki. Trzymam kciuki.

·
Registered
6,911 Posts
W Białymstoku do tej pory powstawały głónie potworki architektoniczne. Taki projekt przywraca wiarę w architekturę współczesną

·
nec temere nec timide
2,537 Posts
Wyobrażacie sobie taki kolos obrośnięty trawą? Genialnie by to wyglądało... oby powstało!

·
Wrocławski konserwatysta
2,109 Posts
:eek2: projekt genialny, połączenie tradycji antycznej z nowoczesnościa i funkcjonalnością oraz estetyką, która jest wręcz ukojeniem dla oka :) zmęczonego poplularną "tandetą".

·
Banned
2,292 Posts
Projekt fantastyczny dla mnie- prawie tak dobry jak bydgoska Opera Nova :)
Tylko ta informacja:
- Główna sala pomieści od 500 do 1100 osób - wiec ile ?? to bardzo duza rozbieznosc, ale miejmy nadzieje ze Bialystok otrzyma to na co zasluguje- najlepiej 1100 miejsc. Warto wspomniec ze opisywana czesto jako wielka opera bydgoska ma widownie na 800 miejsc.
Nie wiem czy zauwazyliscie- pewnie tak- ile to sie w naszym kraju buduje, czy bedzie budowanych, oper, filharmoni czy innych takich rzeczy- co chwila o tym watki- Krakow, Wroclaw, Olsztyn, Bialystok... nie zlicze wszystkich :)

·
Registered
3,396 Posts
jay_jay said:
Za to najlepsze sa wypowiedzi pseudospeckow nt. tego projektu na forum wyborczej. :lol:

Pijaczki stracą swoje najlepsze ławki czy kolonia mrówek będzie miała zniszczone miejsce gdzie najlepiej im się przechodzi przez chodnik do najbliższego drzewa po świeże listki? :bash:

·
Banned
1,523 Posts
Czym ma byc ta zielona pokrywa? Rozumiem ze tworzyc ja beda rosliny porastajace gmach? Moze fajnie wyglada to na renderze ale wydaje mi sie ze w realu ciezko bedzie doprowadzic zielen do dobrego wygladu. Dlatego jestem sceptyczny - jesli roslinki nie beda chcialy rosnac bedzie beznadzieja.

·
Registered
3,843 Posts
Białostoczanin said:
Pijaczki stracą swoje najlepsze ławki czy kolonia mrówek będzie miała zniszczone miejsce gdzie najlepiej im się przechodzi przez chodnik do najbliższego drzewa po świeże listki? :bash:
Masz racje. Mentalnosc wielu ludzi w tym miescie jest tragiczna. :bash:
Ta pokrywa ma byc bluszcz. Ciekawe jak tylko caly gmach bedzie prezentowac sie zima bez zielonego kubraczka. Co do wykonania to jestem spokojny. Roslinki wyrosna tak samo ladnie, jak na dachu BUW-u.

·
Registered
6,911 Posts
Eldorado said:
Czym ma byc ta zielona pokrywa? Rozumiem ze tworzyc ja beda rosliny porastajace gmach? Moze fajnie wyglada to na renderze ale wydaje mi sie ze w realu ciezko bedzie doprowadzic zielen do dobrego wygladu. Dlatego jestem sceptyczny - jesli roslinki nie beda chcialy rosnac bedzie beznadzieja.
kilka projektów Budzyńskiego zostało już zrealizowanych - i widok na renderach nie odbiega od tego w rzeczywistości.

·
Registered
3,396 Posts
W jednej z wczorajszych białostockich gazet jest przytoczona wypowiedź jakiegoś czytelnika:

"Aż złapałem się za głowę, gdy zobaczyłem co zamierza zbudować w Białymstoku ten słynny architekt. Toż to woła o pomstę do nieba! Ten budynek przypomina mi tylko jedno - bunkier Hitlera w Gierłoży. Dziwi mnie, że wogóle wygrał konkurs. Uważam, że w Białymstoku powinna stanąć ładniejsza opera."

podpisane: Oburzony

ROTFL

·
Registered
3,396 Posts

Wiosną przyszłego roku rozpocznie się budowa największej miejskiej inwestycji - Europejskiego Centrum Muzyki i Sztuki

- Im szybciej, tym lepiej - oznajmił dyrektor Filharmonii Białostockiej Marcin Nałęcz-Niesiołowski podczas wczorajszej konferencji. - Jak tylko sala operowa będzie gotowa [przewidywane otwarcie w 2008 r. - red.], to na premierę wystawimy "Straszny Dwór". Warto wiedzieć, że w gotowym kompleksie można zagrać na prawie każda forma muzyczna od operetki zaczynając, na koncertach rockowych kończąc.

Zwycięzca konkursu architektonicznego prof. Marek Budzyński zaapelował do władz miejskich, aby nie dały się zwieść i nie wierzyły w mit, jakoby roślinne akcenty (liczne w jego koncepcji) zawyżały koszta projektu.

- Moje rozwiązanie jest tańsze, bo zieleń zawsze taka będzie w porównaniu do szkła czy kamienia - tłumaczył architekt. - Poza tym to jest łatwiejsze do wykonania.

Obecny na sali architekt Jerzy Łucka (projektant bloków) oznajmił, że planowany kompleks jest zbyt duży i wręcz nie pasuje do miejsca, w którym powstanie. Budzyński ripostował, że może tam powstać wyłącznie budynek o takiej kubaturze. Również prezydent Białegostoku Ryszard Tur zapewniał, że zwyciężyła najlepsza koncepcja i "miasto znajdzie na to pieniądze i podoła realizacji planów".

·
Registered
4,992 Posts
"Obecny na sali architekt Jerzy Łucka (projektant bloków) oznajmił, że planowany kompleks jest zbyt duży i wręcz nie pasuje do miejsca, w którym powstanie."

przecież to jest totalne pustkowie, nie rozumiem kolesia, woli pozostawić połacie ziemi z rozsypującymi się ruderami i zaroślami ?? tęskni za przełomem 60' - 70' ??

oby ten projekt zrealizowano w jak najmniej zmienionej formie, bo tradycyjnie pójdą po kosztach i okroją oryginalną formę

·
Registered
6,911 Posts
"Ryszard Tur zapewniał, że zwyciężyła najlepsza koncepcja i "miasto znajdzie na to pieniądze i podoła realizacji planów".

To akurat napawa optymizmem. Tur gdy powoli zbliża się koniec kadencji samorządów coraz większymi krokami chce mieć jakieś argumenty gdy będzie się ubiegał o reelekcję

·
Registered
3,843 Posts
O ile wiadomo, to miasto ma sifnansowac projekt w 1/4, ale moze sie cos zmienilo ? Oby to tylko nie bylo arugumentem do reelekcji Tura, bo dzieki niemu to miasto smialo mozna nazywac skansenem. Pamietacie chyba, jak obiecal kiedys, ze nie dopusci do budowy zadnego hipermarketu przez 4 lata...
A co do wypowiedzi tego architekta to coz...niektorzy uwielbiaja syf i bylejakosc.

41 - 60 of 1060 Posts