SkyscraperCity banner

5841 - 5860 of 5860 Posts

·
Registered
Joined
·
397 Posts

Pierwotnie peron był dłuższy - wychodził aż na łuk - ale to nie problem, zwłaszcza, że. relacje lokalne obsługują teraz nie długie składy a znacznie krótsze szynobusy.
Najkrótsza droga do P&R prowadziła by z tej strony peronu.
 

·
Registered
Joined
·
11,429 Posts
Discussion Starter #5,842
^^ Jak najbardziej ten przystanek kolejowy powinien mieć jeszcze przynajmniej jedno połączenie z tym rozbudowującym się osiedlem.
 

·
Registered
Joined
·
11,429 Posts
Discussion Starter #5,843

Tory w kierunku Bielska Podlaskiego i dalej do ... Odessy :). W końcu to fragment dawnej magistrali kolejowej Odessa - Królewiec którą przed I WŚ wywożono ukraińskie płody rolne do portów w Królewcu. Ten odcinek powstał w 1872 r. i był dwutorowy - jeden został rozebrany po II WŚ podobnie jak w przypadku innego odcinka w kierunku Grodna :(.


Kurcze na prawdę nikt nie widzi, że powinno się tu nasadzić choć trochę zieleni? Od razu poprawiłby się odbiór tego miejsca. Przecież parę drzewek i trochę krzaczków to nie jest jakiś duży wydatek. Ale znając życie zapewne zostanie tu klepisko lub co najwyżej nawieziony czarnoziem i posiana trawa :(.

 

·
Registered
Joined
·
11,429 Posts
Discussion Starter #5,846

Po prawej od torów jest już Kleosin i gmina Juchnowiec.
W stronę Kleosina. Droga wojewódzka w kierunku Wysokiego Mazowiecka i Łap. Do Łap jest już w formie dwujezdniowej - co uważam za dużą przesadę - do sprawnej komunikacji tego miasta w Białymstokiem wystarczyła by w zupełności wyremontowana wcześniejsza droga jednojezdniowa a zwłaszcza prosta jak drut dwutorowa magistrala kolejowa która już niedługo będzie modernizowana do prędkości 200 km/h.


w oddali za jednostką wojskową duże osiedle Nowe Miasto. Za wiaduktem linia kolejowa podąża w kierunku centrum Białegostoku. Ok. 2 kilometry stąd został zbudowany nowy przystanek kolejowy Białystok-Nowe Miasto.


Początek Białegostoku.
 

·
Registered
Joined
·
11,429 Posts
Discussion Starter #5,848

Początek tzw. Trasy Niepodległości na Nowym Mieście.


Przystanek kolejowy Białystok-Stadion.

 

·
Registered
Joined
·
11,429 Posts
Discussion Starter #5,853
Ej tam po za centrum także jest miasto i trzeba tam od czasu do czasu wyjrzeć.
 

·
Registered
Joined
·
11,429 Posts
Discussion Starter #5,854

Jedna ze zmór polskich miast - ekrany akustyczne. Rozumiem po za miastami ( ale i tam są stawiane ponad miarę - wzdłuż niektórych długich odcinków autostrad czy ekspersówek nic nie widać po za nimi :bash: ! ) ale w miastach gdy jest ograniczenie do 50 km/h w ogóle ich być nie powinno.
Tu z powodu tego gównianego, wysokiego "płotu" zabrakło nawet miejsca na ddr-kę :bash:
A tu idioci na całej długości ddr urządzili sobie parking. Gdzie są k..wa kulsony - potrafią wlepiać tylko 12 tysi za jazdę bulwarami?!
 

·
Registered
Joined
·
11,429 Posts
Discussion Starter #5,856


I jeszcze na koniec kilka ujęć z fragmentu Kawaleryjskiej zamienionej na miejsca parkingowe.Jednostka wojskowa.
Skrzyżowanie z Sławińskiego.

I tak dotarliśmy do końca fotorelacji prowadzącej z centrum Białegostoku na jego południowo-zachodnie rubieża.
 

·
Registered
Joined
·
18,279 Posts
Ale ile można focić te same ujęcia w centrum.
Dokładnie - jeśli wątek ma być w miarę ciągłą formę to trzeba pokazywać wszystko. A dodatkowo pomaga to wyrobić sobie jakieś zdanie o całości miasta - znacznie bardziej wiarygodne niż jedno kolorowe, ładne zdjęcie i pięć linijek tekstu w przewodniku ;)
 
5841 - 5860 of 5860 Posts
Top