SkyscraperCity banner

121 - 140 of 286 Posts

·
Registered
199 Posts
Nowe lampy zainstalowano w centrum

W ramach modernizacji ulicy Lipowej zaplanowano na niej również nowe oświetlenie. Pierwsze, nowoczesne w kształcie lampy, pojawiły się w okolicach przystanku przed sklepem Finezja, a także skrzyżowania z ulicą Grochową i Częstochowską.

Już działają, ale pełen efekt będzie widoczny dopiero po zakończeniu w przyszłym roku całej modernizacji ulicy Lipowej.

Nowe lampy to niejedyne oświetleniowe inwestycje na Lipowej. Najważniejsze budynki: Kamienica pod Kariatydami, Pałacyk Nowika (czyli siedziba WKU) dostaną iluminacje.

·
Mały dyskutant
mały DYSKUTANT
1,443 Posts
Kwestia gustu :) Mi tam żółty śnieg w nocy nie przeszkadza i jakoś tak przyzwyczaiłem się do żółtych sodówek :)

·
Registered
351 Posts
No właśnie. Można dyskutować o gustach. Może można było zrobić lepiej ale jedno jest pewne. Miasto staje się coraz piękniejsze, idziemy do przodu i to się liczy :)

·
białostocki
407 Posts
No właśnie. Można dyskutować o gustach. Może można było zrobić lepiej ale jedno jest pewne. Miasto staje się coraz piękniejsze, idziemy do przodu i to się liczy :)
Zgadzam się! a malkontentom polecam pooglądanie zdjęć Białegostoku na tym forum tak z 2005 -2006 Niby parę lat, a różnica kolosalna. Oby tak dalej :eek:kay:

·
Registered
199 Posts
Dla mnie się wydaje że te światła na Lipowej będą używane jako stojak dla rowerów. Ludzie będą przypinali swoje dwa kółka.

·
Registered
1,984 Posts
Dzisiejsze zdjęcia z przebudowy Lipowej :

Placyk przy Finezji. Zastanawia mnie sposób osłaniania lip przed zasoleniem. Co z owinięcia pnia skoro korzenie i kratka wokół drzewa jest odkryta.

http://www.fotosik.pl
Zrobiłem dziś mały spacerek po mieście i drzewka na Lipowej są już osłonięte czarną folią od samej ziemi

·
Andrzej
1,945 Posts
Może jakieś aktualne zdjęcia? Byłbym wdzięczny :)

·
Registered
1,984 Posts
Już za kilka dni ekipy remontowe ponownie pojawią się na tej reprezentacyjnej ulicy Białegostoku. Skończą ją w drugiej połowie roku. W najbliższych tygodniach drogowców zobaczymy także na innych trasach.

Remont Lipowej rozpoczął się w ubiegłym roku. Został przerwany na zimę. Już za parę dni prace zostaną wznowione.

- We wtorek składamy informację o utrudnieniach i zaczynamy w przyszłym tygodniu - zapowiada Zdzisław Sokolik z firmy Sokolik, która przebudowuje tę ulicę. - Zaczniemy od frezowania jezdni na fragmencie od Waryńskiego do ulicy Przejazd. Będziemy też układać nowy chodnik od Częstochowskiej do Waryńskiego. Do końca kwietnia powinniśmy zrobić jezdnię do ulicy Przejazd.

Potem ekipy będą przenosić się na kolejne odcinki. Konkretne terminy poszczególnych etapów nie są jeszcze znane. Drogowcy muszą także dostosować prace do działań firmy, która sadzi nowe lipy przy tej ulicy. Niewykluczone jednak, że w czerwcu kierowcy pojadą już zmodernizowaną Lipową.

- Będziemy starali się skończyć jezdnię do Bożego Ciała - zapowiada Sokolik. - Natomiast prace przy chodnikach potrwają trochę dłużej.

Po zakończeniu remontu jezdnia Lipowej stanie się węższa, ale chodniki - szersze. Zostaną ułożone z płyt granitowych, podobnie jak na Rynku Kościuszki i ulicy Kilińskiego.

Zmieni się liczba i lokalizacje przystanków autobusowych. Pozostaną tylko dwa - jeden w dotychczasowym miejscu (obok sklepu Finezja), a drugi przy księgarni technicznej dla autobusów jadących od strony kościoła św. Rocha. Przy Lipowej powstanie ścieżka rowerowa, a po obu stronach ulicy rozciągać się będą szpalery lipowe. Najważniejsze budynki: Kamienica pod Kariatydami, Pałacyk Nowika (czyli siedziba WKU) zostaną podświetlone.

Wiosenne prace ruszyły już na budowie przedłużenia ulicy Andersa. Oprócz wycinki drzew, wznowione są roboty dotyczące zbrojenia terenu. Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu rozpoczną się też prace na modernizowanej ulicy Andersa. Urząd miejski czeka również na informację, kiedy wykonawca wróci na przedłużaną Piastowską.
http://www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120306/BIALYSTOK/120309857

W ogóle to wczoraj wieczorem zrobiłem sobie mały spacerek po centrum i muszę przyznać, że oldschoolowe słupy od oświetlenia/sygnalizacji nadają Lipowej super klimat :)

·
Andrzej
1,945 Posts
Ach, to już się nie mogę doczekać finału :)

·
Obserwator :)
1,138 Posts
1.
Proponuję, żeby w zawiązku z zamknięciem części ul. Lipowej wyłączyć sygnalizację świetną na placu przed kościołem św. Rocha w części u zbiegu Lipowej x św.Rocha. Dołożenie tymczasowo paru znaków zmieniających układ pierwszeństawa, zamiast palących się czerwonych świateł hamujących powietrze, załatwiłoby sprawę.
Upłynniłoby to ruch w tej części skrzyżowania, który dodatkowo został spotęgowany odbudową łącznicy Poleska - Dąbrowskiego.
2.
Odnośnie kształtu obecnej Lipowej po przebudowie; wygląda "git" ale; zamiast zmniejszać szerokość jazdni do 2x1 należało zrobić 3x1 z czego 1 skrajny przeznaczyć na parking dla samochodów; mamy teraz szerokie chodniki z dużymi płytami zalanymi już tu i ówdzie plamami oleju z samochodów parkujących na chodniku.

·
local patriot
2,765 Posts
Discussion Starter #135
Zaraz, zaraz, a czy ktoś tam postawił jakikolwiek zakaz postoju, zatrzymywania się ?? Ktoś może pomyśli w końcu, aby w końcu ogarnąć tą samowolkę w tamtym miejscu i jakiś zakaz parkowania postawić.

·
spatial processor
1,931 Posts
Od ul. Nowy Świat do Częstochowskiej po stronie przystanku wg. projektu miały być przy ulicy słupki uniemożliwiające parkowanie. Przypuszczam, że będzie można tam stawać do czasu uruchomienia przystanku.

·
Registered
353 Posts
Juz o tym pisalem wczesniej, ale czemu na Lipowej nie zastosowano bialego oswietlenia tylko pomaranczowe, czy urzad/wykonawca, nie moze tego zmienic ? przeciez teraz przechodzi sie na białą barwe swiatła ktora jest przyjemniejsza dla oka i oddaje naturnalne kolory otoczenia...

moze ktos to czyta z ludzi za to odpowiedzialnych wiec APELUJE o ZMAINE !!

a Wy co o tym myslicie ?

·
Andrzej
1,945 Posts
Najnowsze zdjęcia z przebudowy lipowej.

1.

2.

3.

4.

5.

·
Andrzej