SkyscraperCity banner

21 - 40 of 106 Posts

·
Andrzej
1,945 Posts
Discussion Starter #22
Vlad: mam nadzieję, że kiedyś się tego doczekamy... :) Lipowa aż prosi się, żeby zostać deptakiem. A co do wątku, to dziękuję, ale będę go aktualizował jedynie sezonowo, podczas pobytów w mieście :)

ww_lodz: niestety po wojnie całe centrum białego leżało w gruzach, później nikomu nie chciało się tego odbudowywać... więc zniszczyli co pozostało i zbudowali takie koszmarki.

·
Mamo, zbieram gruz!
4,443 Posts
Jejku, jaka "biedna" architektura... :|
Nie powinieneś się nawet wypowiadać, bo startując z poziomu Łodzi można się nieźle zdołować nie tylko tym, co jest w Białymstoku, ale i w pozostałych średnich miastach ;)

·
Andrzej
1,945 Posts
Discussion Starter #24

60.

61.

62.

63.

64.

·
Andrzej
1,945 Posts
Discussion Starter #25

65.

66. Zespół fabryczny Chany Marejn i Wolfa Ziberblatta, przy ul. Włókienniczej

67.

68.

69. Tu mieściły się kiedyś squot i antifa, ale miasto wyeksmitowało ich, a fabryka czeka na przerobienie na Lofty

·
Andrzej
1,945 Posts
Discussion Starter #26

70.

71.

72.

73. Najbardziej znany termogwałt w Białymstoku...

74.

·
Andrzej
1,945 Posts
Discussion Starter #27

75. Stara kamienica-ruina przy ulicy Mikołaja. Aż żal patrzeć.

76.

77.

78.

79. Tak wyglądają w tej chwili wszystkie nowe drogi rowerowe w Białymstoku. Żałuję, że nie miałem czasu, następnym razem zrobię rowerową relację z infrastruktury :)

·
Andrzej
1,945 Posts
Discussion Starter #29
Hej ;)

Na niektórych zdjęciach (na pierwszej stronie) użyłem filtru połówkowego szarego, ale w większości przypadków po prostu przyciemniam zdjęcie tak, żeby niebo było ładne, a resztę rozjaśniam światłem wypełniającym w camera raw photoshopa i koryguję cienie :) Nie zawsze wychodzi to dobrze, bo jeszcze nie mam wprawy, ale staram się, żeby wyglądało to w "miarę" naturalnie, bo czasem taka zabawa potrafi zamienić zdjęcie niemal w pseudo hdr albo jakiś obrazek ;)

·
Andrzej
1,945 Posts
Discussion Starter #31 (Edited)

·
Fortograf
3,561 Posts
Wiesz, przy niektórych zdjęciach z puszki też ładnie wychodzi, wszystko zależy od oświetlenia... czasem też daję EV-1, tylko później muszę rozjaśniać ciemniejsze miejsca ;)
No dokładnie - też stosuję podobne zabiegi, jak niebo ma tendencje przepaleniowe - z raw-a można dużo wyciągnąć.

·
Gdynia - Open City
10,524 Posts
Efekt rzeczywiście niezadowalający... Na Twoim miejscu użyłbym na pewno większej przysłony. Coś w granicach od f/7.0 w górę, a na Twoim jest f/4.0. Przez to zdjęcie jest takie ciemne i nie widać szczegółów.

Poza tym sam nie wiem czy powinno się używać filtra szarego połówkowego w taką pogodę. Na filtrach się nie znam, ale wydaje mi się, że w tym przypadku dodatkowo pociemnia on już ciemne zdjęcie, więc jaki jest w tym sens?

·
Registered
3,226 Posts
Przy takiej pogodzie filtr połówkowy-szary sprawdza się właśnie b.dobrze według mojej skromnej amatorskiej obserwacji/używania. Niebo nie jest przepalone i fajne efekty można osiągnąć.
Co do samego wątku to zdjęcia jak zawsze u Ciebie podobają mi się. Lubię Twoje spojrzenie na miasta tak więc i tutaj się nie zawiodłem. Całkiem przyjemnie prezentuje się Białystok tutaj. Czekam na więcej

·
Andrzej
1,945 Posts
Discussion Starter #35
Dziękuję ;) Staram się przedstawiać miasto na w miarę schludnie, tak jak je widzę, a jednocześnie tak, jakbym chciał żeby zobaczyli je inni, chociaż i tak podczas wyjazdów zazwyczaj brakuje czasu na fotografowanie... Ale miło mi, że podobają się moje zdjęcia, staram się jak potrafię, nie zawsze wszystko wychodzi.

Tymczasem kontynuuję:

80.

81. Autobusy w Białymstoku - moim skromnym zdaniem - mają najładniejsze malowanie w Polsce. Plac uniwersytecki.

82.

83. Wyremontowane ulice w centrum miasta, z okazji budowy Opery: ulica Marjańskiego, dalej Młynowa i oderwany fragment Suraskiej.

84.

·
Gdynia - Open City
10,524 Posts
A ja potrafię tak, że nie używam filtrów a niebo nie jest przepalone ;)

Muszę przyznać, że dotąd nie używałem żadnego filtra, więc nie mam doświadzczenia z tego rodzaju akcesorium. Będę musiał spróbować i wtedy porównać dotychczasowe spacer zrobione w brzydką pogodę bez tego czegoś i z.

·
Andrzej
1,945 Posts
Discussion Starter #37

85. Rynek sienny. Po remoncie okolicznych dróg zrobiło się tam bardzo przytulnie. Szkoda że zostało tak mało domków, widziałbym tu plac otoczony właśnie przedwojennymi domkami ;)

86.

87. Ulica Piękna, Synagoga Piaskower, w tej chwili biura

88.

89. "Nieruchomości z głową" na budynku, który w takim stanie jest od ponad 10 lat to antyreklama.

·
Registered
195 Posts
Nie za tej "ekypy", a na pewno dopóki szefem wydziału inwestycji w magistracie jest pan Ostrowski.

Fajnie, że powstał kolejny wątek o Białymstoku. Będę podglądał :).
Widze, że Twoja fobia się rozwija :)

·
Andrzej
1,945 Posts
Discussion Starter #39

90.

91. Koszmar architeka na Legionowej. Każdy budynek inny, niemal samowolka.

92.

93.

94.

·
emigrant
164 Posts
Cieszę się, że mogę obejrzeć świeże zdjęcia i sercę miasta w czasie wiosennego przebudzenia.
Dzięki za ten wątek i tę porcję zdjęć, szczególnie za ich miejskość, gdyż "nasz" etatowy, forumowy fotoreporter zabłądził ostatnimi czasy w dzikich ostępach Białegostoku, rzekłbym kniejach. Za co jestem mu wielce rad i ślędzę uważnie jego zdjęcia, ale drzew nie sposób komentować, bo jedno drugiemu podobne;)

21 - 40 of 106 Posts