Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 109 Posts

·
Mamo, zbieram gruz!
4,469 Posts
Discussion Starter · #1 ·
zjęcia ze wsi

daję Wam trochę materiału do "wyżycia" się - rógajcie i bluzgajcie ile wlezie. Foty, których (na szczęście) nie zobaczycie na żadnych pocztwówkach:

300 metrów od mojego bloku...

z biurowca "błękitnego" - kościół św. Rocha, w tle Urząd Miasta

zimą z mojego pokoju (8 piętro)

zdjęcie z kuchni (8 piętro)

z Urzędu Miasta na południe (15 piętro)

suki w górze, suki w dole

największy "plac budowy" miasta w ostatnich latach - osiedle TBS

w drodze na dworzec główny...

w kieunku południowym

jakość zdjeć nie powala (a może i to dobrze...)

·
Banned
1,014 Posts
To pierwsze zdjecie pokazuje stare wille z lat 80tych. Niedaleko Auchan jak sie jedzie obwodnica to sa piekne osiedla willowe, nowe i bardzo ladnie wygladajace.

·
nec temere nec timide
2,535 Posts
ale ten "ruski" kościół mogli by sobie podarować. wiem wiem, każdy ma prawo do swej religii... ale... :)

·
Mamo, zbieram gruz!
4,469 Posts
Discussion Starter · #5 ·
ale ten "ruski" kościół mogli by sobie podarować. wiem wiem, każdy ma prawo do swej religii... ale...
ten rusku kościół to największa w Polsce Cerkiew..., jedna z wizytówek miasta, odbywają się w nim koncerty chóralne (często gościnnie są to chóry z Ukrainy, Rosji, Litwy i wielu innych egzotycznych państw - nie tylko wschodnich), ujęcie faktycznie nie jest najlepsze...

wnętrze jeszcze bez polichromii (teraz wszystkie ściany są pokryte freskami...)

·
d. marian1989
2,245 Posts
A mnie się tam białystok podoba. Byłem tam rok temu i zrobił raczej pozytywne wrażenie, byłem i w tej cerkwi, i w kościele św. Rocha (modernizm? w każdym razie bardzo mi się podobał) i dosyć gęste śródmieście z fajną, ale niestety potrzebującą jak inne ulice w mieście remontu lipową.
Remont przydałby się również pałacowi (Branickich?), ale ma ładny ogród. Niestety czuć, że jest na uboższym Podlasiu, no ale cóż, myślę, że zmienią sie wam włodarze to i będzie coraz lepiej. Teraz to jest takie normalne, średniej wielkości miasto, ładniejsze chyba od Radomia.

·
Pan od przyrody
3,245 Posts

A tu wygląda jak na mało miasto super.Pozatym ten "ruski" kościół bardzo wskazany.Każdy fragment "obcej" kultury świadczy o miescie bardzo dobrze.

·
Iroquois of Europe
9,903 Posts
Panowie opanujcie temperamenty, zanim rozpęta się burza na całego. :|

Ja tam nie mam nic przeciwko "wschodniej" architekturze, ale ta cerkiew zwyczajnie mi się nie podoba. Widziałem wiele ładniejszych, choćby na tym forum, chciaż żadko były to budynki współczesne.

·
Mamo, zbieram gruz!
4,469 Posts
Discussion Starter · #12 ·
małe miasto... czy ja wiem... powierzchniowo napewno nie największe, 295 tys. ludności jak na Polskę to wartość średnia, ale za to na rok 2003 gęstość zaludnienia była największa w kraju (pomijając oczywiście wawę) - ponad 3100 osób na km2, a jeśli idzie o tych "ruskich" to fakt - w białymstoku odsetek prawoslawnych jest największy w kraju wśród miast wojewódzkich, dlatego to mamy koło 10 cerkwii i kapliczek

·
Registered
4,359 Posts
petr said:
Panowie opanujcie temperamenty, zanim rozpęta się burza na całego. :|

Ja tam nie mam nic przeciwko "wschodniej" architekturze, ale ta cerkiew zwyczajnie mi się nie podoba. Widziałem wiele ładniejszych, choćby na tym forum, chciaż żadko były to budynki współczesne.

Ja sobie żartuje :D

Mi ta cerkiem nie przeszkadza, powiem nawet, że jest ładna, chociaz zazwyczaj cerkwie mi sie nie podobaja.

·
Registered
3,883 Posts
Białostoczanin said:
Tenb węzeł jest wzorowany na skrzyżowaniu Trasy Łazienkowskiej z Wisłostradą w Warszawie.
fantastyczny (przepadam za wszelkimi wezlami estakadami :) )
masz moze jaskies fotki tego wezla z bliska?

·
Banned
1,518 Posts
Wies? No nie przesadzaj, miasto jak kazde inne - wyglada calkiem porzadnie. A macie w Bialymstoku tramwaj? :)

Tak sie sklada ze nie wszyscy prawoslawni mieszkajacy w Polsce to "ruscy". A jesli nawet to co? Skoro wszyscy zyja w zgodzie ja nie widze zadnego problemu...

1 - 20 of 109 Posts