SkyscraperCity banner
1 - 20 of 202 Posts

·
Registered
200 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Witam :) Jestem tutaj nowy, choć od jakiegoś już czasu doglądam to ciekawe, pełne miejskich fotek forum :]. Ja także wraz z kumplem, od paru miesięcy pomykamy po ulicach naszego miasta - Białegostoku - i uwieczniamy co ciekawsze miejsca grodu :).

Postaram się zarzucić dziś co nieco zdjęć z naszych wypadów, na początek jako próba testowa jedno z nich, dla sprawdzenia jak to się wkleja i w ogóle porusza się po tutejszych wątkach ;).

Pozdrawiam :).

Białystok, 9 kwiecień 2006 r.

1. Ratusz Miejski przy ulicy Rynek Kościuszki.

Oki, fotka się wkleiła, więc w tym samym poście doedytuję następne zdjęcia.

2. Jeden z ratuszowych alkierzy.

3. I fragment przeciwległego alkierza.

4. Skwerek na Rynku Kościuszki widziany od strony ratusza.

·
Registered
4,992 Posts
witam nowego forumowicza :cheers:
mam nadzieję, że fotek będzie trochę więcej
co powiesz na wyjazd do Tykocina ?
5:45 w piątek, PKS stanowisko 13 :D

·
Registered
200 Posts
Discussion Starter · #3 ·
MAR_tm said:
witam nowego forumowicza :cheers:
mam nadzieję, że fotek będzie trochę więcej
co powiesz na wyjazd do Tykocina ?
5:45 w piątek, PKS stanowisko 13 :D

Hehe. Witaj MAR_tm, tak myślałem że pierwszy zagadniesz :). Otworzyłem nowy wątek, coby się nie przepychać z fotkami naszymi w jednym :). Widziałem Twoje fotki, niezłe są i szalejesz z aparatem na okrągło :D:D:D.

Heh, Tykocin to w zasadzie rodzinne strony moich dziadków, fajna malowicza mieścina. Ładnie kościół prezentuje się w centrum nad samą Narwią, to fakt :]. Szkoda tylko, że skwerek opustoszały jest od kilku dobrych lat, wcześniej był tam park zadrzewiony że ho ho :). Dobrze że pomnik Czarneckiego chociaż został :D:D:D.

Ale pojechać tam w piątek o tak szalonej porze, to odpada u mnie. Praca i praca, ano niestety ;). Ja pstrykam popołudniami fotki albo w weekendy.

Jutro będę w centrum wieczorem z moim kompanem od fotek, cosik znowu pocykamy ;).

A moich fotek będzie jeszcze co nieco: ulica Lipowa, Warszawska, dworzec PKP, pałace w Dojlidach i wiele innych, z resztą wyjdzie w praniu :).

Fakt faktem, że niewiele tej ciekawej architektury u nas zostało po wojnie, cała Sienkiewicza jak wyglądała w latach 30-tych, aż szkoda że teraz zostało tam raptem kilka kamienic, z czego w ładnym stanie tylko ta Szkoła Teatralna została :(. No ale cóż, trzeba cieszyć się tym co nam pozostało.

Aha, dzięx za powitanie :). Rzecz jasna zostanę tutaj na dłużej :).

·
Registered
200 Posts
Discussion Starter · #4 · (Edited)
ciąg dalszy :).

5. W cieniu ratusza ;). Ulica Rynek Kościuszki, na głównym planie zabytkowa kamienica, siedziba banku PKO.

6. Rząd kamienic przy tej samej ulicy. Po prawej widać zespół katedralny pod wezwaniem NMP.

7. Tuż obok, Ratusz.

8. I w drugą stronę z obiektywem :). Początek ulicy Lipowej, głównej arterii centrum. W oddali majaczy wieża najwyższej budowli miasta, modernistycznego Kościoła Św. Rocha.

9. Nieco bliżej ;).

·
Registered
2,071 Posts
Po pierwsze - witamy nowego forumowicza z Białegostoku (i to z aparatem!) ^^

Po drugie - wreszcie powstał drugi wątek o naszym mieście ;)

Po trzecie - MAR_tm już nie będzie tak wykorzystywany przez nas :D a propos ;) - prośba do Ciebie MAR_tm - możesz porobić fotki wnętrza tego kościoła w Tykocinie? Może masz to w planach, ale wolę zapytać :)

·
Registered
200 Posts
Discussion Starter · #9 ·
:). Raz jeszcze wielki dzięx za miłe, swojskie powitanie, dobrzy ludzie :D:D:D.

Co do zamieszczania fotek w pierwszym poście... hm... ja ich mam kilkaset, więc jak długo by się to ładowało?? ;). Poza tym jak się po tym poście pojawiają kolejne komentarze, to później czytając je trzeba i tak wracać do pierwszej podstrony, a jak się cyklicznie dokleja, to jest się na bieżąco w toku oglądania ;).

Od siebie proponuję, że będę je tak numerował jak zacząłem, dobiję w jednym, kolejnym poście do 20-tu, a później już będę co 20 wrzucał, tak dla porządku.

Taki układ chyba może być?? :).

Około 22-ej zapodam na ruszt kolejną porcję zdjęć. A w wolnej chwili obejrzę sobie zdjęcia Waszych miast, bo widzę, że ludzie z wszelakich rejonów Polski tutaj zaglądają :).

·
Registered
12,983 Posts
Xavier ubiegłeś mnie (a chciałem sie zalogować pierwszy-za kare zostaniesz zgilotynowany hehhe). To własnie ja byłem towariszem xaviera podczas fotografowania białego, witam forumowiczów.

·
Registered
4,992 Posts
jak miło, ze nie będę sam!
vlad - zdróweczko za kolejnych krzewicieli wizerunku miasta w szerszych kręgach :cheers2:

jutro piszę matmę więc idę się wyspać, ale w piątek sobie odbiję w ramach świętowania tudzież dołowania się ewentualną porażką
w planie mam zdobycie wszystkich budynków - od kościoła, poprzez muzeum na pokojach w pensjonacie skończywszy, ale co z tego wyjdzie - zobaczymy, póki co AkiMG z forum się zaoferował mnie podwieźć jeszcze wcześniej, tuż przed wschodem słońca, liczę na soczyste fotki :D

btw taki oto widok się prezentuje z pensjonatu:

mniam :cheers1:

·
Registered
12,983 Posts
pozdro nekroskopie(chyba tak to sie odmienia... jesli nie to sory)i mar-tm-ie(wykonujesz tytaniczna pracę-ale w tym moherowym miescie nikt oprócz paru (parunastu) zapalenców tego niedoceni); powodzenia na matmie (brrrr)-napewno zdasz na conajmniej szóstkę

·
Registered
12,983 Posts
swego czasu robiłem sobie wycieczki rowerowe min. do tykocina, suprasla , chorosczy -godne uwiecznienia

·
Registered
200 Posts
Discussion Starter · #19 · (Edited)
Jako że pojawił się już Vlad ;), to nasz duet fotkowy jest w komplecie. Zostaniemy na dłużej, bo fajna sprawa, uwiecznianie miasta :).

Kolejna porcja od nas :):

10. W dalszym ciągu skwer na Rynku Kościuszki.

11. I raz jeszcze kamienica "bankowa" na tejże samej ulicy ;).

12. U zbiegu ulic: Rynek Kościuszki i Ludwika Zamenhofa. Nawet polskie auto rodzinne się załapało :D:D:D.

13. Migawka na centrum z rogu ulicy Zamenhofa. Na dalszym planie widać kopułę XIX-to wiecznej cerkwii Św. Mikołaja.

14. Fragment ratusza widziany od Zamenhofa.

15. Ulica dr Ireny Białówny. W środku fotki ponad zabudowaniami miejskimi góruje neogotycka katedra pw NMP.

16. Jak widać na drogowskazach ;): narożnik ulic Zamenhofa & Białówny.

17. W drugą stronę ulicy Białówny. W centrum fotki widać czubek wieży Kościoła Św. Rocha.

18. Kręcimy się nadal przy Zamenhofa. Na wprost widoczne są dwa ratuszowe alkierze.

19. W głębi ulicy.

20. Wędrówka w dół, w stronę Hotelu Branickiego.

Na dziś to tyle, ciąg dalszy nastąpi :).

Aha, i mam jeszcze do Was techniczne pytanie, jak mogę swój profil edytować, bo zapomniałem wpisać nazwę miasta w lokacji. I jak się wkleja tutaj avatara?? Z góry dzięx za info :).

·
Registered
4,992 Posts
mogłes jeszcze branickiego zapostować, no ale myślę, że będzie później ;)
wogóle to dzięki za zdjęcia

jeśli chodzi o edycję profilu - na niebieskim pasku edycji po lewej stronie na górze masz coś takiego jak User CP
tam wszystko ustawisz wedle woli
natomiast jak klikniesz na ksywkę danego usera to z menu wywali Ci takie coś

Send a private message to xxxxx
bardzo pozyteczna opcja, zawsze jestem skory do pomocy w razei wątpliwości czy chęci ustawienia jakiegoś spotkanie etc
a teraz dobranoc do jutra

1 - 20 of 202 Posts