SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 202 Posts

·
Registered
Joined
·
200 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Witam :) Jestem tutaj nowy, choć od jakiegoś już czasu doglądam to ciekawe, pełne miejskich fotek forum :]. Ja także wraz z kumplem, od paru miesięcy pomykamy po ulicach naszego miasta - Białegostoku - i uwieczniamy co ciekawsze miejsca grodu :).

Postaram się zarzucić dziś co nieco zdjęć z naszych wypadów, na początek jako próba testowa jedno z nich, dla sprawdzenia jak to się wkleja i w ogóle porusza się po tutejszych wątkach ;).

Pozdrawiam :).

********************************

Białystok, 9 kwiecień 2006 r.1. Ratusz Miejski przy ulicy Rynek Kościuszki.

Oki, fotka się wkleiła, więc w tym samym poście doedytuję następne zdjęcia.2. Jeden z ratuszowych alkierzy.3. I fragment przeciwległego alkierza.4. Skwerek na Rynku Kościuszki widziany od strony ratusza.
 

·
Registered
Joined
·
200 Posts
Discussion Starter · #3 ·
MAR_tm said:
witam nowego forumowicza :cheers:
mam nadzieję, że fotek będzie trochę więcej
co powiesz na wyjazd do Tykocina ?
5:45 w piątek, PKS stanowisko 13 :D

Hehe. Witaj MAR_tm, tak myślałem że pierwszy zagadniesz :). Otworzyłem nowy wątek, coby się nie przepychać z fotkami naszymi w jednym :). Widziałem Twoje fotki, niezłe są i szalejesz z aparatem na okrągło :D:D:D.

Heh, Tykocin to w zasadzie rodzinne strony moich dziadków, fajna malowicza mieścina. Ładnie kościół prezentuje się w centrum nad samą Narwią, to fakt :]. Szkoda tylko, że skwerek opustoszały jest od kilku dobrych lat, wcześniej był tam park zadrzewiony że ho ho :). Dobrze że pomnik Czarneckiego chociaż został :D:D:D.

Ale pojechać tam w piątek o tak szalonej porze, to odpada u mnie. Praca i praca, ano niestety ;). Ja pstrykam popołudniami fotki albo w weekendy.

Jutro będę w centrum wieczorem z moim kompanem od fotek, cosik znowu pocykamy ;).

A moich fotek będzie jeszcze co nieco: ulica Lipowa, Warszawska, dworzec PKP, pałace w Dojlidach i wiele innych, z resztą wyjdzie w praniu :).

Fakt faktem, że niewiele tej ciekawej architektury u nas zostało po wojnie, cała Sienkiewicza jak wyglądała w latach 30-tych, aż szkoda że teraz zostało tam raptem kilka kamienic, z czego w ładnym stanie tylko ta Szkoła Teatralna została :(. No ale cóż, trzeba cieszyć się tym co nam pozostało.

Aha, dzięx za powitanie :). Rzecz jasna zostanę tutaj na dłużej :).
 

·
Registered
Joined
·
200 Posts
Discussion Starter · #4 · (Edited)
ciąg dalszy :).5. W cieniu ratusza ;). Ulica Rynek Kościuszki, na głównym planie zabytkowa kamienica, siedziba banku PKO.6. Rząd kamienic przy tej samej ulicy. Po prawej widać zespół katedralny pod wezwaniem NMP.7. Tuż obok, Ratusz.8. I w drugą stronę z obiektywem :). Początek ulicy Lipowej, głównej arterii centrum. W oddali majaczy wieża najwyższej budowli miasta, modernistycznego Kościoła Św. Rocha.9. Nieco bliżej ;).
 

·
Registered
Joined
·
2,076 Posts
Po pierwsze - witamy nowego forumowicza z Białegostoku (i to z aparatem!) ^^

Po drugie - wreszcie powstał drugi wątek o naszym mieście ;)

Po trzecie - MAR_tm już nie będzie tak wykorzystywany przez nas :D a propos ;) - prośba do Ciebie MAR_tm - możesz porobić fotki wnętrza tego kościoła w Tykocinie? Może masz to w planach, ale wolę zapytać :)
 

·
Registered
Joined
·
200 Posts
Discussion Starter · #9 ·
:). Raz jeszcze wielki dzięx za miłe, swojskie powitanie, dobrzy ludzie :D:D:D.

Co do zamieszczania fotek w pierwszym poście... hm... ja ich mam kilkaset, więc jak długo by się to ładowało?? ;). Poza tym jak się po tym poście pojawiają kolejne komentarze, to później czytając je trzeba i tak wracać do pierwszej podstrony, a jak się cyklicznie dokleja, to jest się na bieżąco w toku oglądania ;).

Od siebie proponuję, że będę je tak numerował jak zacząłem, dobiję w jednym, kolejnym poście do 20-tu, a później już będę co 20 wrzucał, tak dla porządku.

Taki układ chyba może być?? :).

**************

Około 22-ej zapodam na ruszt kolejną porcję zdjęć. A w wolnej chwili obejrzę sobie zdjęcia Waszych miast, bo widzę, że ludzie z wszelakich rejonów Polski tutaj zaglądają :).
 

·
Registered
Joined
·
13,575 Posts
Xavier ubiegłeś mnie (a chciałem sie zalogować pierwszy-za kare zostaniesz zgilotynowany hehhe). To własnie ja byłem towariszem xaviera podczas fotografowania białego, witam forumowiczów.
 

·
Registered
Joined
·
4,976 Posts
jak miło, ze nie będę sam!
vlad - zdróweczko za kolejnych krzewicieli wizerunku miasta w szerszych kręgach :cheers2:

jutro piszę matmę więc idę się wyspać, ale w piątek sobie odbiję w ramach świętowania tudzież dołowania się ewentualną porażką
w planie mam zdobycie wszystkich budynków - od kościoła, poprzez muzeum na pokojach w pensjonacie skończywszy, ale co z tego wyjdzie - zobaczymy, póki co AkiMG z forum się zaoferował mnie podwieźć jeszcze wcześniej, tuż przed wschodem słońca, liczę na soczyste fotki :D

btw taki oto widok się prezentuje z pensjonatu:

mniam :cheers1:
 

·
Registered
Joined
·
13,575 Posts
pozdro nekroskopie(chyba tak to sie odmienia... jesli nie to sory)i mar-tm-ie(wykonujesz tytaniczna pracę-ale w tym moherowym miescie nikt oprócz paru (parunastu) zapalenców tego niedoceni); powodzenia na matmie (brrrr)-napewno zdasz na conajmniej szóstkę
 

·
Registered
Joined
·
200 Posts
Discussion Starter · #19 · (Edited)
Jako że pojawił się już Vlad ;), to nasz duet fotkowy jest w komplecie. Zostaniemy na dłużej, bo fajna sprawa, uwiecznianie miasta :).

************************

Kolejna porcja od nas :):10. W dalszym ciągu skwer na Rynku Kościuszki.11. I raz jeszcze kamienica "bankowa" na tejże samej ulicy ;).12. U zbiegu ulic: Rynek Kościuszki i Ludwika Zamenhofa. Nawet polskie auto rodzinne się załapało :D:D:D.13. Migawka na centrum z rogu ulicy Zamenhofa. Na dalszym planie widać kopułę XIX-to wiecznej cerkwii Św. Mikołaja.14. Fragment ratusza widziany od Zamenhofa.15. Ulica dr Ireny Białówny. W środku fotki ponad zabudowaniami miejskimi góruje neogotycka katedra pw NMP.16. Jak widać na drogowskazach ;): narożnik ulic Zamenhofa & Białówny.17. W drugą stronę ulicy Białówny. W centrum fotki widać czubek wieży Kościoła Św. Rocha.18. Kręcimy się nadal przy Zamenhofa. Na wprost widoczne są dwa ratuszowe alkierze.19. W głębi ulicy.20. Wędrówka w dół, w stronę Hotelu Branickiego.

*********************************

Na dziś to tyle, ciąg dalszy nastąpi :).

*********************************

Aha, i mam jeszcze do Was techniczne pytanie, jak mogę swój profil edytować, bo zapomniałem wpisać nazwę miasta w lokacji. I jak się wkleja tutaj avatara?? Z góry dzięx za info :).
 

·
Registered
Joined
·
4,976 Posts
mogłes jeszcze branickiego zapostować, no ale myślę, że będzie później ;)
wogóle to dzięki za zdjęcia

jeśli chodzi o edycję profilu - na niebieskim pasku edycji po lewej stronie na górze masz coś takiego jak User CP
tam wszystko ustawisz wedle woli
natomiast jak klikniesz na ksywkę danego usera to z menu wywali Ci takie coś

Send a private message to xxxxx
bardzo pozyteczna opcja, zawsze jestem skory do pomocy w razei wątpliwości czy chęci ustawienia jakiegoś spotkanie etc
a teraz dobranoc do jutra
 
1 - 20 of 202 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top