SkyscraperCity banner

301 - 317 of 317 Posts

·
Registered
Joined
·
12,855 Posts
zapewne by wystarczyly, ale ekrany w srodku miasta to jednak raczej watpliwa estetyka
 

·
Registered
Joined
·
61 Posts
Mam pytanie. Po co na hulance był budowany 2 tunel ?

Nie idzie chyba po nim żadna droga ani nic w tym stylu chodzi o hałas ?
 

·
Registered
Joined
·
12,855 Posts
tak, chodzilo o stlumienie halasu na odcinku, ktory przechodzi tuz obok blokow przy os. Piastowskim
 

·
Moderator
Joined
·
72,064 Posts
^^Przed zbudowaniem tego odcinka obwodnicy były duże "akcje" w kierunku znalezienia najskuteczniejszego sposobu na wytłumienie hałasu.
 

·
Tombou
Joined
·
3,937 Posts
Wysoki na 20 cm garb wyrósł na bielskiej obwodnicy
mac 27.06.2012 , aktualizacja: 27.06.2012 14:14 A A A Drukuj

Na zachodniej obwodnicy Bielska-Białej nagle pojawił się rozległy garb wysoki na 20 cm. Okazało się, że jezdnia została uszkodzona w wyniku podziemnych prac związanych z budową gazociągu. Teraz trwa jej naprawa.

Jak wyjaśnia Andrzej Kostyński, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej, w mieście trwa właśnie budowa gazociągu, który będzie dostarczał gaz do bielskiej elektrociepłowni. Rury będą biegły m.in. pod ul. Andersa, czyli zachodnią obwodnicą miasta.

Firma, która buduje gazociąg, nie otrzymała jednak zgody na rozkopywanie nawierzchni obwodnicy, dlatego wykonywała prace przewiercając się pod drogą. - Jednak w poniedziałek, w trakcie wykonywania takiego przewiertu, doszło do awarii urządzenia, które zajmuje się tłoczeniem urobku. Wtedy specjalna ciecz pod ciśnieniem rozlała się pod ziemią na wszystkie strony. W efekcie doszło do niekontrolowanego wypiętrzenia nawierzchni jezdni w kierunku os. Karpackiego. Wystąpiło ono na znacznej powierzchni - od ul. Kustronia do ul. Zajazdowej. Garb miał nawet 20 cm wysokości - mówi Kostyński.


Drogowcy wyłączyli z ruchu dwa pasy obwodnicy i wezwali budujących gazociąg do natychmiastowego usunięcia zagrożenia. - Prace zaczęły się dzisiaj. Wykonawca rozbiera uszkodzoną nawierzchnię jezdni i wykonuje ją na nowo. Naprawa zakończy się jutro w nocy. W piątek powinniśmy już jeździć ul. Andersa bez problemów - dodaje Kostyński.


Więcej... http://bielskobiala.gazeta.pl/bielskobiala/1,88025,12022613,Wysoki_na_20_cm_garb_wyrosl_na_bielskiej_obwodnicy.html#ixzz1z1oO3QKA
 

·
Moderator
Joined
·
72,064 Posts
Drogowcy pocięli obwodnicę, a kierowcy się martwią

Kierowcy zastanawiają się, dlaczego na wschodniej obwodnicy Bielska-Białej wycięto wąskie pasy asfaltu i wylano go w tych miejscach na nowo. Boją się, że droga będzie się przez to psuć. Drogowcy zapewniają, że takie poprawki były konieczne.
Ze wschodniej obwodnicy Bielska-Białej kierowcy mogą korzystać od niespełna dwóch lat. Wygodna czteropasmówka umożliwia ominięcie zatłoczonych ulic w centrum miasta. Ponieważ niemal na całej długości jest to droga ekspresowa, auta zwykle mkną tam bardzo szybko.

Dlatego niektórych kierowców zaniepokoiło ostatnio to, co zobaczyli w rejonie węzła z ul. Krakowską. - W kilku miejscach wycinają tam wąskie pasy asfaltu, a potem to łatają. To była najlepsza droga bez dziur. Dlaczego ją psują? Teraz będzie niebezpiecznie, jak np. po zimie wyleci dziura na obwodnicy, po której można jeździć do 120 km na godzinę - napisał do nas Czytelnik.
Marek Prusak z katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przyznaje, że na wschodniej obwodnicy jej wykonawca na własny koszt prowadzi takie prace w ramach gwarancji. - Są one w głównej mierze związane z wymianą systemu odwodnienia płyt pomostu na obiektach mostowych, gdzie stwierdzono usterki. W tych miejscach fragmentarycznie zostanie wymieniona nawierzchnia - wyjaśnia Prusak.

Dodaje, że wykryte usterki nie powodowały zagrożenia bezpieczeństwa kierowców, ale mogły mieć w przyszłości wpływ na trwałość i czas bezawaryjnej eksploatacji drogi oraz pogarszać komfort jazdy. - Rygorystycznie egzekwujemy narzucone standardy jakości, dlatego wymogliśmy na wykonawcy poprawienie wykonanych robót - dodaje Prusak.
http://bielskobiala.gazeta.pl/bielskobiala/1,88025,14503788,Drogowcy_pocieli_obwodnice__a_kierowcy_sie_martwia.html#ixzz2dFMPDB63
 
301 - 317 of 317 Posts
Top