SkyscraperCity banner
1 - 20 of 43 Posts

·
Banned
Joined
·
2,138 Posts
z jednej strony tylko się cieszyć, z drugiej, szkoda, że go nie wykończono wcześniej..
ciekaw jestem, co w zamian tam FAP postawi...chciałbym by był to nowoczesny biurowiec, ale na dzień dzisiejszy niemozliwe.
 

·
Registered
Joined
·
14,159 Posts
Bombardują Fiata! | 18.06.2008
http://www.super-nowa.pl/art.php?i=9246


Długo trwało, ale zdaje się, że los bielskiego „szkieletora” zgodnie z informacjami napływającymi z Fiat Auto Poland, jest przesądzony. Prędzej czy później konstrukcja zniknie z bielskiego horyzontu. Właśnie rozpoczęto „bombardowanie” niedoszłego biurowca.

To co dzieje się na żelbetowej konstrukcji górującej nad zakładami Fiata na pierwszy rzut oka wygląda nieco karkołomnie. Mniej więcej w połowie "szkieletora" zamontowano maszynę z "bombą na łańcuchu" i rozpoczęto powolną demolkę niedokończonego budynku. Cała operacja budzi zainteresowanie przechodniów, którzy jednak zadzierając głowy z powątpiewaniem oceniają powodzenie całej akcji.
– Taką kuleczką, to oni będą walić w ten beton do zimy – komentował przebieg operacji mężczyzna przypatrujący się "bombardowaniu" z parkingu na Sarnim Stoku.
Jedno jest pewne rozpoczęcie rozbiórki konstrukcji metodami tradycyjnymi potwierdza fakt, że FAP definitywnie zrezygnował z eksplozyjnej metody wyburzenia, takiej jaką zastosowano przy likwidacji bliźniaczej konstrukcji stojącej w pobliżu fabryki Fiata w Tychach.
Z nieoficjalnych informacji dowiedzieliśmy się, że rozbiórkę przeprowadza specjalistyczna firma, a na efekty jej działania nie trzeba będzie długo czekać. W sierpniu po niedokończonym biurowcu pozostaną tylko zdjęcia, świadczące, że "szkieletor" kiedyś stał w tym miejscu.
 

·
Registered
Joined
·
209 Posts
Teren mial byc sprzedany razem ze szkieletorem, ale nie znalazl sie chetny, wiec fiat postanowil sam go wyburzyc i postawic tam swoj salon firmowy. Przeciez obecny salon sprzedazy fiata w BB to zalosny relikt po FSM z lat 70.
 

·
Registered
Joined
·
14,159 Posts
Najnowsze fotki z dzisiaj (22.06.2008)
 

·
Registered
Joined
·
14,159 Posts
na raty, on nie jest niszczony metoda wybuchowa, lecz tradycyjna
najpierw byly takie plany, tylko pobliskie centrum handlowe sie na to nie zgodzilo (zbyt liche fundamenty)
 

·
Registered
Joined
·
14,159 Posts
Szkielet znika
http://www.super-nowa.pl/art.php?i=9297Konstrukcja niedoszłego biurowca Fabryki Samochodów Małolitrażowych topnieje w oczach. Za tydzień, dwa "szkieletor" przejdzie definitywnie do historii. Co w jego miejsce?

Gdy rozpoczęło się w ubiegłym tygodniu wyburzanie "szkieletora" nie brakowało sceptyków, którzy obserwując mozolne naruszanie konstrukcji twierdzili, że w ten sposób niedokończony wieżowiec będzie burzony miesiącami. Najwyraźniej niedowiarkowie byli w błędzie, ponieważ po zaledwie kilku dniach prowadzenia prac biurowiec wyraźnie się skurczył. Rozbiórka potrwa jeszcze 2 tygodnie. Później pozostanie uprzątnięcie terenu. W lipcu "szkieletor" definitywnie przejdzie do historii. Co powstanie w tym miejscu?
Od kilku lat władze Fiat Auto Poland czyniły starania zmierzające do zainteresowania inwestorów tym terenem. Chętni owszem byli, ale niekoniecznie uśmiechała im się w perspektywie adaptacja betonowego straszydła. Stąd podjęcie decyzji przez FAP o konieczności wyburzenia konstrukcji.
Nieoficjalnie mówi się we włoskim koncernie samochodowym o długoletniej dzierżawie lub sprzedaży terenu vis a vis Sarniego Stoku. Lokalizacja jest bez wątpienia niezwykle atrakcyjna. Najprawdopodobniej – choć to informacja niepotwierdzona – grunty po wyburzonym wieżowcu zostaną wykorzystane na cele handlowe.
 
1 - 20 of 43 Posts
Top