SkyscraperCity banner

2821 - 2840 of 4064 Posts

·
Registered
151 Posts
Na 4 oraz 8 zdjęciu z budowy rond na ul. Międzyrzeckiej kolegi @mad_moose widać ułożone już studzienki. Czy to takie wrażenie tylko, czy one są bardzo wysoko? I czy to oznacza, że poziom ronda i samej drogi zostanie podniesiony tak wysoko?

·
Rowerowe-Bielsko.PL
95 Posts
ul. Tartaczna

Co się tyczy ul. Tartacznej to jestem ciekawy końcowego odbioru.
Droga rowerowa wzdłuż tej ulicy została wybudowana niezgodnie z projektem.
Interweniował w tej sprawie radny Szafarczyk i wedle pisma z ratusza wykonawca ma zostać zobligowany do wykonania poprawek.

·
Registered
14,047 Posts

·
Registered
792 Posts
Nie od Jaworzańskiej tylko od pętli autobusowej do mostu nad Wapieniczanką. Czyli nie dużo. Szczerze też nie wiem co tam się nie zgadza. Może jedynie nawierzchnia na samym moście bo wg projektu jest też kostka na chodniku a w rzeczywistości jest asfalt co zresztą widać na moich zdjęciach. Ale to raczej nie było powodem interwencji radnego.
Więc co?

·
Rowerowe-Bielsko.PL
95 Posts
Jaźwiec;139851482 said:
To na tartacznej jest jakaś droga rowerowa? Od samej jaworzańskiej? Ciekawe.
Tak, jest tam krótki odcinek drogi rowerowej od parkingu do pętli autobusowej.

Plan dobrze znam. Rzeczywistości - nie, ponieważ nie byłem na miejscu.
Dlatego prosiłem Cię o informację, co jest nie tak.
Poza napisaniem "ulica została wybudowana niezgodnie z projektem" warto rozwinąć swoją wypowiedź, tak aby inni forumowicze, poza autorem, wiedzieli o co chodzi.
Nie są to jakieś straszne różnice, ale są.
Było tego więcej, ale nie chce mi się szukać pisma radnego.
Brak również ciągłości nawierzchni DDR na wjeździe na posesje.
Pisałem o tym na miniBLOGu: http://rowerowe-bielsko.pl/strona/miniblog/4/

·
Registered
403 Posts
Nie przypominam sobie, żeby na tym odcinku był jakiś "wjazd na posesje". Chyba, że chodzi o skrzyżowanie z drogą leśną... Ale to nie przeczy, że zjazdy być mogą. Co do niewykonania zjazdu to nie wiem czy nie było jakichś problemów z uzgodnieniami, żeby wpuścić ruch rowerowy na parking, który BTW nie jest własnością ani nie jest wykonany staraniem miasta... W końcu na wjeździe do lasu stoi zakaz ruchu, z którego większość sobie bimba...
Co do brakujących "odgięć" jest to oczywista niezgodność natomiast przy panującym tu natężeniu ruchu turystycznego, wydaje mi się, że każdy spowalniacz, także rowerzystów jest tu pożądany. To nie jest miejsce przelotowe, gdzie można zasuwać 30 na h i w związku z tym potrzebne są łagodne łuki.
Oczywiście abstrahuję od całej tej fuszery jaka przy tej realizacji została odwalona...

·
Registered
249 Posts
budowa drogi łączącej węzeł „Rosta" na drodze ekspresowej S1/S52 z ulicą Hałcnowską + rozbudowa przyległego układu komunikacyjnego - 19 918 699 zł

Wiadomo już kto co i jak? Kiedy można się spodziewać że zacznie się budowa?

·
Registered
792 Posts
Wiadomo coś o przebudowie cieszyńskiej? Kiedy będzie jakąś decyzja?
O ile się nie mylę kwestia rozbudowy ul. Cieszyńskiej rozwiąże się najwcześniej po rozpatrzeniu skargi i uzyskaniu wyroku z NSA. A nie ma jeszcze terminu rozprawy.

Z innej beczki, taka ciekawostka. UM BB podjął zawieszone kiedyś postępowanie w sprawie wydania DŚU dla zadania:

"Budowa parkingu wielopoziomowego przy ul. Lwowskiej i ul. Krakowskiej wraz z wjazdem i zjazdami, budową ściany oddzielenia akustycznego, budową łącznika pod ul. Lwowską, przebudową przyległych ulic i rozbiórką budynku nr 3 oraz przebudową tunelu dla pieszych pod skrzyżowaniem Lwowska-Krakowska w Bielsku-Białej"
Czyli przy okazji przebudowy Krakowskiej może powstanie też tam parking :)

Źródło: http://bip.um.bielsko.pl/Article/get/id,64705.html

·
Registered
14,047 Posts
Wiadomo już kto co i jak? Kiedy można się spodziewać że zacznie się budowa?
Do budowy daleko.
Najpierw musi być ogłoszony i rozstrzygnięty przetarg.

Z innej beczki, taka ciekawostka. UM BB podjął zawieszone kiedyś postępowanie w sprawie wydania DŚU dla zadania:

Czyli przy okazji przebudowy Krakowskiej może powstanie też tam parking :)

Źródło: http://bip.um.bielsko.pl/Article/get/id,64705.html
Absolutnie nie. To dwie osobne inwestycje.
Plan budowy parkingu utknął wcześniej z powodu niedostosowania projektu do przepisów budowlanych.

O ile się nie mylę kwestia rozbudowy ul. Cieszyńskiej rozwiąże się najwcześniej po rozpatrzeniu skargi i uzyskaniu wyroku z NSA. A nie ma jeszcze terminu rozprawy.
Który najprawdopodobniej będzie negatywny i spowoduje uchylenie w całości DŚU. Tym samym wszelkie sprawy proceduralne wrócą formalnie do stanu zerowego, co z kolei spowoduje cofnięcie dotacji.

·
Amor Patriae Nostra Lex
637 Posts
Jest gdzieś nowy projekt Nowohałcnowskiej?

Nowohałcnowska Rondo
Tego typu poprawki będą zapewne też w audycie skrzyżowania ze światłami.
Audyt ma na celu wskazanie poprawek do projektu celem zwiększenia bezpieczeństwa.
Poniższy audyt zasugerował kilka zmian, ale w żadnym wypadku nie wskazał że budowa ronda jest niedozwolona.
Opinia typu:,,przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych (śnieg, lód) możliwość niekontrolowanego wjazdu na rondo"
jest bardzo uniwersalna i dotyczy również skrzyżowania ze światłami

Dlatego nowy projektant ronda ma ułatwione zadanie.

Reasumując dalej nie wiemy kto forsuje budowę świateł, nie sugerował tego audyt ani Marek Stańco w liście do MZD.

·
Registered
368 Posts
Budowa rond Międzyrzecka

Po zmianie organizacji ruchu na skrzyżowaniu Międzyrzeckiej z ul. Rudawka (Zjazd z S52) korki skończyły się jak ręką odciął.
W godzinach największego szczytu jest co najwyżej lekkie spowolnienie, ale związane z obowiązującym ograniczeniem prędkości.
Ronda koło marketów też bez problemu dają radę z objazdem.

Podsumowując. Wystarczyło postawić kilka znaków i ruch jest płynny.
Mam nadzieję że podobnie będzie po wybudowaniu rond (na pewno będzie bezpieczniej).

Tych co pisali o "utrudnieniach" związanych z budową informuję, że mamy "ułatwienia" związane z budową. :lol:

·
54Y MY N4M3
3,724 Posts
Ja mam nieco inne odczucia, ale może dlatego, że dzisiaj giełda...

Po zmianie organizacji ruchu na skrzyżowaniu Międzyrzeckiej z ul. Rudawka (Zjazd z S52) korki skończyły się jak ręką odciął.
Bo przez zamknięcie połowy wiaduktu zniknął jeden duży strumień samochodów. Bez tego korki byłyby znacznie większe.
Choć w sumie to nie zniknął do końca - dzisiaj widziałem babkę w czerwonej fabii, która ostro pociskała zamkniętym pasem...

Ronda koło marketów też bez problemu dają radę z objazdem.
Dzisiaj nie dawały. Kolejka do zjazdu na auchan zaczynała się tuż przed mostem na Wapienicy.

2821 - 2840 of 4064 Posts