SkyscraperCity banner

3821 - 3840 of 3892 Posts

·
Registered
611 Posts
Rozbudowa DW 942 (ul. Cieszyńskiej) w Bielsku-Białej – stan prac na 29.02.2020 r.

No proszę, MZD z rozpędu umieścił na swojej stronie także fotorelację i film dotyczące rozbudowy ul. Cieszyńskiej. :cheers:
Jak zwykle, bezpośrednio wstawiam film oraz wybrane zdjęcia (tym razem 10 spośród 27). Źródło - naprawdę warto przejrzeć pozostałe fotografie, są świetne: https://mzd.bielsko.pl/rozbudowa-dw-942-ul-cieszynskiej-w-bielsku-bialej-stan-prac-na-29-02-2020-r/

·
Registered
611 Posts
MZD ogłosił przetarg na zadanie pn. Rozbudowa ul. Lipnickiej w Bielsku-Białej.
W istocie przetarg dotyczy głównie budowy nowego połączenia między ul. Nowo-Polną (nie miałem pojęcia, że ta ulica tak się nazywa...) a Lipnicką. Połączenie ma być jednokierunkowe i służyć jako pętla dla autobusów.
Poza tym w obrębie tego samego zadania ma nastąpić remont ul. Podgórnej.

Plan Docelowej Organizacji Ruchu z materiałów przetargowych:

Zastanawiająca jest rozbieżność między ogłoszonym właśnie przetargiem a rysunkiem ze strony komunikacja.bielsko.pl, za którą odpowiada... no właśnie, też MZD :lol:

Oferty poznamy 23.03.

----------

Dziś otwarto oferty na zadanie pn. Rozbudowa skrzyżowania ul. Józefa Lompy, ul. Cieszyńskiej i ul. Mikołaja Kopernika w Bielsku-Białej.

Zestawienie ofert:
FBSerwis: 6,30 mln zł
Budżet MZD: 6,99 mln zł
Wtórbet: 7,54 mln zł
Starbud + Arbud: 11,67 mln zł

----------

Wczoraj otwarto oferty w przetargu na pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu dla powyższego zadania. Wpłynęły trzy oferty, wszystkie mieszczą się w budżecie MZD (200 tys. zł).

----------

Jutro poznamy oferty w dwóch kolejnych przetargach - na budowę łącznika Andersa-Piastowska oraz na przebudowę Malczewskiego.

·
Registered
611 Posts
Jeszcze przekażę informację z otwarcia ofert na dwa przetargi:

Budowa połączenia drogowego Alei gen. Władysława Andersa z ulicą Piastowską w Bielsku-Białej

Oferty:

Starbud + Arbud: 3,52 mln zł
Radex: 4,01 mln zł
Eurovia: 4,45 mln zł
FBSerwis: 4,77 mln zł
Budżet MZD: 5,00 mln zł
Akro: 5,52 mln zł

----------

Przebudowa ul. Jacka Malczewskiego w Bielsku-Białej na odcinku od skrzyżowania z ul. Zofii Kossak-Szczuckiej do budynku nr 10

Oferty:

Radex: 1,09 mln zł
Starbud + Arbud: 1,16 mln zł
Wtórbet: 1,19 mln zł
FBSerwis: 1,22 mln zł
Eurovia: 1,37 mln zł
Drotex: 1,47 mln zł
Budżet MZD: 1,57 mln zł
Akro: 1,94 mln zł

·
Registered
70 Posts
Jedziem z mala fotorelacja - na waskim gardle hulanka cos zaczeli wiecej dzialac - na ostatnim zdjęciu wyslali koparke za mna wyczuli ze ich nie lubie za mowiac delikatnie "opieszałość na tym odcinku" ale nie dogonila i nie przerobila na szmaty... ogólnie pozytywnie ze zdarli nawierzchnie ladnie im to szlo ale kolejne zwężenie powoduje ze juz naprawde zle sie tu jezdzi..

·
Registered
112 Posts
Jedziem z mala fotorelacja - na waskim gardle hulanka cos zaczeli wiecej dzialac - na ostatnim zdjęciu wyslali koparke za mna wyczuli ze ich nie lubie za mowiac delikatnie "opieszałość na tym odcinku" ale nie dogonila i nie przerobila na szmaty... ogólnie pozytywnie ze zdarli nawierzchnie ladnie im to szlo ale kolejne zwężenie powoduje ze juz naprawde zle sie tu jezdzi..
Rozumie ktoś coś z tego bełkotu ? Może jakieś tłumaczenie na polski ...

·
Registered
611 Posts
Rozumie ktoś coś z tego bełkotu ? Może jakieś tłumaczenie na polski ...
Jedziemy z małą fotorelacją.
Na wąskim gardle w okolicy ronda Hulanka prace przyspieszyły. Ostatnie zdjęcie przedstawia koparkę, którą jakby wysłali za mną wyczuwając moje niezadowolenie z tempa prowadzonych prac. Na szczęście zdołałem przed nią uciec. ;)

Cieszy fakt, że usunięto już nawierzchnię, ładnie im to szło. Kolejne zwężenie w tym rejonie powoduje jednak, że jeździ się tu naprawdę ciężko.

·
Registered
6 Posts
To moje rejony barierki trochę dziwnie rozstawione dziś rano skręcając z Cieszyńskiej w Kwiatową wpadłem w wyfrezowany rów głębokości ok 15cm podsypka była kawałek dalej,niebyło tego widać zza kierownicy zbyt kwadratowo podsypka zrobiona.

·
Registered
611 Posts
Trzy wieści z przetargowego frontu MZD

Wybrano najkorzystniejszą ofertę w przegtargu na rozbudowę skrzyżowania Lompy, Cieszyńskiej i Kopernika. Jak nietrudno się domyślić, zwycięską ofertą jest ta najtańsza, złożona przez FBSerwis.

----------

MZD ogłosił przetarg na rozbudowę systemu ITS. Bez zagłębiania się w kilkusetstronnicową dokumentację przetargową, chodzi o włączenie do systemu al. gen. Andersa, ul. Warszawskiej, ul. Bystrzańskiej, ul. Cieszyńskiej i kilku innych, zwiększenie liczby kamer na skrzyżowaniach, dodanie tablic informacji parkingowej i budowę 15 nowych tablic informacji pasażerskiej:
  • plac Mickiewicza (x2)
  • Partyzantów Apena (x2)
  • Żywiecka Stojałowskiego
  • Cieszyńska Hulanka (x2)
  • Cieszyńska Os. Wojska Polskiego
  • Cieszyńska Lotnisko
  • Wapienica Centrum
  • Osiedle Beskidzkie (x2, oba na pętli)
  • Osiedle Złote Łany
  • Jutrzenki SAM
  • Osiedle Kopernika
Oferty poznamy 24 kwietnia.

----------

MZD ogłosił przetarg na: Wykonanie koncepcji projektowej budowy ulicy zbiorczej na odcinku od ulicy Warszawskiej do ulicy Krakowskiej w Bielsku-Białej.
Jeżeli dobrze rozumiem, jest to przygotowanie do budowy tzw. ulicy Nowopiekarskiej. Sama budowa to na razie melodia przyszłości, ale poznaliśmy kilka istotnych szczegółów.

Droga ma mieć łącznie ok. 3,7 km długości i biec od ul. Warszawskiej do ul. Krakowskiej. Na odcinku od Warszawskiej do Wyzwolenia ma mieć przekrój 2x2, dalsza część planowana jest jako 1x2. Przebieg drogi częściowo pokrywa się z obecną ul. Piekarską.

Na początku ogólny schemat przebiegu drogi. Muszę przyznać, że jeszcze takiej mapy w materiałach przetargowych nie widziałem... :lol:

Teraz przejdziemy nieco bardziej szczegółowo do poszczególnych odcinków.
Droga ma rozpocząć się skrzyżowaniem z sygnalizacją świetlną z ul. Warszawską na wysokości ul. Czechowickiej. Następnie ma zejść do tunelu pod torami kolejowymi (LK 139) - jest to wariant wybrany przez MZD, wiadukt został odrzucony. Po zakończeniu tunelu ma powstać węzeł z ul. Trakcyjną.

Zaraz za węzłem planowane jest rondo turbinowe z ul. Grażyńskiego, po czym nowa droga ma przejść nad rzeką Białą. Połączenie z ul. Komorowicką ma mieć postać skrzyżowania (z częścią biegnącą w kierunku centrum), a następnie ronda turbinowego (z częścią biegnącą w kierunku Komorowic).

Dalej planowana droga biegnie na wschód śladem ul. Piekarskiej. Ta ma być jednak poszerzona do dwóch pasów w każdym kierunku.

Po istniejącym węźle z ul. Wyzwolenia droga ma biec nowym śladem prosto na wschód. Na tym odcinku ma posiadać przekrój 1x2.

Dalszy przebieg nie jest jeszcze ustalony. Wykonana w listopadzie ubiegłego roku analiza (dołączona do materiałów przetargowych) przedstawia dwa warianty. Oba mają zostać uwzględnione w koncepcji.
Wariant czerwony biegnie bardziej na północ, wymaga wysokich nasypów (ok. 11 m) i głębokich wykopów (ok. 6 m) i kończy się włączeniem do jednego z odgałęzień ul. Krakowskiej.
Wariant niebieski biegnie bardziej prosto i kończy się rondem, do którego włączona może być ul. Krakowska oraz ul. Krzyżowa. Osobiście wariant niebieski znacznie bardziej mi się podoba.

Oferty w tym przetargu poznamy 7 kwietnia.

·
Registered
611 Posts
^^
Niestety, nie widziałem nigdzie żadnych terminów. Raczej nie spodziewałbym się rozpoczęcia prac wcześniej niż za dwa-trzy lata. A tymczasem...

Zapraszam na fotorelację z rozbudowy ul. Cieszyńskiej na odcinku od ronda z ul. Międzyrzecką do ronda im. Czesława Niemena.
Poprzednia fotorelacja została wykonana 8 lutego (post nr 1, post nr 2).

W pobliżu skrzyżowania z ul. Dzwonkową jest zwężenie, wyłączona z ruchu jest północna część jezdni, a ruch odbywa się wahadłowo. Nie zrobiłem zdjęcia (głupio byłoby zatrzymać się, bezczelnie zrobić z dwóch metrów zdjęcie kilku rosłym pracownikom i odjechać)...

1. Dlatego fotorelację otworzy klasyczne ujęcie w okolicy ronda z ul. Międzyrzecką. Aż do powstającego ronda z ul. Jaworzańską nie widać tu wielkich postępów, obie jezdnie nie mają jeszcze warstwy ścieralnej. Na tym odcinku zakończone zostały już prace brukarskie.

2. Rondo z ul. Jaworzańską na ukończeniu, na środku wyspy urosła ogromna góra ziemi.

3. Trwają prace na odcinku między rondem z ul. Jaworzańską a rondem z ul. Wapienicką. Można było naliczyć tu kilkunastu, a może nawet ok. 20 pracowników (stan na godz. 17:30).

4. Na krótkim odcinku będą zamontowane ekrany akustyczne.

5. Tutaj chyba zaczynają się prace ziemne w miejscu przyszłej jezdni północnej.

6. Bardzo duży postęp widać w okolicach ronda z ul. Wapienicką i ul. Tańskiego. Rozważałem udanie się dalej ul. Cieszyńską w kierunku lotniska, ale widząc nie jeden, nie dwa, ale aż trzy znaki "Zakaz ruchu pieszych" (żółte strzałki), postanowiłem minąć ten fragment. Na samym odcinku od ul. Wapienickiej do ul. Skrzydlewskiego ciągle trwają prace ziemne.

7. Udałem się więc ul. Wapienicką. Wyraźnie widoczne są już zarysy małego ronda, które tu powstanie, i całego układu w okolicy. :cheers:

8. Nie wiem, czy jest to w ogóle związane z rozbudową ul. Cieszyńskiej (być może, gdyż tędy poprowadzono objazd do ul. Wierzbowej), ale ul. Pieczarkowa zyskała nawierzchnię prawie do samego lotniska!

9.

10.

Cdn ...

·
Registered
611 Posts
11. W okolicy skrzyżowania z ul. Skrzydlewskiego uprzątnięto teren...

12. ...dzięki czemu możemy zobaczyć... TO. Nie wiem, czym TO jest, ale zdjęcie jest ;) (wygląda jak jakiś przepust)

13. Na odcinku od ul. Skrzydlewskiego do ronda im. Niemena nie ma dużych zmian. Tutaj również prace brukarskie są praktycznie na ukończeniu, a znaczna część jezdni południowej ma warstwę wiążącą.

14.

15. Przejście podziemne przy ul. Smolnej. Tutaj jezdnia południowa wydaje się nie mieć jeszcze żadnej nawierzchni.

16. I tym ekranowym akcentem kończymy naszą wycieczkę.

Dziękuję za uwagę i życzę wszystkim zdrowia! :)

Fotorelacja wstawiona automatycznie.

·
Registered
238 Posts
Ktoś mi wyjaśni, jaki sens ma mieć węzeł z Trakcyjną, jeśli kawałek dalej jest rondo z Grażyńskiego?

I z innej beczki: jest w jakiejś perspektywie remont ul. Warszawskiej na odcinku Trakcyjna - Rondo Solidarności i od wiaduktu nad Mazańcowicką do granicy miasta? Bo plany były dawno, a degradacja nawierzchni jest niesamowita (szczególnie jak na odcinek wyjazdowy z miasta).

·
Registered
70 Posts
Niedziela 7 rano... "nic sie.nie dzieje.... patrze w lewo... patrze w prawo... i nic... nuda Panie - nie to co w amerykanckich fylmach.." to żart powtarzam to taka gra slow dla 1,2 klasistow zeby nie bylo.nieporozumień.. a tak serio to zfrezowali sporo poznaczyli cos i niestety nic wiecej. W piatek kolo 8 rano jechał rozcielacz i walec w strone wapienicy - pewnie na dniach cos ruszy więcej.

·
Registered
611 Posts
Czas spędzony w domach umilić postanowił nam MZD, publikując na swojej stronie internetowej film oraz fotorelację z rozbudowy ul. Cieszyńskiej.
Poniżej wstawię film (mam nadzieję, że zadziała, jeszcze na nowym forum nie próbowałem), a następnie wybrane 10 zdjęć. Łącznie zdjęć na stronie jest 30, a osoby nimi zainteresowane odsyłam do źródła.

----------

MZD podpisał umowę na rozbudowę skrzyżowania ul. Cieszyńskiej, Lompy i Kopernika..

3821 - 3840 of 3892 Posts