SkyscraperCity banner

3841 - 3860 of 3892 Posts

·
Czekfra
1,153 Posts
[QUOTE = "KrzychuEP, post: 167632512, członek: 38002"]
Serio ktoś jeszcze buduje w mieście przejście podziemne? (n)To chyba projekt z lat 70. albo 80.: rolleyes:
[/ZACYTOWAĆ]
Przyznam się, ze nie rozumiem tego pytania. Co masz przeciwko przejściom podziemnym w mieście ?

·
Czekfra
1,153 Posts
Miasto jest dla ludzi nie dla samochodów. To ruch samochodowy powinno się wpuszczać w ziemię, a nie ruch pieszy czy rowerowy.
Czyli co ? Przy okazji generalnego remontu Cieszyńskiej, Krakowskiej, Żywieckiej powinno się je wpuścić w ziemię ? Byłoby pięknie, ale chyba przyznasz, że to wizja typu "sajensfikszyn"

·
Registered
611 Posts

I tak obecny kształt rozbudowy był oskarżany o niepotrzebne wydawanie pieniędzy, megalomanię. Strach pomyśleć, jakie byłyby reakcje na projekt tunelu w ciągu Cieszyńskiej.

·
Piotrkowianin
5,610 Posts
Czyli co ? Przy okazji generalnego remontu Cieszyńskiej, Krakowskiej, Żywieckiej powinno się je wpuścić w ziemię ? Byłoby pięknie, ale chyba przyznasz, że to wizja typu "sajensfikszyn"
Nie. Po prostu zrobić naziemne przejście dla pieszych zamiast budować "autostradę" w mieście. Ludzi pod ziemię zaganiano 50 lat temu, żeby nie przeszkadzali samochodom.

·
Moderator
71,530 Posts

·
Registered
611 Posts
Świeże informacje w sprawie przetargów prowadzonych przez MZD.

Wczoraj i dziś rozstrzygnęto przetargi (tj. wybrano najkorzystniejsze oferty):
  • na budowę łącznika Andersa - Piastowska
  • na przebudowę ul. Malczewskiego
  • na rozbudowę ul. Żywieckiej, odcinek IV.C - Owocowa - Sielanka
Dziś otwarto oferty na wykonanie koncepcji budowy ul. Nowopiekarskiej:
  • Artur Władyczka G5 + Integral Projekt: 289 tys. zł (96%)
  • Budżet MZD: 300 tys. zł
  • Vivalo: 429 tys. zł (143%)
  • IVIA: 726 tys. zł (243%)
  • ALTRANS: 1 mln zł (333%)
Nie powiem, niezły rozrzut cenowy. Obecność oferty mieszczącej się w budżecie budzi jednak nadzieję na podpisanie umowy.

·
Registered
43 Posts
Nie. Po prostu zrobić naziemne przejście dla pieszych zamiast budować "autostradę" w mieście. Ludzi pod ziemię zaganiano 50 lat temu, żeby nie przeszkadzali samochodom.
W tym miejscu ukształtowanie terenu sugerowało zastosowanie przejscia podziemnego, i bardzo dobrze że tak uczyniono

·
Registered
611 Posts
Strasznie pusty zrobił się ten wątek... postaram się coś z tym zrobić.

Na dobry początek kilka wieści odnośnie przetargów prowadzonych przez MZD:
  • podpisano umowy na budowę łącznika ul. Piastowska - ul. Andersa, na przebudowę ul. Jacka Malczewskiego oraz na rozbudowę ul. Żywieckiej (odc. IVc - Owocowa-Sielanki)
  • niestety unieważniono przetarg na koncepcję budowy Nowopiekarskiej - jedyna oferta mieszcząca się w budżecie została odrzucona
  • ogłoszono przetarg na dokumentację rozbudowy ul. Bystrzańskiej - wstawię tutaj jedynie poglądową mapkę zakresu tej planowanej inwestycji:
98105

Przejdźmy jednak do obecnie realizowanych inwestycji.
Zapraszam na fotorelację z rozbudowy ul. Cieszyńskiej, na odcinku od ronda z ul. Międzyrzecką do ronda "Hulanka". Poprzednia fotorelacja z tej inwestycji pochodzi z 19.03.2020.

1. Nie będzie żadnego zaskoczenia na początek - jesteśmy tuż za rondem z ul. Międzyrzecką.

2. Na całym odcinku między ul. Międzyrzecką a ul. Jaworzańską nie dostrzegłem widocznych postępów od ostatniej fotorelacji. Nadal obie jezdnie mają warstwę wiążącą.

3. Niedawno otwarty został krótki odcinek ul. Twórczej, ponieważ tędy poprowadzony jest objazd za zamknięty odcinek ul. Cieszyńskiej - od ul. Regera do ul. Jaworzańskiej.

4. Przejście podziemne zamknięte, po drugiej stronie ulicy stoi już zadaszenie...

5. ...tutaj widoczne w pełnej krasie. Tak jak i postęp prac na zamkniętym odcinku.

6.

7. Południowa część mostu nad potokiem Wapienica jest na ukończeniu.

8.

9. Po rondzie z ul. Wapienicką jeździ się po 3/4 obwodu, za to w obu kierunkach. Na odcinku od ul. Wapienickiej do ul. Skrzydlewskiego trwają prace ziemne. Nie zapuszczałem się tam.

10. Warstwą wiążącą pokrył się za to widoczny fragment ul. Wapienickiej

11. Na pierwszym planie widać mini-rondo w ciągu ul. Wapienickiej. Wygląda to dobrze!

CDN...

·
Registered
611 Posts
12. Jak wcześniej wspominałem, na tym odcinku ul. Cieszyńskiej prace są dość mało zaawansowane...

13. ...i w dużej mierze polegają na usuwaniu gruzu oraz wyrównywaniu terenu.

14.

15. Nie wiem, jaki obiekt tu powstaje, ale widoczne są zbrojenia. Może jakiś przepust? Albo mur oporowy?

16. Na odcinku od ul. Skrzydlewskiego do ronda im. Niemena niewiele się zmieniło od poprzedniej fotorelacji.

17. Choć mam wrażenie, że sprzętu stojącego na jezdni południowej przybyło.

18. Okolica przejścia podziemnego przy ul. Smolnej.

19. Powstaje już dojście do wspomnianego przejścia.

20.

21. Niedawno zamknięto również ul. Szarotki (choć widoczny autobus dzielnie się przez nią przedzierał).

22. Wyjątkowo udamy się jeszcze kawałek dalej - w kierunku ronda "Hulanka". Na prawie całej długości dwa północne pasy są zamknięte, a ruch odbywa się południowymi.

23. I w tym miejscu pojawiły się (na razie jeszcze bezlistne) sadzonki Ecranus acusticus. Sporo ich wszędzie ostatnio...

Dziękuję za uwagę :)
Życzę wszystkim dużo wytrwałości i zdrowia

Fotorelacja wstawiona automatycznie.

·
Registered
611 Posts
Przedwczoraj MZD otworzył oferty w przetargu na rozbudowę systemu ITS w Bielsku-Białej.
Budżet MZD: 10,398 mln zł
SPRINT: 13,344 mln zł (128%)

Firma SPRINT wykonała obecnie istniejący system ITS.

----------

Zapraszam na pierwszą odsłonę fotorelacji z budowy łącznika między ul. Andersa a ul. Piastowską.
Przypomnę, że umowę na wykonanie tej drogi podpisano 30 kwietnia, a termin realizacji wynosi 120 dni. Oznacza to, że umownym terminem wykonania łącznika jest 28 sierpnia. Oczywiście będziemy śledzić postępy w realizacji tej inwestycji.

Od podpisania umowy minął dopiero ok. tydzień, więc nie zaczęły się jeszcze prace. Ta fotorelacja ma więc w większym stopniu charakter wizji lokalnej.

1. Zaczniemy od wejścia na ścieżkę biegnącą na Zielonym Tunelu. Droga ma przebiegać na lewo od widocznej ścieżki, a następnie włączyć się w ul. Piastowską.

2. Obrót o 180°. Łącznik pobiegnie w miejscu widocznego zbocza, nie będzie biegł śladem widocznej po lewej stronie drogi. Zapewne będzie to wymagało budowy muru oporowego w tym miejscu.

3. Nie mam pojęcia, czym jest widoczna po prawej betonowa płyta z sześcioma włazami. Łącznik ominie tę płytę - będzie ona docelowo mieściła się między nowym łącznikiem a ul. Andersa.

4. Rzut okiem z pewnej odległości na teren, gdzie niedługo rozpocznie się budowa.

5. Na ostatnim zdjęciu pozwoliłem sobie przygotować wizualizację przebiegu łącznika (choć określenie wizualizacja wydaje się być trochę na wyrost ;) ). Wybaczcie nieumiejętność przedstawiania perspektywy. Za cztery miesiące przekonamy się, na ile udało mi się przewidzieć wygląd nowej drogi.
117212

PS. Czy ktoś z Was wie, jak wygląda obecnie sytuacja na ul. Krakowskiej i Żywieckiej? Jeśli mnie pamięć nie myli, MZD podpisał aneks do umowy przedłużający termin wykonania do końca kwietnia. Skończyli już?

·
Registered
48 Posts
Przedwczoraj MZD otworzył oferty w przetargu na rozbudowę systemu ITS w Bielsku-Białej.
Budżet MZD: 10,398 mln zł
SPRINT: 13,344 mln zł (128%)

Firma SPRINT wykonała obecnie istniejący system ITS.

----------

Zapraszam na pierwszą odsłonę fotorelacji z budowy łącznika między ul. Andersa a ul. Piastowską.
Przypomnę, że umowę na wykonanie tej drogi podpisano 30 kwietnia, a termin realizacji wynosi 120 dni. Oznacza to, że umownym terminem wykonania łącznika jest 28 sierpnia. Oczywiście będziemy śledzić postępy w realizacji tej inwestycji.

Od podpisania umowy minął dopiero ok. tydzień, więc nie zaczęły się jeszcze prace. Ta fotorelacja ma więc w większym stopniu charakter wizji lokalnej.

1. Zaczniemy od wejścia na ścieżkę biegnącą na Zielonym Tunelu. Droga ma przebiegać na lewo od widocznej ścieżki, a następnie włączyć się w ul. Piastowską.

2. Obrót o 180°. Łącznik pobiegnie w miejscu widocznego zbocza, nie będzie biegł śladem widocznej po lewej stronie drogi. Zapewne będzie to wymagało budowy muru oporowego w tym miejscu.

3. Nie mam pojęcia, czym jest widoczna po prawej betonowa płyta z sześcioma włazami. Łącznik ominie tę płytę - będzie ona docelowo mieściła się między nowym łącznikiem a ul. Andersa.

4. Rzut okiem z pewnej odległości na teren, gdzie niedługo rozpocznie się budowa.

5. Na ostatnim zdjęciu pozwoliłem sobie przygotować wizualizację przebiegu łącznika (choć określenie wizualizacja wydaje się być trochę na wyrost ;) ). Wybaczcie nieumiejętność przedstawiania perspektywy. Za cztery miesiące przekonamy się, na ile udało mi się przewidzieć wygląd nowej drogi.
View attachment 117212

PS. Czy ktoś z Was wie, jak wygląda obecnie sytuacja na ul. Krakowskiej i Żywieckiej? Jeśli mnie pamięć nie myli, MZD podpisał aneks do umowy przedłużający termin wykonania do końca kwietnia. Skończyli już?

Na Krakowskiej wciaz im duzo zostalo

·
Premium Member
158 Posts
Art z 5 maja:
Jeszcze kilkanaście dni potrwają prace i odbiory związane z przebudową ul. Krakowskiej w Bielsku-Białej, które zgodnie z podpisanym aneksem miały zakończyć się do 30 kwietnia. Wczoraj na placu budowy trwały roboty przy układaniu nawierzchni chodników.
Według pierwotnych planów, ul. Krakowskiej miała być gotowa do końca listopada 2019. Następnie termin aneksowano do 30 kwietnia. Mimo to wczoraj na placu budowy nadal można było zauważyć brygady robotników. - Prace na ul. Krakowskiej dobiegają końca. Ostatnie roboty związane z układaniem docelowych nawierzchni bitumicznych, zostaną zakończone w przyszłym tygodniu - twierdzi Wojciech Waluś, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej.

Obecnie inżynier kontraktu rozpatruje roszczenia wykonawcy w zakresie przeszkód uniemożliwiających mu zakończenie wszystkich robót w uzgodnionym wcześniej terminie 30 kwietnia. Roszczenia firmy dotyczą przesunięcia w czasie przepięć sieci telekomunikacyjnych blokujących wykonanie robót drogowych oraz sytuacji epidemiologicznej związanej z COVID-19.

- Niezależnie trwają przygotowania do rozpoczęcia procedur odbiorowych, które ze względu na obecną sytuację zagrożenia epidemicznego są znacząco utrudnione i bardziej skomplikowane niż normalnie - zapewnił portal dyrektor Waluś.

·
Registered
611 Posts
Zapraszam na kolejną fotorelację z rozbudowy ul. Cieszyńskiej, na odcinku od ul. Średniej do ul. Skrzydlewskiego.
Poprzednia fotorelacja z tej inwestycji pochodzi z 30 kwietnia, a więc obserwujemy 2,5-tygodniowe postępy.

1. Zaczniemy dość nietypowo, ponieważ na skrzyżowaniu z ul. Średnią - na samej granicy Bielska-Białej i Jaworza. Na północnej stronie widoczne prace przy nowym odcinku - chyba drodze dojazdowej do widocznych posesji (ale nie jestem tego pewien).

2. Przenosimy się kawałek dalej, w okolicę stacji benzynowej (CPN-u, jak zwykło zwać ją starsze pokolenie). Tutaj ruch odbywa się wahadłowo...

3. ...z powodu budowy widocznego tutaj przepustu.

4. Dotarliśmy już za rondo z ul. Międzyrzecką. Jeżeli chcecie zobaczyć aktualny stan robót od tego miejsca do ronda z ul. Jaworzańską, to polecam poprzednią fotorelację - nie zauważyłem żadnych zmian.

5.

6. Jesteśmy tuż za rondem z ul. Jaworzańską. Na pierwszym planie zbrojenie przejścia podziemnego, a właściwie wyjścia z niego.

7. Na krótkim zamkniętym odcinku między ul. Jaworzańską a ul. Regera trwają prace ziemne.

8. Na jezdni południowej jest pewien postęp, niestety nie ma możliwości przedostania się tam i sfotografowania bez przeszkadzaniu kierowcom. Za kilka tygodni może jednak nastąpić przełożenie ruchu na tę jezdnię i na nowy most nad potokiem Wapienica.

9. Między ul. Regera a ul. Wapienicką niewielkie postępy.

10. Rondo z ul. Wapienicką. Cały czas ruch odbywa się po 3/4 obwodu ronda. Na poprzedniej fotorelacji skupiłem się na ul. Wapienickiej; tym razem udamy się na wprost.

Cdn ...

·
Registered
611 Posts
11. Po dawnej drodze nie pozostał ślad.

12. Przepust, wydaje się być w połowie ukończony.

13. Obrót o 180°.

14. Dawno nie robiłem na tym odcinku zdjęć, dlatego tym razem będzie ich dość sporo.

15.

16.

17. Widok na powstające mini-rondo. Na razie jest to wstępny etap prac.

18. Usunięto już gruz po wyburzonych w tej okolicy budynkach.

19. Nie wiedziałem, że poprzednia nawierzchnia była położona na kostkę... Chyba przy tej rozbudowie ją usuną?

20. Jak wspominałem, teren jest nieco uprzątnięty. Jeszcze zostało dużo do zrobienia.

21. Ostatni widok w kierunku skrzyżowania z ul. Skrzydlewskiego. Nie wybrałem się dalej ul. Cieszyńską. Patrząc z tego miejsca uznałem, że chyba nic się nie zmieniło od mojej poprzedniej wizyty (dalej jezdnia południowa jest zamknięta i stoi na niej sprzęt).

3841 - 3860 of 3892 Posts