SkyscraperCity banner

3861 - 3880 of 3892 Posts

·
Registered
Joined
·
7,591 Posts
Informacja z BZP:

Ogłoszenie nr 510085937-N-2020 z dnia 19-05-2020 r.
Miasto Bielsko-Biała - Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej: Rozbudowa ul. Krompareckiej w Bielsku - Białej
NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:
STARBUD Krystyna Mierzwa, Bielsko-Biała
ARBUD Anna Dejewska, Bielsko-Biała
Cena wybranej oferty/wartość umowy 2686020.38 PLN
www.uzp.gov.pl
 

·
Registered
Joined
·
611 Posts
Zapraszam na fotorelację z dwóch inwestycji: budowy łącznika między ulicami Andersa i Piastowską oraz budową ronda na skrzyżowaniu ulic Cieszyńska-Lompy.
Poprzednia fotorelacja z budowy łącznika została wykonana 9 maja - obserwujemy postęp dwutygodniowy. Z kolei budowę ronda odwiedzimy wspólnie po raz pierwszy.

1. Na początek obejrzymy budowę łącznika. Jesteśmy po zachodniej stronie Zielonego Tunelu. Widać początek prac ziemnych, odsłonięto już konstrukcję Tunelu. Zaczynają się przymiarki do budowy muru oporowego w tym miejscu.


2. Obrót o 180°. Dojście na Zielony Tunel jest zamknięte, dlatego nie mam zdjęć z góry (ani z drugiej strony, ale przyczynę tego braku wyjaśnię później). Tuż pod mapką widać składzik materiałów budowlanych. Krótko mówiąc - zmiany są zauważalne.


3. Przenosimy się na Stare Miasto, w okolicę skrzyżowania ulic Cieszyńskiej i Lompy. Ulica Cieszyńska zwężona, ale nie ma sygnalizacji świetlnej.


4. Widok na targowisko. Obecnie w ogóle nie ma wjazdu w ul. Lompy. Ulica Sikornik jest jednokierunkowa; czy da się w ogóle wyjechać z ul. Lompy samochodem nie łamiąc przepisów?


5.


6. Patrzymy teraz od strony ul. Lompy. Z tyłu widać powstający dojazd na nowy parking. Czy ktoś wie, jakie są plany co do tego parkingu? Gdzieś czytałem o budowie wielopoziomowego, ale tego typu plany lubią być uszczuplane...


I w tym momencie opadła kurtyna... deszczu. Dlatego urywam tak dzisiejszą fotorelację i ostatecznie nie wiemy, jak wygląda łącznik od strony ul. Andersa. Może następnym razem :)

----------

MZD ogłosił przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej dla przebudowy ul. Schodowej. Z ciekawości pobrałem informację o zakresie zamówienia. Czytamy tam:
153158


Nie bardzo rozumiem, jaki cel ma kolejna przebudowa tych schodów. Co jak co, ale same schody są na tej uliczce w najlepszym stanie. Obawiam się bowiem, że ten projekt nie będzie uwzględniał remontu zabytkowych kamienic wzdłuż ulicy i znów powstaną nowe granitowe schody w upiornej scenerii.

Fotorelacja wstawiona automatycznie.
 

·
Registered
Joined
·
611 Posts
Miasto znalazło pieniądze na rozbudowę ITS. Kosztem Łowieckiej

W przetargu na rozbudowę Inteligentnego Systemu Transportowego w Bielsku-Białej wpłynęła tylko jedna oferta, która jest o blisko 3 mln zł droższa od zaplanowanego budżetu. W związku z koniecznością znalezienia dodatkowych pieniędzy na rozbudowę systemu Miasto przesuwa środki z innych inwestycji.

Zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej Bielska-Białej zaproponowane przez kierownictwo Ratusza zostały przyjęte na ostatniej sesji Rady Miejskiej. Jedna z korekt polega na zmniejszeniu wydatków w wysokości 2,95 mln zł zaplanowanych na rok 2021 zł w związku z rozbudową ul. Łowieckiej przy równoczesnym zwiększeniu nakładów o taką samą kwotę w projekcie rozbudowy ITS. Samorząd planuje złożyć wniosek o dofinansowanie tej inwestycji z funduszu europejskich.

(...)
Wcale mnie to nie dziwi... Być może jak ITS obejmie coś więcej niż jedną drogę z ogryzkiem z boku, to na coś się przyda. Bo obecnie jedyną niepodważalną zaletą ITSu są tablice na przystankach.
Szkoda tylko, że odbędzie się to kosztem Łowieckiej. Ta droga naprawdę nadaje się do remontu - i przede wszystkim brakuje tam ścieżki rowerowej.
 

·
Registered
Joined
·
611 Posts
Zapraszam na półtorej fotorelacji z dwóch inwestycji - z rozbudowy ul. Sosnkowskiego i Grondysa oraz zaległą część fotorelacji z budowy łącznika między ul. Andersa a Piastowską.

1. Zaczniemy od rozbudowy ul. Sosnkowskiego i Grondysa. Z jakiegoś powodu ta inwestycja umknęła uwadze forumowiczów, a wydaje się dość istotna (lokalnie).


2. Ul. Grondysa do samego końca będzie wybrukowana. Utrzyma zatem styl wcześniej wybudowanej części.


3. W okolicy skrzyżowania jest już warstwa wiążąca. Wyraźnie widoczna jest powstająca ścieżka rowerowa (pewnie MZD będzie się nią chwalił przez najbliższe dwa lata, ile oni to ścieżek nie budują...)


4. Połączenie ul. Grondysa i Sosnkowskiego ma formę skrzyżowania, a nie zakrętu. Ul. Sosnkowskiego zaraz za skrzyżowaniem (za mną) urywa się, jakby gdzieś w dalekich planach było jej przedłużenie. Czy istotnie jakieś przedłużenie jest planowane?


5. Warstwa wiążąca jest tylko do zakrętu. Ścieżka rowerowa będzie na całej długości ul. Sosnkowskiego.


6. W tym miejscu trwały prace i było trochę zamieszania (nie dało się przejść). Dlatego daję tylko zdjęcie z oddali...


7. ...oraz fotografię z drugiej strony. Całość prac na tej inwestycji - zgodnie z materiałami przetargowymi - powinna zakończyć się do 30 czerwca. Termin ten wydaje się osiągalny.


8. Przenosimy się na budowę łącznika ul. Andersa - Piastowska. Tydzień temu ulewa uniemożliwiła mi dokończenie tamtej fotorelacji, zatem czynię to teraz.


9. Najbardziej widocznym efektem prac jest zwężenie jezdni przed tunelem. Zaczynają się prace ziemne.


10. Od tej strony można wciąż wjechać na Zielony Tunel, choć bariery uniemożliwiają dalszą podróż. Widać jednak wyrównywanie terenu na tym zdjęciu.


11. Jeszcze spojrzenie w dół z samego narożnika Zielonego Tunelu. Tutaj widać, że trochę prac już zostało wykonanych.


Dziękuję za uwagę :)

Fotorelacja wstawiona automatycznie.
 

·
Registered
Joined
·
611 Posts
Zapraszam na fotorelację z rozbudowy ul. Cieszyńskiej na odcinku od ronda z ul. Międzyrzecką do ul. Smolnej.
Poprzednia relacja z tej inwestycji pochodzi z 16 maja (post nr 1, post nr 2), a zatem możemy obejrzeć trzytygodniowe postępy w pracach.

1. Tym razem zaczniemy jeszcze przed rondem z ul. Międzyrzecką.


2. Jedyną zmianą od poprzedniej fotorelacji jest gotowa nawierzchnia drogi dla rowerów. Ciągnie się ona aż do mostu nad potokiem Wapienica.


3. Rondo z ul. Jaworzańską. Wczoraj (05.06) udostępniono do ruchu jedną jezdnię na odcinku Jaworzańska-Wapienicka, toteż będzie więcej zdjęć niż zwykle z tego właśnie fragmentu.


4. Spora wiata nad wejściem do przejścia podziemnego.


5. Lekki obrót w lewo. Ruch poprowadzony jest jezdnią południową, na północnej wciąż trwają prace.


6.


7. Przystanek Wapienica Centrum. Gdybym nie wiedział, gdzie jestem, mógłbym go nie poznać ;)


8. Most nad potokiem Wapienica.


9. Ten sam obiekt ze wschodniego brzegu. W dalszej kolejności rozpoczną się prace nad analogiczną konstrukcją dla północnej jezdni.


10. Wczoraj otwarto również całe rondo z ul. Wapienicką, w końcu nie jeździ się po 3/4 obwodu.


11. Wędrujemy teraz w mniej zaawansowanym terenie...


12. ...gdzie trwają prace ziemne oraz konstrukcyjne.


Cdn ...
 

·
Registered
Joined
·
611 Posts
13. W porównaniu do poprzedniej relacji widać przemieszczanie się gór ziemi.


14.


15. Szybki rzut okiem na zachód...


16. ...i obrót o 180°.


17. Ogólnie na odcinku od ul. Wapienickiej do ul. Skrzydlewskiego zostało jeszcze dużo do zrobienia, a postępy nie są zbyt widoczne.


18.


19.


20. Dotarliśmy do ul. Skrzydlewskiego. Zastanawia mnie kształt tego skrzyżowania, wydaje się, że zostanie "zwykłe" skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną. Dlaczego w tym miejscu miałoby nie być ronda?


21. Odcinek od ul. Skrzydlewskiego do ronda im. Niemena nie zmienił się znacząco od naszej ostatniej wizyty.


22. Ponieważ jednak przed trzema tygodniami nie oglądaliśmy tego fragmentu, wypada nadrobić tę zaległość. Jezdnia południowa na razie służy jako parking...


23. Przejście dla pieszych przy ul. Nasiennej.


24. Pożegnalne ujęcie z okolicy ul. Smolnej.


Dziękuję za uwagę :)

Fotorelacja wstawiona automatycznie.
 

·
Registered
Joined
·
7,591 Posts
Informacja z BZP:

Ogłoszenie nr 510103176-N-2020 z dnia 12-06-2020 r.
Miasto Bielsko-Biała - Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej: Rozbudowa ul. Lipnickiej w Bielsku-Białej
NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Radex Sp. z o.o., Bielsko - Biała
Cena wybranej oferty/wartość umowy 2431863.80 PLN
www.uzp.gov.pl
 

·
Registered
Joined
·
611 Posts
Nareszcie nie muszę dodawać postu pod własnym postem!
Zapraszam na krótką fotorelację z dwóch inwestycji - z rozbudowy skrzyżowania ul. Cieszyńskiej i Lompy oraz budowy łącznika ul. Andersa-Piastowska.

Poprzednia fotorelacja tych dwóch inwestycji została wykonana 24 maja, czyli dokładnie 3 tygodnie temu.

1. Zbliżamy się do ul. Cieszyńskiej od strony ul. Lompy. Nie widać ogromnych zmian w porównaniu do poprzedniej relacji, zapewne wykonawca skupia się na przekładaniu instalacji (wykopy są dość głębokie).


2. Jeszcze rzut okiem w stronę budynku SFR.


3. Przenosimy się na plac budowy łącznika między ulicami Andersa a Piastowską. Nadal trwają prace ziemne.


4.


5. Na zachodnim brzegu Zielonego Tunelu pojawiają się już pierwsze elementy drogowe (to chyba krawężniki, tutaj ma zostać poprowadzony chodnik albo ciąg pieszo-rowerowy na tunel).


6. Zanim przejdziemy na drugą stronę ul. Andersa, spojrzymy na miejsce włączenia łącznika w ul. Piastowską. Na razie chyba tylko wyrównano teren.


7. Cały czas trwają prace ziemne, a wprawne oko dostrzeże także elementy zbrojenia (w centralnej części zdjęcia).


8. Powoli zaczynają być widoczne zarysy przyszłej drogi.


9. Na górze róże
Na dole aleje
Za parę tygodni
Beton się poleje


Dziękuję za uwagę :)

Fotorelacja wstawiona automatycznie.

----------

MZD ponowił przetarg na koncepcję budowy ul. Nowopiekarskiej. W porównaniu do poprzednich materiałów przetargowych, pojawił się ciekawy fragment innego opracowania:
209187


Niestety nie potrafię nigdzie znaleźć całości... Ktoś z Was może wie, czy jest ona w ogóle gdzieś dostępna?
 

·
Registered
Joined
·
738 Posts
^^
Jednocześnie informuję, że BZPG podjął uchwałę intencyjną ws. zbycia przez PKS tzw. górnej płyty dworca autobusowego w Bielsku-Białej na wolnym rynku (prawo pierwokupu posiada tutaj miasto) i przeznaczenie tych środków na budowę „małego dworca z centrum przesiadkowym” na tzw. dolnej płycie przy ul. Warszawskiej oraz na kolejne inwestycje usprawniające publiczny transport zbiorowy na naszym terenie. W tym zakresie na pewno będziemy rozmawiać z Prezydentem BB Panem Jarosławem Klimaszewskim.
Źródło
 

·
Registered
Joined
·
611 Posts
W ten deszczowy niedzielny wieczór zapraszam na fotorelację z rozbudowy ul. Sosnkowskiego i Grondysa.
Poprzednia fotorelacja z tej inwestycji pochodzi z 1 czerwca, czyli obserwujemy trzytygodniowe postępy.

1. Fragment przy rondzie z ul. Kowalską już zyskał warstwę wiążącą (ostatnio trwały tu jeszcze prace ziemne).


2. Na całej długości rozbudowywanej drogi chodniki są praktycznie gotowe, a ścieżka rowerowa czeka na nawierzchnię.


3. Co będą robić z tak nisko położonym włazem do studzienki? Jakoś go podniosą?


4. I drugie pytanie - czy w planach jest jakieś przedłużenie ul. Sosnkowskiego do Gościnnej? Czy może będziemy mieli taki kikut jeszcze przez następne 10 lat?


5. Obrót w prawo i widok na ul. Grondysa. Przypomnę, że zgodnie z materiałami przetargowymi termin zakończenia prac upływa 30 czerwca - jest to raczej realny termin.


6. Twierdza z kostek nadal stoi!


Dziękuję za uwagę :)

Fotorelacja wstawiona automatycznie.

----------

MZD oficjalnie wybrał najkorzystniejszą ofertę z przetargu na rozbudowę systemu ITS. Jako że była to jedyna oferta, raczej wkrótce nastąpi podpisanie umowy.
 

·
Registered
Joined
·
611 Posts
Zapraszam na wczorajszą, krótką fotorelację z rozbudowy ul. Cieszyńskiej.
Tym razem skupimy się wyłącznie na odcinku między ul. Wapienicką a ul. Skrzydlewskiego - czyli chyba najmniej zaawansowanym fragmencie.

1. Zaczniemy jednak od praktycznie ukończonego mini-ronda w ciągu ul. Wapienickiej.


2. Warto zauważyć pewną zmianę względem poprzedniej fotorelacji. Nie, nie chodzi mi o centralnie położoną toaletę tylko o widoczne po lewej krawężniki wyznaczające kształt przyszłej jezdni północnej.


3. Ciężko mi ocenić, jak zaawansowana jest budowa widocznego przepustu. Ciągłe deszcze też na pewno nie ułatwiają prac.


4. W tym miejscu wyraźnie widać postępy.


5. Kawałek dalej wielkiej różnicy już nie ma. Wszędzie grząsko i mokro...


6. Obrót o 180°.


7. Jeszcze kawałek dalej i nie widać praktycznie żadnych postępów względem naszej poprzedniej wizyty.


8. Pobliże przyszłego mini-ronda przy lotnisku. Ogólnie teren jest tu tak grząski, że można się zagłębić po kostki w błocie.


9. Podczas odwiedzania budowy (ok. godziny 17) nie spotkałem ani jednego pracownika budowy.


10.


11. Ogarnięcie tego odcinka jeszcze trochę potrwa.


12. Czy widoczny fragment ul. Skrzydlewskiego też był remontowany w ramach tego samego kontraktu? Nawierzchnia wygląda na całkiem nową.


Dziękuję za uwagę :)

Fotorelacja wstawiona automatycznie.
 

·
niski44
niski44
Joined
·
5 Posts
MZD chwali się zakończeniem prac na ul. Krakowskiej i Żywieckiej. Rozumiem, że dopiero co zamknięty odcinek Żywieckiej (ul. Sielanka - ul. Owocowa) się nie liczy?


Chwalą się zakończeniem zadania: Krakowska/Żywiecka. "Rozbudowa ulicy Żywieckiej w Bielsku-Białej (odcinek IVC od ulicy Owocowej do ulicy Sielanka)” to inne zadanie.
 

·
Registered
Joined
·
611 Posts
Chwalą się zakończeniem zadania: Krakowska/Żywiecka. "Rozbudowa ulicy Żywieckiej w Bielsku-Białej (odcinek IVC od ulicy Owocowej do ulicy Sielanka)” to inne zadanie.
I wszystko jasne. Choć sformułowanie "zakończyły się prace na ul. Żywieckiej" może wprowadzać w błąd. A tymczasem...

Zapraszam na krótką fotorelację z rozbudowy ul. Cieszyńskiej, na odcinku od jakby-ronda im. Czesława Niemena do ronda Hulanka.
Niedługo wstawię jeszcze drugą, nawet krótszą relację z łącznika Andersa-Piastowska.

1. Zaczniemy od ul. Szarotki. Nie ma wjazdu z ul. Szarotki ani w nią, co nie dotyczy komunikacji miejskiej. Oczywiście nie brak indywidualnych śmiałków przejeżdżających tamtędy. Nie wiem, jaki dokładnie jest zakres prac na ul. Szarotki - przekonamy się wkrótce!


2. Rondo Niemena tymczasowo przestało być rondem - przejeżdża się na wprost, z możliwością zjazdu w ul. Stawową. Wszystko przez przebudowę na rondo turbinowe (nareszcie).


3. Sam wlot ul. Stawowej został dość mocno podniesiony.


4. Kawałek dalej zwężenie z ruchem wahadłowym; cały ruch skumulowano tutaj na jednym pasie. To musi się korkować w godzinach szczytu...


5. Nie widzę ogromnych różnic względem poprzedniej fotorelacji (a ostatni raz byliśmy na tym odcinku 30 kwietnia, czyli przed dwoma miesiącami).


6.


7. W okolicy przystanku Cieszyńska Hulanka w kierunku Wapienicy odtwarzane są już chodniki.


8.


Ogólnie powiem tak - pewien postęp jest, ale na tym odcinku jeszcze parę miesięcy będą musieli popracować.

Dziękuję za uwagę :)

Fotorelacja wstawiona automatycznie.
 

·
Registered
Joined
·
611 Posts
Zgodnie z zapowiedzią z poprzedniego posta obejrzymy jeszcze kilka zdjęć z budowy łącznika między ul. Andersa a ul. Piastowską.
Poprzednim razem gościliśmy na tym terenie 14 czerwca, czyli nieco ponad dwa tygodnie temu.

1. Klasycznie otwieramy fotorelację ujęciem z zachodniego brzegu (?) Zielonego Tunelu. Same prace ziemne powoli posuwają się do przodu. Konstrukcja widoczna po prawej stronie wyraźnie urosła od poprzedniej wizyty.


2. Obrót w prawo.


3. Prace koncentrują się w tej okolicy. Jest to logiczne, biorąc pod uwagę największą różnicę poziomów w tym właśnie miejscu.


4. Fotografia z Zielonego Tunelu. Żółta strzałka pokazuje miejsce, skąd zrobiłem pierwsze dwa zdjęcia. Sam fragment w pobliżu ul. Piastowskiej znacząco się nie zmienił, ale nie chciałem robić zdjęć z uwagi na bliskość kilku pracowników (trochę bezczelne byłoby fotografowanie kogoś dosłownie z odległości dwóch metrów).


5. I na koniec widok z większej odległości. Trochę materiałów już zgromadzono. Do zakończenia budowy zostało jednak jeszcze sporo czasu (według kontraktu 2 miesiące).


Dziękuję za uwagę :)

PS. Patrząc na ostatnie kilka stron tego wątku zaczynam się zastanawiać, czy przypadkiem nie przesadzam trochę z tymi fotorelacjami. Nie chcę kompletnie zdominować tego wątku. Jeśli Waszym zdaniem robię je trochę za często, to zawsze mogę nieco spowolnić ;)

Fotorelacja wstawiona automatycznie.
 
3861 - 3880 of 3892 Posts
Top