Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 2912 Posts

·
Registered
Joined
·
3,686 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Podstawowe dane techniczne stadionu:

* ilość miejsc siedzących na trybunach: 15 292 szt.
* wymiary boiska: 120x80 m
* powierzchnia stadionu w granicach zabudowy: 20 150 m2
* powierzchnia trybun: 9300 m2
* parkingi: ok. 2460 m2
* place i chodniki: ok. 7800 m2
* drogi wewnętrzne: ok. 1800 m2
* zieleń: ok. 9000 m2
Na tę informację czekali wszyscy sympatycy bielskiego sportu. Jest prawomocne pozwolenie na budowę Stadionu Miejskiego w Bielsku-Białej. Oznacza to, że wysiłki bielskiego samorządu, by inwestycja mogła się rozpocząć zostały zwieńczone sukcesem. W najbliższych dniach zostanie podpisana umowa z wykonawcą, a roboty przy ul. Rychlińskiego ruszą w pierwszej połowie sierpnia.

Inwestycja będzie realizowana w miejscu obecnego stadionu. Jej wykonawcą będzie Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego S.A. Docelowo obiekt będzie mógł pomieścić 15 tys. 292 widzów. Trybuny będą zadaszone, co zapewni kibicom możliwość oglądania spotkań w doskonałych warunkach, bez względu na pogodę. Stadion będzie posiadał sztuczne oświetlenie o mocy 2000 luxów.

Zgodnie z założeniami projektu, całość prac będzie realizowana etapami. W pierwszej kolejności roboty skoncentrują się na trybunie północnej. Wykonane zostanie zadaszenie, niezbędne elementy konstrukcyjne, stacja trafo i rozdzielnia elektryczna. Zagospodarowana zostanie także przestrzeń wokół stadionu. Po zakończeniu pierwszego etapu robót, trybuna północna będzie liczyła 2 tys. miejsc w tym tysiąc pod dachem, spełniając tym samym wymogi licencyjne PZPN i Ekstraklasy.

W drugim etapie roboty przeniosą się na trybunę wschodnią. Trzeci etap budowy obejmie trybuny: południową i zachodnią. Wtedy zostanie rozebrana obecna trybuna zadaszona wraz z zapleczem klubowym. Finalizacja inwestycji nastąpi podczas etapu czwartego, kiedy to zostaną wykonane narożniki stadionu oraz zdemontowane zostanie obecne oświetlenie. W ramach zaplanowanych robót wykonane zostaną pomieszczenia pod trybunami północną i wschodnią, nastąpi także rozruch wszelkich instalacji. Po zakończeniu tego etapu Stadion Miejski będzie mógł przejść niezbędne odbiory i zostanie oddany do użytku.

Prace mają zakończyć się w 2014 roku. Zarządcą nowego obiektu będzie Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

źródło
 

·
Pobierowo jest OK!
Joined
·
12,538 Posts

·
Registered
Joined
·
3,686 Posts
Discussion Starter · #3 ·
no stadion na 8-10k. to nie znaczy ze bedzie taki sam .. mysle ze zadaszenie bedzie ladniejsze niz we Wronkach;)
 

·
Registered
Joined
·
16 Posts
dokladnie... prawde mowiac dosc dlugo zwlekali z ogloszeniem tego przetargu. Mam nadzieje, że mimo wyższych, niż planowano cen materiałów budowlanych uda się zrealizować wszystkie założenia planu.
 

·
Registered
Joined
·
3,686 Posts
Discussion Starter · #7 ·


Po modernizacji bielski stadion ma być większy niż planowano

Bielski stadion miejski będzie większy niż wstępnie zakładano. Zamiast wstępnie zakładanych 10 tysięcy miejsc, magistrat mówi już o 15-tysięcznej widowni - dowiedziała się w środę PAP od rzecznika bielskiego Urzędu Miejskiego Tomasza Ficonia.

Ficoń powiedział, że zwiększenie pojemności ma związek z optymistycznymi założeniami, iż bielski drugoligowiec - Podbeskidzie, awansuje w przyszłości do ekstraklasy. W takiej sytuacji 10-tysięcznik może okazać się za mały. Już teraz w Bielsku-Białej zdarzały się drugoligowe spotkania, które gromadziły kilkutysięczną widownię.

Rzecznik dodał, że koncepcję modernizacji przygotuje warszawska firma, która na swoim koncie ma już budowę stadionu w Kielcach. Zdaniem Ficonia w dokumentach zamieszczono wymóg dwuetapowości prac. W pierwszym zmodyfikowana zostanie infrastruktura stadionu, od murawy po oświetlenie. Powstaną także trybuny, które pomieszczą 10 tysięcy kibiców. Drugi etap zakłada budowę kolejnych 5 tysięcy miejsc siedzących. Modernizacja zostanie przeprowadzona do 2009 roku. W styczniu radni zadecydowali, że na ten cel trafi łącznie 36,6 miliona złotych. 4,95 miliona złotych pochodziło będzie z budżetu miasta. Resztę samorząd chce pozyskać z Unii Europejskiej.

Bielski stadion, pochodzący z końca lat 50. XX wieku, po modernizacji pomieści 10 tysięcy kibiców. Będzie w pełni zadaszony. Ma posiadać podgrzewaną murawę, sztuczne oświetlenie, a także boisko treningowe ze sztuczną murawą i oświetleniem.
 

·
Registered
Joined
·
49 Posts
Nowy stadion

Jeżeli uda się władzom miejskim zrealizować zamierzenia, zmodernizowany stadion będzie przewyższał standardy potrzebne do uzyskania licencji dla ekstraklasy. Będzie to wyłącznie stadion piłkarski, dlatego trybuny przejmą kształt prostokąta otaczającego boisko (obecnie są owalne). Już teraz zlikwidowano bieżnie lekkoatletyczne wokół boiska. Trybuny pomieszczą od 10 do nawet 15 tys. widzów, o ile uda się projektantom dopasować rozmiar obiektu do miejsca. Stadion będzie miał sztuczne oświetlenie murawy.

Zaplecze techniczne, administracja i część komercyjna zostanie umieszczona pod trybuną południową, od strony ul. Rychlińskiego. Szatnie dla drużyn i zaplecze sportowe albo pozostaną w obecnym miejscu, czyli pod trybuną zachodnią, albo zostaną przeniesione pod trybunę północną, od strony boiska treningowego - Tu murawa będzie sztuczna.
Zaś na płycie głównego boiska zostanie wykonane dokładne drenowanie, a pod murawą będzie instalacja ogrzewająca płytę, co uniezależni stadion od niekorzystnej aury. Pomoże w tym także przykrycie całego obiektu dachem.
 

·
Registered
Joined
·
8 Posts
Projekt nowego stadion

Pełną parą trwają przygotowania do rozpoczęcia największej inwestycji sportowej w Bielsku-Białej. Mowa oczywiście o stadionie piłkarskim. Inwestycja będzie realizowana w miejscu obecnego stadionu miejskiego. Jest już gotowa wstępna wizualizacja obiektu. Prace projektowe ruszą lada dzień. Docelowo obiekt będzie mógł pomieścić 15 tys. widzów. Trybuny będą zadaszone, co zapewni kibicom możliwość oglądania spotkań w doskonałych warunkach bez względu na aurę. Stadion będzie posiadał sztuczne oświetlenie. Modernizacji poddane zostanie również boisko treningowe. W sąsiedztwie obiektu powstanie także parking na kilkaset miejsc.

Być może pierwszym poważnym sprawdzianem dla nowego obiektu okaże się EURO 2012. Bielsko-Biała znalazło się w grupie miast starających się o status bazy treningowej dla drużyn występujących podczas Mistrzostw.

źródło: UM Bielsko-Biała
 

·
Resistance is futile
Joined
·
902 Posts
Coraz bardziej realnych kształtów nabierają prace nad nowym stadionem w Bielsku-Białej. Inwestycja będzie realizowana w miejscu obecnego stadionu miejskiego. Urząd Miejski przedstawił wizualizację obiektu. Prace projektowe ruszą lada dzień. Docelowo obiekt będzie mógł pomieścić 15 tys. widzów. Trybuny będą zadaszone, co zapewni kibicom możliwość oglądania spotkań w doskonałych warunkach bez względu na aurę. Stadion będzie posiadał sztuczne oświetlenie. Modernizacji poddane zostanie również boisko treningowe. W sąsiedztwie obiektu powstanie także parking na kilkaset miejsc.

Więcej informacji na temat planów budowy stadionu przedstawimy w najbliższych dniach. Poniżej prezentujemy wstępną wizualizację nowego obiektu.
http://ts.podbeskidzie.pl/index.php?proc=informacje&nr_i=1795&nr_w=-1
 

·
www.zg24.pl
Joined
·
948 Posts
niewiarygodne, na wizkach dach ma zasieg wiekszy niz pierwszy rzad krzeselek.
to jakas nowosc w Polsce.

ogolnie bardzo przyjemnie. idealny stadion dla miast 100-200 tys. mieszkancow.
oby tylko nie byl to kolejny papierowy projekt.
 

·
Registered
Joined
·
153 Posts
Fajnie ze coraz wiecej miast decyduje sie na gruntowna przebudowe stadionow pilkraskich. Ta wizualizacja obiektu w BB prezentuje sie dosyc ciekawe. Jednakze zwroccie uwage na sposob umocowania dachu do trybun, czy to nie bedzie przeszkadzalo w widocznosci.edit: woytek mnie wyprzedzil :)
 

·
Registered
Joined
·
872 Posts
Fajnie ze coraz wiecej miast decyduje sie na gruntowna przebudowe stadionow pilkraskich. Ta wizualizacja obiektu w BB prezentuje sie dosyc ciekawe. Jednakze zwroccie uwage na sposob umocowania dachu do trybun, czy to nie bedzie przeszkadzalo w widocznosci.
Z tym, że zwróćcie uwagę na to, że za tymi podporami nie ma krzesełek, więc wszystko będzie ok. ;)

Fajnie, że szykuje się w Polsce coraz więcej nowych stadionów. Przedwczoraj Wodzisław Śl. , dzisiaj Bielsko-Biała. Co najważniejsze będzie przyjemny dla oka, a dach jest naprawdę długi. Życzę szybkiej realizacji. :)
 

·
Registered
Joined
·
3,686 Posts
Discussion Starter · #20 ·
fajnie tylko są jakieś konkrety ? pieniądze? i ile Bielsko ma mieszkańców ? jeśli tak poniżej 50k. to stadion za duży... no ale tak poza tym stadion ok, tylko za bardzo podobny do tego z Kielc .. mam nadzieję, że nie będziemy na nowych stadionach robili wszystko na jedną nutę ...
 
1 - 20 of 2912 Posts
Top