SkyscraperCity banner

:)

1 - 12 of 12 Posts

·
not perfect but trying
2,319 Posts
bardzo chaotyczna fotografia i w moim odczuciu niezbyt przemyślany kadr. Należałoby inaczej ustawić się w stosunku do ściany tego pierwszego budynku to raz, a dwa podjąć decyzję na temat pionu lub poziomu, bo motywy sa pionowe a kadr poziomy i czuję tu dysonans.

Dobre mijesce i scena, ale kadr niedobry w mym odczuciu.

·
2,186 Posts
Nie wiem czy niezbyt przemyślany, bo widać, że głowił się niemało żeby zmieścić tak szyld jak i cichego bohatera :) Zgadzam się z tym, że przepalone i tym, że wypadało jakoś inaczej podejść do budynku.

·
not perfect but trying
2,319 Posts
Wytłumaczę o co mi chodzi

budynek na pierwszym planie został pokazany jako obiekt poziomy, podobnie chodnik, siedzący na lawce i linia ławek.... jednak fotografowane obiekty mają budowę mocno pionową, zarowno elewacje budynków jak i odbicia w szybkach sugerują wysokie kamienice, biurowce. Ucięcie poziome pionowych wizualnie obiektów sprawia wrażenie niedokończenia kadru. Trzeba by tą scenę kadrować tak, aby zmniejszyć w kadrze liczbę elementów sugerujących wysokość obiektów - np. kadr zakończyć tuż nad liternictwem na budynku.

Mozna też zrobić kadr pionowy, eliminujący dużą ilość poziomo rozlożonego w kadrze chodnika. wowczas kadr mozna zamknać za napisem 'brown' po prawej stronie ciętego kadru.

Cięzko robi się wglądówki z takiego pliku ale pozwoliłam sobie pi razy oko zwizualizowac ideę.

Nie twierdzę, że mam rację. Po prostu duzo ostatnio czytałam o tym jak fotografować tego typu rzeczy i mi się nasuneła mądrośc cudza ;-)

Gdy obiekty, sceny wyjątkowo poziome fotografujemy w pionie, nie wygląda to ok, odwrotnie również.. Tu mam wrażenie, że zrobiono miks i mi tonie pasuje.

Scena świetna...

·
Registered
481 Posts
Mayrah: fajny komentarz i ciekawe sugestie.

Krzycho: czemu tylko 7?

·
Let's go crazy !
2,993 Posts
Discussion Starter · #9 ·
Ehe, dzieki za komenty i propozycje! W sumie kazdy z was ma trochę racji, a propozycje Mayrah zacne aczkolwiek ani jedna ani druga nie jest idealna :)

@skansen, akurat przepalony chodnik pasuje do przepalenia pomiedzy budynkami...;)

·
Registered
8,887 Posts
Przadkowy kadr i na sile dobrany do niego tytul, ale mozecie mi wierzyc badz nie, ale ta siodemka sama sie zaznaczyla, ja zaznaczalem osiem;)

·
2,186 Posts
Różnie można oceniać i w zasadzie wszystko może się samo zaznaczyć, ale twierdzenie, że kadr jest przypadkowy w mojej ocenie jest krzywdzące.

1 - 12 of 12 Posts