SkyscraperCity banner

2641 - 2660 of 2680 Posts

·
senior member
17,997 Posts
DO PROLJEĆA PLANIRAN ZAVRŠETAK REKONSTRUKCIJE I DOGRADNJE SPORTSKE DVORANE LUKE

Građevinski radovi traju već šest mjeseci i došlo se do završne faze, odnosno unutrašnjih radova. Već se radi na izgradnji malih sala za aerobne i borilačke sportove, te dodatnog trenažnog terena za loptačke sportove, koji će biti istih dimenzija kao i takmičarski. Tu su četiri nove svlačionice, potpuna zamjena krovne konstrukcije, fitness centar i efikasan sistem zagrijavanja svih prostora.

Prema onom što smo imali priliku čuti od naših sugovornika, do završetka građevinskih radova pokušat će se osigurati i sredstva za nabavku adekvatnog mobilijara, odnosno prateće sportske opreme i rekvizita. U kabinetu Gradonačelnika najavljuju i realizaciju još nekih projekata, kada je u pitanju sportska infrastruktura u gradu na Uni. Završetak rekonstrukcije i nadogradnje sportske dvorane “Luke” u Bihaću predviđen je za proljeće naredne godine.

krajina.ba

• Like
Reactions: leopol

·
senior member
17,997 Posts
Probna pista i nekakva mjerila postavljena - otkupljuju se potrebna zemljista.

• Like
Reactions: MK2™

·
senior member
17,997 Posts
Dva objekta, da - zelenkasta zgrada je Euroherc/Agram PO a ova bijela je drugi investitor
Za BBI jos nikakve nove vijesti

• Like
Reactions: POLET

·
Registered
6,016 Posts
Hvala. Pogledao sam na mapama pa sam vidio da su to dva različita objekta. Lijepo izgledaju na onoj fotki.
Agram je baš pristojan i izgledom i kvadraturom, obzirom na veličinu Bihaća. Čudi me da su uopšte išli na tu spratnost i kvadraturu. Ko zna koji su razlozi? Nisam siguran ni da im je ovaj banjalučki pun?

·
I bin a Wiena
6,496 Posts
Hvala. Pogledao sam na mapama pa sam vidio da su to dva različita objekta. Lijepo izgledaju na onoj fotki.
Agram je baš pristojan i izgledom i kvadraturom, obzirom na veličinu Bihaća. Čudi me da su uopšte išli na tu spratnost i kvadraturu. Ko zna koji su razlozi? Nisam siguran ni da im je ovaj banjalučki pun?
Banjalučki je pun

·
Registered
21,890 Posts

·
Moderator
46,293 Posts
Grad Bihać priprema program uklanjanja neleganih objekata

Služba za inspekcijske poslove grada Bihaća obavijestila je javnost da priprema program uklanjanja bespravno izgrađenih građevina kojim će se utvrditi dinamika i rokovi uklanjanja takvih objekata, a program će tokom godine biti dostavljen Gradskom vijeću na razmatranje i usvajanje.

Također, istaknuto je kako će u predstojećem periodu biti pojačan inspekcijski nadzor kako bi se pokušala suzbiti bespravna gradnja, a rok za legalizaciju objekata koji su izgrađeni bez odgovarajućih dozvola i rješenja produžen je do kraja ove kalendarske godine.

Iz Inspekcije su pozvali investitore da se suzdrže od bespravne gradnje, odnosno da ne započinju građevinske radove bez pravosnažnog odobrenja za građenje.

Inače, na području Unsko-sanskog kantona, prema procjenama, danas ima više od 30.000 bespravno izgrađenih objekata, zbog čega je Vlada USK pristupila donošenju novog zakona kojim bi se trebalo uvesti više reda u ovoj oblasti.

Bespravna gradnja je u poslijeratnom periodu dostigla zabrinjavajuće razmjere te je broj nelegalno izgrađenih objekata u ovdašnjim općinama izuzetno veliki i zavisno od pojedine lokalne zajednice, kreće se u brojkama između 3.000 i 8.000.

"Osim uvođenja reda u oblast gradnje i prostornog uređenja, ovaj zakon će imati i veliki značaj za finansijske tokove lokalnih zajednica, jer će omogućiti značajna sredstva od legalizacije bespravnih objekata", istakao je ministar za prostorno uređenje u Vladi USK Adnan Alagić.

Bespravnim građevinama smatraju se objekti koji su izgrađeni bez potrebnih zakonskih odobrenja i dozvola te mimo utvrđenih prostornih i regulacionih urbanističkih planova, kao i oni objekti gdje se odstupilo od propisanih uslova ili gdje je vršena nelegalna dogradnja ili nadogradnja.
Akta

• Like
Reactions: corvus_edin

·
Moderator
46,293 Posts
U centru Bihaća otvoren motel "Holiday In", stvorena nova radna mjesta

U prisustvu ministra privrede ispred Vlade Unsko-sanskog kantona Nijaza Kadirića, direktora Nacionalnog parka Una Amarilda Mulića, predsjednika Privredne komore USK-a Enesa Ružnića, direktora Službe za zapošljavanje USK-a Elmedina Đuzela i predstavnice Turističke zajednice Grada Bihaća Azre Handukić, članovi Uprave USKINFO PROMOCIJA d.o.o. Bihać otvorili su motel "Holiday In" koji se nalazi u centru Bihaća, pored Pješačkog mosta na Gradskoj otoci, piše uskinfo.ba.

Radi se o objektu koji ima 22 kreveta i 9 smještajnih jedinica. Renovirali su ga od septembra do prije nekoliko dana, a jučer su pozvali predstavnike iz oblasti privrede i turizma da uveličaju otvorenje.

"Prije samog otvorenja naše goste smo pozvali u upravnu zgradu kako bi im predstavili sve čime se bavimo. USKINFO PROMOCIJA je dio grupacije koju čine tri preduzeća, koja ukupno imaju 19 uposlenih osoba. Posebno smo ponosni da u vrijeme pandemije nijedna osoba nije ostala bez posla, čak štoviše, zaposlili smo četiri osobe. Mislim da je to potez vrijedan pažnje jer smo u vremenu pandemije stvorili nova četiri radna mjesta, kao što mislimo da je vrijedno pažnje da u pandemiji i još u februaru, otvaramo turistički/smještajni objekat. Naravno da smo izvršili procjene i da smo se na ovaj potez odlučili na osnovu istraživanja i ekonomskih procjena", rekao je direktor preduzeća Anel Kajtezović.

Oduševljeni ovim potezom bili su i svi prisutni gosti, koji su se složili da se radi o sjajnom poslovnom potezu.

I direktor turističke zajednice Grada Bihaća, Armin Amidžić izrazio je zadovoljstvo zbog otvaranja novih smještajnih kapaciteta i otvaranja novih radnih mjesta.

"Kako su i Turistička zajednica Grada Bihaća i USKINFO PROMOCIJA d.o.o. u sklopu koje posluje motel Holiday in, relativno nove organizacije, u kojima većinom rade mladi ljudi, nema sumnje da će se naša saradnja nastaviti i u narednom periodu, a sve u cilju bolje promocije Grada Bihaća i poboljšanja kvaliteta turističke usluge i ponude na ovom području", rekao je direktor Amidžić.
Akta

·
senior member
17,997 Posts
View attachment 1131988

Ozmice 2, nova stambena zgrada. Imam osjecaj da se jos jedna pocinje praviti do nje.
Hvala za slike.

Lijepo su ovo izveli - fasada i velicina/spratnost (y)

Nemogu dobro uociti dali je balkonska ograda staklena ili metalna...?

·
Registered
152 Posts
Hvala za slike.

Lijepo su ovo izveli - fasada i velicina/spratnost (y)

Nemogu dobro uociti dali je balkonska ograda staklena ili metalna...?
Nema na čemu. U prolazu sam bio. Ima radova u gradu. Raspitao sam se za cijenu kvadrata i ona iznosi 1850KM.

Mislim da je neka kombinacija pleksiglasa i zeljezne konstrukcije.
Mogli su samo malo upakovati bolje klima uredjaje i oluke. Ali sve u svemu lijepa je.

2641 - 2660 of 2680 Posts