Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 52 Posts

·
Registered
451 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Ruszył szumnie zapowiadany Bilkom 2 (jako beta?)
https://beta.bilkom.pl/

Pierwsze wrażenia na szybko.

Jest to zasadniczo nakładka na polskiego hafasa oraz systemy sprzedażowe przewoźników.

Nie sprzedaje/nie oblicza ceny na połączenia PKP IC z więcej niż jedną przesiadką.

Nie dzieli połączeń PR na podrelacje z oddzielnymi biletami, gdy jest to opłacalne.

Nie obsługuje PwDC, które teoretycznie powinny istnieć, ale nie są wpisane do systemu np. z Lublina Zadębia/Ponikwody do Zamościa (nalicza 22 a nie 16 PLN).

Jak to hafas, czasami znajduje sam z siebie połączenia z wielokrotnym przejechaniem stacji np. Olkusz-Trzebinia z przesiadką w Katowicach. Biletu jednakże nie sprzeda, bo dwukrotnie jest przejechany odcinek Katowice Szopenice Płd.-Katowice.

Sporo lepsze niż "zabawa" z oddzielnymi systemami przewoźników, ale poza tym chyba nic istotnie nowego.

·
Registered
1,294 Posts
Ale tak czy siak wygląda to bardziej intuicyjnie niż u PKP IC. I teraz pytanie, czy jest sens utrzymywać dwie platformy, jeśli należą w zasadzie do jednej firmy (grupy PKP)? No i jeżeli u Bilkoma dało się załatwić, to dlaczego KOLEO nie dopuścili to ich systemu rezerwacji?

·
Registered
294 Posts
bilkom2 ,to olbrzymi krok naprzód (bez przyszłej przepaści:) ) ,jest dużo więcej funkcji -dotyczących miejsca, przyjemniejszy interfejs ,inaczej wygląda bilet z przesiadką ,i nie doczytałem się przerwie technicznej więc jej chyba nie ma :cheers:
jedyne co czego brakuje to przewoźników np. KŚ i to jest główna wada
według mnie no nieba a ziemia , system na intercity to porażka

·
Registered
1,964 Posts
Mam nadzieje że ktoś pracujący w PKP Informatyka czyta ten temat. Dużo ludzi narzeka że przeglądarka nie wyświetla pociągów kolejek samorządowych.

Checkbox "Pakiet podróżnika" powinien nazywać się inaczej, bo przeciętnemu klientowi ta nazwa nic nie mówi i nie powinien być domyślnie zaznaczony.

Proponuję żeby nazwać go "pokazuj tylko połączenia na które można kupić bilet w bilkomie".

·
Registered
451 Posts
Discussion Starter · #13 ·

·
Registered
1,964 Posts
^^ W KD w ogóle nie mają czytników QR-kodów. Zawsze jak mam bilet kupiony w skycashu albo eKD to konduktor "skanuje" bilet oczami ;)

Byłem nawet świadkiem kiedy konduktor szkolił nowego pracownika i widząc że mam bilet SkyCash powiedział do nowego "niestety nie możemy sprawdzić tego biletu więc sprawdzamy tylko czy da się przesunąć ekran i czy logo pulsuje".

Jakby komuś się chciało to mógłby napisać prostą aplikację na Androida która udawałaby SkyCash i jeździć za darmo ;)

·
Registered
28,816 Posts
Ale akurat KD chyba akceptują bilety internetowe PR.

Wychodzi na to, że po krótkiej przerwie (odkąd zlikwidowano Sitkola) z powrotem mamy 4 oficjalne internetowe wyszukiwarki połączeń kolejowych w Polsce.

Nie liczę wyszukiwarek zagranicznych (austriackiej, niemieckiej), gdzie połączenia w Polsce też widnieją.

Co do lokalizacji stacji/przystanków, i tak jest całkiem przyzwoicie - lepiej, niż na Google Maps, gdzie np. przystanek Łódź Dąbrowa można zlokalizować na terenie elektrociepłowni EC-4.

·
Registered
1,964 Posts
^^ Faktycznie, na stronie KD widnieje tylko dopisek "(z wyłączeniem biletów wydanych za pośrednictwem telefonów komórkowych oraz za pośrednictwem systemów KOLEO i e-podróżnik)"

Nie ma nic o systemie biletyregionalne.pl

To jak, ktoś podjąłby się sprawdzenia czy konduktor uzna taki bilet? :)

·
Registered
451 Posts
Discussion Starter · #17 ·
Ale akurat KD chyba akceptują bilety internetowe PR.
Takie jest oficjalne info:
https://www.biletyregionalne.pl/idea/pr/ticket/single/step1?cid=87588
Bilety zakupione w IPR są honorowane na odcinkach wspólnych przez Arriva RP i Koleje Dolnośląskie. W przypadku planu korzystania z pociągów innych przewoźników honorujących oferty Przewozów Regionalnych, należy zakupić bilet w innych kanałach sprzedaży.
Problemem są jeszcze godziny ważności. Zapodałem wyszukanie na jutro Wrocław Gł-Wałbrzych Gł. Pierwszy regio jest o 9:45, a wcześniej są 4 KD-eki, na które można by kupić ważny bilet, gdyby bilkom raczył go wystawić (takoż IPR).

Wychodzi na to, że po krótkiej przerwie (odkąd zlikwidowano Sitkola) z powrotem mamy 4 oficjalne internetowe wyszukiwarki połączeń kolejowych w Polsce.
Bilkom2 to (na 99,99%) hafas czyli rozklad-pkp.pl, tylko domyślnie ma włączony filtr na przewoźników z Pakietu.

1 - 20 of 52 Posts