SkyscraperCity banner

2661 - 2676 of 2676 Posts

·
Registered
19,389 Posts
Срещат се и двата замисъла. Например ако не се лъжа, на Кулата замисъла е магистралния габарит да заобиколи ГКППтата.

·
Registered
1,613 Posts
Не е необходимо и двете да са в ЕС, но е необходимо да са в Шенген (Швейцария реално няма граници с Италия, Германия и Франция), или друг подобен съюз.

·
Registered
19,389 Posts
И за да е по-пълна и конкретна картината, може да се добави, че един такъв съюз зависи от ЕС, а не само от съседните държави.

·
Registered
7,519 Posts
Подозирам че и на Калотина бъдеща магистрала ще вземе да заобиколи пункта.

·
Небостъ&
13,310 Posts
Между Хърватска и Словения, които са в ЕС от много години, продължава да си има граничен контрол, но през пункта минава магистрален габарит и от двете страни... Винаги може да отворят в стил "неработещи тол кабинки" и просто да се намалява скоростта при преминаване между тях под зоркия поглед на камерите....

·
Registered
19,389 Posts
След монтиране на камери, дори се премахва ограничението на скоростта. Такъв случай (беше 80 км/ч) е немската Четворка която преминава в холандската А76 . Правил съм специален фоторепортаж оттам, по заръка на roaddora. Впрочем ако не се лъжа там хванаха някакъв българин издирван от родното правосъдие.

·
Registered
457 Posts
Едната бензиностанция вече не работи.
Другата продава само гориво на самообслужване,но и тя спира до дни...
Ще бъдат премахнати.
След реконструкцията на пътя ще ги има,но на ново място.

·
Registered
13,768 Posts
Между Хърватска и Словения, които са в ЕС от много години, продължава да си има граничен контрол, но през пункта минава магистрален габарит и от двете страни... Винаги може да отворят в стил "неработещи тол кабинки" и просто да се намалява скоростта при преминаване между тях под зоркия поглед на камерите....

·
Registered
3,704 Posts
Не е необходимо и двете да са в ЕС, но е необходимо да са в Шенген (Швейцария реално няма граници с Италия, Германия и Франция), или друг подобен съюз.
Защо говориш глупости???????????

·
Registered
13,768 Posts
Защо говориш глупости???????????
Защото не е ходилъ никога въ Швейцария. Миналата година висяхъ близо часъ въ Констанцъ на влизане въ Швейцария. Хванахъ нѣкакъвъ праздникъ и ония се бѣха юрнали да тарашатъ германскитѣ магазини.

·
Registered
3,704 Posts
Австрия и Германия нямат граници по смисъла на ЕС и Шенген, но Ние това няма да го постигнем никога дори с Гърция на Кулата, където е магистрала.

·
Registered
1,613 Posts
Защото не е ходилъ никога въ Швейцария. Миналата година висяхъ близо часъ въ Констанцъ на влизане въ Швейцария. Хванахъ нѣкакъвъ праздникъ и ония се бѣха юрнали да тарашатъ германскитѣ магазини.
Ходя в Швейцария таман три пъти годишно. Няма граница. Има митница, но паспортна проверка няма, защото страната е част от Шенгенското пространство. Минавал съм много пъти от Женева към Франция, не може и да разбереш че влизаш в друга държава. Други въпроси?

·
Registered
241 Posts
Ходя в Швейцария таман три пъти годишно. Няма граница. Има митница, но паспортна проверка няма, защото страната е част от Шенгенското пространство. Минавал съм много пъти от Женева към Франция, не може и да разбереш че влизаш в друга държава. Други въпроси?
Така си случил, но от всички Шенгенски държави, швейцарската граница е най-проверяваната. Само два пъти не са ми искали лична карта на влизане - веднъж от Германия и веднъж от Италия. Точно на швейцарска граница за първи и единствен път в живота ми, са ми правили тест за наркотици в тоалетната на влака и ми върнаха личната карта след като тестът показа "-". Изобщо швейцарската граница няма нищо, ама нищо общо с другите шенгенски, че да я даваш за пример.

·
Meditate on this, I will
6,383 Posts
Няма да забравя как преди години докато бях студент пътувах с автобус от Нидерландия към Швейцария през Германия. На границата швейцарските митничари се концентрираха най-вече върху количеството месо, което всеки пътник вкарва в Швейцария... През няколко реда беше една жена (със забрадка) и няколко деца. Носеше нещо подобно на нашите луканки. Митничарите извадиха някакъв ръчен кантар (подобен на едновремешните на пазарите в София) и започнаха да мерят теглото на луканките. Оказа се, че са твърде тежки (имаш право да вкарваш n кила месо в Швейцария) и искаха да ги конфискуват, но жената тогава извади още някакво дете от под седалките и се оправи работата (килата месо са на глава)... Балканска идилия, като цяло :)

Та да, швейцарската граница е сравнително контролирана от митничарите, особено уикендите, когато преминават много хора за по-евтино пазаруване в Германия/Франция. По-късно ми се случи да пътувам точно в такъв момент от Германия с кола към Швейцария и отново проверката беше главно за количеството месо в багажа, като спираха почти всяка кола и проверяваха покупките от супермаркетите :)

·
Registered
2,885 Posts
Мое впечатление от пътуването ми миналата година с международния влак Хамбург - Франкфурт - Базел SBB. Де факто последната гара в Германия е Фрайбург, а първата на швейцарска територия е Basel Badischer Bahnhof. На последната се качиха гранични полицаи, по няколко души във всеки един вагон и започнаха избирателно да проверяват документи. Проверяваха най-вече по-тъмнокожите пътуващи, поне в моя вагон. Мен не ме проверяваха. На Basel SBB слязоха с пътниците нормално.

От другата страна на границата - откъм Италия, нямах такива проверки, поне по влака Базел - Милано. Гранична полиция се качи в Бриг, като бяха италиански полицаи. И се возиха до Милано.

2661 - 2676 of 2676 Posts