SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 143 Posts

·
Registered
Joined
·
6 Posts
Discussion Starter · #1 ·
:)

Sinpaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), Küçükçekmece'ye üç büyük yatırım birden gerçekleştirecek. Sinpaş GYO, Halkalı'da göle bakan alanda 570 bin metrekarelik alanda 4-5 bin konutluk Bosphorus City projesini yapacak. Yalıları, bahçeli evleri, teras daireleri, 1.5 km'lik boğazı ve üzerinde iki köprüsü olacak proje ile adeta mini bir İstanbul oluşturulacak.

Sinpaş GYO Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Avni Çelik, metronun 2009-2010 yılları arasında bölgeye gelmesi ile projelere ulaşımın daha rasyonel bir hale geleceğini belirtti. Çelik GYO olarak yapacakları Bosphorus City projesinin ruhsatlandırma işlemlerini bu yıl tamamlayacaklarını söyledi. Arsaların kendilerine ait olduğunu belirten Çelik, İstanbul’u yeniden yorumlayacaklarını belirttiği projede 40 adet boğaz yalısı da olacağını açıkladı.

Yaklaşık 1.5 kilometre uzunluğunda ve 50 metre genişliğinde bir İstanbul Boğazı olacak ve su da 3- 3.5 metre derinlikte. İnşaat alanı 550 bin metrekare, 3 bin 500 - 4 bin konut inşa edilecek. Su taşıtları da içinde küçük çaplı gezinebilecek. Aynı boğazdaki gibi su kenarında tarihi yalılar olacak. Yaklaşık 40 yalı düşünüyoruz. Hem Boğaziçi hem de Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nün küçüğünü yapacağız ama süs köprüsü değil, üzerinden araçlar da geçecek, mahalleler arasında ulaşımı sağlayacak. Projenin adı büyük ihtimalle Bosphorus olacak.

Türkiye’de site yaparken kentlerde kaybolmaya başlayan aile kavramını ön plana çıkarttıklarını belirten Çelik, “Bu mantığı yeni projemize de taşıyacağız” dedi. Avni Çelik yatırım tutarını belirtmediği projenin bölgeyi de bir adım ileri götüreceğini öne sürdü. Bosphorus City’de villalar, apartman daireleri, bahçeli evlerle birlikte teras evler de yapılacak. Teras evler arazinin topografik olan eğimli bölgesinde bu eğime uyarak geriye doğru kademeleşerek gidecek. En üst kattaki evin önünde yer alan geniş teras aynı zamanda alt kattaki evin çatısı olacak.

Küçükçekmece Gölü’ne 300-400 metre mesafede yer alan projenin master planlarını, Hitler’in ünlü şehir plancısı Albert Speer’in oğlu Jr. Albert Speer yaptı. Uygulama mimarları ise Mehpare ve Alp Erenol.


http://www.referansgazetesi.com/haber.aspx?HBR_KOD=70289&ForArsiv=1
http://konutdergisi.com/habergoruntule.asp?bolum=1213&katid=7
 

·
Registered
Joined
·
25,383 Posts
yok sun
Yeni Istanbul projesi galiba olmicak..site en az olmuyor :D
Ispartakule 3 projesi (KEn Yeang) Ispartakulede olacak :D
yania Bahçesehirde

Silk Hill projesi daha cok batida kaliyor


Olimpiyat stadi dag basi dendili,ama o bölge güzel olacak
stadin kuzeyinde bilgi merkezi olacakmis..yani bilgi sirketlerin icin ayri bir "semt/köy"
 

·
Super Member
Joined
·
4,823 Posts
Ya bir yerlerde bos kalsin bir yerlerde yesillik olsun park olsun yeter ya ev ev ev..parasi olan 5 er 5 er alip kiraya veriyor hic dogayi cevreyi dusunen yok Istanbul gibi bir yerde kac tane central park gibi yer var :(
 

·
Registered
Joined
·
25,383 Posts
genelde böyle sitelerde baya yesillik var
ama ben anlamyiorum
hep kendine kapanmis adalar bunlar
sehirlen yada cevresinlen bagli olan projeler degil

aynisi bizim gökdelenler icinde gecerli
büyük arsa, ortasinda bina ve onun etrafinda yesillik
 

·
Super Member
Joined
·
4,823 Posts
İSTANBUL'UN 2. BOĞAZI OLACAK

Toplantıda projeyle ilgili bilgi veren Sinpaş GYO Genel Müdür Yardımcısı Seba Gacemer, tasarımı üstünde üç yıl çalıştıkları Bosphorus City'nin, İstanbul'un ikinci boğazı olacağını ifade etti. Tamamlandığında 10 bin nüfusu olacak projede, 26 bin metrekare alana ve 720 metre uzunluğa sahip boğazın yer alacağını dile getiren Gacemer, "İstanbul Boğazı'ndaki gibi Ortaköy, Bebek, Emirgan, İstinye, Yeniköy, Beylerbeyi, Çengelköy, Kanlıca, Paşabahçe ve Kandilli bölgeleri bulunacak. Buralardaki iskelelerden kayıklarla karşıya geçilecek. İki köprünün de yer alacağı proje toplam, 2 bin 793 konuttan oluşacak. Projede adını verdiğimiz bölgelerde yine buralara özgü tatlar ve faaliyetler bulunacak. Mesela Kanlıca'da yer alacak kafemizde Kanlıca yoğurdu yiyebileceksiniz. Paşabahçe'de camla ilgili bir atölye bulunacak" diye konuştu. Konutların yüzde 85'inin 'boğaz manzaralı' olacağını kaydeden Gacemer, Yeditepe Kuleleri, Saraybahçe Evleri, Yalı Apartmanları ve Yalılar'dan oluşacak binalarda 68 farklı konut tipinin olacağını söyledi. Gacemer, büyüklükleri 68-615 metrekare arasında değişen konutların yer alacağı projede ilk etabın, 24 ay sonra tamamlanacağını ve fiyatların 153 bin YTL ile 2 milyon YTL arasında değiştiğini de sözlerine ekledi.
Sabah

http://img.sabah.com.tr/im/2008/05/27/EC5BCDF05A287748A2976CEBr.jpg
 
1 - 20 of 143 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top