SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 318 Posts

· VIP Member
2,903 Posts
To je ten projekt s ružovými stromami v kvetináčoch na vizualizáciách? :)
Môj zákulisný tip je nepozerať sprostosti v Dúbravke, rýchlo nakúpiť v primyte.sk, cenovo to výjde plus mínus rovnako.

ale zas čerešne sú v tichej zastrčenej lokalite s dobrým dopravným spojením čo môže byť výhoda ak tam bude ticho...

edit: áno je to ono.

· Warrior of Blasphemy
2,586 Posts
Ta lokalita nie je polohou zla, ale bohuzial okolie je a dlho bude beznadejne (autoservisy, stare prevadzkove budovy, teplaren, psickari z utulku slobody zvierat), ale suverenne najhorsia je cesta tvorena polozenymi betonovymi panelmi poplatana roznymi druhmi asfaltu.. bol som tam raz v pneuservise a na STK, ale skoro som odtrhol napravu.

· Registered
2,985 Posts
^^ Tá tepláreň je trochu divný sused a večer trochu psycho. Ale samotná cesta (Polianky) je v dobrom stave - hladký asfalt. Veď to bola aj hlavná cesta do Dúbravky pred otvorením diaľnice. Panelová je skôr cesta k STK, ale to môže byť obyvateľom jedno.

· Registered
10,393 Posts
^^ Tá tepláreň je trochu divný sused a večer trochu psycho. Ale samotná cesta (Polianky) je v dobrom stave - hladký asfalt. Veď to bola aj hlavná cesta do Dúbravky pred otvorením diaľnice. Panelová je skôr cesta k STK, ale to môže byť obyvateľom jedno.
Vie niekto aky ma vplyv na zivotne prostredie vo svojom blizkom okoli ta teplaren (alebo akakkolvek podobna)? Napriklad ked je nizky tla a podobne, nenastava v jej okoly zvysena koncentracia odpadu, ktory vypusta do okolia?

· Registered
10,393 Posts

· Registered
639 Posts
Teplárenská sústava Bratislava - západ je situačne umiestnená v severozápadnej
časti mesta a pokrýva územné časti Karlova Ves, Dlhé diely, Mlynská dolina, Záluhy, južnú časť Dúbravky a objekty na Poliankach. Zdrojom tepla pre túto sústavu je Tepláreň Bratislava - západ, ktorá dodáva teplo pre bytovo - komunálny sektor. V tejto oblasti nie sú väčšie technologické odbery. Hlavné
technologické zariadenia ma inštalovaným tepelným výkonom 253 MW a turbína s inštalovaným výkonom 25 MW. Ako vykurovacie médium slúži zemný plyn a mazut.

http://www.bratislava.sk/VismoOnline_ActionScripts/File.ashx?id_org=700000&id_dokumenty=11018636

· Registered
430 Posts
byvam na dlhacoch a do prace na patronku chodim 35-tkou prave cez polianky. pripadne peso alebo aj na bajku. mne sa ta cast paci, kedysi som chodil okolo skp hore cez les a vysiel som pri teplarni, cesta je tam fajn, les tiez, psickarov uz pomaly nevidiet. kedysi ako su zahradky, ako ide to potrubie, tak tam boli bezdaci so psami ale uz ani tych tam niet. navyse tam postavili kaufland, tak preco nie. nemusi to tam byt zle.

· lost in the supermarket
13,132 Posts
u nas sa tez tak vyprava, ze de ides, a nyje ze kam ides. a mamka, co je zo stredneho slovenska, tak zasa ze dze idzes.
musi to byt strasny zivot, bat sa otvorit pixlu sardiniek, ze ci tam nebude schovany vychodnar.
Vypravat si vypravajte jak chcete, ale pisat tak do oficialnych materialov je prejav primitivizmu a arogancie voci buducim zakaznikom. Ale aspon je hned vidiet kto je cielova skupina.

• Like
Reactions: NuSo

· say NO to debil
2,372 Posts
ale ja nepopieram, ze by v materialoch mali byt gramaticky spravne formulacie. len ma stale a stale prekvapuje, jako za vseckym vidis bubaka vychodnara.
a je mile, ze si znovu svojim milym, nenasilnym a priam nenapodobitelnym sposobom dokazal do odpovede zaniest kusok tvojej nadradenosti.

· Registered
2 Posts
Ta lokalita nie je polohou zla, ale bohuzial okolie je a dlho bude beznadejne (autoservisy, stare prevadzkove budovy, teplaren, psickari z utulku slobody zvierat), ale suverenne najhorsia je cesta tvorena polozenymi betonovymi panelmi poplatana roznymi druhmi asfaltu.. bol som tam raz v pneuservise a na STK, ale skoro som odtrhol napravu.
Nevidela by som to az tak tragicky, na nakupy mozem skocit hned oproti do Tesca alebo vecer na cerpacku popripade do Mekaca - ak som na tom uz naozaj zle. A plusom je docela fajn spojenie do centra a blizkost lesa. Beznadejna cast podla mna vyzera trochu inak.

· Registered
12 Posts
Discussion Starter · #15 ·
byvam na dlhacoch a do prace na patronku chodim 35-tkou prave cez polianky. pripadne peso alebo aj na bajku. mne sa ta cast paci, kedysi som chodil okolo skp hore cez les a vysiel som pri teplarni, cesta je tam fajn, les tiez, psickarov uz pomaly nevidiet. kedysi ako su zahradky, ako ide to potrubie, tak tam boli bezdaci so psami ale uz ani tych tam niet. navyse tam postavili kaufland, tak preco nie. nemusi to tam byt zle.
Som tiez tadial chodieval a tiez to tam mam rad. Psickari chodia s utulkacmi na opacny smer - do lesa priamo za utulok, takze to by som vobec neriesil. Co sa tyka cesty, ja si myslim, ze developer sa postara aj o nejaku prijazdovu cestu, asi tam nebachne len komplex bytov a hotovo. Navyse, Kaufik par metrov od domu ze nemusi clovek ani auto tahat na nakupy je tiez fajn. Je pravda, ze cela ta cast je teraz taka nijaka - poloprazdne firemne objekty a tak, no tymto to tam aspon ozije a zveladi sa to. Teplaren neviem, moze to nejak ovplyvnovat buducich obyvatelov? Ja si osobne neviem predstavit ze ako... :hmm:

· YIM.BA
10,418 Posts
Tú lokalitu treba zrejme brať z dlhodobejšieho pohľadu. Teraz to nie je žiadne terno, popravde je to tam dosť nechutné, vďaka teplárni aj ďalším stavbám v okolí, ale Čerešne sú prvý projekt s ambíciou premeniť to miesto. Verím, že pribudnú aj ďalšie a za takých 20 rokov to bude začiatok kompaktného mesta. Čerešne sú taký pioniersky projekt.

Viac vizuálov:

· Registered
5,358 Posts
^^konkretne tito su doplnani v postprocese vo photoshope. V podstate su to specialne vyrabane bilboardy, ktore sa daju kupit, pripadne vyrobit z fotiek podla potrieb. Niekedy sa podobnym stylom vkladaju aj stromy a auta a vsetky tie ostatne veci na zaplnenie vizosky.

· say NO to debil
2,372 Posts
takych ludi kupis, napriklad tu:
http://www.doschdesign.com/products/vizimages/People_Casual.html
existuju aj 3D lowpoly postavy, ktore sa zvyknu pouzivat v pripade, ze robis nejaky daleky zaber a ti ludia maju iba par pixelov velkost, alebo v pripade, ze robis animaciu a chces, aby ti tam ti ludia chodili. takisto sa kupuju v podobnych balickoch.
stromy sa kedysi robili v podstate vyhradne ako 2D v postprodukcii, dnes, pri dnesnom vypoctovom vykone, sa zvyknu pouzivat 3D modely, ktore takisto kupis v celom pakete, alebo existuju pluginy, ktore dokazu stromy generovat.
auta sa vkladaju ako 3D modely, v balicku zvyknu byt verzie s roznou urovnou detailnosti podla toho, ako blizko ku kamere budes tie auta osadzovat. aj ked dnes uz u grafikov prevlada nazor, ze radsej dodam vyssi vypoctovy vykon, ako by som zabijal cas optimalizaciou sceny.

1 - 20 of 318 Posts