SkyscraperCity banner
1 - 20 of 208 Posts

·
Astral tourist
3,682 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Priatelia, myslím že toto vlákno tu vôbec, ale vôbec nemusí byť na škodu.

Čierna stavba v Bratislave - prístavba na Hviezdoslavovom námestí. (Zakrýva ju reklamana na UNICEF. Aké patetické.)

Toto je jedna vila na Slavíne.

Syn exministra spravodlivosti Ján Čarnogurský načierno prestavuje pod Bratislavským hradom luxusnú vilku

·
Prešpurák
7,306 Posts
výborný článok, pridávam Dell

·
Registered
259 Posts
po precitani nazvu tohoto vlakna som automaticky hladal fotku dellu ale si ma predbehol (ako byvaly zamestnanec mam na nich samozrejme tazke srdce)

:laugh::laugh::laugh:

·
urban voyer
1,938 Posts
Toto je jedna z najškaredších budov pod Slavínom... Neviem ako môže niekto chcieť bývať v malom tučnom kancelárskom bloku... :eek:hno:

ved tam nikto nebyva. tato budova je roky prazdna - nie je skolaudovana pokial viem. majitel si z toho velku hlavu asi nerobi, prenajima ju kratkodobo na eventy, fotenia, nakrucania a tak podobne....

tusim mi raz hovorili ze ked im niekto ponukne 500 Mio tak to bude ochotný predat

·
Sakura san na hrad ((-:
1,727 Posts
Bol by som nesmierne stastny keby to zrazu zacalo horiet a za par dni by to museli zdemolovat a dat tam nieco lepsie :nuts::lol:

·
Astral tourist
3,682 Posts
Discussion Starter · #7 ·
Bývalý Lexov siskár Michal Hrbáček si na poľnohospodárskej pôde bez povolenia pokojne stavia megalomanský betónový objekt.

A príbeh pokračuje. :)

...
Obrovská betónová stavba v jednej z najlukratívnejších častí hlavného mesta doslova kole oči. Podľa aktuálneho výpisu z katastra nehnuteľností je vlastníkom pozemkov v lokalite Nové Mesto-Vinohrady Michal Hrbáček, bývalý Lexov siskár obvinený a neskôr amnestovaný v prípade únosu syna prezidenta Michala Kováča.
...

http://www.plus7dni.sk/plus7dni/zaujalo-nas/arogancia.html

·
Astral tourist
3,682 Posts
Discussion Starter · #9 ·
Čiernou stavbou je hotel, nie hala

...
OKOLO výstavby novej hokejovej arény a priľahlého hotela v Ružinove je stále hmlisto. Stavať sa začalo vlani v apríli, keď na stoličke starostu sedel Pavol Kubovič. Súčasný šéf tejto mestskej časti Slavomír Drozd hovorí o čiernej stavbe, keďže na budovanie hotela doteraz nevydali stavebné povolenie.
...

http://www.plus1den.sk/2007/08/01/sport/ciernou-stavbou-je-hotel-nie-hala.html

·
Astral tourist
3,682 Posts
Discussion Starter · #10 ·

·
Registered
9,874 Posts
dell je este stale cierny? inak mne sa ta budova zvonka velmi paci (ten kockato-skleneno-zrkadlovy styl)
Vnutri je este lepsia.:)

·
Warrior of Blasphemy
2,549 Posts
Takze je to vlastne v poriadku, ze. Keby vam 10cm od vasho balkonu niekto nacierno postavil tristometrovu betonovu masu a potom akoze dodatocne zlegalizoval, potom by to uz vlastne vobec nebolo zavadne.
Bez ohladu na konecny stav, tie budovy si bilag ciernej stavby ponesu este dlhe roky a ostanu pomnikmi pokrivenej bananistickej zvyklosti tak typickej pre tuto guberniu - ignorovat zakon sa v konecnom dosledku vyplati.

·
ab.us.er
2,035 Posts
Takze je to vlastne v poriadku, ze.
NIE JE a ani som nepisal ze je...

cierne stavby sa mozu bud zburat alebo zlegalizovat...ak sa zburaju uz nie je co riesit...ak sa zlegalizuju, tak to uz cierne stavby podla mna nie su

ps: ano ja viem ze sa este na Slovensku ziadna cierna stavba nezburala :)

·
Registered
3,932 Posts
NIE JE a ani som nepisal ze je...

cierne stavby sa mozu bud zburat alebo zlegalizovat...ak sa zburaju uz nie je co riesit...ak sa zlegalizuju, tak to uz cierne stavby podla mna nie su

ps: ano ja viem ze sa este na Slovensku ziadna cierna stavba nezburala :)
cierne stavby je dobry nazov, lebo sa logicky vize k zaciatku a priebehu stavby, t.j. ze sa stavala "nacierno" bez prislusnych povoleni. kedze sa na Slovensku v takomto pripade stavby legalizuju, a teda nasledne ziskaju povolenia, nie su nakoniec cierne, ale ich historia je vseobecne znama

Jedna z "najslavnejsich" ciernych stavieb je tzv. Dodokova vila pod Slavinom.

trochu sa musim zastat stavebnika tejto stavby. totiz bol vlastnikom pozemku v lokalite, kde bola na vsetkych okolitych uplne porovnatelnych pozemkoch moznost vystavby. ak sa spravne pamatam, vystavba na tomto mieste pokazila vyhlad rezidencii anglickeho velvyslanca. neviem ci to bol dovod, ze urady pristupovali dvojakym metrom voci majitelovi tohto pozemku a pozemkov susednych, kde bolo umoznene stavat.
ta stavba podla mna mala byt povolena, ale mala byt o poschodie nizsia a hmotovo mensia. architektonicky sa do lokality inak hodi omnoho viac ako niektori jej susedia...

·
Amor Patriae Nostra Lex
1,410 Posts
...ani mne...

napriklad z toho dovodu, ze stavba ktora je zlegalizovana sa uz nemoze oznacovat za ciernu...alebo moze?
Zlegalizovany bol aj Aupark Tower, a to akym sposobom vieme dobre. Viac ako polovica bratislavcanov, by si zelala aby tu budovu zrovnali teroristi lietadlom..Niekde sa skratka "legalizuje" s pouzitim povedzme silnejsich a presvedcivejsich prostriedkov. Niekde znamena takmer v celej Bratislave.

Nazov cierna stavba je preto mierne zavadzajuci, pretoze inak by islo o velmi rozsiahly thread!

·
industrial lover
382 Posts
dell je este stale cierny? inak mne sa ta budova zvonka velmi paci (ten kockato-skleneno-zrkadlovy styl)
dell uz je zlegalizovany myslim, zaplatila sa ohromne velka milionova pokuta a vsetko je v poriadku, na slovensku vsetko ide...:bash:
ak sa mylim napravte ma a zkritizujte :nuts:

1 - 20 of 208 Posts