SkyscraperCity banner

1 - 20 of 1783 Posts

·
Moderator
13,968 Posts
Discussion Starter #1
Zimný štadión Ondreja Nepelu (Samsung Aréna, ST Arena či T-Com Arena) je zimný štadión v bratislavskej mestskej časti Nové Mesto na ulici Odbojárov 9, ktorý momentálne prechádza rekonštrukciou.

Cost: 63 mil. EUR
Parking: 365 underground lots
Arena capacity: 9.766 (8.026 before reconstruction)
Infrastructure: Car, Bus, Trolleybus
Status: construction start: April 23rd 2009; end: November 30th 2010 (February 28th 2011 with training rinks)

SEATING PLAN

Current state (1.9.2010):

(c) by ADIHASH

(c) by ADIHASH

Before reconstruction:

After reconstruction:

Pre úvodný post som využil informácie z palsoftovho threadu o MS.

·
Moderator
13,968 Posts
Discussion Starter #3
Posledné relevantné posty zo starého threadu:

fotené o cca. 17:00

osádzanie posledného kusu skla v daný deň - 17:30

pekne updaty... ten bazen tam sadne. :D

btw ten landscape mode ti to takto saturuje alebo si to este nejak upravoval? :)
modry by sa tam stratil. im islo o kontrast farieb.

EDIT: zas som predbehol cas. :D
Erik Čečunda;63019125 said:
Mesto toho cerveneho obkladu mohly dat modry
dík :)

pri niektorých som ešte upravoval jas/kontrast. Konkrétne pri tej "bazénikovej foto" som nič neupravoval.

trochu som študoval návod a pokúšal som sa fotiť niečo v tých pokročilých režimoch, len to trochu nevyšlo. :D Landscape to istí :)
Erik Čečunda;63023677 said:
Červeny tam až velmi svieti
Tá červená je tam zrejme preto lebo je to farba Bratislavy.

·
Registered
334 Posts
Nepella v Blave bude mať väčšiu kapacitu ako Steelka v Košiciach ? až teraz som si to všimol... :cheers:
Ved sa to omiela uz od zaciatku vystavby :eek:hno:

Ayran pisal v tom predoslom threade, ze Nepela ma mat uzsie klzisko nez je 60/30 v steelke. Co si pamatam v ARENE na STV3, tak tam Nemecek spominal kapacitu, ze povodny zamer projektu bol na uzsie klzisko (asi 58/26), ale IIHF ziadalo plny rozmer pre MS, takze preto ma byt aj nizsia kapacita, nez povodne planovana 10.000.

·
Bratislava citizen
1,342 Posts
Skoda toho threadu :( Casom mal byt hlavne pre zahranicnych, kedze uz aj ku koncu mal najviac zobrazeni, chystal som sa spravit do neho informacie, ako sa dostat z letiska/zo stanice na stadion a pod.

·
Registered
995 Posts
^^
adidash, kolko cca trva osadenie jedneho skleneneho panelu? lebo neviem ci nestihaju kvoli tomu ze osadzanie trva dlho alebo fabrika na vyrobu panelov nestiha dodavat..

·
Hello
4,361 Posts
Prepáč, no som registrovaný na fóre sotva mesiac :shifty:
to s tym nema nic spolocne .. pozri si prvu sranku threadu, ta sa da, aj ked nie si zaregistrovany .. ludia by mali viac citat, az potom sa pytat trivialne otazky ktore sa v threade vyskytuju asi 1500 krat .. nic v zlom

·
Registered
762 Posts
^^
adidash, kolko cca trva osadenie jedneho skleneneho panelu? lebo neviem ci nestihaju kvoli tomu ze osadzanie trva dlho alebo fabrika na vyrobu panelov nestiha dodavat..
Nemám to detailne odsledované, ale jeden panel netrvalo dnes moc dlho zavesiť.

·
Registered
995 Posts
Hm. Tak potom nejak nechapem dovod toho, preco im to trva tak dlho zasklit.. Dajme tomu ze denne dokazu teoreticky osadit cca 16 panelov... To je cca polovicka "riadku" na jednej tej rovnej casti na dlhej strane.. Tak jednu tu rovnu cast by mohli mat zasklenu za cca 2 tyzdne ak ratam s nejakym zdrzanim kvoli pocasiu alebo technickym problemom.. A im to trva podstatne dlhsie.. Tak teda neviem ci osadia denne 5 panelov alebo nestiha dodavatel.. Kadzopadne to tusim uz malo byt zasklene... Ak to pojde takto dalej, aj co sa interieru tyka tak to bude dost na tesno...

·
trancer men
2,838 Posts
Prezident KHL, Alexander Medvedev, sa pridá k rade tých, ktorí na rokovaniach v IIHF podporia hlasovanie o zmenšení ľadových plôch v európskych krajinách. Takúto iniciatívu sleduje prezident IIHF. „V poslednom čase počujeme čoraz viac pozitívnych argumentov, ktoré sa týkajú zmenšenia rozmerov ľadovej plochy. Cieľom je klzisko so šírkou 28 metrov a so zmeneným zaoblením mantinelov. Zmeny sa samozrejme prenesú v prvom rade do novostavaných zimných štadiónov, ale ani v tých starých by nebol ani finančný problém s tým, ako ich upraviť do želaných rozmerov,“ povedal na margo v poslednej dobe často diskutovanej hokejovej problematiky prezident KHL.
takze kto vie ako dopadnu rokovania :) ak to schvalia tak zrejme uz aj u vás bude užšie klzisko

·
Registered
1,904 Posts
Hm. Tak potom nejak nechapem dovod toho, preco im to trva tak dlho zasklit.. Dajme tomu ze denne dokazu teoreticky osadit cca 16 panelov... To je cca polovicka "riadku" na jednej tej rovnej casti na dlhej strane.. Tak jednu tu rovnu cast by mohli mat zasklenu za cca 2 tyzdne ak ratam s nejakym zdrzanim kvoli pocasiu alebo technickym problemom.. A im to trva podstatne dlhsie.. Tak teda neviem ci osadia denne 5 panelov alebo nestiha dodavatel.. Kadzopadne to tusim uz malo byt zasklene... Ak to pojde takto dalej, aj co sa interieru tyka tak to bude dost na tesno...
kto vie,mozno ine prace chceli zrychlit na ukor dokoncenia sklenej fasady,mozno preto to ide tak pomaly

·
Registered
4,612 Posts
^^
porovnajme si updaty z 1.9.

12:53
http://img295.imageshack.us/img295/3464/dscn1420e.jpg
by Adihash

17:16
http://galeria.vystavba.info/d/24230-1/IMG_0818.JPG
by me

dajme časový rámec od 13:00 do 17:00 (k tomu treba zarátať aj nejaké tie ich pauzy). 4 hodiny práce - výsledok je 7 panelov

keby sme chceli čistý čas osádzania toho jedného skleneného panelu, to by si tam musel niekto sadnúť a očekovať to. Ja som tam minule sedel pol hodinu, mali rozrobenú jednu sklenenú výplň plus stihli ešte dve, potom asi o 17:15 sa pobrali, vraj na dnes končia

btw. ja by som radšej znovu otvoril starý thread. Slúži najmä zahraničným návštevníkom a ich otázkam ohľadom MS. Teraz sa to nemajú kde spýtať. Radšej udeľovať napomienky jednotlivým uživateľom :) a je lepšie, keď je všetko pekne pokope a je v tom prehľad, ako to takto kúskovať

·
Bratislava citizen
1,342 Posts
btw. ja by som radšej znovu otvoril starý thread. Slúži najmä zahraničným návštevníkom a ich otázkam ohľadom MS. Teraz sa to nemajú kde spýtať. Radšej udeľovať napomienky jednotlivým uživateľom :) a je lepšie, keď je všetko pekne pokope a je v tom prehľad, ako to takto kúskovať
Presne presne.. Teraz ešte tých otázok od zahraničných toľko nie je, keďže sú MS až budúci rok. Ale som si istý, že to ešte len príde a potom thready ako Štadión Ondreja Nepelu a Steel Arena nikomu nič hovoriť nebudú..

Ja som za to, aby ostali oba thready pre štadióny, ale aj kompletný pre MS, kde by sa pridávali info ohľadne lístkov, dostupnosti, nejakých nových všeobecných správ a pod.

·
Registered
995 Posts
Tak ja navrhujem potom, niekedy v January otvorit thread cisto v anglictine a ak sa nam podari tak aj v nemcine alebo inych jazykoch, s nazvom napr. Slovakia - World Championship Ice Hockey 2011 - Informations thread, kde budu na prvej strane vsetky potrebne informacie v slovenskom, anglickom, mozno nemeckom a popripade inych jazykoch... a nasledne bude priestor pre ludi zo zahranicia aby sa pytali co potrebuju...
ak sa znova otvori stary thread o ms tak to ludom zo zahranicia velmi nepomoze, kedze tam je 99% vsetkeho po slovenskych a 80% veci su tam vyslovene kraviny.. ak sa ten thred otvori, znova zacnu tie hadky a offtopic a vsetko to preco sa povodny thread zatvoril. takto to je dobre.. a ak si niekto bude chciet pozriet fotky z vystavby, kludne moze, zamknuty thread na to nema vplyv..

1 - 20 of 1783 Posts