SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 290 Posts
update
Rekonštrukcia nemocnice na Bezručovej začala.
Fotené dnes

update

Bezručova Residence

• Like
Reactions: KLEPETO
opsss

QWERT pls uprav nazov [Bratislava] Bezrucova residence

dakujem
Na tej makete ani nevidím čo je vlastne pôvodné a čo sa nahradilo tým vybúraním.
Oprav si datum ukoncenia vystavby na 2018.
Zakladne info

Zaciatok vystavby: April 2016
Ukoncenie vystavby : December 2017
podľa tejto fotky, sa okrem strednej časti objektu, búra aj časť strechy z Bezručovej budovy č.3. Neviete povedať, či už je zbúraná, bude sa búrať alebo čo s ňou bude ?

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.ne...=5d4fb0af788a9b3cb846be2a12c25f98&oe=58A7D799
zdroj: fb stránka Bezručova Residence
Ja by som to zbural cele :nuts::eek:hno:
  • Like
Reactions: iceworld
Čo ti tam presne nie je jasné? Ten roh Bezručovej a Gajovej bude vyzerať po búraní takto, teda v podstate pôvodný stav a potom dostavajú ustúpenú nadstavbu s čiernou fasádou. Čiže do tej plnej steny vyvýšenej časti na Gajovej spravia okenné otvory a výškovo to dorovnajú, čo je trochu škoda.

foto: rules.sk
podľa tejto fotky, sa okrem strednej časti objektu, búra aj časť strechy z Bezručovej budovy č.3. Neviete povedať, či už je zbúraná, bude sa búrať alebo čo s ňou bude ?

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.ne...=5d4fb0af788a9b3cb846be2a12c25f98&oe=58A7D799
zdroj: fb stránka Bezručova Residence
Takto uvažujú ľudia, ktorí nemajú vzťah k mestu a kultúrnemu dedičstvu všeobecne. Názorný príklad, prečo sa za 70 rokov Bratislava dostala do dnešného stavu.
Čo bude v tej najvyššej časti? Je to totiž nemocničná architektúra a aj napriek prestavbe to stále strašne evokuje nemocnicu... To asi nie je vhodné na byty, nie?
Yoggy from Exit by to zbúral celé... Tak ako jeho predchodcovia súdruhovia zo Svidníka, Stropkova, Prešova, Košíc a iných "mestských častí" Bratislavy (čiže rodení Blaváci) v 70-tych a 80-tych rokoch.

Však oni mali svoje vízie. Vzťah k mestu a genius loci im nič nehovorili, tak je to... :bash:
Ako yoggy52 sám píše, nemá vzťah k Bratislave, ani k Svidníku, takže škoda rečí. :)
Na Pamiatkovej ochrane je to tam samý yoggy:nuts:
  • Like
Reactions: baleadasena
ja som skor reagoval na to, ze sa pytal, ktore casti maju byt zburane... a kedze uz bola asi polovicka zburana, tak sa to nikdy neda do "povodneho" stavu, tak nech tu uz zburaju rovno cele :eek:hno: (ale ja by som burani ani jednej casti nepovolil)

a co sa tyka burania, tak za buranie budov/celych ulic, som nikdy nebol, stale sladujem vlakno "Obnova stareho mesta" a velmi ma tesi, ze sa tie "stare" budovy opravuju a pomaly sa bratislava skrasluje :)
Postol by sem niekto tento clanok pls?

(medzery, lebo mam malo prispevkov)

tyzden. sk /casopis/ 35047/ koniec-bezrucky/
Update repost od hrabyho:

15.11.2016 Bezrucova update:

,

1 - 20 of 290 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.