SkyscraperCity banner

1 - 20 of 264 Posts

·
Registered
3,834 Posts
podľa tejto fotky, sa okrem strednej časti objektu, búra aj časť strechy z Bezručovej budovy č.3. Neviete povedať, či už je zbúraná, bude sa búrať alebo čo s ňou bude ?

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/14079645_324354597909896_1226542624361173975_n.jpg?oh=5d4fb0af788a9b3cb846be2a12c25f98&oe=58A7D799
zdroj: fb stránka Bezručova Residence
Čo ti tam presne nie je jasné? Ten roh Bezručovej a Gajovej bude vyzerať po búraní takto, teda v podstate pôvodný stav a potom dostavajú ustúpenú nadstavbu s čiernou fasádou. Čiže do tej plnej steny vyvýšenej časti na Gajovej spravia okenné otvory a výškovo to dorovnajú, čo je trochu škoda.

foto: rules.sk

·
Veteran of the meme war
2,293 Posts
Čo bude v tej najvyššej časti? Je to totiž nemocničná architektúra a aj napriek prestavbe to stále strašne evokuje nemocnicu... To asi nie je vhodné na byty, nie?

·
Registered
1,025 Posts
Ja by som to zbural cele :nuts::eek:hno:
Yoggy from Exit by to zbúral celé... Tak ako jeho predchodcovia súdruhovia zo Svidníka, Stropkova, Prešova, Košíc a iných "mestských častí" Bratislavy (čiže rodení Blaváci) v 70-tych a 80-tych rokoch.

Však oni mali svoje vízie. Vzťah k mestu a genius loci im nič nehovorili, tak je to... :bash:

·
Registered
944 Posts
ja som skor reagoval na to, ze sa pytal, ktore casti maju byt zburane... a kedze uz bola asi polovicka zburana, tak sa to nikdy neda do "povodneho" stavu, tak nech tu uz zburaju rovno cele :eek:hno: (ale ja by som burani ani jednej casti nepovolil)

a co sa tyka burania, tak za buranie budov/celych ulic, som nikdy nebol, stale sladujem vlakno "Obnova stareho mesta" a velmi ma tesi, ze sa tie "stare" budovy opravuju a pomaly sa bratislava skrasluje :)

·
Registered
1,900 Posts
Postol by sem niekto tento clanok pls?

(medzery, lebo mam malo prispevkov)

tyzden. sk /casopis/ 35047/ koniec-bezrucky/

1 - 20 of 264 Posts