SkyscraperCity banner

261 - 264 of 264 Posts

·
Registered
1,104 Posts
Mne to furt pripadá ako bývalá nemocnica a v porovnaní s okolitými byt. domami to vyzerá o ničom...ale adresa výborná.
Staré bytové domy v tejto lokalite a severne a SV od nej sú aj o niečo lacnejšie aj exteriéry majú charizmu aj dispozície bytov sú zaujímavejšie.
Ak by som mal na túto lokalitu, prečo by som si kúpil byt (v ktorom budem bývať) v Bezručova?
...a to ešte neberiem do úvahy, čo tu bolo písané niekoľko strán dozadu :
kto by chcel riskovať mať akúkoľvek časť bytu na mieste kde sa napr. robili 30 rokov potraty alebo trhali zuby?
Tie budovy na Bezručovej boli navrhnuté a postavené ako "okresná sociálna poisťovňa" a "robotnícka poisťovňa", nemocnica tam vznikla až neskôr. Ale je prirodzené, že ak ti tvoja viera vo veci nadpozemské bráni byť v takejto budove, alebo uprednostňuješ iný štýl architektúry pred funkcionalizmom, nevyberieš si byt v tomto projekte. Reálne, každé miesto má svoju históriu. Na mieste sídliska Februárka bol kedysi cintorín. Na mieste bytového domu Gaudí boli tuberkulózne pavilóny "tubera-baráky" atď.

·
Registered
56 Posts
Mne to furt pripadá ako bývalá nemocnica a v porovnaní s okolitými byt. domami to vyzerá o ničom...ale adresa výborná.
Staré bytové domy v tejto lokalite a severne a SV od nej sú aj o niečo lacnejšie aj exteriéry majú charizmu aj dispozície bytov sú zaujímavejšie.
Ak by som mal na túto lokalitu, prečo by som si kúpil byt (v ktorom budem bývať) v Bezručova?
...a to ešte neberiem do úvahy, čo tu bolo písané niekoľko strán dozadu :
kto by chcel riskovať mať akúkoľvek časť bytu na mieste kde sa napr. robili 30 rokov potraty alebo trhali zuby?
Pripadá ti to ako nemocnica len preto lebo tam bola kedysi nemocnica a máš to zafixované v hlave. Ja osobne som tam nemocnicu už nezažil takže tieto pocity nemám. Podľa mňa ani väčšina ľudí, ktorí nevedia, že tam bola kedysi nejaká nemocnica nemá tento pocit.
+ Ľudia neriešia, či tam boli kedysi potraty alebo sa tam trhali zuby. Však koľko domov je postavených na bývalých cintorínoch ako vyššie spomenuté Račianske mýto. Alebo nad zbernými tábormi z 2. svetovej vojny - Petržalka.

261 - 264 of 264 Posts