SkyscraperCity Forum banner

[Bratislava] Blumental

194337 Views 485 Replies 96 Participants Last post by  jajopajox
Typ projektu: Polyfunkčný
Developer: Corwin Capital
Architekt: A1 Architecture a collegium
Web projektu: http://www.blumental.eu/
Začiatok výstavby: Jar 2015
Ukončenie výstavby: Zima 2016 (1. fáza)
Ukončenie výstavby: 2018 (2. fáza)
Počet bytov: 112 (1. fáza)
Typy bytov: 1 izbové, 1,5 izbové, 2 izbové, 3 izbové, 4 izbové, 5 izbové
Cena za m2: 2700 € (zdroj)
Parkovacie miesta: v podzemí 343 (1. fáza) +povrchové státia
Lokalita:
https://www.google.com/maps/d/embed?mid=zSGOeZSF5660.kij1ZwI71dGY
  • Like
Reactions: matiasmx
1 - 20 of 486 Posts
článok eTrend

Kampaň je pokračovaním teasingových bilbordov z posledných týždňov hovoriacich o rande s mestom. Projekt ponúka v tejto fáze 112 bytových jednotiek, z čoho je niekoľko apartmánov. Vyrastú v piatich blokoch s najviac ôsmimi podlažiami.

Počíta sa s jeden- až štvorizbovými bytmi s výmerami od 33 po viac než 200 štvorcových metrov. Ich ceny sa po prepočte pohybujú najčastejšie na úrovni okolo 2 700 eur/m2 s DPH, niektoré sú o niečo lacnejšie, iné drahšie. Napríklad trojizbový byt s výmerou necelých 84 štvorcov a balkónom na piatom podlaží jedného z blokov stojí 226-tisíc.

Parkovanie vznikne v podzemí, prvá etapa počíta s 343 státiami a ďalšími na povrchu. Investor chce ponúkať aj dlhodobý prenájom pre rezidentov. "Občianskej vybavenosti venujeme veľkú časť prízemia, predpokladáme potraviny, drogériu, reštauráciu, kaviareň a menšie služby. V rezidenčnej časti nebudú krčmy," hovorí Ivan Valent, predseda predstavenstva Corwin Capital.

Prvá etapu chce developer začať stavať na jar a dokončiť do konca roka 2016. Druhá fáza je v povoľovacom procese. "Ak budú podmienky na trhu podobné dnešným, očakávame, že druhou etapou projekt ukončíme a nebudeme ju už ďalej rozdeľovať," hovorí I. Valent. Celkové dokončenie predpokladá na rok 2018.
Viac na: http://reality.etrend.sk/byvanie/na...astie-blumental-na-zaciatok-stovka-bytov.html
update

Dnes (alebo vcera poobede) prebehol vyrub stromov na Mytnej pri buducom projekte Blumental :eek:hno: Zaroven sa mi podarilo cvaknut aspon par fotiek, ako to zatial vyzera vo vnutri. Aj ked viem, ze do zaciatku vystavby to este chvilu potrva, zatial tam stale iba tehly predavaju...

repost
  • Like
Reactions: Henrich37 and staso
repost

toto bude ak sa podari dobre doplnenie novej mytnej, ale uvidime aka bude realna realizacia ..

druha etapa apratmany .. a vyssia cast admin .. no uvidime aka bude realita
ale uz na vizu je administrativna cast dost o nicom ..

vizualizacia

situacia

http://www.enviroportal.sk/sk/eia/d...plex-mytna-radlinskeho-1-etapa-administrativn
repost
ten vyhlad z okna do okna nic moc :)
14.4.2015

Táto pamiatkovo chránená budova je súčasťou projektu?
nie je sucastou projektu, ale zostane tam. Keby sa postavila druha etapa, tak bude hned vedla 12-poschodovej administrativnej budovy a bez denneho svetla(!). Budovu vidiet vpravo dole.
  • Like
Reactions: Henrich37
na street view to je zle vidno, lebo akurat musela ist elektricka tadial ked to fotili, ale od tej potencionalnej 12-poschodovej budovy niesu prakticky ziadne okna... ked uz by malo nieco tienit, tak skor ta nizsia cast od dvora, ale ta budova ma denne svetlo hlavne od ulice, a toho bude mat rovnako ako doteraz
nie je sucastou projektu, ale zostane tam. Keby sa postavila druha etapa, tak bude hned vedla 12-poschodovej administrativnej budovy a bez denneho svetla(!).
zo strany mas pravdu, nie su tam okna. V budove ale byvaju dve rodiny a izby maju tiez zo zadnej strany myslim.
na street view to je zle vidno, lebo akurat musela ist elektricka tadial ked to fotili, ale od tej potencionalnej 12-poschodovej budovy niesu prakticky ziadne okna... ked uz by malo nieco tienit, tak skor ta nizsia cast od dvora, ale ta budova ma denne svetlo hlavne od ulice, a toho bude mat rovnako ako doteraz
Mna neprijemne prakvapil fakt, ze podla vizualizacie sa nova stavba vobec nenapojuje na "starsiu" novostavbu zo strany Rdlinskeho. Je tam akasi medzera s prizemnym prilepkom, asi vstupom do podzemnych garazi. Dost mi to prekaza. Preco nemozeme mat v Ba aspon ako-tak kompaktnu blokovu zastavbu?
  • Like
Reactions: Velominati
^^

Hej, bočná stena projektu Nová Mýtna tam ostane ako päsť na oko.
nekupili tu uzku cast pozemku na radlinskeho hned vedla novej mytnej. Myslim ze pozemok patri mestu, mohla by sa tam zmestit este jedna uzka bytovka.
Mna neprijemne prakvapil fakt, ze podla vizualizacie sa nova stavba vobec nenapojuje na "starsiu" novostavbu zo strany Rdlinskeho. Je tam akasi medzera s prizemnym prilepkom, asi vstupom do podzemnych garazi. Dost mi to prekaza. Preco nemozeme mat v Ba aspon ako-tak kompaktnu blokovu zastavbu?
S tym mal problem este investor Novej Mytnej, ktory kvoli tomu musel prekreslit garaze, pretoze tiez pravdepodobne predpokladal, ze sa dostane k pozemku. Tieto dva pozemky maju L-kovy podorys. Ktovie, kvoli comu mesto tento pozemok stale drzi, ked sa to uz nepodarilo dvom developerom, zrejme s tym ma vlastne plany?
nekupili tu uzku cast pozemku na radlinskeho hned vedla novej mytnej. Myslim ze pozemok patri mestu, mohla by sa tam zmestit este jedna uzka bytovka.
od mesta kupis aj primacialny palac, tam sa robili ine deali, takze to nebude zrejme dovod, skor je s pozemkom spojeny nejaky pravny alebo iny problem, ak by v celosti patril mestu...
S tym mal problem este investor Novej Mytnej, ktory kvoli tomu musel prekreslit garaze, pretoze tiez pravdepodobne predpokladal, ze sa dostane k pozemku. Tieto dva pozemky maju L-kovy podorys. Ktovie, kvoli comu mesto tento pozemok stale drzi, ked sa to uz nepodarilo dvom developerom, zrejme s tym ma vlastne plany?
Osobne sa mi moc nepozdáva to parkovanie na tom "námestí" .. viem si predstaviť že behom krátkeho času autá obsadia celý ten priestor aj mimo vyznačených miest .. nemyslím že to je najšťastnejší krok :eek:hno:
  • Like
Reactions: Henrich37
To namestie ma byt prejazdna ulica. Pokracovanie Bernolakovej ulice.
Osobne sa mi moc nepozdáva to parkovanie na tom "námestí" .. viem si predstaviť že behom krátkeho času autá obsadia celý ten priestor aj mimo vyznačených miest .. nemyslím že to je najšťastnejší krok :eek:hno:
1 - 20 of 486 Posts