SkyscraperCity banner

2321 - 2334 of 2334 Posts

·
Premium Member
275 Posts
Vie tie ceny niekto porovnať s tými z druhej fázy? Lebo z nej zostáva v ponuke iba zopár bytov a sú na prvý pohľad veľmi podobné. Lenže v priebehu výstavby mohli ísť postupne hore, ako je to bežné pri iných projektoch.

·
Registered
1 Posts
Vie tie ceny niekto porovnať s tými z druhej fázy? Lebo z nej zostáva v ponuke iba zopár bytov a sú na prvý pohľad veľmi podobné. Lenže v priebehu výstavby mohli ísť postupne hore, ako je to bežné pri iných projektoch.
minuly rok v maji bola cena za byt tejto dispozicie 164 700 €, teraz je to 204 600 €

·
Registered
106 Posts
Je to bezne ze cena ide hore postupne ako sa projekt dokoncuje, ked kupujes jamu v zemi a prislub bytu dostanes lepsiu cenu ako ked kupujes hrubu stavbu alebo pol roka pred kolaudaciou, aj bez ohladu na korekciu ceny kvoli vyvoju na trhu. Ja som napr. v novembri 2018 kupil 2i 62m2 za 137k v projekte X - bola akurat vykopana jama na dne ktorej bolo tak meter vody, o rok neskor ked vytiahli hrubu stavbu tak posledne 2i rovnakeho typu sa dopredavali za 180k.

·
Premium Member
275 Posts
Lenže Bory bývanie trojka sa začnú stavať až na jeseň. Takže je to zatiaľ ani nie diera v zemi. Preto vyššia úroveň cien sa nedá zdôvodniť tým, že "sa projekt dokončuje". Sám som v mojej otázke spomenul, že počas výstavby ide cena postupne hore, preto môžu byť ceny z dopredaja druhej fázy už navýšené. Zaujímalo ma preto, aké boli tie ceny dávnejšie aby sa dal porovnať nárast, ktorý nie je spôsobený pokročilejšou fázou projektu.

·
Premium Member
275 Posts
Byť vyššie je z druhej fázy, každopádne ten nárast je pomerne výrazný. A keďže ceny tretej fázy sú podobné, tak v porovnaní so začiatkom predaja druhej fázy mohli ísť odhadom hore o cca štvrtinu.

·
Registered
106 Posts
akurat od aprila 2018 kedy sa spustal predpredaj bory home 2 isli vsetky byty vyrazne hore aj dokoncene, prirodzene aj bory home 2, destilovat z toho narast pre rozstavanost je nemozne, mozno ani penta nevie v akom pomere to namiesala. Zvyknu sa zvysovat ceny aj s tym ako ubuda volnych bytov. bory home 3 ma celkom zaujmavu polohu lebo kamenom dohodis do bory mall, pricom z 2ky to mas 12 minut pesi plus medzi bory home 3 a nemocnicou by mala ist raz snad elektricka.

·
Registered
109 Posts
Penta Real Estate úspešne zavŕšila predaj projektu Bory Business Park developerskej spoločnosti Karimpol Group. Pozemok s celkovou výmerou 60-tisíc m2 sa nachádza v bratislavskej mestskej štvrti Bory a bol predaný spolu so stavebným povolením. Projekt umožňuje výstavbu obchodných priestorov s možnosťou kombinácie showroomov, kancelárií a skladových priestorov. Obe strany sa dohodli, že suma transakcie nebude zverejnená.

„Keďže sa dlhodobo plánujeme venovať najmä rezidenčnému a kancelárskemu segmentu, rozhodli sme sa pozemok určený na tento typ projektu predať. Veľmi nás teší, že sme našli zahraničného investora, ktorý v lokalite plánuje výstavbu obchodných a výstavných prevádzok so zázemím. Lokalita Borov tak dostane ďalšie zaujímavé využitie,“ povedal Juraj Nevolník, výkonný riaditeľ pre Penta Real Estate Slovensko.

„Akvizícia projektu Bory Business Park predstavuje pre našu spoločnosť unikátnu príležitosť posilniť našu prítomnosť v segmente, ktorý považujeme aj v dnešnej situácii za obzvlášť perspektívny. Taktiež rozvinutosť novovznikajúcej lokality Bory bola pre nás výrazným benefitom pri rozhodovaní sa a rovnako verím, že náš plánovaný projekt Squarebizz Business Park Bory zameraný na malé a stredné prevádzky prispeje k zatraktívneniu tejto lokality,“ povedal Dr. Edik T. Plätzer, Managing Partner v Karimpol Slovakia.

2321 - 2334 of 2334 Posts