Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 125 Posts

·
Urban flâneur
🏳️‍🌈 ☭
Joined
·
4,239 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
ESET Campus

Location:

- Streets: Cesta na Červený most, Lamačská cesta

- Neighborhood: Patrónka (Westend)

- Borough: Karlova Ves

- Google Maps: link

Project facts:

- Type: mixed use (offices, R&D)

- Construction period: 2024 - 2027

- Investor: ESET

- Architects: Bjarke Ingels Group

- Estimated costs: € 200 million

- Official website: http://www.esetcampus.com/

Renders: 

·
Urban flâneur
🏳️‍🌈 ☭
Joined
·
4,239 Posts
Discussion Starter · #2 · (Edited)
drbnú tam skleník s astaltom len ako nástrel do ničoho
Ja by som len rád podotkol, že ten návrh od BIG má oveľa sofistikovanejší ekologický a enviromentalistický koncept než sa môže na prvý pohľad zdať, takže hovoriť o skleníkoch či asfalte je naozaj exaggeration :)

Schválne koľkí ste si všimli túto zadnú časť s "jazierkami":
541687
 

·
Registered
Joined
·
501 Posts
Ja si myslim ze tie strechy su skor fotovoltaika, vacsina sklonu striech je smerovana na juh-juhovychod, tj pracovny cas >> najvyssia spotreba... ale ten obrazok je iba koncept, ktory siel do sutaze... realita bude asi ina, kedze aj SK institucie su zainvolvovane na kooperacii projektu:Na základe spolupráce ESET s Fakultou architektúry a dizajnu STU sa architekti zo štúdia BIG stali garantami novootvoreného 25. vertikálneho ateliéru. Študenti sa tak budú môcť niečo naučiť od svetových odborníkov.

ESET bude teraz vyberať lokálneho architekta, ktorý bude spolupracovať s koncepčným architektom. Zároveň sa pracuje na zmluve s BIG. Nasledovať bude vytvorenie návrhu prvej fázy.
 

·
Registered
Joined
·
501 Posts
Pozor, nefixovat sa na tu vizualizaciu. Konecny projekt bude vyzerat inac. Ta vizualizacia je asi tak hodnotna informacia ako ze ake bolo vcera pocasie. Uz vieme, ze urobit vizualizaciu je lahke a otazka niekolko dni a malo nakladov. Su tam zohladnene iba niektore najhlavnejsie priority ktore boli v zadani + par dalsich (dispozicia, cesty...) taketo projekty su iba nakreslene(nemyslim iba tento projekt, kedze sa ich v suvislosti s inou investiciou ukazuje v poslednom case viac), nie je tam vyratana statika, naklady/celkova ekonomika, vplyv existujucich IS, parking, atd...Viac vyhralo samotne meno kancelarie podla mna.
 

·
✈
Joined
·
443 Posts
Vyzera to tak, ze BIG recykluje stare projekty, az kym jedneho dna niekde neprejdu. Tu je napriklad East Austin district z r. 2017.


Inac velmi nudny projekt, dufam, ze tam vznikne nieco ine. Vyzera to mozno dobre zo vzduchu, ale pri pohlade z ulice by bolo vidno takmer len sikme strechy a sklenik.
 

·
Registered
Joined
·
738 Posts
Vyzera to tak, ze BIG recykluje stare projekty, az kym jedneho dna niekde neprejdu. Tu je napriklad East Austin district z r. 2017.


Inac velmi nudny projekt, dufam, ze tam vznikne nieco ine. Vyzera to mozno dobre zo vzduchu, ale pri pohlade z ulice by bolo vidno takmer len sikme strechy a sklenik.
cize stadion a sportovy areal, BIG lie, od ESETu by som cakal ze si da zalezat na vybere a overovani renome, oni proste copy paste recykli stadion na kampus
 

·
____________
Joined
·
838 Posts
Tak ako na prvý pohľad sa dá rozoznať architektúra od Zaha Hadid alebo Libeskinda, tak sa dá aj od BIG. Konkrétne BIG vo veľkom používa parabolické strechy a ustupujúce podlažia.
 

·
Registered
Joined
·
220 Posts
Z rozhovoru na Denníku N s Richardom Markom o kampuse na Patrónke

Zahraničné talenty ľahšie prilákame do Krakova než do Bratislavy, hovorí riaditeľ antivírovej firmy Eset. Dúfa, že aj plánovaný kampus na bratislavskej Patrónke im pomôže tento nepomer zvrátiť.


Na bratislavskej Patrónke chystá Eset nové, ultramoderné sídlo. Bude z neho niečo mať aj verejnosť?

Je to rozsiahly projekt na výnimočnom mieste v Bratislave, preto sú očakávania verejnosti veľké. A my sa budeme snažiť ich nesklamať. Aj preto sme sa spojili s top štúdiami na svete a vybrali sme víťaza. Chceme, aby ten kampus vyjadroval Eset, teda firmu, ktorej úspech je založený na technológii, na výskume, na špičkovej vede. Toto všetko do toho projektu chceme dostať. Chceli by sme tam mať špičkový dizajn, pohrávame sa s myšlienkou uhlíkovej neutrality. Radi by sme pri ňom využili najnovšie vedecké poznatky z oblasti architektúry a vzťahu k životnému prostrediu.

A čo vám to prinesie?

Teória hovorí, že ak vzniká koncentrácia talentov na jednom mieste, tak sa navzájom dokážu stimulovať. A áno, počítame aj s tým, že blízko je areál STU v Mlynskej doline, blízko sú priestory Slovenskej akadémie vied. Uvidíme. Vnímame, že máme pred sebou výzvu a budeme sa snažiť doručiť najlepší výsledok.

Sami tomu projektu hovoríte „kampus“. To vzbudzuje dojem, že ho budú môcť využívať aj univerzitní študenti.

Je to veľmi pravdepodobné. Neviem, ako to inak povedať: chceme, aby ten areál bol jednoducho skvelý. Teraz počas korony sa stal aktuálnym home office. Naša idea je, aby ľudia chceli chodiť na home office práve do týchto priestorov, lebo tam nájdu pokoj a inšpiratívne prostredie. Uvidíme, ešte pár rokov potrvá, než ten komplex bude stáť a za ten čas aj my všeličo ďalšie zistíme.

Rozprávali sme sa o tom, že zahraničné talenty radšej uprednostnia Krakov pred Bratislavou. Pokiaľ by vznikol kampus, aký popisujete, môže to hrať nejakú rolu pri ich rozhodovaní, aby šli na Slovensko?

Ja si myslím, že áno. Táto otázka je práve súčasťou tej našej idey. Dúfame, že keď vytvoríme miesto, ktoré bude výnimočné aj v porovnaní so zahraničnými centrami, tak to zvýši celkovú atraktivitu. Ak to bude miesto, ktoré skvelo vyzerá, v ktorom budú použité nejaké nekonvenčné nápady, tak to hneď vzbudí dojem, že do tej Bratislavy azda aj má zmysel ísť.

Termín dokončenia kampusu zatiaľ nie je známy. Ako ste na tom s potrebnými povoleniami?

Povoľovací proces je ešte pred nami. Existuje územný plán a kým nemáme hotové konkrétne plány, tak nemôžeme o tie povolenia žiadať.

 

·
Moderator
Joined
·
11,571 Posts
Zahraničné talenty ľahšie prilákame do Krakova než do Bratislavy
V pripade mladych ludi sa ani necudujem. Ak sa niekto chce odreagovat po robote, tak ten nocny zivot je neporovnatelny. Kym v Bratislave klepkaju po 22. hodine mestski policajti baterkami na otvaracie hodiny vylepene na dverach a vsetky restauracie a fastfoody okrem tureckych kebabov su otvorene len do polnoci, lebo dlhsie byt ani podla VZN nemozu, v Krakove to zije neporovnatelne dlhsie, nepocitam aj pocet a uroven nocnych klubov.
 
1 - 20 of 125 Posts
Top