SkyscraperCity banner

1 - 16 of 16 Posts

·
Urban flâneur
🏳️‍🌈
3,827 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Project of revitalization of Esterházy Palace (originally built in 1658), including renovation of all existing and reconstruction of previously demolished buildings.

- Street: Kapitulská

- Neighborhood: Jadro

- Borough: Staré Mesto

- Map: Google

Project facts:

- Duration of works: 2020 - 2024

- Investor: Raiffeisen Bank International

- Architects: Adif

- Total costs: approx. € 8,97 million

- Type: mixed use

- Homes: 20 (3,000 sqm floorspace)

- Office/retail space: 450 sqm

- Number of parking spots: 145

Renders:

--------------------
EIA: https://www.enviroportal.sk/sk/eia/detail/-rekonstrukcia-eszterhazyho-palaca-
Official website: TBA

·
dialnice.info ::..
17,571 Posts
vyzera to super, a najma je super ze sa to zrevitalizuje. a ako pozeram, asi boli architekti zoparkrat na akcii/glühweine v museumsquartiere :)

·
Registered
3,905 Posts
Tie balkóny sú také nijaké. Staršie vizualizácie tam mali odvážnejšie postmoderné prvky, ktoré by už teraz boli out, ale pokojne by to mohlo tvoriť väčší kontrast starého a nového.

·
Registered
181 Posts
Ak sa toto podari, a mesto podpori okolity priestor [hradby + zizkova], tak to bude skok v skvalitneni celeho historickeho centra.
Zavisi od standardu/dispozicie, ale za byt v Esterhazyho palaci by som kludne dal aj 25% premiu voci Vydrici. Bezproblemove parkovanie, relativne ticho, genius loci, vysoke stropy, vsetko same plusy.
Akurat sa bojim, ze tam nasekaju nejake 2i/3i malometrazne nezmysly 60-80m2

Skusim v januari zavolat privatnym bankarom do TB a popytam sa.

·
Registered
13,347 Posts
Ja by som sa v tomto projekte obával toho nádvoria. Je to predsa len historické centrum, to priťahuje ľudí a ľudí hlavne priťahujú rôzne akcie na takýchto priestranstvách. Tomu sa nie je čo diviť. Prvotne som si tam tiež vedel predstaviť bývať namiesto Vydrice ak by som niečo hľadal v srdci mesta, ale potom som si spomenul na roky dozadu, keď som býval na Palackého a produkty pohostinských zariadení mi pospevovali nadránom pod oknami v kľudnej ulici. Toto nádvorie môže byť o to rušnejšie a hlučnejšie.

·
Registered
181 Posts
praveze - retail/administrativa iba 450m2, pohoda, je to uzavrety objekt, cize sa tam bude dat regulovat vstup napr po 22:00 a to ma na tom laka a ak tomu dobre rozumiem - iba 20 bytov, celkova plocha 3.000 m2, 150 m2 na byt [ale mozno sa mylim - naco by tam potom bolo 145 parkovacich miest na 20 bytov]- to vyzera coraz zaujimavejsie .....
Nie je problem tam dat nejake 49dB okna a to vtedy zvonku nie je pocut uz uplne ze nic.

·
Registered
3,458 Posts
Vstup do podz. garazi na Staromestskej je uz kompletne vyburany a je tam osadena garazova brana (snad docasne, vyzera hrozne). Foto zial nemam.

·
YIM.BA
9,243 Posts
Otázkou je, v čom by mali pokračovať? Povolenia na výstavbu ešte nemajú. Teraz treba budovu len staticky zabezpečiť.

1 - 16 of 16 Posts