SkyscraperCity banner

1 - 20 of 30 Posts

·
Registered
194 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Architektonicky zaujímavý polyfunkčný projekt v centre zóny Eurovea City na Pribinovej ulici v Bratislave.

Výmera GLA 30 000 m²

• Rezidencie 6 000 m²
  • Kancelárie 10 000 m²
  • Retail 2 000 m²

1452056

1452062

·
Registered
194 Posts
Discussion Starter · #2 ·
Myslím, že sa začali prípravné práce na pozemku na projekte Ganz House čo som videl ale foto nemám.

Predmetný pozemok v tvare trojuholníka ohraničený ulicami Čulenova, Pribinova
(google Maps)
1452079

·
Registered
708 Posts
Možno keby to bola bytovka, bolo by to účelnejšie, lebo takto vzniká v noci dosť mŕtva štvrť - to len tak na okraj....:)

·
Registered
13,342 Posts
Ale veď tam bude aj 65 bytov. Potom je tam v susedstve výstavba ET a druhej etapy Eurovei. Tak snáď to tam bude žiť do 5 rokov.

·
Registered
194 Posts
Discussion Starter · #6 ·
Sorry, podla mna zbytocny thread ktory sme mohli riesit v [Bratislava] Panorama City 33 f (108 m).
preco zbytocny a co ma spolocne s panorama city? :) Jedine je to ten isty developer ale uplny iny projekt 100 x zaujimavejsi. Ked uz skor v Eurovea Tower by bol lebo je v koncepte Eurovea city ale nedosiel si s tym skor doteraz a vystavba sa zacala :)

·
ab.us.er
2,018 Posts
...vystavba sa zacala :)
Samostatny thread je podla mna ok, ale si si isty ze vystavba zacala?
Podla tohto clanku mali zacat v 2022:
„Na mieste, kde vyrastie, bude zariadenie staveniska pre rozšírenie Eurovea,“ vysvetlil pre HN výkonný riaditeľ spoločnosti Pavel Pelikán. „Začiatok realizácie Ganz House preto očakávame najskôr v roku 2022,“ dodal.

·
Registered
3,451 Posts
preco zbytocny a co ma spolocne s panorama city? :) Jedine je to ten isty developer ale uplny iny projekt 100 x zaujimavejsi. Ked uz skor v Eurovea Tower by bol lebo je v koncepte Eurovea city ale nedosiel si s tym skor doteraz a vystavba sa zacala :)
Lebo cele to uzemie ohranicene Landererovou, SND, Pribinovou a Mostom Apollo povazujeme za Panorama City. Eurovea Tower a celu Euroveu riesime predsa v Eurovei.

·
Registered
194 Posts
Discussion Starter · #9 ·
Podla tohto clanku mali zacat v 2023:
„Na mieste, kde vyrastie, bude zariadenie staveniska pre rozšírenie Eurovea,“ vysvetlil pre HN výkonný riaditeľ spoločnosti Pavel Pelikán. „Začiatok realizácie Ganz House preto očakávame najskôr v roku 2022,“ dodal.
Prave preto som zalozil thread lebo som isiel v nedelu okolo, parkovisko bolo zrusene boli tam kopy zeminy neviem ci vykop alebo navozene a korene zo stromov, hladal som info a nic som tu nensiel, tak aby sme mali lepsi prehlad ci sa tam robi a co nechodim tadial kazdy den a myslim ze vela ludi netusi vobec co tam ma byt ani.

Podla tohto clanku mali zacat v 2022:
Lebo cele to uzemie ohranicene Landererovou, SND, Pribinovou a Mostom Apollo povazujeme za Panorama City. Eurovea Tower a celu Euroveu riesime predsa v Eurovei.
Podla mna blbost ako hrom a nikde sa to v Panoramacity nerisi dal som si nadparacu to pozret spatne par stran lebo som hladal info. Tento projekt je zaujimavejsi a skutocne nema s PC nic ale ze vobec nic ale som rad ze si sa nieco nove dozvedel :)

·
Registered
13,342 Posts
Ono je to skôr celé prezentované ako Eurovea City. Takže buď skôr založiť vlákno Eurovea City a tam dávať ostatné štyri projekty, ktoré sa ešte majú realizovať, alebo premenovať vlákno Eurovea II na Eurovea City a tam presunúť aj tento projekt. Panorama City s týmto už nemá veľa spoločného iba to, že je v susedstve.

·
Registered
194 Posts
Discussion Starter · #11 ·
Ono je to skôr celé prezentované ako Eurovea City. Takže buď skôr založiť vlákno Eurovea City a tam dávať ostatné štyri projekty, ktoré sa ešte majú realizovať, alebo premenovať vlákno Eurovea II na Eurovea City a tam presunúť aj tento projekt. Panorama City s týmto už nemá veľa spoločného iba to, že je v susedstve.
Ako mne je to v zasade jedno za mna osobne je prehladnejsie ked su projekty oddelene a vies ryhclo najst info, mna tento projekt zaujima osobne lebo skor by som v GH kupil byt ako v PC alebo ET.
Ale moze byt jeden Eurove city alebo rozdelene podzlozky. Kazdemu nieco ine vyhovuje. :)

·
Registered
13,342 Posts
Ja sa nebránim ani samostatnému vláknu. Iba som chcel napísať, že z PC to nemá veľa spoločného čím oponoval ado.prvy.

·
Registered
538 Posts
Tak ono su tam defakto 3 objekty sluziace na byvanie.
Eurovea Tower, Ganz House a Eurovea Riverside.

Pribinova Y a East Tower su kancle.

Mas inak cennik na ten Ganz House?

·
Registered
3,451 Posts
Suhlasim s tymto.

·
Premium Member
425 Posts
Keď už hovoríme o výstavbe v oblasti, neviete, kedy sa má riešiť tento "trojuholník"? Pretože, vzhľadom na ceny pozemkov v lokalite je to náramne drahé parkovisko. Niekedy som bol v tom, že to chcel zdevelopovať ešte Ballymore a bude to hotové skôr než dnešná E2, či Ganz House. No je o tom akosi ticho.

1457580

1 - 20 of 30 Posts