SkyscraperCity banner

2161 - 2180 of 2187 Posts

·
dialnice.info ::..
14,160 Posts
aha, takze tie tucty AutoCad licencii sa kupovali len na kreslenie tych kruhov v poli ? no super.

vsak toto mal byt miniprojekt, ktory mohlo mesto zafinancovat davno zo svojich penazi. na co mame GIB ? vsak oni kedysi dokazali aspon nieco kreslit. teraz to vyzera, ze sa len kupuju drahe zariadnenia (vid tie drahe plottre), ale realne sa robi velke kulove.

a toto by bol taky quick-win jak hovado.

·
Registered
126 Posts
Tak vyzerá to na začiatok výstavby výškovky (vpravo) v Jégého Aleji 6.
Nová Cvernovka – Century Residence (Residence Tower) 118m 34 Floors.
To bude tieňu....všade okolo :)

Budem častejšie updatovať, kedže bývam priamo oproti.

View attachment 252082
Ak je to vyskovka tak ta ma mat 2 podzemne podlazia nie? Kedy ich urobili ked im akurat zacalo platit stavebko?

·
Registered
126 Posts
Nechapem naco by to znizovali, to by boli uplne retardovani ked im to schvalili povodne vysoke...a tie najvyssie byty im zarobia najviac penazi... a ze je to husto postavene...to je len vec nazoru na slovensku, inde vo svete je to uplne normalne...

·
Curious
138 Posts
Viem ze to s tymto projektom nesuvisi, ale nevie niekto ci sa nieco bude robit s tou strasnou fasadou nedalekej budovy (Tusim je to Statisticky Urad?)
(MajkelX ak sa nenahnevas, dovolil som si pouzit Tvoju fotku).

276147

·
Registered
1,895 Posts
No ŠÚ sa bude ponovom stahovat do budov Jbka a Trtka (SNSaci vybavili tento krasny tunelik) a co s tym bude potom nikto nevie...

·
Registered
9,968 Posts
No ŠÚ sa bude ponovom stahovat do budov Jbka a Trtka (SNSaci vybavili tento krasny tunelik) a co s tym bude potom nikto nevie...
V Brne také tri podobné opachy zo 70tých rokov pekne zrekonštruovali a tuším aj o kúsok nadstavali. No v tejto dobe a najbližšej budúcnosti prebytku kancelárií v meste, by to bola asi veľmi nákladná investícia s veľmi dlhodobou návratnosťou. Tak potom už iba strhnúť a postaviť tam bývanie.

·
Registered
9,968 Posts
To je veľmi obšírna otázka, keďže predstava o tom ako má vyzerať mesto je veľmi rôznorodá u každého jedinca.
Keď mám vychádzať z toho, že v meste má byť zachovaná určitá hustota ľudí na 1 km2 tak inak ako do výšky alebo veľkou hustotou budov sa to nedá dosiahnuť. Ale k tomu musí byť pripravená aj infraštruktúra a to sú milióny a miliardy investícií, ktoré práve v tých azijských mestách do toho vrážajú. V našom prípade sa rieši iba ten prvý krok a to je zahusťovanie. Takže stále nám ostáva ešte ten druhý, krok aby tá štvrť bola mestom so všetkým čo k tomu patrí. A to v BA stále chýba ten druhý krok, ktorý zaostáva desaťročia a veľmi pomaly sa realizuje na lokálnej úrovni namiesto celomestského plánu.

·
Registered
691 Posts
Podla mna si to len idealizujes. Mne to niekedy pripada,ze ludia ocakavaju,ze zaroven so stavbou novych stvrti sa okamzite bude realizovat rozsirovanie infrastruktury.Ja sa naozaj nesnazim porovnavat absolutne extremy hlavnych miest kde naozaj tie miliardy na to maju.

Zil som roky v 1.5m meste s hustotou 3k/m2 s jednou linkou metra pretinajucou mesto.
Ak si nebyval v blizkosti tak to,ze tam nejake metro je si ani nevedel.

Vacsina ludi vyuzivala autobusy,auta a taxiky (cize ako v Bratislave). Po asi nejakych 8ich rokoch tam stavaju druhu linku metra (afaik este stale nie je dokoncena) ale medzicasom tam vznikli nove velke stvrte.

·
Registered
9,968 Posts
Možno si to idealizujem. Lebo za tým skutočným ideálom nemusím naozaj cestovať ďaleko, stačí 70 km a vidím ako má vznikať mesto alebo časť mesta, ktorá je skôr napojená na kostru infraštruktúry MHD ako tam bývajú prvý obyvatelia. V tomto prípade to bolo v našich predstavách tak nemysliteľné, aby metro vozilo stavebných robotníkov na stavbu celej štvrte.
No a k tej druhej poznámke. Teraz neviem či sa mám uspokojiť v tom, že aj inde vo svete je to o tom istom ako v BA a nejak zľaviť zo svojich náročných predstáv ako by to malo byť. Ale ako píšeš v závere, stavajú druhú linku. U nás budeme radi ak sa do 45 rokov starej panelákovej Petržalky dotiahne električka na koniec sídliska. A o tom, kedy sa začnú stavať električkové trate v novo vznikajúcom centre mesta, to nevedia ani tí najzasvätenejší.

·
Registered
691 Posts
Ale v tych mensich mestach sa tiez porovnavaju s hlavnym mestom co ma tony kapitalu (ak si teda narazal na Vieden).
A naozaj si myslis,ze s tymi robotnikmi je to take idealne? Nezakazovali prednedavnom jest v U6 kvoli zapachu?

Inak tuto idylku o robotnikoch som pocul alebo teda cital len na tomto fore a pripada mi to ako tradicny stereotyp,ze v Rakusku je aj vzduch lepsi.

V azii teda maju ludia ovela mensi telesny zapach ale robotnici v metre su rovnako stigmatizovani ako tu (ok neda sa to velmi porovnavat lebo fungovanie je ine. Firmy zvazaju robotnikov autami na stavbu).

Ja od miestnych viem,ze maju na tu druhu linku podobny nazor a teda ze uz vcera bolo neskoro.

·
Registered
9,968 Posts
S tými robotníkmi si ma zle pochopil. Neriešim zápach a znečistenie. Iba som chcel vypichnúť, že taká absurdita nastala, že metro do tej štvrte začalo jazdiť skôr ako kolaudovali prvé bytovky. Takže nikto iný ako robotníci sa v tej linke metra ani nevozili. Žiaľ Rakúsko je náš priamy sused, takže tie príklady máme na podnose ako to funguje aj inak čo sa týka plánovania. Možno je to absurdum s tým metrom, no stalo sa.

2161 - 2180 of 2187 Posts