SkyscraperCity banner

1081 - 1100 of 2130 Posts

·
Registered
35 Posts
Najprv si vybav zalozne zmluvy a poistku, bez toho ti ziadne cerpanie nehrozi. A medzi podpisom zaloznej zmluvy a zavkladovani zalozneho prava na nehnutelnost do katastra po cerpanie uveru ubehne nejaka ta voda Dunajom, s tym rataj.
jj, citam si prave zmluvy, postacuje ale potvrdene podanie na kataster, necaka sa do zapisania zalozneho prava (VUB) btw ak niekto budete riesit nieco na katastri, neunuvajte sa vyplnat tzv. oznamenie o umysle podat navrh na vklad. povodne to malo pomoct vkladarom pri zapisovani, len to soudruzi z ndr nedomysleli a tie udaje nevedia vyuzit... tak len aby ste si nerobili zbytocnu robotu. Zrychlene vklady funguju stale.

·
Registered
51 Posts
To stym preddavkom pre spravcovsku spolocnost je ako zly vtip. Nikde ziadne info, len treba platit a este predtym ako clovek ma pristupit k podpisu zmluvy...

Jo a tusi niekto co je za tymi rosadami s firmami ? Evidentne na tom nieco museli ziskat inak by si tu pracu nedali. Pre tych co nedostali list:
FINEP Jegeho aleg a.s. sa zlucilo s Kornelia real a.s. pricom prva spolocnost zanikla. Avsak druha spolocnost po prvej zobrala meno, statutarov, dozornu radu, imanie, sidlo a podla zapisu aj zavazk a prava. Ostalo jej len povodne ICO a ktovie ake dedicstvo.
Zaujimave je, ze sa to cca zhoduje s casom zapisov LV na katastri.
Taktiez je zaujimave, ze osoby povodne spojene s Kornelia Real, a.s. sa znova objavuju v Jegeho spravcovska a.s.

·
dialnice.info ::..
13,090 Posts
heh, takze podla toho ako budu riesene zmluvy bude zaujimave riesit pripadne reklamacie :)

ale mozno to je len klasicky odrb na DPHcke ;)

·
Registered
35 Posts
To stym preddavkom pre spravcovsku spolocnost je ako zly vtip. Nikde ziadne info, len treba platit a este predtym ako clovek ma pristupit k podpisu zmluvy...

Jo a tusi niekto co je za tymi rosadami s firmami ? Evidentne na tom nieco museli ziskat inak by si tu pracu nedali. Pre tych co nedostali list:
FINEP Jegeho aleg a.s. sa zlucilo s Kornelia real a.s. pricom prva spolocnost zanikla. Avsak druha spolocnost po prvej zobrala meno, statutarov, dozornu radu, imanie, sidlo a podla zapisu aj zavazk a prava. Ostalo jej len povodne ICO a ktovie ake dedicstvo.
Zaujimave je, ze sa to cca zhoduje s casom zapisov LV na katastri.
Taktiez je zaujimave, ze osoby povodne spojene s Kornelia Real, a.s. sa znova objavuju v Jegeho spravcovska a.s.
mozno s kornelia real ziskali iny projekt, hoci lepsie je vacsinou robit jeden projekt s jednou firmou. pripadne na oklamanie protivnikov a veritelov, castymi zmenami zahmlis svoj povod a veritelia sa tazsie domahaju prav, lebo mozu zalovat pod neexistujucim icom, adrsou a pod. Jedna zmena je na to asi malo, takze by som nerobil paniku a vyckal co sa bude diat... ak budu nasledovat dalsie cachre machre, pustil by som sa do vysetrovania

·
Registered
8 Posts
videl niekto uz spravcovsku zmluvu s Jegeho Spravcovska a.s.?? Kedze v spravu domu podpisom kupnej zmluvy automaticky ziskava Jegeho spravcovska tak tam mozno ocakavat (vacsi ci mensi) tunel...:bash:

·
Warrior of Blasphemy
2,547 Posts
preco tunel? tunel je nieco ine. tu ide len o staly pritok penazi a zostane to v rodine. co je nevyhoda masoviek, ze zmenit spavcovsku je vacsi problem, vid napr. VG kde zdieraju na sprostaka

·
Registered
953 Posts
videl niekto uz spravcovsku zmluvu s Jegeho Spravcovska a.s.?? Kedze v spravu domu podpisom kupnej zmluvy automaticky ziskava Jegeho spravcovska tak tam mozno ocakavat (vacsi ci mensi) tunel...:bash:
A kto ma zvolit spravcovsku spolocnost na zaciatku, ak nie developer? Ty by si koho zvolil za spravcu keby si bol developer? Cudziu firmu? Pochybujem...

Okrem toho kedykolvek mozu majitelia bytov spravcovsku spolocnost odvolat ked sa tak rozhodnu...

To je tunel aj to, ze vybrali spolocnost VNET za prvotneho poskytovatela sluzieb kablovky a internetu?

·
Registered
8 Posts
ad1, ja proti Jegeho spravcovskej nic nemam, avsak nepaci sa mi sposob akym mi je vnucovana (clanok 7 zmluvy o prevode vlastnictva) a ze ju k nahliadnutiu dostanem az v den podpisu tejto zmluvy. Moznost ju vypovedat vidim velmi nerealne, hlavne kym bude vlastnikom cca stovky bytov samotna spolocnost Finep.

ad2, k VNETu sa radsej nevyjadrujem, horsi poskytovatel (hlavne co sa tyka kvality TV signalu) v BA pravdepodobne ani neexistuje, avsak predpokladam ze bude existovat alternativa vo forme sluzieb od Orange/T-Com/UPC

·
Bart Simpson
326 Posts
ad1, ja proti Jegeho spravcovskej nic nemam, avsak nepaci sa mi sposob akym mi je vnucovana (clanok 7 zmluvy o prevode vlastnictva) a ze ju k nahliadnutiu dostanem az v den podpisu tejto zmluvy. Moznost ju vypovedat vidim velmi nerealne, hlavne kym bude vlastnikom cca stovky bytov samotna spolocnost Finep.

ad2, k VNETu sa radsej nevyjadrujem, horsi poskytovatel (hlavne co sa tyka kvality TV signalu) v BA pravdepodobne ani neexistuje, avsak predpokladam ze bude existovat alternativa vo forme sluzieb od Orange/T-Com/UPC
podla vyjadrenia Finepu Orange k dispozicii nebude.

VNET rokuje s alternativnymi providermi ale nevedeli/nechceli zatial specifikovat s ktorymi.

dnes mi volali z UPC, chceli mi nieco predat, na otazku ci uz su available v ramci projektu JA - nie, je tam nejaky problem...

·
Bart Simpson
326 Posts
he? v ktoromkolvek panelaku siroko daleko si mozes vybrat Orange/UPC/T-Com a oni povedia ze "nebude"??? fakt super pristup za tie prachy
ak sa nemylim je to kvoli technologii. orange potrebuje dotiahnut optiku az k zakaznikovi do bytu, ostatnym staci dohodnut sa s vnetom a vyuzit existujuce ethernet rozvody plus opticku linku do domu.

·
Registered
953 Posts
ad Jegeho spravcovska: sposob "vnucovania" je podla mna v sucasnej dobe standardny, povedz mi kto vyberie spravcovsku spolocnost v case, ked sa odovzdavaju byty? chces cakat, kym si vsetci byty preberu, potom sa dohodneme na spolocnom stretnuti a zacneme diskutovat o tom, ktora spravcovska ano a ktora nie? To by mohlo trvat dost dlho...

Uvidime ako budu fungovat (nie je vylucene, ze budu v pohode)...ak nebudeme spokojni, vymenime...vo vlastnictve FINEPu zostava (ak mozeme verit udajom z webu) 87 bytov, co je menej ako patina z celkoveho poctu, takze je to na obyvateloch, aby prejavili zaujem a zucastnovali sa na schodzach...;)

ad VNET: Pokial viem, tiez to je v sucasnosti casty postup, stavebnik vyberie firmu, ta zakabluje cely objekt a potom ma pravo urcity cas poskytovat exkluzivne sluzby...pochybujem ale, ze by nam v buducnosti zakazali zmenit poskytovatela...

Aby to nevyzeralo, ze som zastupca FINEPu...existuje mnoho veci, pri ktorych s FINEPom nesuhlasim, ale niektore (vid sprava domu, VNET) nepovazujem za natolko zle/katastroficke/neunosne, aby som si kazil den...

BTW, v zmluve o prevode vlastnictva je ustanovenie (13.8.2), ze Kupujuci hradi poplatky za osvedcenie pravosti podpisov osob konajucich v mene Predavajuceho...s tym suhlasite?

·
lost in the supermarket
6,062 Posts
ak sa nemylim je to kvoli technologii. orange potrebuje dotiahnut optiku az k zakaznikovi do bytu, ostatnym staci dohodnut sa s vnetom a vyuzit existujuce ethernet rozvody plus opticku linku do domu.
a to je problem? ja som si tak nejak myslel, ze v novostavbach sa s tym pocita, a su spravene sachty/rury do bytu na tahanie kablov, alebo nie?

·
AA
3,605 Posts
a to je problem? ja som si tak nejak myslel, ze v novostavbach sa s tym pocita, a su spravene sachty/rury do bytu na tahanie kablov, alebo nie?
hej, ale tam ich niekto aj musi pustit. aj my mame v garazi trubky orangeu, ale nikto nam orange neponuka - je serverovna, kde sa pripajaju kable, a od tej maju kluce zmluvni partneri - tj u nas UPC. Nas ako obyvatelov s anikto nepytal, koho by sme cheli mat za providera. A pokial orange nechce - resp. tazko mu to niekto dovoli - viest novu strukturovanu kabelaz - ma proste smolu. U nas vraj UPC odkupilo strukturovanu kabelaz od investora... Na zaciatku ponukalo, ze si ju mozeme od nich odkupit (tu v byte) - to bolo o tom, ci na zaciatku upc zaplatime navyse 6000 sk alebo 4500.
Ale - mozno ked sa situacia zmeni, tie orange kable v garazach svoj zmysel nadobudnu.
T-com ide samozrejme cez telefonny kabel - takze na vyber bol t-com alebo upc. alebo satelit... :)

·
railfan
2,488 Posts
T-com ide samozrejme cez telefonny kabel - takze na vyber bol t-com alebo upc. alebo satelit... :)
Cez telefonny kabel ide metalika, stare DSL, v novych developerskych projektoch (ako napr. Koloseo, Vienna Gate) je natahana strukturovana kabelaz a "active ethernet", kde uz zavadzaju len opticke pripojenie.

Inak tu dost zalezi, kto je spravcom kabelaze. V III. veziach to je Slovanet, vo VG je to samotny developer / spravca a samotna kabelaz bola uz zaratana v cene bytov (bola sucastou projektu). V Koloseu naproti tomu staval kabelaz T-com, takze on je aj vyhradny prevadzkovatel a je len na nom, ci niekomu uvolni pristup.

U nas vo VG Orange nebude, kedze nemaju v tej lokalite optiku, pravdepodobne sa rozhodli neist ani do JA, kedze by ich stalo vela, keby maju vykablovat celu budovu.

·
AA
3,605 Posts
Cez Telefonny kabel ide metalika, stare DSL, v novych developerskych projektoch (ako napr. Koloseo, Vienna Gate) je natahana strukturovana kabelaz a "active ethernet", kde uz zavadzaju len opticke pripojenie.
vsak som pisala o nasom... tym padom sa im moznosti este viac zuzili.

1081 - 1100 of 2130 Posts