SkyscraperCity banner

1121 - 1140 of 2146 Posts

·
AA
3,605 Posts
Zle namontovana bateria vo vani je asi univerzalna zavada, kedze ani nasa nebola spravne - nebola na stred vane...:) Akurat ze ani pri druhej obhliadke nebola tato zavada odstranena, snad uz ale je...:) Podpisujem 13.11.
to mate este celkom dobre, nedavno som bola na jednom "preberani" bytu, kde este nebola ani polozena dlazba a dane obklady :)

·
Bart Simpson
326 Posts
u nas bateriu nad vanou tusim celkom trafili (obdivuhodny vykon). pri druhej (platenej) obhliadke uz boli viacmenej vsetky zasadne (ale opravitelne) zavady odstranene. zostali najma nedorobky typu zle vymalovana stena, nerovnosti na stene, zvysky tmelu, zle zacistene rohy, nerovnosti na podlahach najma okolo vyvodov radiatorov, zle uchyteny vnutorny parapet balk.dveri... zostala este stena ktora postradala prave uhly a par dalsich veci nad ktorymi sme uz mavli rukou a nechali to tak.

·
Registered
1,717 Posts
to mate este celkom dobre, nedavno som bola na jednom "preberani" bytu, kde este nebola ani polozena dlazba a dane obklady :)
:)

To mate dobre, ze vy v JA ste mali obhliadky, aj ked platene. My v EP sme nemali ziadne. Videli sme byt az pri odovzdavani.

·
dialnice.info ::..
13,767 Posts
pockat, ako ked chce ist clovek na obhliadku svojho bytu si musi zaplatit ?!? a kolko ? no tak to je pecka..

ja nez som dostal kluciky od bytu, tak som bol takeho pol roka predtym na svatbe peceny vareny a uz som sa poznal pomaly aj s robotnikmi ;) ale malo to dost plus, ze pri preberani sa eliminovalo drtivu vecsinu veci.. lebo uz boli odchytene za behu ..

·
Warrior of Blasphemy
2,547 Posts
pockat, ako ked chce ist clovek na obhliadku svojho bytu si musi zaplatit ?!? a kolko ? no tak to je pecka..

ja nez som dostal kluciky od bytu, tak som bol takeho pol roka predtym na svatbe peceny vareny a uz som sa poznal pomaly aj s robotnikmi ;) ale malo to dost plus, ze pri preberani sa eliminovalo drtivu vecsinu veci.. lebo uz boli odchytene za behu ..
aquila aquila, veru mal by si sa uz ozenit :lol:

·
Registered
1,717 Posts
^^
To vážne? Tak to je sila...
Ano. A to som aj skusala podplatit straznika.

"preberani" bytu, kde este nebola ani polozena dlazba a dane obklady :)
A potom to takto dopadne. Ale zas na druhej strane, nahnevam sa, lebo sa velmi ponahlali a chceli dokoncit projekt na cas, co sa aj podarilo. Developer tvrdil, ze ich tieto predbezne obhliadky velmi zdrzuju. Takze pri preberani som vobec netusila co ma caka...

peceny vareny a uz som sa poznal pomaly aj s robotnikmi ;) ale malo to dost plus, ze pri preberani sa eliminovalo drtivu vecsinu veci.. lebo uz boli odchytene za behu ..
Tak to si si evidentne vybral super projekt, kedze boli takto ustretovi.:)

·
dialnice.info ::..
13,767 Posts
aquila aquila, veru mal by si sa uz ozenit :lol:
heh, tak ked to do teba husti certain sameone, tak to asi clovek uz ma fakt aj v podvedomi :))

Tak to si si evidentne vybral super projekt, kedze boli takto ustretovi.:)
mno sa to skor zdalo byt normalne a som prekvapeny, ze vas vobec nepustili ani na stavbu. u nas developer priam div nie nevyzyval, ze chodte si to pozriet aj priebezne. a svojim sposobom aj vedeli, ze to je pre nich skor vyhoda, lebo neni lepsi "stavebny dozor" ako samotni majitelia a budu mat o to menej reklamacii pri preberani, ktorych je tak ci tak docela dost ..

·
Registered
1,008 Posts

V Jegeho Aleji bola bezplatna prva obhliadka, ak sme chceli ist na druhu a dalsie, plati sa 35 eur...

Na jednej strane by som urcite uvital moznost chodit na obhliadky castejsie, na strane druhej FINEP do urcitej miery chapem, najma ak si predstavim, ze uz keby sa rozhodli majitelia 150 bytov z 500, ze budu chodit na stavbu pravidelne, mohol by to byt problem (jeden clovek vas musi sprevadzat, dat vam helmu, atd atd).

·
Registered
54 Posts
No ja tiez FINEP chapem, ale z hladiska ich nenazranosti.
Pretoze zorganizovat to na tych par mesiacov ked je stavba dostupna, by im z marze ukuslo len zanedbatelne. Uz na prvej prehliadke nas sprevadzal chalanisko, co ak si dobre pamatam robil prave diplomovku. Myslim, ze mesacny naklad na podobneho studenta s casom 4h denne je par sto Eur, mobil a emailove konto na komunikaciu.

Inak chciet na druhu obhliadku mozete ist, ale nikde ju garantovanu nemate. A ked date najavo, ze mienite kontrolovat zavazne nedostatky tak zrazu nemaju cas...

·
Registered
1 Posts
No ja tiez FINEP chapem, ale z hladiska ich nenazranosti.
Pretoze zorganizovat to na tych par mesiacov ked je stavba dostupna, by im z marze ukuslo len zanedbatelne. Uz na prvej prehliadke nas sprevadzal chalanisko, co ak si dobre pamatam robil prave diplomovku. Myslim, ze mesacny naklad na podobneho studenta s casom 4h denne je par sto Eur, mobil a emailove konto na komunikaciu.
35€
povedzme 5 € hodinová mzda, administratíva (dohodnutie obhliadky, kontrola či boli odstránené chyby aby malo zmysel vykonať obhliadku = 5€)
administratíva na strane zhotovitela (administratíva, kordinácia = 5€ (odstranenie chyby nerátam je to predsa reklamácia))

a zvyšných 20€ je psychologicke nadhodnotenie aby ľudia furt po tej stavbe nelozili a neopakoval sa stále ten cyklus

·
Warrior of Blasphemy
2,547 Posts
^^
Toto hovori za vsetko:

Mi to tak pripomenulo uryvok z jedneho blogu

Spalna:
miestnost je na sirku toho 6 komoroveho okna. Sirka miestnosti 2,30m

JA: dost uzka izba
BD: preco v pohode, take utulenjsie
MR: ale je to fakt dost uzke
JA: sak ked si sem dam normalnu postel 200x160 tak to bude sakra uzke chodit okolo toho
BD: to bude v pohode
JA: predvediem: natiahol som sa medzi dvoma stenami tak ze som sa nohou dotykal jednej steny a rukou druhej steny, podotykam ze som nebol nejake extra natiahnuty ale ruku aj nohu som mal este zohnutu, meriam 1,75
BD: tak si date mensiu postel
JA: dakujem
JA: podme si pozret byty na tych vyssich poschodiach

·
Warrior of Blasphemy
2,547 Posts
Máme záujem o dlhodobý prenájom pre jedného nájomníka, alebo pár.
Len ci aj on bude mat zaujem o taky deal. A najlepsie keby tam ani nechodil prespavat. :lol:
Tak sa zamyslam, ktora skupina ludi berie taketo ponuky? Bezny clovek asi tazko vyvali 800 eciek za byvanie v cudzom byte, hoc aj dvaja nech su.. Alebo vysoki manazeri? Alebo hornych desattisic? Preco v lowcoste?

·
Beijing, China
2,314 Posts
no to postelne pradlo, aj ten luster v tej spalni su sexy, kde sa hrabu baraky mojich babiek vybavene tak pred 50 rokmi

ak si myslia ze na toto niekoho normalneho nalakaju, tak ozaj len nejakeho vidlaka z dediny, uz len z toho pohladu na spalnu je mi zle, ani nie kvoli rozmerom ako skor aky sialenec moze dat do noveho bytu veci suce na smetisko, pozberane snad po vsetkych starych rodicoch

·
Banned
3,265 Posts

:lol::lol::lol:

Za 830€ si v Dubline mozem prenajat v lacnejsich stvrtiach pekny zariadeny 5 izbovy dom.

Za 830€ si mozem taktiez v Dubline prenajat luxusny 2-izb. (1 bed apartment) byt v uplnom centre mesta.

Za tu cenu si ten byt na Jegeho prenajme iba totalny sialenec, s oficialnym oznacenim ,,idiot'' na zapasti.

Mimochodom, co ma, akoze, byt na tej miniaturnej kutici, s tym najlacnejsim vybavenim a sialenym farebnym prevedim, ,,luxusne''???

·
railfan
2,488 Posts
Noo, ta farebnost kuchyne a obyvacky mi nejako nesedi, maly priestor, tmave farby, co ten byt spravia este mensim, v spalni ta historicka postel, no hruza des :)

·
Registered
6,436 Posts
trochu mi to pripomina kajuty na jachte. este nejaky ten alkohol a zapnete aj hupanie na vlnkach. len neviem, ci to nie je lacnejsie na ten jadran... :dunno:

1121 - 1140 of 2146 Posts