SkyscraperCity banner

2301 - 2316 of 2316 Posts

·
.:junglist : and . AFOL:.
2,311 Posts
Tak už je vedený ako 3 izbák, za 215k Eur (asi ma kupca zaplatiť aj za ten nákres projektu za odhadom 50+ k Eur)
s výmerou 71m2 kde je aj francúzske okno a byt narástol o 2m2 (no možno to tie odstránené priečky naozaj dali)

Zdá sa že je to ten posledný na Kvačalovej 47 čo je až za rohom na Velehradskú.
Jo a píšu že 2.poschodie, ale francúzske okná sa zdajú byť len na 1.p

Jo a ako bonus, pozemok vlastní komplet mesto
Riadni odrbavaci. Este aj to masivne pouzitie fishEye. Vsak jedno kridlo vyzera vacsie ako cely otvor.

·
Registered
61 Posts
Tak už je vedený ako 3 izbák, za 215k Eur (asi ma kupca zaplatiť aj za ten nákres projektu za odhadom 50+ k Eur)
s výmerou 71m2 kde je aj francúzske okno a byt narástol o 2m2 (no možno to tie odstránené priečky naozaj dali)

Zdá sa že je to ten posledný na Kvačalovej 47 čo je až za rohom na Velehradskú.
Jo a píšu že 2.poschodie, ale francúzske okná sa zdajú byť len na 1.p

Jo a ako bonus, pozemok vlastní komplet mesto
To je naozaj ta lokalita taka super ? Ved za 223000 sa da kupit fungel novy byt v nuppu o rovnakej vymere a dostanes k tomu podiel na pozemkoch a plnohodnotny balkon. To ze ti ostane 50000 lebo nemusis nic rekontruovat je len ceresnicka na torte.

·
Registered
586 Posts
Inak to ze pozemky vlastni mesto je nejaky problem? Lebo vela ludi z toho robi doslova fetis, ale po pravnej stranke je to absolutne jedno ci vlasnim ten pozemok ja alebo mesto.

·
Registered
182 Posts
To je naozaj ta lokalita taka super ? Ved za 223000 sa da kupit fungel novy byt v nuppu o rovnakej vymere a dostanes k tomu podiel na pozemkoch a plnohodnotny balkon. To ze ti ostane 50000 lebo nemusis nic rekontruovat je len ceresnicka na torte.
tak snad nejdeme porovnavat bytovky pri dialnici s jednou z najziadanejsich lokalit na byvanie v ramci BA. ale inak ano, niekedy mi pridu tie priplatky za lokalitu 500 bytov a okolie iracionalne.

·
Registered
61 Posts
Tak ja by som zas povedal ze hadam nejdeme porovnavat 60 rocne osuntene bytovky s centralnym kurenim na mestkych pozemkoch bez garazi ci parkovacich stati s casto nepouzitelnymi balkonmi a dispoziciami, bez vytahu, s osadenstvom kde z FO nevymenis ani len klucku, s modernou podgarazovanou vystavbou v energetickej triede B/A, ale beriem ze lokalita lokalita lokalita. Mestky pozemok pod bytovkou ci v jej tesnom okoli nie je problem, akurat potom aj tak vyzera ked sa o zelen (ne)stara len mesto, vysadba, travni a mobiliar su akurat tak aby sa vykadil pes a na pohlad to bolo zelene.

·
Registered
182 Posts
v centre su niektore bytovky osuntelejsie, s horsim kurenim, bez vytahu, dispozicie tragedia...balkony ziadne...a predsa su ceny vyssie. cim to tak bude :)
ja osobne by som ale nepriplacal za tuto konkretnu lokalitu tolko co teraz pytaju/pytali. (ale tak mne sa celkovo Ruzinov zda prehype-ovany)
Nuppu je dobra alternativa v zmysle ze je to novostavba od slusneho developera, ale tu dialnicu je tam dost pocut.

·
Registered
14 Posts
Asi zalezi v Nuppu na poschodi... Na 4. (Prva etapa) pocut len jemny sum. Ovela rusivejsie mi pripadaju v noci vlaky z nakladnej stanice a lietadla v letnej sezone...

·
Registered
1,235 Posts
podla mna lokalita super je, ale nie za 215k za taky byt v povodnom stave, za kusok vyssiu cenu sme v blizkosti kupili 4i byt s vymerou cez 100m2 s terasou pristupnou z dvoch spalni, dvoma pivnicami, dve povaly pod strechou co je dalsich takmer 30m2 priestoru, jedna polovica zobytnena na spanie. Je to v nadstavbe co ma necelych 20 rokov, povodny majitel nedavno menil podlahy a interierove dvere, je tu novy kotol. Sice ziaden vytah a garaze ale na druhej strane ziaden hluk z dialnice, rusnej cesty, elektricky, MHD, cez vikend pomaly je problem nejake auta pocut. Plus pesim presunom sa do pol hodiny da dostat v podstate vsade vratane centra mesta.

·
Registered
87 Posts
Ceny vyssie ako v usa. Kde nane chodia.
Chalani este otazku ohladom najvyssieho poschodia, odporucate klimu. Ale co v zime? Je tam sakra chlad z tej strechy? Skusenost?

·
Registered
7,713 Posts
zavisi to od viacerych faktorov, uplne rovnako tak, ako ti tu ostani uz pisali k letu (ani som sa uz nevyjadroval, vsetko bolo povedane..).

osobna 20 rocna skusenost: - kym nebola bytovka rodicov zateplena, vymenena komplet cela strecha, nove 3-jkomorove okna, nove radiatory, bolo to uplne zle, ale prezili sme.. teraz, ked prideme v zime a ostaneme aj prespat, uplna pohoda jahoda a len smutne konstatujeme, ze preco to ti cerveni komanci tak odflakli..

·
Registered
61 Posts
Teta byva v panelaku na najvyssom podlazi, co pamatam tak furt mala flaky po strope jak to zakazdym na inom mieste zatekalo. Tiez dost hluk zo strojovne vytahu. Ale zas nik ti nedupe nad hlavou, ak je to zateplene a zaizolovane tak v pohode.

·
Registered
7,713 Posts
a vytah.. na ten som zabudol. si proste clovek na strojovnu zvykol, ked neboli premazane kolaje kabiny, to bol iny hluk :) pri rekonstrukcii bytovky sa menil prirodzene aj vytah. KONE uz samonosny s el. motorom nad kabinou, uz nie 3, ale 5 miestny, uplne tichy, ze dnes clovek nevie, kedy je v prevadzke. proste aj rekonstrukcia bytovky u nich je proste ukazka, ze ked sa chce, da sa vsetko..

·
Registered
87 Posts
Jojo realitak mi vravel aj ludia co tam byvaju, ze davali nov ustrechu, okrem toho tepla ktore tam udajne maju , spominali, ze sa menili aj odkvapy a ze s vodou nemaju nejaky problem. Mala by tam byt ta hydroizolacia. Co sa tyka vytahu ten je nestastne rieseny by som povedal. Byt na najvyssom ale vytah max po predposledne poschodie. Strojovna je zjavne na tom najvyssom a v strede. Vedla strojovne je este byt a predavajuci byt s nim susedi. Radiatory su tam tie stare 100 kilove poriadne.

·
Registered
586 Posts
Byval som v starom panelaku na najvyssom poschodi... Ak ti mozem poradit, pytaj sa susedov a zastupcu vlastnikov. Ti ti povedia najviac - aspon taku mam skusenost. Vacsinou tuto poziciu zastvaju ludia ktori nemaju co ine na praci, radi pokecaju, pchaju nos do vsetho, takze vedia (samozrejme cest vynimkam ktori taki nie su a aj tak sa staraju o dom). Na realitaka aj spravcu sa vykasli.

My sme v starom panelaku mali nonstop problemy so zatekanim strechy. Panel zateceny od vrchu az po zem, niekedy dokonc az o dve poschodia pod nami. Od rekonstrukcie strechy absolutne nic. To iste pri zatepleni. Odkedy sa spravili tieto veci (samozrejme zalezi aj kto to robi a ako kvalitne), tak je klud a nebal by som sa toho. Strojovnu posudit neviem, my sme ju nemali pri byte, ale susedne byty mali, neviem tazko povedat.

Teplo/zima. Urcite by som riesil exterierove zaluzie a klimu. Pri sucasnych cenach bytov su tieto dve polozky absolutne zanedbatelne. Kedysi to vzhladom na cenu bytov bola palka, teraz ked uz kupuje za statisice byt, tak dat par eur na tieto dve veci by nemal byt problem a pre mna je to jedna z najkomfortnejsich veci pri byvani - samozrejme musis robit kompeltnu rekonstrukciu ale to sa predpokladam chystas.

Z uvedeneho by mi vadil u teba ten vytah - mozno kym si mladi tak ti nevadi par schodov prejst peso. Ja som sice mlady tiez, ale vadi mi to :)

·
Registered
6,436 Posts
ja uz par rokov zijem v byte, ktory ma vytah na medziposchodiach a kym sa clovek nezrani (zatial sa mi nastastie nepodarilo), tak pocituje to obmedzenie iba pri stahovani alebo po narodeni dietata s kocikom, takze to nie je taka katastrofa. ja napriklad od zaciatku korony nechodim vytahom vobec, kedze je to infekcnejsie prostredie, hlavne ked este mas ist s nejakym susedom... ale je to skor taka moja velmi ciastocna nahrada za znizeny pohyb pocas tychto mesiacov. :)

ak by si mal napriklad rodinny dom, tam sa po schodoch nabehas nasobne viac, ako cca 2x za den, ked ides z bytu a do bytu.

2301 - 2316 of 2316 Posts