SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 84 Posts

·
Registered
1,282 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)

Info:
DEVELOPER: J&T Real Estate
ARCHITEKT: GFI
POČET PODLAŽÍ35
VÝŠKA (V METROCH)141
POČET BYTOV / APARTMÁNOV600
VÝMERA KANCELÁRII (V M2)31.000
VÝMERA RETAILU (V M2)TBA
PARKOVACIE MIESTA (PODZEMNÉ / NADZEMNÉ)1.700

info nadrzáka okopírované z yimby: tak si aspoň kliknite na jeho článok je tam viac:

·
Registered
1,063 Posts
Pokojne by som do popisu doplnil údaje o poschodiach a výškach aj ostatných 3 rezidenčných vežiakov, nielen najvyššej administratívy. Tiež sú to výškové budovy, ktoré vzniknú v rámci II a III etapy.

·
Slovakiaaaa!!!!!!!!!!!!!!
2,425 Posts
Niesom expert na demolacie ale tusim zozadu uz sa do tej budovy zakusol bager (teda ak tam ta diera nebola uz predtym ale v tom pripade statika asi tiez nebude idealna :D) ako som siel okolo ale z tejto strany sa popred nu stale da normalne chodit… nieje to nebezpecne ? :D

·
Registered
1,288 Posts
Ta Klingerka je cela taka premarnena sanca. Keby tam uz aj svacli PC (to je podla mna stale neprekonany dizajn!) v cervenej farbe bolo by to pre cele okolie lepsie.

Co sa mi nepaci na klingerke oproti PC

• byty na nizsich poschodiach su prilis nizko a blizko k ceste. V PC su nad parkovacou castou, ktora ich pekne oddeluje od okolia
  • parkovacia krabica je svacnuta tak, ze tam akosi "nepasuje"
  • parter je celkovo taky maly a cudny
  • administrativna budova je taky prilepok. Bradavica.
  • Fasada nemusi byt draha aby bola esteticka. Ak nemam na to budget radsej sa drzim jednoduchych farieb a tvarov.

·
Registered
1,288 Posts
Myslel som co je teraz postavene.

Ale uprimne niesom fanusikom ani 2 a 3 etapy rezidencnej casti. Pride mi to ako nevyuzity priestor a nizkopdlazna zastavba pri ceste / krizovatke. Netusim do akeho segmentu to bude patrit ale urcite to nebude v cenovej kategorii na, ktoru sa to podoba.

·
Registered
1,282 Posts
Discussion Starter · #20 ·
CHápem, za mňa musím povedať, že mne sa tieto jednoduché (tvarovo) a menej farebné (proti nejakým Čerešniam) budovy celkom páčia (áno dokonca aj Pri Mýte sa mi páči, ale čo si budeme nahovárať ja by som aj vycestoval na dovolenku do Iránu/Afganistanu :D). A Klingerka 2,3 mi pripomína mi Discovery Tower, ktorá sa mi fakt veľmi páči.
Sú tam síce aj nižšie budovy, ale aspoň to trochu rozbije tu pomyselnú hranicu 100m výšky. Uvidíme, keď to prejde optimalizáciou..

1 - 20 of 84 Posts