SkyscraperCity Forum banner
2001 - 2020 of 4183 Posts

·
Registered
568 Posts
Veď tým, že utvorili bázu na BTS si vlastne sami znížili návoz tranzitujúcich cestujúcich na PRG, tak keď o urobili v prípade BTS a PRG, prečo by to neurobili v prípade KSC a PRG. Otvorením linky BA - KE by neprišli o cestujúcich, len by ich namiesto do PRG zvážali na BTS. Tým ale netvrdím, že takú linku naozaj otvoria, len že to nie je úplne vylúčené.
Ano, samozrejme vylúčené to nie je... a priznávam, že ma to taktiež napadlo, keď som sa dozvedel, že ČSA urobí tento krok.

Na druhú stranu si myslím, že situácia v regióne KSC a Východe, je trošku iná ako v hlavnom mesta a Západe. Spádová oblasť Bratislavy je podstatne ekonomicky silnejšia a vačšia ako Východu, čo deklaruje aj otvorenie bázy v BTS.

Tým pádom nemajú dovod posilovať spojenie medzi týmito regiónmi... naviac asi by sa im ta linka príliš ekonomicky nevyplatila bez dotácií. Otázne je, koľko tranzitných cestujúcich z KSC pokračujú práve do destinácií, ktoré budu operované z BTS.

Je to o obchodnej /ne/politike ČSA a uvidíme, čoho sa ešte dočkáme...

·
Registered
861 Posts
no podla mna to (KSC-BTS) neurobia pre to, ze by si tym rozbili klientelu. linka KSC-PRG funguje dobre (napr. oproti tej KSC-VIE alebo KSC-BTS), ze je dostatocne frekventovana (4x denne; max. cakanie v prahe ~4/5 hod). KSC-BTS nie je dostatocne daleko na to, aby to uzivilo lietadlo (a uz vobec nie boeing), a cast ludi z KSC-PRG by to prebralo.

chapem, ze CSA postupne straca v Prahe poziciu (po tom co ich vysackovalo BA z PRG-LHR, ich teraz rusi AF na PRG-CDG a Aeroflot na PRG-MOW). takze si musi hladat ine trhy. a slovensky je riadne podvyziveny, takze je to logicke. ale v BTS ma CSA fakt nulove sance.

ak by malo CSA gule, mozu skusit rozlietat KSC-VIE-PRG (alebo este lepsie Kiev/Moskva-KSC-VIE-PRG). Tym by obsluzili aj KSC-BTS aj VIE-PRG. To sa ale stane az ked ta baza v BTS krachne :). z toho, ako CSA tu linku uvadzaju/motivuju/obhajuju, teda, ze hovoria o Bratislave ale vobec nie o potenciali blizkej viedne, je mi jasne, ze chcu dalej hrat na blbu nacionalisticku cesku/ceskoslovensku kartu (resp. je jasne, ze im to nadiktovalo slovenske ministerstvo dopravy, ktore ten spas plati). Kazdy kto s tymto postojom do Bratislavy prisiel, skrachoval (a to aj napriek tomu, ze po case sa napr. SkyE zacali viedencanom poriadne pchat do r...). A tak to dopadne aj s CSA. Skoda, ze sa ludia dokazu nacionalizmom zaslepit na tolko, ze na otvorenom trhu chcu prezit tak, ze budu ignorovat 10x silnejsiu konkurenciu 50km od svojej "bazy".

·
Registered
42 Posts
a cenu leteniek uz vieme? o kolko percent su drahsie resp lacnejsie voci Ryanu na tych istych linkach? I ked Ryan nelieta na tie letiska.

Konspiracnych teorii proti CSA tu uz odznelo vela ... podstatna je aj cena a podla mna linky Pariz ci Rim budu vytazene adekvatne ved este za cias Sky linka do Pariza bola cez 80% plna ak si ovsem dobre spominam (nie som si uz moc isty)

Podla mna je to skvela sprava a sice s tazkostami ale verim ze sa udrzia dlhsie ...ak bude cena prijatelna istotne este toto leto vyuzijem aspon jeden let niekam ...hmm odkedy vlastne budu lietat z BTS? predaj leteniek je od 17.5

·
Moderator
15,587 Posts
no podla mna to (KSC-BTS) neurobia pre to, ze by si tym rozbili klientelu. linka KSC-PRG funguje dobre (napr. oproti tej KSC-VIE alebo KSC-BTS), ze je dostatocne frekventovana (4x denne; max. cakanie v prahe ~4/5 hod). KSC-BTS nie je dostatocne daleko na to, aby to uzivilo lietadlo (a uz vobec nie boeing), a cast ludi z KSC-PRG by to prebralo.

chapem, ze CSA postupne straca v Prahe poziciu (po tom co ich vysackovalo BA z PRG-LHR, ich teraz rusi AF na PRG-CDG a Aeroflot na PRG-MOW). takze si musi hladat ine trhy. a slovensky je riadne podvyziveny, takze je to logicke. ale v BTS ma CSA fakt nulove sance.

ak by malo CSA gule, mozu skusit rozlietat KSC-VIE-PRG (alebo este lepsie Kiev/Moskva-KSC-VIE-PRG). Tym by obsluzili aj KSC-BTS aj VIE-PRG. To sa ale stane az ked ta baza v BTS krachne :). z toho, ako CSA tu linku uvadzaju/motivuju/obhajuju, teda, ze hovoria o Bratislave ale vobec nie o potenciali blizkej viedne, je mi jasne, ze chcu dalej hrat na blbu nacionalisticku cesku/ceskoslovensku kartu (resp. je jasne, ze im to nadiktovalo slovenske ministerstvo dopravy, ktore ten spas plati). Kazdy kto s tymto postojom do Bratislavy prisiel, skrachoval (a to aj napriek tomu, ze po case sa napr. SkyE zacali viedencanom poriadne pchat do r...). A tak to dopadne aj s CSA. Skoda, ze sa ludia dokazu nacionalizmom zaslepit na tolko, ze na otvorenom trhu chcu prezit tak, ze budu ignorovat 10x silnejsiu konkurenciu 50km od svojej "bazy".
To už je riadna logická ekvilibristika obviňovať Čechov zo slovenského nacionalizmu, vlastne už len samotné pchanie nacionalizmu do tejto debaty je výplod dosť chorého mozgu. ;) Ak máš niečo k veci, tak sem s tým, ale takéto samoúčelné kydanie, len aby si si pomastil svoje ego a obhájil svoju teóriu o tom, že nebyť Bratislavy, tak by Košice boli stredom vesmíru, je trápne. Či nebodaj máš aj nejaký dôkaz o tých svojich tvrdeniach? Hlavne o tom štátnom dotovaní, ktoré by mimochodom bolo v príkrom rozpore s európskym právom, a ktoré tu stále omieľaš?

·
Registered
861 Posts
To už je riadna logická ekvilibristika obviňovať Čechov zo slovenského nacionalizmu, vlastne už len samotné pchanie nacionalizmu do tejto debaty je výplod dosť chorého mozgu. ;) Ak máš niečo k veci, tak sem s tým, ale takéto samoúčelné kydanie, len aby si si pomastil svoje ego a obhájil svoju teóriu o tom, že nebyť Bratislavy, tak by Košice boli stredom vesmíru, je trápne. Či nebodaj máš aj nejaký dôkaz o tých svojich tvrdeniach? Hlavne o tom štátnom dotovaní, ktoré by mimochodom bolo v príkrom rozpore s európskym právom, a ktoré tu stále omieľaš?
No, nacionalistické štátne nedotovanie-dotovanie ČSA už EK vyšetruje. A slovenské štátne dotovanie BTS je zrejmé napr. tu: "V priebehu roku 2010 došlo k zvýšeniu základného imania spoločnosti Letisko
M.R.Štefánika – Airport Bratislava, a.s. (BTS), a to peňažným vkladom MDVRR SR, ako akcionára vo výške 9 958 175,- Eur." Čiže Slovensko darovalo BTS letisku 10 mil EUR. Samozrejme, BTS za to môže v rámci "motivácie" odpustiť ČSA poplatky za rozlietavanie nových liniek. A to dokonca kľudne aj tak, že sa samotné dostane do obrovskej straty. Však akcionár (Slovenská republika) to uhradí, tak ako uhradí dlh 2 mil EUR, ktorý má u BTS letiska spoločnosť "Slovenské aerolínie v konkurze" (odkaz tamtiež). Tak čo, ešte mi chceš vykladať o tom, kto dotuje BTS??? Alebo niečo o tom, že Košice nie sú jediným slovenským letiskom, ktoré si na seba vie zarobiť?

·
Moderator
15,587 Posts
No, nacionalistické štátne nedotovanie-dotovanie ČSA už EK vyšetruje. A slovenské štátne dotovanie BTS je zrejmé napr. tu: "V priebehu roku 2010 došlo k zvýšeniu základného imania spoločnosti Letisko
M.R.Štefánika – Airport Bratislava, a.s. (BTS), a to peňažným vkladom MDVRR SR, ako akcionára vo výške 9 958 175,- Eur." Čiže Slovensko darovalo BTS letisku 10 mil EUR. Samozrejme, BTS za to môže v rámci "motivácie" odpustiť ČSA poplatky za rozlietavanie nových liniek. A to dokonca kľudne aj tak, že sa samotné dostane do obrovskej straty. Však akcionár (Slovenská republika) to uhradí, tak ako uhradí dlh 2 mil EUR, ktorý má u BTS letiska spoločnosť "Slovenské aerolínie v konkurze" (odkaz tamtiež). Tak čo, ešte mi chceš vykladať o tom, kto dotuje BTS??? Alebo niečo o tom, že Košice nie sú jediným slovenským letiskom, ktoré si na seba vie zarobiť?
To že ČR dotuje ČSA je pekné, ale čo to má s BTS? A to, že štát navýšil základné imanie BTS tiež neznamená, že by teraz BTS mohlo tých 10 mil. minúť na hocičo a už vôbec nie na protiprávne zvýhodňovanie nejakej leteckej spoločnosti. Alebo máš informácie, podľa ktorých ČSA dostali nejaké neprimerané výhody od BTS? Aj keby im odpustili nejaké poplatky, čo nie je potvrdené, tak by to neznamenalo, že je to nedovolená podpora, to, že si tam vytvoria bázu znamená, že z toho bude profitovať aj letisko.

Mám pocit, že tebe vadí, že BTS sa predsa len podarilo prilákať nejakého dopravcu, aj keď je otázne, do akej miery to bola zásluha BTS.

·
Registered
861 Posts
A ja mám zase pocit, že z toho, ako ČSA, prepadávajúce sa čím ďalej hlbšie do sračiek, zrazu z ničoho nič bez ohlásenia a bez akejkoľvek prípravy vyhlási obrovské zvyšenie počtu letov na Slovensko (najprv TAT, teraz báza v BTS) kuká TUNEL JAK MEČIAR (a ako za mečiara sa na to zas poskladá celé Slovensko). Viac k tomu nemám čo dodať.

·
Moderator
15,587 Posts
A ja mám zase pocit, že z toho, ako ČSA, prepadávajúce sa čím ďalej hlbšie do sračiek, zrazu z ničoho nič bez ohlásenia a bez akejkoľvek prípravy vyhlási obrovské zvyšenie počtu letov na Slovensko (najprv TAT, teraz báza v BTS) kuká TUNEL JAK MEČIAR (a ako za mečiara sa na to zas poskladá celé Slovensko). Viac k tomu nemám čo dodať.
Len mi stále uniká, z čoho pramení tento tvoj pocit, teda že sa ČSA môže prepadnúť, to beriem, ale prečo by sa na to skladala SR, tak to mi nejako uniká. :nuts:

·
Registered
861 Posts
Kratka odpoved: 1. lebo letisko im pravdepodobne ponuklo podmienky, za ktorych sa ani neuhradia naklady letiska; 2. lebo ak CSA klakne, letisku necha neuhradene faktury za letisntne sluzby.

Dlha odpoved:
Presne to iste si urcite tvrdil poslednych 20 rokov pri Slovak airlines, SkyEurope, DanubeWings a este asi desiatich pokakanych slovenskych aeroliniach. Co a ako sa presne tunelovalo sa samozrejme nikto nedozvie. Iste je len, ze uplne normalne a oficialne vsetky tie spolocnosti nechalo BTS lietat na dlh, tie spolocnosti potom krachli, a my (slovenski platci dani) teraz tie dlhy uhradzame (a dokonca letisko sa este aj chvali, ze vykazuje vyrovnane hospodarenie"po odpise nevymohnutelnych pohladavok"). Aky to zazrak. Cize transparentnost by bola, ak by letisko ukazalo zmluvu medzi CSA a BTS, na zaklade ktorej sa ta baza otvara. Ale smola: obchodne tajomstvo...

Dalej, to, ze zilinsky samospravny kraj v poslednych rokoch dotoval 3/4-prazdnu linku do ziliny, je normalne zverejnene v novinach (staci si pozriet clanky na fore). Preco to nezajima EU neviem. Asi je pre nich to, ze sa tam raz za 2 dni ukaze dotovane lietadlo, tak bezvyznamna vec, ze to ani nebudu riesit. Ale zname bolo aj to, ze CSA odislo z Popradu/Sliacu az v momente, ked tie kraje prestali ich linku dotovat (zas si staci najst prislusne clanky - riesilo sa to napr. tak, ze to CSA lietali s miestnou slovenskou spolocnostou, ktora im dokryvala stratu). Takze je uplne jasne, ze ak slovensky stat chce, nejaku cestu k dotovaniu si najde (a on eminentne chce, kedze nalieva prachy do skrachovaneho letiska, a potrebuje ukazat preco).

Posledny priklad Danube Wings. Z coho uhradzali tie obrovske straty, ktore mali z letov z Bratislavy a Popradu (mimochodom lietadlom prenajatym od CSA, za ktore samozrejme plne platili)? Stratove lety prevadzkovat prestali, napriek tomu ale tu stratu vyrobenu mali, a nikde nie je ukazane, ze by ju od vtedy nejakym sposobom vykompenzovali. To musi byt Poor velky kuzelnik, ked to vie len tak rozchodit. Resp. ako do nich stat za Fica tuneloval peniaze sa urcite nedozvieme. Ale da sa ocakavat, ze za to "testovanie odhalovania vybusnin", z ktoreho bol skandal az v Dubline, si DanubeWIngs dal u statu zaplatit.
Dalej je jasne to, ze si zmenili domenu na danubewings.com na danubewings.eu. Preco? Presne jasne to nie je. Ale, na webe ma reklamu na firmu, ktora zije z europskych penazi (http://www.cellqos.com/Article.aspx?ln=sk&m=1&art=74bc0de8-da92-443f-be45-727ea0199ca6&artview=full), a dokonca za europske peniaze priamo "ponúka zabezpečenie vzdelávacích aktivít". To su mi kuzolnici.... zvlast po tom, co sa udialo vcera na NDS je myslim kazdemu jasne, o com su vzdelavacie aktivity...

·
Registered
995 Posts
^^ :stupid:
mektas o veciach o ktorych vies prd moj milovany drx... ale mektas teda riadne.. ja uz nemienim drxovi argumentovat, nema to zmysel, vie o tom kulove ale bude si presadzovat pravdu lebo ja nastvaty ze v kosiciach skapal pes..
ale aspon je dobry bavic, kolegovia vedla mna sa akurat rehocu na tych jeho vyrokoch...

·
Moderator
15,587 Posts
Kratka odpoved: 1. lebo letisko im pravdepodobne ponuklo podmienky, za ktorych sa ani neuhradia naklady letiska; 2. lebo ak CSA klakne, letisku necha neuhradene faktury za letisntne sluzby.
Pravdepodobne? To je len tvoje zbožné prianie.

Dlha odpoved:
Presne to iste si urcite tvrdil poslednych 20 rokov pri Slovak airlines, SkyEurope, DanubeWings a este asi desiatich pokakanych slovenskych aeroliniach. Co a ako sa presne tunelovalo sa samozrejme nikto nedozvie. Iste je len, ze uplne normalne a oficialne vsetky tie spolocnosti nechalo BTS lietat na dlh, tie spolocnosti potom krachli, a my (slovenski platci dani) teraz tie dlhy uhradzame (a dokonca letisko sa este aj chvali, ze vykazuje vyrovnane hospodarenie"po odpise nevymohnutelnych pohladavok"). Aky to zazrak. Cize transparentnost by bola, ak by letisko ukazalo zmluvu medzi CSA a BTS, na zaklade ktorej sa ta baza otvara. Ale smola: obchodne tajomstvo...
Snáď nečakáš, že hocijaké letisko na svete zverejní zmluvu s leteckou spoločnosťou?

Ak aj napríklad SkyEurope lietali ku koncu bez uhrádzania faktúr, tak ten dlh určite nebol taký, že by letisko položil a reálne náklady letiska sú rozhodne nižšie než to, čo faktúruje leteckým spoločnostiam. Vydávať platobnú neschopnosť aeroliniek a nejaké odpísané pohľadávky za dotáciu je teda silný argument.

Dalej, to, ze zilinsky samospravny kraj v poslednych rokoch dotoval 3/4-prazdnu linku do ziliny, je normalne zverejnene v novinach (staci si pozriet clanky na fore). Preco to nezajima EU neviem. Asi je pre nich to, ze sa tam raz za 2 dni ukaze dotovane lietadlo, tak bezvyznamna vec, ze to ani nebudu riesit. Ale zname bolo aj to, ze CSA odislo z Popradu/Sliacu az v momente, ked tie kraje prestali ich linku dotovat (zas si staci najst prislusne clanky - riesilo sa to napr. tak, ze to CSA lietali s miestnou slovenskou spolocnostou, ktora im dokryvala stratu). Takze je uplne jasne, ze ak slovensky stat chce, nejaku cestu k dotovaniu si najde (a on eminentne chce, kedze nalieva prachy do skrachovaneho letiska, a potrebuje ukazat preco).
Vieš, európske súťažné právo je neskutočne komplexné a prekvapivo, nie každý peňažný transfer z verejnej do súkromnej sféry je nedovolený. Podľa tvojej logiky aj to, že kraje dotujú prímestské autobusy by asi malo byť vyšetrované EK. Stále nechápem, prečo stále vyťahuješ toto dotovanie ŽSK? Veď kľudne môže aj KSK dotovať linku z KE hoci aj do Frankfurtu.

Posledny priklad Danube Wings. Z coho uhradzali tie obrovske straty, ktore mali z letov z Bratislavy a Popradu (mimochodom lietadlom prenajatym od CSA, za ktore samozrejme plne platili)? Stratove lety prevadzkovat prestali, napriek tomu ale tu stratu vyrobenu mali, a nikde nie je ukazane, ze by ju od vtedy nejakym sposobom vykompenzovali. To musi byt Poor velky kuzelnik, ked to vie len tak rozchodit. Resp. ako do nich stat za Fica tuneloval peniaze sa urcite nedozvieme. Ale da sa ocakavat, ze za to "testovanie odhalovania vybusnin", z ktoreho bol skandal az v Dubline, si DanubeWIngs dal u statu zaplatit.
Dalej je jasne to, ze si zmenili domenu na danubewings.com na danubewings.eu. Preco? Presne jasne to nie je. Ale, na webe ma reklamu na firmu, ktora zije z europskych penazi (http://www.cellqos.com/Article.aspx?ln=sk&m=1&art=74bc0de8-da92-443f-be45-727ea0199ca6&artview=full), a dokonca za europske peniaze priamo "ponúka zabezpečenie vzdelávacích aktivít". To su mi kuzolnici.... zvlast po tom, co sa udialo vcera na NDS je myslim kazdemu jasne, o com su vzdelavacie aktivity...
Keď sa dozvieš či ako tunelovali, tak som prvý, kto bude zvedavý na dôkazy. Čo sa už len dá vyvodiť zo zmeny domény fakt nechápem.

Aby sme sa pochopili, mne je fakt ľúto toho živorenie KE letiska, ale vydieť za všetkým bratislavsko-žilinské sprisahanie, to je už záležitosť pre odborníkov z odboru psychiatria. ;)

·
Registered
861 Posts
Chapem: letisko, z ktoreho stabilne aerolinie lietaju a lietaju stale viac, "zivori". Ale letisko, na ktorom skrachovali vsetky aerolinie, ktore si na nom kedy vytvorili bazu (a to napriek tomu, ze do neho Slovensky stat leje miliony eur rocne) "prekvita". No co uz. Par nostalgickych spomienok na to, ako nam to krasne islo http://airways.cz/clanek/2009-09-04/fotostory-posledni-hodiny-skyeurope-v-bratislave ... Myslim, ze by sme to v Kosiciach mali zacat robit presne podla tohoto vzoru.

·
Registered
9,966 Posts
Discussion Starter · #2,014 ·
^^:lol: prosim ta toto uz fakt prehanas.Pises ako keby tie spolocnosti krachovali z dovodu,ze si vytvorili bazu na BTS.Trochu to letisko precenujes :D To mozem napisat ze SEA skrachovali lebo mali linky aj do KE,rovnako skrachuje CSA koli linkam KE-PRG...trochu dostojnosti do tych postov,prosim ta :cheers:

·
Registered
9,966 Posts
Discussion Starter · #2,016 ·
^^to nic.Prave som sa dozvedel ze DrX je spokojny s vykonmi firmy Letisko Vieden a s jeho riadenim letiska v Kosiciach.Podla neho sa ani ovela viac liniek uz neoplati otvarat(to je mozno pravda,predsa z takychto letisk staci ak by bola jedna pravidelna linka na poridny Europsky hub).DrX vadi,ze zisk tvoreny letiskom Kosice sa prerozdeluje aj na ´´dotovanie´´ BTS,co je v ramci jedneho statu neuveritelna lupez tisicrocia.Keby aspon isiel do detailov a nasiel nejake dokazy tunelovania a podobne,nech sa fakt nedeju nejake spinavosti(ak sa deju),ale ze mu vadi ze sa z casti penazi vyprodukovanych Kosicami ´´dotuje´´ aj BTS to je mi fakt cudne a uprimne som zaskoceny.
Podla neho by bol idealny stav zrusit dopravu v BA(Tent z EU penazi ),pretoze vsetko potrebne sa nachadza vo Viedni,a aby bol spravodlivy,tak by zrusil aj letisko v KE,lebo moze cestovat z Budapesti,Kosice-Sever,pripadne z Viedne.To musi byt fakt terno predlzovat si cestu do Londyna napriklad ze 6hodin auto/bus/vlak a potom 2 hodky let do Londyna.Na 1dnove biznis tripy ako stvorene,o efektivnosti zamestnanca nejakej firmy co ho vysle sa ani nemusime bavit.

·
Registered
995 Posts
^^
ved zrusme cele slovensko, ved vsetko potrebne mame bud v rakusku, alebo v madarsku.. naco vsetko duplikovat ked susedia to maju lepsie? drx by asi nebol moc dobry hrac v nejakom Transport Tycoone kde je hlavnym cielom rozvoj toho co ma na starosti...

·
Registered
9,966 Posts
Discussion Starter · #2,019 ·
Mordar,asi tak.Ja nechapem ako sa moze tak spoliehat na susedne staty.EU moze jedneho dna klaknut ,a potom precitne z toho ruzoveho sna o spolupraci ,solidarite a jednote Europskych narodov :lol: to si ale samozrejme nezelam.

Keby som bol konspiratorom,tak z DrX vyrobim nepriatela Slovenska z radov zastancov Velkeho Uhorska.Pretoze vsetko podstatne je bud v Budapesti alebo Viedni.Dialnica severom Slovenska je nezmyslom,letiska na Slovensku treba zrusit,a peceneho holuba z EU v podobe Tent17 treba odohnat gulometom(peniaze by sa mohli presunut na vystavbu mostov cez rieky na hraniciach s Madarskom :lol: )...

DrX:nic osobne len ,je to len joke,len mam pocit ze ty si tu tiez niekedy z nas dost strielas. :cheers:

·
Registered
220 Posts
ja by som normalne uzivatela DRX navrhoval zablokovat . ja som tu este nikdy nenapisal ziaden prispevok ale tie jeho prispevky su fakt uplne mimo a uz ma to nabavy dookola citat.nech si zalozi svoju web stranku a tam nech tie jeho totalne blbosti pise,mozno tam najde dvoch podobnych.navrhujem nech ho administrator zablokuje alebo ho vsetci ignorujme , nech tu tie jeho vyplody fantazie propaguje kolko chce. dookola tu stale to iste pise, to sa uz sa fakt neda citat.ja neviem ci ten chlapec trpy nejakym psychologickym problemom voci BA alebo co. BA je proste hlavne mesto a slovensko potrebuje jedno letisko so spojmi do centier EU a kde inde ma byt ako v BA. pises tu stale o Viedni tak sa tam odstahuj a zij tam. ja zijem na SK a aj ked niesom z BA a urcite viac "lubim" KE ale proste fakt je ze BA je hlavne mesto , tam je business a tak to proste je. tak sa s tym konecne zmier a prestan tu pisat tie tvoje fakt sporostosti. uz to tu vacsinu ludi nebaci ani citat kvoli tebe.a vzdy radsej budem letiet z BA ako z Viedne ak bude ta destinacia aj v BA. lietam urcite viac ako ty a ked tu BA tak odpisujes , dam ti jeden krasny priklad. linka Vieden - Dubaj by EMIRATES lieta B 777 co je velmi velke lietadlo, lietam na tejto linke casto a dovolim si tvrdit ze viac ako 50% ludi na tejto linke je SK narodnodnosti.tym chcem len povedat ze viedenske letisko sa vo velkom rozrasta prave na neschopnosti rozbehnut letisko v BA.

2001 - 2020 of 4183 Posts