SkyscraperCity banner
1 - 20 of 283 Posts

·
Bratislava citizen
2,608 Posts
Polyfunkčné centrum - Nová Mýtna

• miesto realizácie: Bratislava, Mýtna - Radlinského
  • doba výstavby: 2010 - 2012
  • počet podlaží: 23, 15, +4 podzemné
  • výška: 83m
  • počet bytov: 78
  • počet parkovacích miest: 188 (všetko v garážach)
  • celková plocha: 123 520 m2
  • celková plocha pozemku: 4 632 m2
  • zastavaná plocha pozemku: 3 728 m2
  • celková úžitková plocha komplexu: 33 881 m2
  • celková podlažná plocha komplexu: ? m2
  • Cena projektu: 20 mil. €
  • developer: Team Nový Dom, s.r.o.
  • financujúca banka: Immobank zo skupiny Volksbank

Vizualizácie:

Zdroj: http://reality.etrend.sk/byvanie/pozrite-sa-ako-ma-vyzerat-nova-mytna.html

Staršie vizualizácie:

Hmotová studia:

zdroj: EIA + net

jednu budovu tabacky rozoberaju...skoda

·
Bratislava citizen
2,608 Posts
Discussion Starter · #2 · (Edited)
nakoľko je tato budova v intenzívnej výstavbe zakladám jej thread..

chcem este podotknut ze zatial sa jena len o tuto etapu

·
Registered
9,874 Posts
^^skoda ze prave ta etapa,lebo som tajne dufal ze sa nieco spravi so schatranymi budovami prave v tej druhej casti pozemku.Nejaka rekonstrukcia alebo co.Takto to vyzera ze sa toho zrejme zatial nedotknu.Inac som prekvapeny ze sa pustia skor do tych vyskovych stavieb.

·
Registered
9,874 Posts

·
Warrior of Blasphemy
2,549 Posts
nerad sa do toho miesam ale hento oznacit za vizualizaciu je silna kava... nie je to nahodou hmotova studia zverejnena tak 4 roky dozadu?

·
Slovakiaaaa!!!!!!!!!!!!!!
2,353 Posts
od tej vizosky co z toho vznikne neocakavam nic preborne a ja som vacsinou optimisticky nadmerne...podla man to bude naky kvader obycajny

·
urban voyer
1,938 Posts
uz som to pisal inde. podla mojich info vsetko bude inak. (nizka zastavba, ziaden intrak. .... atd) snad to uz coskoro zverejnia

·
Registered
13,891 Posts
A naozaj majú už stavebné povolenie, alebo mali len povolenie na búracie práce a vyčistenie pozemku.
Lebo ak začínajú už skutočnú výstavbu nechce sa mi veriť, že v takej tichosti bez nejakého PR v tlači. Aby to neskončilo len s veľkým upratovaním a teraz budú čakať na zástup ľudí, ktorý potrebujú byt za hocijakú cenu a obálky s úplatkami od bánk, ktoré to chcú financovať.

matiasmx: Ešte si pooprav názov vlákna, chýba ti tam Bratislava v zátvorkách.

·
Registered
4,612 Posts
to som rád,že ten nebude žiaden intrák, inak skvelá lokalita na bývanie. Ešte keby tak postavili Starohorskú :)

A naozaj majú už stavebné povolenie, alebo mali len povolenie na búracie práce a vyčistenie pozemku.
Lebo ak začínajú už skutočnú výstavbu nechce sa mi veriť, že v takej tichosti bez nejakého PR v tlači. Aby to neskončilo len s veľkým upratovaním a teraz budú čakať na zástup ľudí, ktorý potrebujú byt za hocijakú cenu a obálky s úplatkami od bánk, ktoré to chcú financovať.
^^ príjemné čítanie :cheers:

takže sa to postaví, čomu som samozrejme veľmi rád, keďže sa dá doporiadku ďalšie veľké zanedbané územie v centre mesta.

matiasmx: Ešte si pooprav názov vlákna, chýba ti tam Bratislava v zátvorkách.
:lol: nastáva otázka, či to označenie Bratislava na začiatku každého vlákna nie je zbytočné, keďže BL má vlastnú sekciu. Takto sa to zvyklo označovať, keď sme boli CE a boli tu nahromade všetky mestá, teraz to označenie však stratilo svoje opodstatnienie. Avšak z nostalgie... ho môžeme samozrejme ponechať :)

Vďaka za vlákno Mateji :) hurá na updaty

·
say NO to debil
1,991 Posts
len na odlahcenie -
kedysi, este za doby mojich nekonecnych studii, som sedel s jednym spolustudentom na terase u hasica. kamerad mi vravel, ze este kedysi pradavno cast z tohoto pozemku patrila nejakym jeho predkom, ze im bola vyvlastnena, pretoze sa planovalo, ze cez tento koridor bude viest cesta ako pokracovanie z dnesnej wilsonovej na mytnu. vraj im za to vymenili nejake pozemky, ktore neskor skonfiskovali komanci a dnes su na dne gabcikovskej nadrze...

1 - 20 of 283 Posts