SkyscraperCity banner

1 - 20 of 4563 Posts

·
Astral tourist
3,682 Posts
Discussion Starter #1 (Edited)
[SK]
Dovoľte mi plís vytvoriť tento thread, ktorého obsahom by mali byť príspevky smerujúce k obnove budov, námestí, pamiatok ... v Starom Meste. Je to pokračovanie threadu, ktorý som nazval zúranie Nového Mosta, ale postupne som si uvedomil, že to by bolo barbarstvo.

[ENG]
This thread is primarly oriented into restoration projects of Old Town. Please, post here only this kind of stuff. If you want to post only history oriented posts, please visit more general thread about Old Town [Bratislava] Staré Mesto (Old Town)

:lol:

·
Prešpurák
6,536 Posts
Samospráva chce obnoviť Pisztoryho palác

http://www.bratislavskenoviny.sk/60826/kultura/samosprava-chce-obnovit-pisztoryho-palac

Pisztoryho palác na Štefánikovej ulici 25, v ktorom za socializmu sídlilo Leninovo múzeum, chce staromestská samospráva revitalizovať a využívať ho na kultúrne účely.

Pisztoryho palác vybudovaný v 19. storočí v eklektickom štýle dostal meno podľa lekárnika Pisztoryho. V rokoch socializmu bol sídlom Múzea Vladimíra Iľjič Lenina, po roku 1989 slúžil aj ako Dom zahraničných Slovákov. V súčasnosti je majetkom mesta a spravuje ho mestská časť Bratislava - Staré Mesto. Už dlhší čas je nevyužívaný a chátra, pritom ide lukratívnu budovu v centre mesta s cennými interiérovými prvkami.

„Už v predchádzajúcom období boli snahy nájsť pre túto budovu nové využitie, existoval zámer umiestniť v ňom 1000 diel z pozostalosti výtvarníka Vincenta Hložníka, nakoniec sa však neuskutočnil,“ uviedol prednosta staromestského miestneho úradu Oliver Paradeiser. Ako dodal, v lete sa vyriešil problém s kotolňou, ktorá zásobovala teplom nielen Pisztoryho palác, ale aj priľahlú nemocnicu Ministerstva vnútra SR. Nemocnica sa odpojila a pripravuje sa obnova kotolne.

Podľa slov poslanca Svena Šovčíka (SDKÚ-DS), ktorý je predsedom komisie kultúry staromestského miestneho zastupiteľstva, zámerom mestskej časti je Pisztoryho palác postupne revitalizovať a využívať ho na kultúrne účely. Momentálne sa rozhoduje o vyčlenení 15 miliónov korún na obnovu. „Je to síce málo, ale chceme, aby palác prestal chátrať a postupne sa spojazdnil,“ uviedol S. Šovčík. Ako dodal, predstavou je, že by palác slúžil ako bratislavské centrum vizuálneho umenia.

Podrobnosti využitia objektu rieši koncepcia kultúrnej politiky mestskej časti na roky 2008 - 2010. Na budúce zamerania kultúrnych aktivít v paláci má vplyv aj okolnosť, že po zániku Staromestského kultúrneho strediska v apríli tohto roka sa staromestská samospráva vrátila k predchádzajúcemu modelu a vytvorila na staromestskom miestnom úrade oddelenie kultúry, ktorého úlohou je aj riadiť tri miestne kultúrne centrá. Nový vedúci tohto oddelenia Richard Gregor uviedol, že palác sa organizačne zlúči s jedným z miestnych centier kultúry.

Does anybody have some picture of this palace?

·
Registered
815 Posts
...futuros ak budes pokracovat systemom kazdy den jeden novy thread, coskoro sa nam z toho zacne krutit hlava :)
presne tak, navrhol by som uzavrieť všetký ostatné thready vrátane Vydrice, pokiaľ nebude odsúhlasená jej definitívna podoba. Prípadne nechať Vydricu otvorenú, ale všetky kecy ktoré sa netýkajú priamo návrhov by som kopíroval do /dev/null.

·
Astral tourist
3,682 Posts
Discussion Starter #5
...futuros ak budes pokracovat systemom kazdy den jeden novy thread, coskoro sa nam z toho zacne krutit hlava :)
Nie, to nechcem. V podstate si iba vytvaram tready, do ktorych budem postovat vela obsahu. A v skutocnosti, tento thread mal byt urcite pred tym mostom. resp. tazko povedat, bola to geneza.

Aj ten thread Ceskoskolovensko som chcel uz urobit daaavno. Ale OK, slubujem ze prestanem na cas robit thready. Nechcem tu urobit chaos.

Len obnova Stareho Mesta si podla mna zasluzi thread, aby sme mohli zmysluplne rozpravat o tejto teme.

:angel:

·
Prešpurák
6,536 Posts
^^ Nechcete nechať ten off-topic a radšej nájsť na nete obrázok Pisztoryho paláca? :)

·
Prešpurák
6,536 Posts
Toto je ten slávny Pisztoryho palác :)

·
Registered
933 Posts
Dovoľte mi plís vytvoriť tento thread, ktorého obsahom by mali byť príspevky smerujúce k obnove budov, námestí, pamiatok ... v Starom Meste. Je to pokračovanie threadu, ktorý som nazval zúranie Nového Mosta, ale postupne som si uvedomil, že to by bolo barbarstvo.
:lol:
expect a commendatory comment from Qwert! :lol:

·
Moderator
13,599 Posts
expect a commendatory comment from Qwert! :lol:
Well, this Futuros's tempo one thread per day is really impressive, but it makes mess here. I think this thread could be part of Bratislava Old town thread. We don't need new thread for every single topic.

I am interested in this topic, and I would like some English (or German) please.

-Ataman
There is som critic of Futuros and and iformation that Pisztory palace in Bratislava is going to be reconstructed. I would also appreciate more writing in English especially when starting new thread!

·
Astral tourist
3,682 Posts
Discussion Starter #12
presne tak, navrhol by som uzavrieť všetký ostatné thready vrátane Vydrice, pokiaľ nebude odsúhlasená jej definitívna podoba. Prípadne nechať Vydricu otvorenú, ale všetky kecy ktoré sa netýkajú priamo návrhov by som kopíroval do /dev/null.
Chlapci, nemyslím si, že by sme tu mali zaviesť až také brutálne pravidlá, ktoré budú odporovať myšlienke otvorených diskusií na fórach, ako napr:
- zatvorte toto fórum, čo tu čo také ma byť ...
- nepíš to sem, ale sem

Veď sa hlavne bavme, kecajme, raz tu už nebudeme ... Nechcem tu mať samozrejme chaos, ale myslím, že keď si niekto založí thread, tak predpokladajme, že chce o tej téme, práve o tej téme viac hovoriť. :cheers:

·
Moderator
13,599 Posts
Chlapci, nemyslím si, že by sme tu mali zaviesť až také brutálne pravidlá, ktoré budú odporovať myšlienke otvorených diskusií na fórach, ako napr:
- zatvorte toto fórum, čo tu čo také ma byť ...
- nepíš to sem, ale sem

Veď sa hlavne bavme, kecajme, raz tu už nebudeme ... Nechcem tu mať samozrejme chaos, ale myslím, že keď si niekto založí thread, tak predpokladajme, že chce o tej téme, práve o tej téme viac hovoriť. :cheers:
Ale tie thready musia súvisieť so základnou myšlienkou tohto fóra a nemusia sa zakladať ak už pre ne existuje thread, kde by sa to, čo nimi chce autor povedať, dalo umiestniť.

·
AA
3,605 Posts
Ale tie thready musia súvisieť so základnou myšlienkou tohto fóra a nemusia sa zakladať ak už pre ne existuje thread, kde by sa to, čo nimi chce autor povedať, dalo umiestniť.
Qwert, neber to tak vazne, ved ide v prvom rade o zabavu a zdroj informacii :)

·
Astral tourist
3,682 Posts
Discussion Starter #15
Vieš, ale každý thread istým spôsobom súvisí s týmto fórom. Či už je to o projektoch, ekonomike, starom meste, obnove starého mesta, stretnutí ľudí, informácie kam ísť v niektorom meste na pivo, ...,

- všimni si iné thready, hoc na iných kontinentoch. Kultúra, šport ... atď ... atď...

Jasné že ani nechcem, aby tu bol úplny chaos. Ale taký čiastočný, je podľa mna OK.

:)

·
Moderator
13,599 Posts
Qwert, neber to tak vazne, ved ide v prvom rade o zabavu a zdroj informacii :)
Ja by som to nebral až tak vážne, ale Futuros nám ukázal extrém, kam by to až nemalo zájsť a kde to už treba brať vážne. Toto fórum má (alebo malo?) pomerne vysokú úroveň a bol by som rád, keby to tak aj ostalo. Názory si máme vymieňať, veď preto sme tu, ale diskusia musí mať určitú úroveň a musí v nej byť aj nejaký poriadok, inak z nej nikto nič nemá.

Asi to naozaj beriem vážne, ale to bude možno tým, že mi na tomto fóre záleží.

·
Astral tourist
3,682 Posts
Discussion Starter #17
Ja by som to nebral až tak vážne, ale Futuros nám ukázal extrém, kam by to až nemalo zájsť a kde to už treba brať vážne. Toto fórum má (alebo malo?) pomerne vysokú úroveň a bol by som rád, keby to tak aj ostalo. Názory si máme vymieňať, veď preto sme tu, ale diskusia musí mať určitú úroveň a musí v nej byť aj nejaký poriadok, inak z nej nikto nič nemá.

Asi to naozaj beriem vážne, ale to bude možno tým, že mi na tomto fóre záleží.
Tak, ako by si si to teda celé predstavoval? Myslím, aby tu nebol chaos. Nejaké pravidlá. :)

·
Moderator
13,599 Posts
Tak, ako by si si to teda celé predstavoval? Myslím, aby tu nebol chaos. Nejaké pravidlá. :)
Myslím, že bohato postačí zdravý rozum, jednoducho nerobiť thread pre všetko, čo ma napdane, ale len pre to, čo si svoj thread naozaj zaslúži. Keď náhodou niekto nevie, či má pre niečo vytvoriť thread, tak sa môže spýtať, máme tu pár threadov, kde sa to dá. Najlepšie pravidlo asi bude: Všetko s mierou.

·
Astral tourist
3,682 Posts
Discussion Starter #19
Myslím, že bohato postačí zdravý rozum, jednoducho nerobiť thread pre všetko, čo ma napdane, ale len pre to, čo si svoj thread naozaj zaslúži. Keď náhodou niekto nevie, či má pre niečo vytvoriť thread, tak sa môže spýtať, máme tu pár threadov, kde sa to dá. Najlepšie pravidlo asi bude: Všetko s mierou.
QWERT, nevieš kto mi plís lockol thread Československo?

1 - 20 of 4563 Posts