Skyscraper City Forum banner
1141 - 1160 of 5347 Posts

·
dialnice.info ::..
19,981 Posts
tie okna su hlinikove a vyzera viac ako fajn.. neni to nic neobvykleho ani v takej viedni, kde niekedy to aj presklia .. takze pohoda

aj tak som zvedavy ked zastavia tu prieluku na gorkeho ;)

·
AA
3,605 Posts
OK tak teda hliníkové. Ale nemali by sa v historickom centre používať drevené?
a registrujes odolnost drevenych okien voci vandalom, vlamacom a podobne? pre parter su najidealnejsie hlinikove, lebo maju vysoku odolnost, moznost celoplosneho zasklenia, su prakticky bezudrzbove. drevene ani plastove okna nevies urobit bez predelu v takej vyske ako hlinikove, mozes do nich dat tazsie sklo - bezpecnostne, viacvrstvove... a ram stale zostava subtilny, az po "bezramovy" - sklo predsadene pred ram, ze zvonka posobi ako jedna plocha.

·
AA
3,605 Posts
^^
O.K., to ti neberem. Funkčné to byť môže. Iba mi príde divné na historickú budovu dávať hliníkové okná, to je všetko. A mne osobne to na pohľad príde dosť odpudivé.
hm a ja si zas ani nespominam, kedy som videla v parteri historickej budovy, okrem tych, co nemaju parter ako parter, ale len povedzme vstup/vjazd do dvora, ine riesenie ako presklenie s hlinikovym oramovanim, najma ak je parter vyuzivany pre obchodne ucely. este aj objekty, kde je parter z kamena, maju zasklenie v prizemi s kovovym ramom.
alternativou je mrezovanie alebo okenice...

·
Registered
2,825 Posts
Majstrovská obnova starého mesta v Dráždanoch. Toto všetko je nanovo postavené!

Porovnanie: To isté miesto v Lipsku pred a po 20 rokoch.

Je obdivuhodné ako sa vrhli do odstránenia škôd, ktoré sa napacháli na ich mestách počas 40-ich rokoch. Kebyže si podobným štýlom dáme do poriadku Rybné námestie či bývalé židovské ghetto aj so Staromestkou..^^

·
AA
3,605 Posts
ach jaj. zas sme pri tom, co je to narodne citenie, co bolo predmetom demolacie a ako to bolo zdemolovane a predovsetkym za akych okolnosti. ze si nemci rekonstruuju aj vlastnu historiu a vyrovnavaju sa s istym obdobim, na ktore nie je prave najprijemnejsie spominat. ze sice rekonstruuju plosne, ale rekonstruuju najma palacovu a sakralnu architekturu, teda najma vysokohodnotne stavby upevnujuce uvedomenie samych seba. vydrica mala par hodnotnych objektov, ale zvysok boli rozpadajuce sa budy v case demolacie ohrozovane poziarmi. fakt nevidim dovod na plosnu rekonstrukciu. skor rekonstruovat to, co bolo riadne zdokumentovane, o com sa vela vie, co ma hodnotu nielen toho, ze to bolo zburane za "ucelom vyssich potrieb". nezijeme predsa v skanzene. uplne sa mi vynara posledna cast trilogie slunce, seno :)
ale kedze tato tema je nekonecna, nechcem tu vyvolavat opat nejake flamy. takze ber to ako konstatovanie.

·
Registered
4,069 Posts
. vydrica mala par hodnotnych objektov, ale zvysok boli rozpadajuce sa budy v case demolacie ohrozovane poziarmi. fakt nevidim dovod na plosnu rekonstrukciu. skor rekonstruovat to, co bolo riadne zdokumentovane, o com sa vela vie, co ma hodnotu nielen toho, ze to bolo zburane za "ucelom vyssich potrieb".
^^vidim, ze nastal posun aj u teba, zacinas pripustat obnovu toho co bolo cenne :), tie stare prizemne "barabizne" si zela obnovit asi uz len futuros...

btw. dlho sa neozval :)

·
Mornar bez mora
8,012 Posts
^^ Alebo sa jej už jednoducho nechce opakovať stále dokolečka 2 roky (ak nie viac) to isté.. :D

Ja by som bol tiež len za obnovenie tých najcennejších a doplniť to pekne a citlivo modernou architektúrou.

·
Registered
112 Posts
ach jaj. zas sme pri tom, co je to narodne citenie, co bolo predmetom demolacie a ako to bolo zdemolovane a predovsetkym za akych okolnosti. ze si nemci rekonstruuju aj vlastnu historiu a vyrovnavaju sa s istym obdobim, na ktore nie je prave najprijemnejsie spominat. ze sice rekonstruuju plosne, ale rekonstruuju najma palacovu a sakralnu architekturu, teda najma vysokohodnotne stavby upevnujuce uvedomenie samych seba. vydrica mala par hodnotnych objektov, ale zvysok boli rozpadajuce sa budy v case demolacie ohrozovane poziarmi. fakt nevidim dovod na plosnu rekonstrukciu. skor rekonstruovat to, co bolo riadne zdokumentovane, o com sa vela vie, co ma hodnotu nielen toho, ze to bolo zburane za "ucelom vyssich potrieb". nezijeme predsa v skanzene. uplne sa mi vynara posledna cast trilogie slunce, seno :)
ale kedze tato tema je nekonecna, nechcem tu vyvolavat opat nejake flamy. takze ber to ako konstatovanie.
Amen! Aspoň jeden normálny človek na SSC.

·
Registered
2,825 Posts
S tým rozdielom, že môj šialený nápad spočíva v odstránení dialnice a prebudovaní celej Staromestskej od Rybného námestia až po Hodžovo námestie historizujúcimi palácmi v štýle eklektiky^^ Naväzovali by na štefánikovú a tak by sa tento priestor stal hlavnou pešou a obchodnou zonou. OK priznávam že je to nemožné a prinajmenšom šialené..ale tak predstavy môžem mať:)

A ešte jedno, neviem kde mám šupnúť toto video, tak ho dám sem:)
Nazval by som to: vplývanie Obchodnej na turistov:lol:

1141 - 1160 of 5347 Posts