SkyscraperCity banner

1 - 20 of 2415 Posts

·
Registered
Joined
·
2,747 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Vitajte v novom vlakne o parkoch, namestiach a rekreacnych zonach v Bratislave (a blizkom okoli). :cheers:

 

·
Registered
Joined
·
2,747 Posts
Discussion Starter · #3 ·
Nové Mesto chce vybudovať športový park

Poslanci novomestského zastupiteľstva dnes schválili návrh so žiadosťou o zverenie pozemkov pod cyklistickým štadiónom od hlavného mesta. Nové Mesto sa zároveň zaviazalo vysadiť náhradné dreviny na tomto území za 36 451 eur.

Ako informoval hovorca bratislavského Nového Mesta Marek Tettinger, mestská časť už pripravila v súvislosti s budovaním športového parku spoločne s pracovníkmi miestneho úradu a magistrátu projekt so žiadosťou o financie z Nórskych fondov.

Tie sú určené na zeleň a zadržanie vlahy na území. "Koncom júla sme sa dozvedeli, že sme splnili formálne podmienky a sme v druhom kole posudzovania projektov. Výsledky druhého kola očakávame koncom októbra," informoval Tettinger.
 

·
dialnice.info ::..
Joined
·
17,531 Posts
to bude nahrada za kompletne zrusenie pasienkov a vsak v novom meste nemaju problem povolit vystavbu ani na pozemkoch kde je dane sport, aby tam boli 20 poschovoe budovy a nakupne centrum.. vid obchodne centrum a business centrum narodny futbalovy stadion
 

·
Registered
Joined
·
2,747 Posts
Discussion Starter · #5 ·
Najväčšia zelená plocha v centre Dúbravky je pre park zachránená

Vyše 1800 obyvateľov sa podpísalo pod petíciu proti zámene pozemkov s parčíkom na Belopotockého ulici pri Slovenskom rozhlase.

"Po minulotýždňovom stretnutí s primátorom Bratislavy Milanom Ftáčnikom došlo k zásadnej zmene. Informovali sme ho o šesťnásobnom neúspešnom hlasovaní na dúbravskom zastupiteľstve i o našich zámeroch s výstavbou parku. Primátor nám v tomto prisľúbil podporu, aj to, že už nebude z jeho strany snaha o zámenu dúbravských pozemkov s parčíkom v Starom Meste. I náš starosta Ján Sandtner potvrdil, že tento bod už nebude predložený na dúbravskom zastupiteľstve," uviedla na dnešnej tlačovej konferencii Lucia Toperczerová z OZ.

Podľa ďalšieho člena združenia Martina Goliana spomínané územie Pod záhradami je posledná veľká voľná zelená plocha na vybudovanie parku v centre Dúbravky.
 

·
Registered
Joined
·
2,747 Posts
Discussion Starter · #6 ·
Sihoť a Pečniansky les chcú vyhlásiť za národný park

Za iniciatívu sa zasadil podpredseda Bratislavského samosprávneho kraja Martin Berta. Ak podporí myšlienku aj krajské zastupiteľstvo a ministerstvo životného prostredia, mali by sa Sihoť a Pečniansky les pripojiť k už existujúcemu parku Donau-Auen v Rakúsku.
Pan Berta si robi volebnu kampan? :)
 

·
Registered
Joined
·
3,833 Posts
Nechapem preco ten pecniansky les v uzemy za hradzou nepremenia na park v style sad Janka krala, mozno s mensimy odlesnenymi plochami a bez dalsej zastavby.
 

·
YIM.BA
Joined
·
9,237 Posts
Je to zdroj pitnej vody. Predpokladám, že pod povrchom sa nachádza pôvodné koryto Pečnianskeho ramena vyplnené vodou. Keďže základ pôdy je tvorený štrkmi a pieskami, bude to mimoriadne kvalitná voda.
 

·
lost in the supermarket
Joined
·
7,759 Posts
Okrem toho tam su aj nejake chranene biotopy...
 

·
Registered
Joined
·
3,833 Posts
Je to zdroj pitnej vody. Predpokladám, že pod povrchom sa nachádza pôvodné koryto Pečnianskeho ramena vyplnené vodou. Keďže základ pôdy je tvorený štrkmi a pieskami, bude to mimoriadne kvalitná voda.
Zdroj pitnej vody znamena, ze odtial sa ta voda ziskava alebo je to len v potencialnej rovine?
 

·
Registered
Joined
·
2,747 Posts
Discussion Starter · #13 ·
Toto vlakno tusim vzniklo v prihodnom case - kazdy druhy den tu mame nejaku parkovu novinku. :) Dnes:

V parku na Račianskom mýte zrekonštruujú osvetlenie

Mestskí poslanci dnes schválili zmenu rozpočtu hlavného mesta a na rekonštrukciu svetiel vyčlenili 95.000 eur s DPH.

Má to byť prvý krok k obnove parku, ktorú plánuje táto mestská časť.

Rekonštrukcia osvetlenia je naplánovaná na osem týždňov.
 

·
Registered
Joined
·
13,341 Posts
Ak by aspoň na regionálnej úrovni fungoval inštitút referenda bez obmedzenia nadpolovičnej väčšiny všetkých voličov a dalo by sa referendom odvolať napr. župana, alebo primátora, starostu, ktorý boli zvolený hlasmi voličov vo voľbách a nie miestnym parlamentom, tak by sme videli tú predvolebnú aktivitu počas celého funkčného obdobia, lebo by si veľmi dobre uvedomili na akej vrtkavej stoličke sedí ich úradná riť.
 

·
Registered
Joined
·
2,747 Posts
Discussion Starter · #17 ·
Na zelenej ploche/v parku medzi Ruzinovskou ulicou a Paneuropskou VS vysadili novu alej stromcekov. Stalo sa tak uz asi pred rokom (mozno este davnejsie), ale mal som moznost, tak som to cvakol (mobile quality) ;): 

·
Registered
Joined
·
3,902 Posts
Nepáči sa mi to. Je to určite dáka náhradná výsadba, ktorú zabezpečil nejaký developer, ale na úplne inom mieste akom sa vyrúbali stromy.
Na uliciach chýba plno stromov, prípadne sú tam vysoké zanedbané pahýle a tu sú stromy v nezmyselnom trojrade.
Ďalšia vec je ich údržba. Videl som ako v lete sadili stromy štýlom, že dva dni ich nechali na slnku nezasadené v koreňovom bale, potom možno raz poliali pri výsadbe a tým to skončilo. Samozrejme viaceré z týchto stromov vyschli, ale to už nikoho nezaujímalo.
Ale aby som len nepindal, tak ma potešila náhradná výsadba stromov na SNP pred Hlavnou poštou a Dunajom. Stromy tiež museli v lete bojovať s nedostatkom vlahy ale prežili. :)
 

·
Registered
Joined
·
2,747 Posts
Discussion Starter · #19 ·
Presne ten problem s nahradnou vysadbou je aj na Kuchajde, kde sa takto vysadzaju mlade stromceky, ale kedze tie firmy sa o to nestaraju a mestska cast sa o to starat nemoze, kedze podla zmluvy to ma robit priamo konkretna firma, ktora tom tam vysadila, tak velka cast z nich zbytocne vyschne. Potom sa tam zase vysadi nieco nove a tak dokola...

Na Ostredkoch ale tych stromov minuly rok pribudli desiatky, napr. len v tom parku z fotiek od Miroslava Petraska na jesen vysadili asi 30 novych stromov (ihlicnatych aj listnatych) a dari sa im velmi dobre. Medzicasom niektore z nich uz aj pekne povyrastli. :) Cize nech uz je za tym ktokolvek, starostlivost je slusna a vyschnutie nehrozi.

Neviem, preco to na tej zelenej ploche pri Ruzinovskej dali takto do trojradu, ale kazda zelen navyse potesi – ked to vyrastie, tak to bude aspon sluzit ako dobra izolacia pred hlukom a smogom z cesty. Uz len vymenit lavicky, dat do poriadku povrch chodnikov, dorobit par novych cesticiek, pridat este nejake dalsie stromy, lepsie ich rozmiestnit a bude aj tento plac rovnako skvely a popularny ako ten nas miestny "Central Park". :)
 
1 - 20 of 2415 Posts
Top