SkyscraperCity banner

1 - 20 of 129 Posts

·
dialnice.info ::..
14,337 Posts
Discussion Starter #1
rozvoj tejto casti mesta, ktora je doslova par minut od centra sa urcite vo velkom rozbehne velmi skoro, kedze reko stareho mesta/elektricka a samotna blizkost k tomu priam nabada

bohuzial pozemky boli rozdane pochybnymi sposobmi v minulosti najma dvom developerom a im spriaznenym spolocnostiam a to J&T a HB reavis.

danou za to bola uz nezmyselna estakada artmedia nad buducim predlzenim viedenskej. ako aj ignorovanie estakady bosakova, aj ked bola v uzemnom plane zony. mapove podklady nateraz platneho uzemneho planu zony je tu. avsak uz teraz su tlaky na zmenu uzemneho planu zony aby vyhovoval developerom.

http://www.uzemneplany.sk/upn/bratislava-petrzalka-mestska-cast/uzemny-plan-zony-cmc-cast-petrzalka-uzemie-medzi-starym-mostom-a-pristavnym-mostom/zmeny-a-doplnky-01/vykres/komplexny-urbanisticky-navrh

·
14,337 Posts
Discussion Starter #3
dalsi navrh, ktory bohuzial bude skor realizovany urcite v este silne okliestenej podobe (vzhladom k historii oboch developerov, ktory osekali na kost aj to co slubili a dodrzali len zlomok povodnych slubov, a najma pri J&T je investicia do verejneho priestranstva doteraz vzdy negativna a znehodnocujuca)

jedna sa o koncepciu "Nove lido", http://www.novelido.sk/

samozrejme dvorni planovaci, co vyhrali aj planovanie zony pod hradom za "uveritelnyhch" 1500 euro dali do kopy uzemnu studiu okolia .. samozrejme s dalsim spolemalenim elektricky, ktora este ani nejazdi, lebo sak naco sme im robili estakadu armedia, ked chcu dalsie krizovanie s elektrickou, ked su tam par sto metroch az dve moznosti mimourovneho krizovania ..

a este idealisticka verzia mapky na oblbnutie verejnosti o "superpriestoroch", ktorych realitu si mozeme pozriet pri riverparku a vznikajucom zuckermandli ..

·
14,337 Posts
Discussion Starter #5
oni sa ani nesnazia schovavat do ovcieho runa :) samotni jebko a trtko riil istajte vyhlasuju, ze uzemny plan je zdrap papiera .. .

·
Registered
564 Posts
http://www.novelido.sk/

samozrejme dvorni planovaci, co vyhrali aj planovanie zony pod hradom za "uveritelnyhch" 1500 euro dali do kopy uzemnu studiu okolia .. samozrejme s dalsim spolemalenim elektricky, ktora este ani nejazdi, lebo sak naco sme im robili estakadu armedia, ked chcu dalsie krizovanie s elektrickou, ked su tam par sto metroch az dve moznosti mimourovneho krizovania ..
Kde tam vidíš úrovňové križovanie električky? Ja tam vidím len ODBOČKU električky na navrhovaný mestský bulvár, kde nie je navrhovaná IAD.

Mne sa štúdia páči, najmä rozvetvenie električky a jej výhľadové pokračovanie k Ekon.univerzite, aj keď trasovanie nie je optimálne. Ešte by som uvažoval s predĺžením až do Ovsišťa.

·
Registered
245 Posts
najvacsie nestastie je ze tieto plochy vlastnia prave jebko a trtko a dalej zHnusia BRatislavu:(
.. z elektricky bude maximalne dalsia zastavka na zlome krasovskeho..
.. a najlepsie je ze prepojenie sadu JK k dunaju planuju na pozemkoch ktore vlastni, myslim, kmotrik

·
14,337 Posts
Discussion Starter #9 (Edited)
Kde tam vidíš úrovňové križovanie električky? Ja tam vidím len ODBOČKU električky na navrhovaný mestský bulvár, kde nie je navrhovaná IAD.

Mne sa štúdia páči, najmä rozvetvenie električky a jej výhľadové pokračovanie k Ekon.univerzite, aj keď trasovanie nie je optimálne. Ešte by som uvažoval s predĺžením až do Ovsišťa.
paci sa mi su ludia voci planom od jebka a trtka este stale dovercvivi a usmevne naivni :)
alebo ze by som skor bol smutny, ze tym hajzlom sedlackym este niekto veri co i len nos medzi ocami ?:(

ako nebrat v zlom, tiez si nemal vsetky podklady ..
ale presne ako som napisal, ten obrazok o "superpriestoroch" je marketingovy odrb na ludi, ktori bohuzial nemaju pristup k realnym informaciam ..

paradoxne sa to prezradilo uz pred vyse rokom, ked jebko a trtko dodavalo podklady pre zmeny projektu na D1 pre NDSku ..
detaily si pozri tu, aj so zakreslenim tej "elektrickovej odbocky", kde a rata s plnohodnotnou cestnou krizovatkou, a samozrejme urovnovym krizovanim elektricky a IAD.. ako nahrada, za upusteny podjaz popri einsteinovej, cize mimourovnove mimorovne prepojenia pri projekte bajo ..

a ako cerestnicka na torte, ta elektricka tam je samozrejme zakreslena len _vyhladovo_ ..
s tym, ze to stupanie z toho valu by bolo dost drsne podla toho nakresu, citaj, nikdy tam ziadna elektricka nebude postavena ..
tolko sumar k realite od jebka a trtka na margo omalovavanok novelido.sk ..

a este snad, ze dalsie urovnove krizovatnie s elektrickou bude pred zaciatkom estakady einsteinova

http://www.enviroportal.sk/sk/eia/detail/dialnica-d1-ba-viedenska-cesta-pristavny-most

·
Registered
564 Posts
paci sa mi su ludia voci planom od jebka a trtka este stale dovercvivi a usmevne naivni :)
alebo ze by som skor bol smutny, ze tym hajzlom sedlackym este niekto veri co i len nos medzi ocami ?:(

ako nebrat v zlom, tiez si nemal vsetky podklady ..
ale presne ako som napisal, ten obrazok o "superpriestoroch" je marketingovy odrb na ludi, ktori bohuzial nemaju pristup k realnym informaciam ..

paradoxne sa to prezradilo uz pred vyse rokom, ked jebko a trtko dodavalo podklady pre zmeny projektu na D1 pre NDSku ..
detaily si pozri tu, aj so zakreslenim tej "elektrickovej odbocky", kde a rata s plnohodnotnou cestnou krizovatkou, a samozrejme urovnovym krizovanim elektricky a IAD.. ako nahrada, za upusteny podjaz popri einsteinovej, cize mimourovnove mimorovne prepojenia pri projekte bajo ..

a ako cerestnicka na torte, ta elektricka tam je samozrejme zakreslena len _vyhladovo_ ..
s tym, ze to stupanie z toho valu by bolo dost drsne podla toho nakresu, citaj, nikdy tam ziadna elektricka nebude postavena ..
tolko sumar k realite od jebka a trtka na margo omalovavanok novelido.sk ..

a este snad, ze dalsie urovnove krizovatnie s elektrickou bude pred zaciatkom estakady einsteinova

http://www.enviroportal.sk/sk/eia/detail/dialnica-d1-ba-viedenska-cesta-pristavny-most
Ok, ja sa nehádam a už vôbec si nerobím ilúzie o altruizme developerov, J&T obzvlášť. Reagoval som na to, že si písal niečo k obrázku, z ktorého ničť také nevyplývalo. Za dodatočné podklady ďakujem.

V podkladoch EIA však vidím jedno úrovňové križovanie, a to v mieste odbočky električky. Máš pravdu v tom, že je tam oproti predchádzajúcemu materiálu zakreslená aj cestná križovatka. Druhé severnejšie križovanie je nakreslené v mieste estakády Artmedia, to je už passé, hádam nečakáš, že na ňu budú nalepovať násyp?

Celé je to podľa mňa v tomto momente irelevantný materiál. Tu by bolo potrebné tlačiť na mesto, aby nepovolilo takúto zmenu ÚP, ale tlačilo na developera, aby sa navrhlo slušnejšie riešenie. Ale jasné, sme na Slovensku... :eek:hno:

·
YIM.BA
8,800 Posts
Nové Lido v prvom rade nie je projekt, ale platforma pre diskusiu o území. Výsledkom tejto diskusie a pripomienok majú byť zmeny a doplnky ÚPZ, ktoré by pomohli to územie skvalitniť. J&T aj HBR nie sú žiadni altruisti ani filantropi, ale architekti do nich dosť tlačia, aby si uvedomili, že finálna realizácia musí s mestom komunikovať čo najlepšie, aby im tam prišli ľudia. Cieľom nie je vytvoriť administratívny komplex, kde zamestnanci ráno prídu a večer odídu, alebo obytný komplex, odkiaľ obyvatelia ráno odídu a večer prídu, ale mestskú štvrť. To už si aj firma idúca tvrdo za peniazmi a ziskom vie zrátať, že tam potrebuje udržať čo najviac ľudí a čo najdlhšie.

Môžete teda nadávať, čo to majú zas tí zlí zlí developeri za lubom a vykašľať sa na to, nanajvýš trúsiť takéto všelijaké bonmoty a dopadne to tak, že všetci si s vami vytrú prdel, alebo sa pokúsiť prispieť niečim produktívnym a dať architektom podnety, čo by sa malo zmeniť a čo by bolo vhodné. J&T aj HBR môžu byť všelijakí, ale Marko&Placemakers aj Compass sú dobrí profíci s určitým a zaslúženým renomé, ktorí sa nepochybne pokúsia o čo najlepší výsledok. A čím lepší ten výsledok vďaka produktívnym pripomienkam bude, tým väčšia pravdepodobnosť, že sa im podarí developerov presvedčiť a pozitíva prepracovať do finálneho konceptu.

A možno to bude aj poučením pre J&T a HBR, aby začalo svoje projekty robiť citlivejšie a lepšie. To sa však určite nestane, keď nad tým mávneme rukou a povieme si, že to je len trik na oklamanie ľudí.

·
Registered
4,613 Posts
Nové Lido v prvom rade nie je projekt, ale platforma pre diskusiu o území. Výsledkom tejto diskusie a pripomienok majú byť zmeny a doplnky ÚPZ, ktoré by pomohli to územie skvalitniť. J&T aj HBR nie sú žiadni altruisti ani filantropi, ale architekti do nich dosť tlačia, aby si uvedomili, že finálna realizácia musí s mestom komunikovať čo najlepšie, aby im tam prišli ľudia. Cieľom nie je vytvoriť administratívny komplex, kde zamestnanci ráno prídu a večer odídu, alebo obytný komplex, odkiaľ obyvatelia ráno odídu a večer prídu, ale mestskú štvrť. To už si aj firma idúca tvrdo za peniazmi a ziskom vie zrátať, že tam potrebuje udržať čo najviac ľudí a čo najdlhšie.

Môžete teda nadávať, čo to majú zas tí zlí zlí developeri za lubom a vykašľať sa na to, nanajvýš trúsiť takéto všelijaké bonmoty a dopadne to tak, že všetci si s vami vytrú prdel, alebo sa pokúsiť prispieť niečim produktívnym a dať architektom podnety, čo by sa malo zmeniť a čo by bolo vhodné. J&T aj HBR môžu byť všelijakí, ale Marko&Placemakers aj Compass sú dobrí profíci s určitým a zaslúženým renomé, ktorí sa nepochybne pokúsia o čo najlepší výsledok. A čím lepší ten výsledok vďaka produktívnym pripomienkam bude, tým väčšia pravdepodobnosť, že sa im podarí developerov presvedčiť a pozitíva prepracovať do finálneho konceptu.

A možno to bude aj poučením pre J&T a HBR, aby začalo svoje projekty robiť citlivejšie a lepšie. To sa však určite nestane, keď nad tým mávneme rukou a povieme si, že to je len trik na oklamanie ľudí.
Ak JT a HBR dostanu nejake tipy na to, ako zvysit zisk zadarmo a bude to zapadat do ich koncepcie, tak nepochybujem, ze ich pouziju.
Ale ak sa napr 90% zapojenych vyjadri v tom smere, ze tam chcu minimalnu zastavanost a co najviac zelene, tak to budu ignorovat.
Inak ta mentalita, ze si rad, ze ti dal niekto iba facku namiesto kopanca, je jednym z naj prekazok vyvoja slovenskej spolocnosti. V normalnej spolocnosti by si nemal vyber medzi omrvinkami a vytretim prdele inak povedane.

·
YIM.BA
8,800 Posts
^^Aby vznikla vyspelá spoločnosť, musí existovať skutočná celospoločenská diskusia o závažných otázkach. Príčinou zaostávania slovenskej spoločnosti však nie je len absencia tejto diskusie, ale aj čiernobiele videnie sveta, ktoré majú takisto primitívi, ako aj samozvaní intelektuálne a morálne nadradení jedinci, ktorí sa vo svojich elitárskych kluboch vzájomne utešujú vo svojich pravdách a odmietajú akékoľvek predstavy, ktoré by čo i len trochu odporovali ich videniu sveta. Takto sme do veľkej miery prišli o územie PKO, kde by možno mohlo byť čosi lepšie, ako to "planetárium", len keby ktosi bol ochotný sadnúť si za jeden stôl s protistranou. Ak sa tvrdohlavo budeme držať svojej pozície bez ochoty diskutovať, výsledkom bude jednoducho, že vývoj nás obíde. Tak ako sa to stalo chudáčikom aktivistom, ktorí zánikom PKO prišli o agendu.

Nové Lido dáva konečne možnosť občanom sa vyjadriť. To, čo tu vzniká, je projekt úplne štandardný vo vyspelých demokraciách - spracovatelia územia predstavia potrebu vízie, nastavia participačný proces, pozbierajú podnety, ktoré zapracujú do finálneho návrhu, ktorý budú konzultovať s developermi. Participačný proces však nie je o tom, že hocikto povie, že ja tam chcem len zeleň a žiadnu zástavbu. To nie je téma pre laikov. Laici môžu prispieť vecami v medziach vlastného poznania, celková vízia je na expertoch a samozrejme na majiteľovi, ktorý narába so svojim vlastným pozemkom, ale aj na meste, ktoré má tiež určité ciele. Uvidíme, do akej miery sa podarí proces a partnerstvo nastaviť.

Čo ja osobne vnímam ako tragédiu, je fakt, že tento proces inicovali sami architekti. Developeri ich poverili prípravou vízie územia a oni ich presvedčili, že treba vytvoriť takúto diskusnú platformu. To však nemala byť ich práca a v podstate ani práca developerov, ale práca mesta. A ako sa k tomu mesto postavilo? "Vítame každú iniciatívu, ktorá zlepší život Bratislavčanov." - nie, aby mesto samo malo záujem na takýchto aktivitách a samo ich vyvolávalo, ale čaká, kto sa nad nimi zmiluje a možno sa pokúsi o nejaký participačný proces. Na toto treba nadávať, nie na celú iniciatívu Nové Lido.

·
14,337 Posts
Discussion Starter #14
V podkladoch EIA však vidím jedno úrovňové križovanie, a to v mieste odbočky električky. Máš pravdu v tom, že je tam oproti predchádzajúcemu materiálu zakreslená aj cestná križovatka. Druhé severnejšie križovanie je nakreslené v mieste estakády Artmedia, to je už passé, hádam nečakáš, že na ňu budú nalepovať násyp?
nie, to je estaka artmedia a tam nastastie nesnazia sa urobi dalsie urovnove krizovanie, ale ako som pisal, jedna sa o zaciatok estakady einsteinova, pred zeleznicou. pozri sa na obrazok medzi stanicenim 0.0 a 0.1 tam su dve rampe, ktore pojdu k estakade, cca kde mas RELAXX a zeleznicny prejazd.

V diskusii o nabrezi Petrzalky vytiahnut Breivika sa vazne moze podarit iba jednemu clenovi tohto fora.
adekvatne prirovnanie k pristupu istych ludi k developerom. proste slnieckarsky :) ale hej, niekomu nepomoze ani lopatou po hlave a aj tak bude obhajovat jebka a trtka do roztrhania tela.

^^Aby vznikla vyspelá spoločnosť, musí existovať skutočná celospoločenská diskusia o závažných otázkach. Príčinou zaostávania slovenskej spoločnosti však nie je len absencia tejto diskusie, ale aj čiernobiele videnie sveta, ktoré majú takisto primitívi, ako aj samozvaní intelektuálne a morálne nadradení jedinci, ktorí sa vo svojich elitárskych kluboch vzájomne utešujú vo svojich pravdách a odmietajú akékoľvek predstavy, ktoré by čo i len trochu odporovali ich videniu sveta. Takto sme do veľkej miery prišli o územie PKO, kde by možno mohlo byť čosi lepšie, ako to "planetárium", len keby ktosi bol ochotný sadnúť si za jeden stôl s protistranou. Ak sa tvrdohlavo budeme držať svojej pozície bez ochoty diskutovať, výsledkom bude jednoducho, že vývoj nás obíde. Tak ako sa to stalo chudáčikom aktivistom, ktorí zánikom PKO prišli o agendu.

Nové Lido dáva konečne možnosť občanom sa vyjadriť. To, čo tu vzniká, je projekt úplne štandardný vo vyspelých demokraciách - spracovatelia územia predstavia potrebu vízie, nastavia participačný proces, pozbierajú podnety, ktoré zapracujú do finálneho návrhu, ktorý budú konzultovať s developermi. Participačný proces však nie je o tom, že hocikto povie, že ja tam chcem len zeleň a žiadnu zástavbu. To nie je téma pre laikov. Laici môžu prispieť vecami v medziach vlastného poznania, celková vízia je na expertoch a samozrejme na majiteľovi, ktorý narába so svojim vlastným pozemkom, ale aj na meste, ktoré má tiež určité ciele. Uvidíme, do akej miery sa podarí proces a partnerstvo nastaviť.

Čo ja osobne vnímam ako tragédiu, je fakt, že tento proces inicovali sami architekti. Developeri ich poverili prípravou vízie územia a oni ich presvedčili, že treba vytvoriť takúto diskusnú platformu. To však nemala byť ich práca a v podstate ani práca developerov, ale práca mesta. A ako sa k tomu mesto postavilo? "Vítame každú iniciatívu, ktorá zlepší život Bratislavčanov." - nie, aby mesto samo malo záujem na takýchto aktivitách a samo ich vyvolávalo, ale čaká, kto sa nad nimi zmiluje a možno sa pokúsi o nejaký participačný proces. Na toto treba nadávať, nie na celú iniciatívu Nové Lido.
ako som pisal vyssie, toto je neskutocny blabol. za prve, pre jebka a trtka spracovava studiu skorumpovany a vsetko schopny bouda/masar, a nakreslia im tam presne to co som pisal vyssie, maximum m2, nulovy verejny priestor a este aj ten bude pozamienany za dalsie pozemky kde po bratislave.

to je proste to iste, ako dufat, ze zmenis masoveho vraha. ano zase si neodpustim breivika, ale jebko a trtko co sa developmentu tyka su na urovni masoveho vraha breivika.

a naopak tato kvazi siroka "debata" bude presne viest k tomu, co sme videli pri sirokej debate ohladne PKO, nabrezi, okolo paranormal city .. ze povyhadzuju aj tych zopar dobrych veci v uzemnom plane zony, aby mohli este lacnejsie stavat.

takze to nejde, ze absentuje siroka debata, ale o tom, ze na slovensku su skorumpovani od uradnikov po sudcov, a nie je tu pravny stat. a tie hovada od jebka a trtka to len krasne vyuzivaju . na cele s uzitocnymi idiotmi ako ty, ktori nas pripravili naprikald o pozemky kvoli kralovej hore. tam bola tiez peticia s desiatkami tisic podpisov a siroka celospolocenska debata a dopadlo to katastrofalne.

takze som si betonov isty, ze tu to dopadne tak isto.

·
Registered
3,542 Posts
Amrafel, mas pravdu, takto by to malo fungovat a takto to mozno aj v zahranici funguje. Marko&placemaker su naozaj dobri, maju dobre napady a svieze, idu s dobou.

Zial tu to tak nefunguje :( . A stale sa opakuje to iste, ty sprepacenim zozeres kazdu rozpravku. Egeraat tiez nakreslil Prison park pekne, ako to dopadlo? Bofill navrhol Paranormal city pekne, ako to dopadlo? Postavili Aupark Tower a znicili celu panoramu Bratislavy, Apolo Business Centrum jednotku museli zavret a mozno sa bude burat, dvojku sanovat. Znicili cele okolie, chod sa tam pozret ako vyzeraju okolite uzemia a ulice. Tam ked z nutnosti pridem, tak vybavim a padam odtial prec. Parking riesili na ukor mestskych pozemkov a este ani to nestaci, parkuje sa tam stylom, chcem odist tak musim posunut rad aut (teda ja nie, ja idem do platenej garaze). Ale im to je jedno, oni to strelia a idu dalej. Su ako virus.

Cize dnes urobia omalovaku, architekti sa na tom natrapia dotiahnu do dokonalosti ale realita bude uplne odlisna, lebo im je jedno ci to uzemie bude funkcne, alebo ako to bude vyzerat, ich zaujima zisk.

A to ze sa poucili z minulych projektov je velmi naivne ako prepac, zaknihovali max. zisk a z toho sa mali poucit? Jedini kto sa mali pri tychto developeroch poucit je mesto a obyvatelia. A vobec sa necudujem odporu niektorych ludi vratane mna.

Tu nejde, ze som proti vystavbe v tejto lokalite. Popravde cely zivot sa cudujem ze na tak lukrativnych pozemkoch este stale nic nestoji. A prave tam by malo vzniknut nove centrum BA, ale proste tymto dvom developerom neverim, este keby sa pridal Finep tak trojka najhorsich developerov ide kreovat buducnost Bratislavy.

Mame tu aj ine projekty, kde nikto sa neburi, nekritizuje a su uspesne, ale to stavaju ti tvoji uvedomeli developeri a nie ti co sa na nich len hraju.

A na ochranu mesta napisem len tolko, ano malo by to iniciovat mesto, ale zial toto mesto obzvlast pri JnT sa niekolko krat popalilo a to riadne, prislo o stovky milionov, tak sa ani necudujem, ze radsej nic neiniciuju, lebo keby to vyvrcholilo do zmeny UPZ a tymto pseudodeveloperom by sa to nepacilo, tak ich daju na sud za imaginarny usli zisk!

Zial takto tu je nastaveny sudny system, ktory ovladaju oligarchovia cez politikov. Tot realita, treba otvorit oci a pozret sa na to realisticky.

Este k tomu krizovaniu elektricky na estakade Artmedia, nepochopil som na co je potrebne cestne prepajat tieto dva celky, ved obe maju napojenie cez velkorysu Einsteinovu, cize tam uplne musi stacit pesie.

Elektricka v tejto zone ja asi ta najvacsia rozpravka......

·
14,337 Posts
Discussion Starter #16
Janci1982 to pekne a slusne napisal za mna :) ja bohuzial pri jebkovi a trtkovi len dokazem penit, lebo oni su najhorsia rakovina tohto mesta, najvacsi destrkutor, najvacsi okradac a zdierac bratislavy a ozaj nic ine ako priprovnianie ako developerskemu breivikovi mi nenapada . cize ked oni nieco prezentuju, je 110% istota ze ten zrut psich klobas korbacka z toho urobi dalsi prisonpark, paranormal city, zuckermandel a podobne ..

·
Registered
564 Posts
nie, to je estaka artmedia a tam nastastie nesnazia sa urobi dalsie urovnove krizovanie, ale ako som pisal, jedna sa o zaciatok estakady einsteinova, pred zeleznicou. pozri sa na obrazok medzi stanicenim 0.0 a 0.1 tam su dve rampe, ktore pojdu k estakade, cca kde mas RELAXX a zeleznicny prejazd.
Hej, už vidím. Tak tam je to úplná haluz a to by malo mesto jedným šmahom zamietnúť. Už len kvôli takému "detailu", že západnú rampu by postavili rovno pred fasádou Relaxx centra. Ak už veľmi chcú riešiť prepojenie z opačnej strany Einsteinovej, nech spravia U-turn niekde tu, a ešte ušetria. Ideálne aj s optimalizáciou, čo navrhovala NDS a potom od nej upustila.

https://www.google.com/maps/@48.130638,17.1265741,3a,75y,59.71h,69.59t/data=!3m6!1e1!3m4!1sKHSgCqX1oB1EgFyvHzXcrg!2e0!7i13312!8i6656

·
Registered
3,542 Posts
Tam je skor problem to priecestie cez zeleznicu, ktore chcu zrusit a ta rampa by to riesila... Ale tiez to povazujem za velmi nestastne riesenie az za blbost... Skor urobit namiesto priecestia podjazd alebo este lepsie dat pod zem vlak.

·
YIM.BA
8,800 Posts
Zial tu to tak nefunguje :( . A stale sa opakuje to iste, ty sprepacenim zozeres kazdu rozpravku.
A čo mám robiť? Sedieť na zadku a nadávať s vedomím, že sa nikdy nič nezmení, alebo sa pokúsiť o zmenu? Tým, že tu bude niekto robiť frajera a nadávať na developerov, sa nič nedosiahne. Na internete sa vykričí a tým to hasne. Stavať sa bude aj tak.

Inak, myslíte si, že na Západe sú developeri osvietenejší? To sotva. Len tam vďaka prísnemu dohľadu odbornej, ale aj laickej verejnosti a samosprávy developeri vedia, čo si môžu dovoliť. Tam však ľudia nereptali po krčmách a internetových fórach, ale priamo iniciovali diskusie a zmeny. Presne to, o čo ide aj tu.

Cize dnes urobia omalovaku, architekti sa na tom natrapia dotiahnu do dokonalosti ale realita bude uplne odlisna, lebo im je jedno ci to uzemie bude funkcne, alebo ako to bude vyzerat, ich zaujima zisk.
Každému developerovi ide o zisk. A je empirický fakt, že lepšie funkčné územie pritiahne viac zákazníkov. Ide o to, aby to chápali všetci.

A to ze sa poucili z minulych projektov je velmi naivne ako prepac, zaknihovali max. zisk a z toho sa mali poucit? Jedini kto sa mali pri tychto developeroch poucit je mesto a obyvatelia. A vobec sa necudujem odporu niektorych ludi vratane mna.
A možno aj to bude výsledkom. Mesto je banda diletantov, ale proces vedie Marko a spol. Možno sa vďaka tomuto mesto, ale aj obyvatelia, naučia, ako má vyzerať komunitné a participačné plánovanie a vytvorí sa precedens do budúcnosti.

Tu nejde, ze som proti vystavbe v tejto lokalite. Popravde cely zivot sa cudujem ze na tak lukrativnych pozemkoch este stale nic nestoji. A prave tam by malo vzniknut nove centrum BA, ale proste tymto dvom developerom neverim, este keby sa pridal Finep tak trojka najhorsich developerov ide kreovat buducnost Bratislavy.
Možno to je pravda, ale už tie pozemky raz majú a to sa nezmení. Musíme narábať s tým, čo máme k dispozícii.

A na ochranu mesta napisem len tolko, ano malo by to iniciovat mesto, ale zial toto mesto obzvlast pri JnT sa niekolko krat popalilo a to riadne, prislo o stovky milionov, tak sa ani necudujem, ze radsej nic neiniciuju, lebo keby to vyvrcholilo do zmeny UPZ a tymto pseudodeveloperom by sa to nepacilo, tak ich daju na sud za imaginarny usli zisk!
Toto je totálny nezmysel. Mesto nič neiniciovalo, lebo sú to idioti. A poslanci detto. A nejaké staré súdne spory nie sú nijakým ospravedlnením. Mesto si má plniť svoje povinnosti a k tomu patrí aj územné plánovanie.

Edit: Mimochodom, v nadpise threadu je preklep.

1 - 20 of 129 Posts