SkyscraperCity banner

1 - 20 of 2216 Posts

·
Mornar bez mora
8,012 Posts
Discussion Starter #1
O električkovej doprave do Petržalky sa hovorí už niekoľko rokov, teraz nastal čas budovania prvého úseku radiáli. Dúfam že sa o pár rokov dočkáme kvalitného dopravného systému, a to nielen v Petržalke. Dúfam že z MHD sa stane kvalitný dopravný systém, dúfam že raz sa všetky spoločenské vrstvy stretnú vo vozidlách DPB. ; )

Týmto si dovoľujem založiť thread Petržalská radiála , ktorý bude sledovať výstavbu tohto dlho očakávaného projektu, bude ponúkať priestor pre postrehy a komentáre.

SkyscraperCity - In Urbanity We Trust

Oprava mosta má trvať do októbra 2010

http://www.bratislavskenoviny.sk/118520/obnova-mesta/oprava-mosta-ma-trvat-do-oktobra-2010

Na moste budú dve koľaje, jedna pôjde po železničnej časti mosta, druhá po cestnej časti. Pribudne jeden jazdný pruh v smere do Petržalky a k súčasnej lávke pre peších aj lávka pre cyklistov. S osobnou automobilovou dopravou sa ráta len v jednom smere, do Petržalky
Šestnásteho apríla sme začali opravu Starého mosta a zároveň sa spustila výstavba nosného dopravného systému MHD na trase Šafárikovo námestie – Janíkov dvor. Komplexnú opravu železničnej časti mosta by sme chceli začať v júni a ukončiť koncom tohto roka. Celá oprava Starého mosta by mala trvať do októbra 2010. Zmluvne sme sa zaviazali, že komplexná oprava mosta by nemala stáť viac ako 18 miliónov eur.
Článok o radiále: http://www.imhd.zoznam.sk/ba/index.php?w=3825242e29ef353234252d1f2b1f25292e25332529321f252e362934212e3225342c21ef392b2e212c23

Alternatívne riešenie k metru - električka

Súčasný stav a možnosť jeho vyriešenia
Doprava v Bratislave je už na hranici výkonnosti, najmä čo sa týka prepravnej kapacity a kultúry cestovania. Súčasná električková premávka nie je dostatočne preferovaná, čo si môžeme vysvetliť aj ako dôsledok dlhoročnej úmyselnej preferencie autobusov a individuálnej automobilovej dopravy v meste.
Plán

-----------------------------------------------------

Updates

April 24th

;)

24.04.2009

April 25th
Dnes som si bol kuknut stary most, dali tam nejake dosky po celej zeleznicnej casti a chodia tam s takou masinou, ktora vrta diery z hora do pilierov (to som videl ked som sa pozeral zo spodu)

no a mam tu mensi fotothread, zaspominajte na most ako vyzera pred docasnou rekonstrukciou

·
Mornar bez mora
8,012 Posts
Discussion Starter #2
Hneď na úvod by som ťa chcel Carbonkid požiadať o zmenenie názvu z Petržalská radiála na [Bratislava] Petržalská radiála. Ospravedlňujem sa za tento nedostatok.

nepozornosť :nuts:

·
Astral tourist
3,682 Posts
^^^^

Ja len taký nevýznamný postreh :)

Podľa mňa by možno bolo lepšie toto vlákno nazvať ako [Bratislava] Rýchloelektrička, pretože táto Petržalská časť je jej nedeliteľnou súčasťou. Ale ako som povedal, je to len nevýznamný postreh.

·
Regular Fool
2,851 Posts
^^Podľa mňa by sa práveže to [Bratislava] mohlo z ostatných názvov odstrániť, veď je to predsa celá samostatná sekcia, ktorá sa ti vypíše aj hore, tak je úplne jasné, že to nie je vo Viedni... Zbytočne sú takto tie názvy predĺžené...

·
Registered
4,612 Posts
A podľa mňa by sme to mali prehodiť se[e]m :)))... keďže je to dopravná stavba. A samozrejme v tom prípade by som hneď na úvod súhlasil s týmto:
Hneď na úvod by som ťa chcel Carbonkid požiadať o zmenenie názvu z Petržalská radiála na [Bratislava] Petržalská radiála.
...dúfam, že sa to raz postavý. :cheers:

·
Prešpurák
6,610 Posts
keď sa na to tak pozerám, omnoho lepšia trasa by mohla byť cez Nový most, bolo by to viac pri strede Petržalky, po Panónskej by to bolo ideálne, alebo aspoň ako druhá trasa. ale myslím že tento thread dopadne podobne ako o metre, o Panorama City a pod., teda len sa tu bude písať a nič sa nepostaví :)

·
Registered
1,115 Posts
keď sa na to tak pozerám, omnoho lepšia trasa by mohla byť cez Nový most, bolo by to viac pri strede Petržalky, po Panónskej by to bolo ideálne, alebo aspoň ako druhá trasa. ale myslím že tento thread dopadne podobne ako o metre, o Panorama City a pod., teda len sa tu bude písať a nič sa nepostaví :)
Pozri si to na google mape. Takto to vyzera ze to ide tak po boku, ale v skutocnosti na zapad od Panonskej cesty je malo obytnych domov. Stredom Petrzalky ide to rameno, cize cim blizsie sa drzi trat pri nom, tym viac v strede je.

·
Moderator
8,253 Posts
Teraz netreba rozmyslat nad akoukolvek zastavkou pri nemocnici... hlavne je aby vobec nejaka trat stala, co je podla mna absolutna dopravna priorita vramci Bratislavy. Az jak to bude dobudovane sa bude moct rozmyslat nad realnostou vetvy k Antolskej.

·
Mornar bez mora
8,012 Posts
Discussion Starter #11
Už sa stavia. ; )

Ja len taký nevýznamný postreh

Podľa mňa by možno bolo lepšie toto vlákno nazvať ako [Bratislava] Rýchloelektrička, pretože táto Petržalská časť je jej nedeliteľnou súčasťou. Ale ako som povedal, je to len nevýznamný postreh.
Ja nesúhlasí, toto je vlákno venované iba Petržalskej radiále.

Pozri si to na google mape. Takto to vyzera ze to ide tak po boku, ale v skutocnosti na zapad od Panonskej cesty je malo obytnych domov. Stredom Petrzalky ide to rameno, cize cim blizsie sa drzi trat pri nom, tym viac v strede je.
Boli tu aj úvahy aj o druhej trati, ktorá by podla mňa bola nepotrebná.

·
urban voyer
1,938 Posts
no ale tam kde je planovana su uz roky na to vyclenene pozemky... tam kde ty navrhujes by bol velky problem s miestom, muselo by sa burat a kupovat pozemky

·
Mornar bez mora
8,012 Posts
Discussion Starter #13
Imho, trasa je vynikajúca. Za cca 5/10 minút sa dá s dostať z každej zastávky do každej lokalility v Petržalke ohraničenou cestmi Dolnozemská, Panónska, Einsteinova.

·
Prešpurák
6,610 Posts
Nevravím že tá lokalita pri ramene je zlá, ale druhá trať by nebola na škodu, na také mesto ako je Petržalka. Napríklad východná časť Bratislavy má tri radiály, z toho dve pomerne blízko pri sebe (račianska a vajnorská). A hlavne, tá plánovaná radiála v Petržalke je pomerne ďaleko od mojej Panónskej :) Predstavme si, aké by to mohlo byť skvelé, keby sa električka z Kapucínskej napojila niekam na Židovskú, odtiaľ na Nový most, na Panónsku, vyzeralo by to výborne, len je problém s miestom.

·
Mornar bez mora
8,012 Posts
Discussion Starter #15
Akokolvek, druhá trať je ďaleká budúcnosť. Do vtedy sa toho môže velmi vela zmeniť. :)

PS: Imho, k Panónskej to predsa nemáš ďaleko.

·
Moderator
8,253 Posts
Nevravím že tá lokalita pri ramene je zlá, ale druhá trať by nebola na škodu, na také mesto ako je Petržalka. Napríklad východná časť Bratislavy má tri radiály, z toho dve pomerne blízko pri sebe (račianska a vajnorská). A hlavne, tá plánovaná radiála v Petržalke je pomerne ďaleko od mojej Panónskej :) Predstavme si, aké by to mohlo byť skvelé, keby sa električka z Kapucínskej napojila niekam na Židovskú, odtiaľ na Nový most, na Panónsku, vyzeralo by to výborne, len je problém s miestom.
Ano, mas pravdu, druha trat by nebola na skodu. Ale nemozme sa tu rozplyvat nad druhou tratou, ked prva este ani nestoji. Ale o elektrickach sa mozme bavit v inom threade na to urcenom.

·
Mornar bez mora
8,012 Posts
Discussion Starter #18 (Edited)
Netuším, ale lutujem že som sa s ňou neodviezol. Na jeseň budem asi týždeň v Prahe tak dúfam že si to tam vykonpenzujem a otestujem najnovšie električky. :)

·
Mornar bez mora
8,012 Posts
Discussion Starter #19 (Edited)
Neviete ci sa este pocita s touto elektrickou?

pocul som ze pocas skusky dost piskala pri jazde
Wikipédia hovorí:

Zatiaľ nie je rozhodnuté, aké vozidlá budú premávať na tejto trati, najpravdepodobnejšími kandidátmi sú Škoda 06T (v Bratislave sa testovala v roku 2006), Končár TMK 2200, prípadne vozidlo od firmy Bombardier.

Škoda 06T

Končár TMK 2200

Bombardier

Najviac by som sa potešil keby DPB kúpil vozidlá Škoda, poprípade Bombardier. :cheers:

·
Sakura san na hrad ((-:
1,727 Posts
Ten Bombard(i)er to je poriadne CAPACITY :lol: nj tesime nas v dalsom desatroci

1 - 20 of 2216 Posts