Skyscraper City Forum banner
Status
Not open for further replies.
1 - 20 of 514 Posts

·
Moderator
14,984 Posts
J&T chce postaviť nový Zuckermandel. Majú tam byť stovky bytov, obchody, kancelárie aj hotel. Viac na http://reality.etrend.sk/102893/byvanie/jt-zmeni-zuckermandel-za-sest-miliard-na-nepoznanie

Z toho textu na eTrende sa desím hlavne jednej pasáže:

Stavať by sa malo začať na jeseň roku 2008, prví návštevníci a obyvatelia komplexu doň zavítajú na jar 2012. V súčasnosti developer podľa hovorcu J&T Maroša Sýkoru oslovuje architektov, z ktorých si následne vyberie tím, ktorý Zuckermandel nakreslí. "Štruktúra fasád by mala odkazovať na históriu, nejdeme však stavať historické budovy," spresňuje pre eTREND požiadavky investora M. Sýkora
To vyzerá skoro tak, že nám tu hrozí Zámocká číslo dva. Žiaľ, žiadne vizualizácie zatiaľ nie sú k dispozícií.

Osobne nesúhlasím s tým, že táto oblasť je vhodná na modernú výstavbu. To je to isté, ako postaviť sklený komplex pod Akrpopolou v Aténach.:eek:hno:

·
Think different
277 Posts
Doplnenie k projektu logistickeho parku pri Slovnafte. Ako sme sa cudovali ze to vyzera skor ako biznis lokalita a nie ako skladove priestory tak je tu popis z Trendu.

Pod?a investi?ného zámeru predloženého štátnym orgánom by celková rozloha parku mala dosahova? 263-tisíc m2. Pozostáva? by mal z troch skladových budov o výmere 43-tisíc m2 a troch administratívnych objektov s celkovou úžitkovou plochou 94-tisíc m2. Takmer desa?tisíc štvorcov je vy?lenených pre obchod a služby. Parkovanie bude zabezpe?ova? 2760 stojísk v garážach a na pozemku areálu.

Takze administrativne budovy budu naozaj tvorit velku cast projektu. Podla vizualizacii to vyzera velmi dobre, takze to moze byt celkom zaujimavy projekt :) uz len aby mal kto naplnit tolko kancelarskych priestorov ktore sa planuju postavit v Bratislave. Uz len poznamka, ze naozaj nerozumiem preco nie su developeri aktivni aj v Kosiciach, tu je uplny nedostatok novych a kvalitnych kancelarii a nic sa ani nestavia a ani vdohladnej dobe postavene nebude. Najskor 2010 Cassovar :(

·
The Man from Earth
1,629 Posts
No money, no sex..

^^ Markuz, ja si uprimne myslim ze ked sa dostavia dialnica Bratislava - Kosice, zaziju Kosice nenormalny stavebny boom...na to dam krk...teraz

Teraz sa zvezie Zilina, potom Poprad. Medzi KE - BA bude traffic ako z Prahy do Brna, teda snad. :nuts:

·
Think different
277 Posts
^^ Markuz, ja si uprimne myslim ze ked sa dostavia dialnica Bratislava - Kosice, zaziju Kosice nenormalny stavebny boom...na to dam krk...teraz

Teraz sa zvezie Zilina, potom Poprad. Medzi KE - BA bude traffic ako z Prahy do Brna, teda snad. :nuts:
O tom nepochybujem, ze sa to tu potom rozbehne, ale ja sa cudujem ze sa tu nic nehybe ani teraz, ked uz je tu realny dopyt po takych priestoroch. Ja som nedavno zhanal jednu kancelariu vyssieho standardu a nikde nic nebolo volne. Jedina budova ktora ako tak vyhovuje tymto podmienkam je komplet zrenovovana budova byvalej priemyselnej banky a ta je uz uplne plna. Takze jeden dva projekty by sa uz zisli aj teraz.

·
or something...
238 Posts
To vyzerá skoro tak, že nám tu hrozí Zámocká číslo dva. Žiaľ, žiadne vizualizácie zatiaľ nie sú k dispozícií.

Osobne nesúhlasím s tým, že táto oblasť je vhodná na modernú výstavbu. To je to isté, ako postaviť sklený komplex pod Akrpopolou v Aténach.:eek:hno:
Zámockú č.2 by som už asi neprežil. Historické budovy sa tam však na 115% stavať nebudú, pretože to nie je v územnom pláne zóny a rovnako žiadny investor (Ja&Ty už vôbec nie) nepostaví niečo tak drahé. Ja by som si tam prial historické budovy ani nie tak z dôvodu, že tam pasujú, ale jednoducho z obavy pred tými modernými. Historickou nič pokaziť nemôžeš, moderná ale môže byť hnusná. A rovno pod Hradom, no Pán na nebi s nami... Vizualizácie ešte nie sú, možno budeme príjemne prekvapení. Ak to chcú šplechnúť históriou, osobne by som si vedel predstaviť niečo ako Astoria palace, možno hotel Danube alebo Crowne Plaza (aj keď ten sa asi väčšine ľudí nepáči, ja však obdivujem ako pekne rešpektuje Grasalkovičov palác). Hlavne aby to nekričalo a aby si niekto nestaval pamätník. Ak by to však malo vyzerať ako Zámocká, tak je rozhodne lepšie nič nestavať.

A inak tento návrh vyhral pred pár rokmi architektonicko-urbanistickú súťaž na riešenie Podhradia, vtedy som myslel, že spácham menší samovražedný útok, v lepšom prípade sa z Bratislavy odsťahujem... :goodbye:

Našťastie však súťaž nebola záväzná a upadlo to do zabudnutia...

·
Registered
1,308 Posts
Discussion Starter · #8 ·
No, dufajme, ze take nieco sa uz len tak niekomu neprepecie - dufam, lebo som trochu idealista, ze kompetentni maju aspon trochu chochmesu, ktory sa neda ovplyvnit ani tucnymi sekmi...

Tak je dolezite ako sa k tomu ti ludia postavia - da sa postavit moderna a la Zamocka alebo si naozaj prizvat nejakych sikovnych architektov, ktory by tuto oblast citlivym zasahom usporiadali...a uvedomili si, ze tou zastavbou raz a navzdy zmenia tvar Bratislavy a pohlad na jej najznamejsiu pamiatku..neviem si predstavit, ze po rekonstrukcii BA-hradu by sa pod nim vynimali nejake "panelaky dnesnej doby".

·
Moderator
14,984 Posts
Zámockú č.2 by som už asi neprežil. Historické budovy sa tam však na 115% stavať nebudú, pretože to nie je v územnom pláne zóny a rovnako žiadny investor (Ja&Ty už vôbec nie) nepostaví niečo tak drahé. Ja by som si tam prial historické budovy ani nie tak z dôvodu, že tam pasujú, ale jednoducho z obavy pred tými modernými. Historickou nič pokaziť nemôžeš, moderná ale môže byť hnusná. A rovno pod Hradom, no Pán na nebi s nami... Vizualizácie ešte nie sú, možno budeme príjemne prekvapení. Ak to chcú šplechnúť históriou, osobne by som si vedel predstaviť niečo ako Astoria palace, možno hotel Danube alebo Crowne Plaza (aj keď ten sa asi väčšine ľudí nepáči, ja však obdivujem ako pekne rešpektuje Grasalkovičov palác). Hlavne aby to nekričalo a aby si niekto nestaval pamätník. Ak by to však malo vyzerať ako Zámocká, tak je rozhodne lepšie nič nestavať.

A inak tento návrh vyhral pred pár rokmi architektonicko-urbanistickú súťaž na riešenie Podhradia, vtedy som myslel, že spácham menší samovražedný útok, v lepšom prípade sa z Bratislavy odsťahujem... :goodbye:

Našťastie však súťaž nebola záväzná a upadlo to do zabudnutia...
No, dufajme, ze take nieco sa uz len tak niekomu neprepecie - dufam, lebo som trochu idealista, ze kompetentni maju aspon trochu chochmesu, ktory sa neda ovplyvnit ani tucnymi sekmi...

Tak je dolezite ako sa k tomu ti ludia postavia - da sa postavit moderna a la Zamocka alebo si naozaj prizvat nejakych sikovnych architektov, ktory by tuto oblast citlivym zasahom usporiadali...a uvedomili si, ze tou zastavbou raz a navzdy zmenia tvar Bratislavy a pohlad na jej najznamejsiu pamiatku..neviem si predstavit, ze po rekonstrukcii BA-hradu by sa pod nim vynimali nejake "panelaky dnesnej doby".
nechcel by som byt v kozi architekta ktory bude riesit podhradie. V tomto pripade by mi nevadilo, keby tam nepostavili moderne budovy, kazdopadne by tam malo byt nieco co nebude konkurovat hradu, idealny by bol asi park :D

pseudohistoricke budovy ala Zamocka kazdopadne nie ...

Takéhoto pohľadu sa nedočkáme, to už ani nie je možné. Každý ale so mnou asi bude súhlasiť, keď poviem, že Riverpark 2 tam tiež nemá byť. J&T samozrejme chce zo svojho pozemku v rámci územného plánu vyťažiť maximum. Im je v podstate jedno, ako to tam bude vyzerať, hlavne nech to má toľko metrov štvorcových, koľko sa len dá. Od súkromnej spoločnosti ani nemôžme chcieť, aby sa správala inak. To je práve tragédia celého podhradia. Ak by si tie pozemky nechalo mesto, tak by sa možno časom zmohlo na nejaký park a bolo by to vybavené. Keď ich už ale kúpil súkromný investor, z parku asi nevyžije. Ale z Riverparku už áno! Neostáva nám, nič iné, než počakť na nejaké vizualizácie. Je možné tam postaviť aj niečo moderné, čo by nerušilo pohľad na hrad. Nízkopodlažná zástavba s množstvom zelene. Nejaké terasovité budovy so zeleňou na streche by tiež nepôsobili veľmi rušivo. To ale asi nezodpovedá investičnému zámeru J&T.

·
.:junglist : and . AFOL:.
2,436 Posts
nemozte niekto pofotit areal slovany, ten rozsah demolacie je ohromny :)

a aj apollo bc 2 sa stavia ohromnym tempom...

·
VIP Member
2,590 Posts
^^ ja tam bývam, zajtra spravím nejaké fotky. (slovany)

·
Prešpurák
7,487 Posts
Bratislava - Koliba restaurant, under construction or reconstruction, started in 2004, not finished yet, not seems to be busy construction place.

1 - 20 of 514 Posts
Status
Not open for further replies.